Постанова від 19.01.2011 по справі 5465/10/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2011 р. Справа № 2-а-5465/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Херсонській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Звернувшись до суду заступник прокурора Комсомольського району Херсонської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Херсонській області просить суд стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції по постанові №064391 від 10.02.2010р. на загальну суму 510,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 12.01.2010р. під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - експлуатація автомобіля ВАЗ-2103 з номерним знаком НОМЕР_1 облаштованого як таксі без оформлення ліцензійної картки. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором. Відповідно до чого просить стягнути штрафну санкцію у сумі 510,00 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 03.12.2010 р. на адресу відповідача була відправлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, яка була повернута до суду з відміткою за закінченням терміну зберігання.

Згідно зі ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, суддя вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно із атом перевірки від 12.01.2010 року № 158791 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення, а саме автомобіль ВАЗ-2103 з номерним знаком НОМЕР_1 облаштований як таксі, на даху автомобіля був розташований розпізнавальний ліхтар "таксі", ліцензійна картка у відповідача була відсутня.

Відповідно про що складено акт, та в подальшому винесено постанову №064391 від 10.02.2010 про застосування до відповідача штрафу у розмірі 510,00 грн.

Копія постанови позивачем була направлена на адресу відповідача рекомендованою поштовою кореспонденцією для подальшого виконання.

Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.00року N1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт" підлягає ліцензуванню.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" при наданні послуг з перевезення пасажирів на таксі, передбачено обов'язкове оформлення для водіїв таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про автомобільний транспорт" ліцензійна картка транспортного засобу - документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

Рішення про застосування штрафних санкцій одержане відповідачем. На час розгляду справи винесене рішення про застосування фінансових санкцій оскаржено не було.

Тому суддя вважає, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 510,00 грн. за порушення вимог чинного законодавства, яке ним в установленому порядку оскаржене не було.

До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не сплачено, доказів сплати до суду не надходило.

З наведених обставин суддя вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 183-2 КАС України, суддя -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету України (рахунок 31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Херсона, код доходу 21081100, ОКПО 24104230) фінансові санкції в суму 510,00 грн. (п'ятсот десять грн. 00 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Горшков В.М.

кат. 3.7.2