Ухвала від 19.05.2026 по справі 910/4760/26

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

19.05.2026Справа № 910/4760/26

Господарський суд міста Києва у складі Демидової М.О., розглянувши матеріали справи

за позовом Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "АРКС" (04070, вул. Іллінська, буд.8, м. Київ, код 20474912)

до Товариства з обмеженою відповідальністю НВО «ПРОМВПРОВАДЖЕННЯ» (01015, вул. Князів Острозьких, буд.41/8, кв. 92, м. Київ, код 21697910)

про стягнення грошових коштів у розмірі 107 833,40 грн

Без виклику представників сторін

ВСТАНОВИВ:

24.04.2026 Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "АРКС" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю НВО «ПРОМВПРОВАДЖЕННЯ» (далі - відповідач) стягнення грошових коштів у розмірі 107 833,40 грн

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 15.07.2023 о 18:45 у м. Києві на Столичному шосе сталася ДТП за участю автомобіля «TOYOTA» д.н.з. НОМЕР_1 та автомобіля «SCANIA» д.н.з. НОМЕР_2 , винним у якій постановою суду визнано водія відповідача; при цьому транспортний засіб потерпілої сторони був застрахований у ПрАТ «СК «АРКС», який на підставі страхового акту здійснив виплату страхового відшкодування у розмірі 381 212,42 грн, з яких частково було компенсовано 273 379,02 грн, а різниця між фактичним розміром шкоди та страховою виплатою становить 107 833,40 грн, що відповідно до ст. 993, 1187, 1194 ЦК України підлягає стягненню з відповідача в порядку регресу.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.04.2026 відкрите спрощене позовне провадження у справі № 910/4760/26 без повідомлення сторін у справі; встановлено учасникам справи строки для подачі письмових заяв по суті позовних вимог. Зобов'язано позивача надати суду підтвердження вжиття заходів для самостійного отримання вказаних у п.4-7 прохальної частини позовної заяви доказів (відповідні запити та відповіді на них (за наявності). Зобов'язано позивача надати суду обґрунтоване клопотання про залучення третьої особи із зазначенням підстав такого залучення, а саме: яким чином рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки відповідної особи, а також визначенням сторони, на якій вона підлягає залученню (на стороні позивача або відповідача).

04.05.2026 через систему «Електронний суд» від позивача надійшло клопотання на виконання вимог ухвали суду від 28.04.2026.

08.05.2026 через систему «Електронний суд» від відповідача надійшло клопотання про залучення 3 особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, а саме: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).

08.05.2026 через систему «Електронний суд» від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

08.05.2026 через систему «Електронний суд» від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

11.05.2026 через систему «Електронний суд» від позивача надійшла відповідь на відзив.

Щодо клопотання позивача про залучення 3 особи та витребування доказів, які були подані разом з позовною заявою та уточнені у клопотанні від 04.05.2026 суд зазначає таке.

Відповідно до статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем вживались заходи для самостійного отримання доказів, а саме направлено адвокатський запит на адресу відповідача, однак відповідь на такий запит отримана не була. Отже, суд дійшов висновку про неможливість самостійного отримання Позивачем відповідних доказів.

При цьому витребувані позивачем документи та інформація стосуються обставин, що входять до предмета доказування у даній справі, зокрема щодо правових підстав володіння та використання транспортного засобу, перебування водія у трудових відносинах з Відповідачем та виконання ним трудових обов'язків під час настання дорожньо-транспортної пригоди, що має значення для правильного вирішення спору та встановлення належного суб'єкта відповідальності.

Крім того, позивачем заявлено клопотання про залучення до участі у справі Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Арсенал Страхування» як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Судом встановлено, що цивільно-правова відповідальність відповідача на момент дорожньо-транспортної пригоди була застрахована у ПрАТ «СК «Арсенал Страхування», яким частково виплачено страхове відшкодування.

Враховуючи предмет та підстави позову, а також те, що під час розгляду даної справи судом надаватиметься оцінка обставинам щодо обсягу завданої шкоди, розміру страхового відшкодування та наявності підстав для покладення обов'язку з відшкодування різниці між фактичним розміром шкоди та страховою виплатою, суд дійшов висновку, що рішення у справі може вплинути на права та обов'язки ПрАТ «СК «Арсенал Страхування».

За таких обставин суд вважає клопотання позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо клопотання відповідача від 08.05.2026 про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.

Відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Судом встановлено, що Відповідачем подано клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін у строк, передбачений частиною 7 статті 252 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому Відповідач посилається на необхідність надання додаткових пояснень по суті спору, подання додаткових заяв та клопотань, а також можливість призначення у справі судової автотоварознавчої експертизи щодо визначення розміру матеріальної шкоди.

Враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування у даній справі, необхідність забезпечення принципів змагальності сторін та повного і всебічного з'ясування обставин справи, суд дійшов висновку про доцільність розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Разом з тим підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження судом не встановлено, а тому справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Щодо клопотання відповідача від 08.05.2026 про залучення третьої особи.

Відповідно до частин 1, 4 статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у разі, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом спору є стягнення з відповідача шкоди в порядку регресу, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди за участю транспортного засобу «SCANIA» д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1 .

При цьому під час розгляду даної справи судом підлягатимуть встановленню, зокрема, обставини щодо використання транспортного засобу, виконання водієм трудових обов'язків, наявності підстав для покладення цивільно-правової відповідальності на відповідача, а також обставини, пов'язані з виною водія у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди.

Суд зазначає, що встановлені у даній справі обставини можуть вплинути на права та обов'язки ОСОБА_1 щодо Відповідача, зокрема у разі виникнення у відповідача права регресної вимоги відповідно до статті 1191 Цивільного кодексу України.

Враховуючи викладене, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, забезпечення принципів змагальності сторін та права особи на участь у судовому процесі, суд дійшов висновку про необхідність залучення ОСОБА_1 до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Керуючись статтями 50, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд-

УХВАЛИВ:

1.Клопотання Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС» про витребування доказів задовольнити.

2.Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю НВО «ПРОМВПРОВАДЖЕННЯ» (код 21697910):

- інформацію щодо того, чи виконував ОСОБА_1 трудові обов'язки станом на момент настання дорожньо-транспортної пригоди 15.07.2023;

- у разі позитивної відповіді надати копію наказу про прийняття на роботу та копію подорожнього листа;

- інформацію щодо правових підстав використання транспортного засобу «SCANIA» д.н.з. НОМЕР_2 ;

- інформацію щодо належності транспортного засобу «SCANIA» д.н.з. НОМЕР_2 відповідачу станом на 15.07.2023, а у разі належності - копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

3.Витребувані судом докази надати до Господарського суду міста Києва у строк до 12.06.2026.

4.Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю НВО «ПРОМВПРОВАДЖЕННЯ», що у разі неподання витребуваних судом доказів без поважних причин суд має право застосувати заходи процесуального примусу, передбачені ГПК України.

5.Залучити Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Арсенал Страхування» (03056, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, код 33908322) до участі у справі №910/4760/26 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

6.Подальший розгляд справи №910/4760/26 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

7. Залучити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до участі у справі №910/4760/26 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

8.Призначити судове засідання у справі №910/4760/26 на 16.06.26 о 11:15 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- В, зал № 31 .

9.Запропонувати третім особам у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали надати письмові пояснення щодо позовних вимог та відзиву з доказами направлення копій пояснень іншим учасникам справи.

10.Зобов'язати позивача та відповідача направити третім особам копії заяв по суті справи та доданих до них документів, докази направлення надати суду.

11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Дата складення та підписання повного тексту ухвали 19.05.2026.

Суд звертає увагу учасників справи на те, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, має здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

З текстом ухвали можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua/.

Суддя Марія ДЕМИДОВА

Попередній документ
136664421
Наступний документ
136664423
Інформація про рішення:
№ рішення: 136664422
№ справи: 910/4760/26
Дата рішення: 19.05.2026
Дата публікації: 21.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення; страхування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (19.05.2026)
Дата надходження: 08.05.2026
Предмет позову: про залучення третьої особи
Розклад засідань:
16.06.2026 11:15 Господарський суд міста Києва