ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
в порядку скороченого провадження
м. Київ
18 січня 2011 року 10:01 № 2а-17081/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є. розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
За позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва
доТОВ «Скайлаін-Групп»
предмет адміністративного позовустягнення податкової заборгованості
Відповідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що поштове відправлення вручено юридичній особі, якщо воно доставлене за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
На адресу суду надійшло повернення поштового відправлення, яким Відповідачу направлялася Ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі № 2а-17081/10/2670 від 14 грудня 2010 року, за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відтак, враховуючи вимоги частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, Відповідач вважається належним чином повідомленим про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі.
В спірних правовідносинах суд застосовує законодавство, яке було чинним станом на час проведення перевірки та прийняття рішення.
Відтак, спірні правовідносини регулюються Законом України «Про державну податкову службу в Україні», Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(чинний на момент винесення податкового повідомлення-рішення), Законом України «Про систему оподаткування» (чинний на момент винесення податкового повідомлення-рішення), Законом України «Про податок на додану вартість»(чинний на момент винесення податкового повідомлення-рішення), Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 3 липня 2001 року № 266 який (чинний на момент винесення податкового повідомлення-рішення).
ТОВ «Скайлаін-Групп»зареєстроване Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією 16 грудня 2009 року за № 10721020000024546 та присвоєно ідентифікаційний код - 36852173, місцезнаходження юридичної особи - 03115, м. Київ, вулиця Львівська, будинок 24, квартира 103 (Свідоцтво про державну реєстрацію А01 251270 від 16 грудня 2009 року). 21 грудня 2009 року ТОВ «Скайлаін-Групп» взято на облік як платника податків у Державній податковій інспекції у Святошинському районі міста Києва.
30 грудня 2009 року Державною податковою адміністрацією України ТОВ «Скайлаін-Групп»зареєстровано як платника податку на додану вартість (Свідоцтво № 100261995 про реєстрацію платника податку на додану вартість від 30 грудня 2009 року).
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету визначено Законом України «Про податок на додану вартість».
Відповідно до статті 2 Закону України «Про податок на додану вартість»платником податку є: 2.1. будь-яка особа, яка: а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку; б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку; в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті. 2.2. Будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, процедуру оскарження дій органів стягнення визначено Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-III (надалі -також «Закон № 2181»).
Статтею 4 Закону № 2181 визначено порядок подання податкової декларації та визначення суми податкових зобов'язань.
Відповідно до підпункту 4.1.1 статті 4 Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г»підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Пунктом 5.1 статті 5 Закону № 2181 визначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
20 квітня 2010 року Відповідачем подано декларацію з податку на додану вартість № 70562 від 20 квітня 2010 року, якою нараховано до сплати 211 585, 00 грн.
Відтак, враховуючи вимоги підпункту 4.1.1. статті 4 та пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181, сума в розмірі 211, 585 грн. є узгодженим податковим зобов'язанням, та у зв'язку з її несплатою до Державного бюджету у встановлений законом строк, набула статусу податкового боргу.
Порядок оподаткування підприємств визначений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Відповідно до статті 3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього закону.
Порядок визначення податкового зобов'язання контролюючим органом визначено пунктом 4. 2 Закону № 2181.
Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків. г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган. (підпункт 4.2.2 статті 4 Закону № 2181).
На підставі пункту 1 статті 11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-XII «Про державну податкову службу в Україні» Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва було здійснено перевірку своєчасності подання ТОВ «Скайлаін-Групп»податкової звітності, за результатами якої було складено Акт № 15-110/1639 від 31 травня 2010 року та винесено податкове повідомлення-рішення від 31 травня 2010 року № 0020111501/0, яким Відповідачу нараховано штрафні санкції на суму 170, 00 гривень.
Відповідно до підпункту 5.2.1 статті 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
9 вересня 2010 року Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва складено Акт № 250 про розміщення податкових повідомлень-рішень на дошці оголошень в зв'язку із не можливістю вручення ТОВ «Скайлаін-Групп»податкового повідомлення-рішення від 31 травня 2010 року, яке направлялося Відповідачу поштою та повернулося із відміткою «за закінченням терміну зберігання», про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повернення.
Відповідно до пункту 6.2.1 статті 6 Закону N 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
12 травня 2010 року Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва винесено першу податкову № 1/851 від 12 травня 2010 року. В зв'язку із неможливістю вручення ТОВ «Скайлаін-Групп»першої податкової вимоги 25 червня 2010 року Позивачем складено Акт № 54/24-140 та розміщено першу податкову вимогу на дошці податкових оголошень.
3 серпня 2010 року Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва винесено другу податкову № 2/1080 від 3 серпня 2010 року. В зв'язку із неможливістю вручення ТОВ «Скайлаін-Групп»другої податкової вимоги 28 вересня 2010 року Позивачем складено Акт № 66/24-140 та розміщено другу податкову вимогу на дошці податкових оголошень.
Відтак, Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що консолідований податковий борг Відповідача становить 211 755,00 гривень (211 585,00 грн. (ПДВ) +170, 00 грн. (податок на прибуток) та станом на час розгляду даної адміністративної справи є непогашеним.
Активи Відповідача перебувають у податковій заставі, у зв'язку із чим Позивач прийняв рішення про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу від 11 жовтня № 102/24-126.
Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону N 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Суду не було надано доказів на підтвердження того, що Відповідачем оскаржувалися податкові вимоги Позивача в судовому порядку.
Відтак, проаналізувавши матеріали справи та вимоги чинного законодавства України, Суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та доводів Позивача.
Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Докази, які б спростовували доводи Позивача, в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, Суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 99, 158, 159, 160, 161, 162, 1832 та 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
1. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Скайлаін-Грпп»податкову заборгованість загальною сумою 211 755, 00 грн. на такі розрахункові рахунки: - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 211 585, 00 грн. на р/р № 31110029700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач -ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний код 26077945; - податок на прибуток приватних підприємств у сумі 170, 00 грн. на р/р № 31118009700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 11021000, одержувач -УДКУ у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945;
2. Постанова підлягає негайному виконанню в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Н. Є. Блажівська