Україна
про залишення позовної заяви без розгляду
31 січня 2011 р. Справа № 2а- 730/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Волошин Д.А., розглянувши адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Московському районі міста Харкова про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення ,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Московському районі міста Харкова , в якому просить суд визнати протиправним наказ ДПІ у Московському районі м. Харкова на проведення Головним державним податковим ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Московському районі м. Харкова Коваль А. Г. позапланової виїзної документальної перевірки фінансово-господарської діяльності з питань дотримання ФОП ОСОБА_1 вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 року по 28.07.2010 року; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення від 15.09.2010 року № 0003121702/0, прийняте ДПІ у Московському районі м. Харкова, яким визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій) в сумі 32170,89 грн.; скасувати першу податкову вимогу № 1/7864 від 30.09.2010 року про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями в сумі 32170,89 грн., у тому числі податок з доходів найманих працівників-32170,89 грн., з яких 10723,63 грн. -основного платежу, 21447,26 грн. - штрафних санкцій; визнати дії обтяжувача ДПІ у Московському районі м. Харкова щодо внесення всіх активів платника податків - ФОП ОСОБА_1 до податкової застави протиправними.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Так, відповідно до вимог ч.1 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Статтею 99 КАС України передбачені строки звернення до адміністративного суду, а саме ч.5 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Згідно з ч. 4 ст. 99 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до положення ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З наданих до суду документів вбачається, що позивач скористався досудовим порядком вирішення спору, а саме звертався до податкових органів в межах адміністративного оскарження зі скаргами на вищезазначене податкове повідомлення -рішення у адміністративному порядку відповідно до ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами ”( у редакції, що діяла на момент виникнення (вчинення) спірних правовідносин) .
У вересні 2010 року на адресу позивача було надіслано ДПА України рішення за результатами розгляду скарги № 1536/с/25-203 від 30.09.2010 року в якому зазначено, що скарга подана з порушенням порядку та строків визначених законодавством тому не підлягає розгляду органами державної податкової служби.
Інших доказів подальшого оскарження позивачем не надано.
За результатами розгляду скарги 05 жовтня 2010 року Державною податковою інспекцією у Московському районі міста Харкова позивачу була надіслана перша податкова вимога від 30.09.2010 року №1/7864. Яка отримана позивачем 05.10.2010 року, про що зазначено у позовній заяві.
Таким чином враховуючи те, що позивач скористався досудовим порядком вирішення спору та прийняте рішення за результатами розгляду скарги в жовтні направлені на його адресу, позивач повинен був звернутися до суду з позовом в межах встановленого строку, тобто не пізніше 05.11.2010 року. Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом лише 28.01.2011 року, тобто за межами встановленого строку, про що свідчить відмітка канцелярії Харківського окружного адміністративного суду про отримання позовної заяви.
Оскільки позивачем не надано заяви про поновлення строку на звернення до адміністративного суду, то суд має правові підстави для залишення без розгляду зазначеного адміністративного позову, як поданого за межами строків, установлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги, що позивачем не надано заяви про поновлення строку на звернення до адміністративного суду, суд має правові підстави для залишення без розгляду зазначеного адміністративного позову, як поданого за межами строків, установлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Керуючись положеннями ст. ст. 99, 100, 160, 165, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Московському районі міста Харкова про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без розгляду.
Копію цієї ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами направити особі яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення, якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Волошин Д.А.