про повернення позовної заяви
07 лютого 2011 року Справа № 2а/2370/560/2011
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Трофімова Л.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Соснівської районної ради у м. Черкаси, третя особа -управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Соснівської районної ради у м. Черкаси, про виплату грошової допомоги при виході на пенсію,
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Соснівської районної ради у м. Черкаси, третя особа -управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Соснівської районної ради у м. Черкаси, про виплату грошової допомоги при виході на пенсію,.
Позивач стверджувала, що розпорядженням голови Соснівської районної ради у м. Черкаси № 197/1-05-01 від 24.12.2010 р. її було звільнено з посади головного спеціаліста відділу з нагляду за призначенням, перерахунком та виплатою пенсій управління праці та соціального захисту населення у зв'язку з виявленою невідповідністю займаній посаді внаслідок стану здоров'я, що перешкоджає виконанню даної роботи. Позивач зазначала, що на момент звільнення вона мала стаж роботи державного службовця 19 років 3 місяці. Далі позивач стверджувала, що відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу»та статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»при достроковому виході на пенсію державний службовець має право на отримання грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів за наявності стажу державної служби 10 років. За твердженням позивача 17.01.2011 р. Соснівська районна рада відмовила ОСОБА_1 у виплаті грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів.
На підставі вищевказаних обставин позивач просить стягнути із Соснівської районної ради у м. Черкаси на користь ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі 10 місячних посадових окладів, що дорівнює 9 220 грн. 00 коп. у зв'язку з виходом на пенсію, як державного службовця, що має стаж державної служби понад 10 років.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. (стаття 2 КАС України).
Правила щодо предметної підсудності адміністративних справ встановлені статтею 18 КАС України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно зі статтею 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Ці положення узгоджуються зі статтею 140 Конституції України, якою передбачено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
З позовної заяви вбачається, що однією із сторін у справі є районна рада, що, виходячи із положень Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», належить до системи місцевого самоврядування.
З огляду на викладене, ця справа не підсудна Черкаському окружному адміністративному суду та, відповідно до частини 3 статті 108 КАС України, має бути повернута позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.18, п.6 ч.3 ст.108 КАС України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Соснівської районної ради у м. Черкаси, третя особа -управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Соснівської районної ради у м. Черкаси, про виплату грошової допомоги при виході на пенсію повернути позивачу.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами направити ОСОБА_1.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі, в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали, апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.В.Трофімова