Постанова від 26.01.2011 по справі 2а-19068/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2011 року № 2а-19068/10/2670

О 10 годин 04 хвилин в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10,

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Бояринцевої М.А.

при секретарі судового засідання Білов М.В.

за участю:

представника позивача: Козаченко М.М.

представника відповідача: Василенко К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська інвестиційно-інжинірингова компанія»

до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

про визнання протиправним та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська інвестиційно-інжинірингова компанія»звернулося з позовом до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови № 872-КУ від 03 листопада 2010 року про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку.

В обґрунтування наведених вимог позивач посилається на Конституцію України, Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та зазначає, що постанова № 872-КУ від 03 листопада 2010 року є неправомірною, оскільки розпорядження № 34-КУ про усунення порушень законодавства про цінні папери від 21 січня 2010 року, на підставі якого винесено постанову, товариством, як емітентом, виконано, а саме: друкарську помилку виправлено та повторно направлено пакет документів до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, тому підстави для накладення санкцій відсутні.

Представник відповідача заперечила проти позову та вказала на наступне. Постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 03 листопада 2010 року винесена за порушення вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 21.01.2010 № 34-КУ, термін виконання якого закінчився 20 лютого 2010 року. На виконання вказаного розпорядження позивачем 12 лютого 2010 року надано пакет документів (без електронної форми), при перевірці якого з'ясувалось, що пункт розпорядження № 34-КУ, а саме: інформація не відповідає вимогам пункту 4, глави ІІ, розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів (в змісті інформації не вказана вся необхідна інформація, передбачена положенням) не виконано, а тому є підстави для притягнення юридичної особи до відповідальності згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Постановою № 872-КУ від 03 листопада 2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області за невиконання розпорядження від 21 січня 2010 року № 34-КУ про усунення порушень законодавства про цінні папери, накладено штраф на Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська інвестиційно-інжинірингова компанія»у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн.

Згідно розпорядження № 34-КУ від 21 січня 2010 року позивачем порушено вимоги ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», І та ІІ розділів Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, а саме: інформація не відповідає вимогам пункту 4, глави ІІ, розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів (в змісті інформації не вказана вся необхідна інформація передбачена Положенням). Позивачу наданий термін до 20 лютого 2010 року для усунення порушення законодавства про цінні папери .

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23.02.2006 № 3480-ІV особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. Особлива інформація про емітента є відкритою і оприлюднюється шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Наведеною нормою встановлено перелік відомостей, що належать до особливої інформації. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття особливої інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Як вбачається з матеріалів справи, в графі 9 «Дата реєстрації випуску цінних паперів, щодо яких вчинена дія»таблиці Відомостей про факт лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі позивачем допущена друкарська помилка в даті та замість 2006 року вказано 2009 рік.

Виправивши друкарську помилку, позивач 12 лютого 2010 року листом № 77 повторно надав інформацію до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Як вбачається із супровідного листа, на адресу Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку позивач направив особливу інформацію емітента на чотирьох аркушах.

Відповідно Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591 (далі-Положення) при поданні інформації до Комісії емітент зобов'язаний надавати (надсилати) таку інформацію у паперовій та електронній формах. Електронна форма інформації складається з файлів, встановлених окремими наказами Голови Комісії. Електронна форма інформації надається на носії інформації (дискета 3,5 або лазерний диск). Інформація в електронній формі складається шляхом заповнення таблиць та форм, передбачених цим Положенням, за допомогою програмних засобів, які забезпечують формування файлів у форматі, визначеному Комісією. Інформація у паперовій формі формується як друкована копія електронної форми.

Позивач інформацію у електронній формі, яка є обов'язковою, не подав.

Статтею 11 Закону України від 30.11.1996 № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»(далі-Закон України № 448/96-ВР) встановлено відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.

Статтею 11 Закону України № 448/96-ВР передбачено, що за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів застосовуються до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 1 розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272, та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 12.12.2008 №120/14811 (із змінами і доповненнями), розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.

Так, 11 жовтня 2010 року винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів за невиконання розпорядження № 34-КУ щодо невідповідності наданої емітентом інформації вимогам пункту 4, глави ІІ, розділу ІІ Положення.

21 жовтня 2010 року відповідачем складений акт № 910-КУ про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено ознаки порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська інвестиційно-інжинірингова компанія»вимог пункту 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». При цьому, представник товариства на підписання акту про правопорушення не з'явився. Постановою про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 21 жовтня 2010 року позивача повідомлено про розгляд справи 03 листопада 2010 року.

Відповідно до ст. 9 Закону України № 448/96ВР уповноваженою особою комісії 03 листопада 2010 року розглянуто справу про адміністративне правопорушення на ринку цінних паперів за участю представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська інвестиційно-інжинірингова компанія». За результатом розгляду справи, 3 листопада 2010 року відповідачем винесено постанову № 872-КУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на позивача накладено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень та винесене повторне розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 963-КУ від 04 листопада 2010 року.

В судовому засіданні встановлено, що електронну форму особливої інформації Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська інвестиційно-інжинірингова компанія»подало до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київській області 03 грудня 2010 року, чим виконало вимоги розпорядження № 963-КУ, яке винесене на підставі постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 872-КУ від 03 листопада 2010 року. Проте, зазначені дії не звільняють позивача від відповідальності та від обов'язку виконати вимоги постанови про накладення санкції та сплати штрафних санкцій за невиконання раніше винесеного розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.

Враховуючи ненадання позивачем всієї інформації в термін, визначений розпорядженням № 34-КУ, а також з огляду на дотримання відповідачем законодавства щодо порядку та підстав притягнення юридичної особи до відповідальності, суд приходить до висновку про безпідставність заявленого позову.

Керуючись ст. ст. 98, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська інвестиційно-інжинірингова компанія»відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя М.А. Бояринцева

Постанову складено у повному обсязі 31 січня 2011 року.