Справа № 159/2496/26
Провадження № 3/159/1082/26
20 травня 2026 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Грідяєва М.В. розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинської області, відділу організації несення служби в м.Ковель УПП у Волинській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Ковель Волинської області, громадянина України, не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ;
за ч.1 ст.173-2, ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
02 квітня 2026 року близько 18 год. 15 хв. ОСОБА_1 перебуваючи в АДРЕСА_3 , поблизу приміщення ІНФОРМАЦІЯ_2 , голосно виражався нецензурною лайкою в адресу працівників РТЦК та СП, кидав бруківкою на територію, чим своїми діями порушив громадський порядок та спокій громадян.
Крім того, 24 квітня 2026 року о 02 год. 20 хв. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_4 , вчинив стосовно своєї дружини ОСОБА_2 домашнє насильство психологічного характеру, а саме умисні дії, які полягали у ображанні нецензурною лайкою, висловлюванні погроз, образ, погроз в нанесенні тілесних ушкоджень, фізичною розправою, приниженні, залякуванні, чим завдав їй психічних страждань, внаслідок чого було завдано шкоди психологічному здоров'ю потерпілої.
Приймаючи до уваги те, що протоколи про вищезазначені правопорушення надійшли до суду одночасно, вважаю за необхідне об'єднати данні адміністративні матеріали в одне провадження.
В судове засідання ОСОБА_1 повторно не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (судовою повісткою), причини неявки суду не повідомив.
Враховуючи, що судом виконані всі заходи щодо забезпечення явки в судове засідання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає можливим розглянути справи у відсутність ОСОБА_1 , який належним чином повідомлений про дату розгляду.
Розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення та матеріали до них, а саме: постанову про закриття кримінального провадження від 16.04.2026, витяг з ЄРДР, протокол огляду місця події з фотознімками, письмові пояснення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , протокол огляду речей та документів, протоколи допиту свідків, вимогу відносно ОСОБА_1 , інформацію про ОСОБА_1 , довідку Ковельського МТМО, відгук-характеристику відносно ОСОБА_1 , суд вважає в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2, ст.173 КУпроАП, а його винуватість в їх скоєнні доведеною.
Відповідно до ч.2 ст.33 КУпроАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який не працює, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність та вважаю доцільним піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафупередбаченого санкцією статті,встановленої за більш серйозне правопорушення в розмірі 340 грн.
Відповідно до ст.39-1 КУпАП, у разі вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, на проходження програми для таких осіб, передбаченої законом.
Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено програму для кривдника, як комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов'язки жінок і чоловіків.
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП, постанова суду про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 173-2 і 173-6 цього Кодексу, повинна містити обґрунтування необхідності або відсутності необхідності направлення порушника на проходження програми для особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, відповідно до статті 39-1 цього Кодексу.
В зв'язку з неявкою ОСОБА_1 в судове засідання суд позбавлений можливості вирішити питання про направлення ОСОБА_1 для проходження програми для кривдників, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Керуючись ст.ст.33, 36, ч.1 ст.173-2, ст.173, 284 ч.1 п.1, 285, 287-289, 294 КУпроАП,
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2, ст.173 КУпроАП та на підставі зазначеного закону піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 340 (триста сорок) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
СуддяМ. В. Грідяєва