Справа № 755/1747/26
"18" травня 2026 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участі сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника - адвоката ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши в залі суду в м. Києві у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12025000000002839, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.10.2025 року, за обвинуваченням:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Києва, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України,
Судом визнано доведеним, що ОСОБА_5 , будучи військовозобов'язаним, вчинив кримінальне правопорушення, яке полягає в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за наступних обставин.
Так, 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який неодноразово продовжувався відповідними указами та діє на теперішній час.
Разом з цим, Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» оголошено про проведення загальної мобілізації на території всіх областей України та міста Києва. Даний Указ затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію»».
У подальшому, строк проведення загальної мобілізації неодноразово продовжувався Указами Президента України, затвердженими відповідними Законами України. Загальна мобілізація в Україні триває на даний час (момент складання повідомлення про підозру).
Відповідно до ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає, в тому числі, призов на військову службу.
Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на низку категорій, у тому числі, військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.
Так, військовозобов'язаним та військовослужбовцям оформлюється та видається військово-обліковий документ, який є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку.
Згідно ч. 4 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 4 «Про військовий обов'язок і військову службу» Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом: призову (направлення) громадян України на військову службу або прийняття громадян України на військову службу за контрактом.
Так, згідно положень ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.
В свою чергу особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій.
На військову службу під час мобілізації, на особливий період призиваються резервісти та військовозобов'язані, які придатні до військової служби за станом здоров'я та не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», для комплектування (доукомплектування) з'єднань, військових частин, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, навчальних частин Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, у тому числі, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю (батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, чи рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи потребують постійного догляду (п. 9), які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи (п. 11).
Відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного ОСОБА_5 № НОМЕР_2 від 25.11.2021, виданого ІНФОРМАЦІЯ_2 , останній має військове звання - рядовий, військово-облікову спеціальність - 994754А, визнаний непридатним до військової служби у мирний час та обмежено здатним у воєнний час. Крім того, 08.04.2003 призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 зарахований в запас (ст. 18 п. 1-1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).
Тобто, ОСОБА_5 , будучи військовозобов'язаним та визнаним рішенням призовної комісії обмежено здатним до військової служби, являється особою, яка підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Однак, приблизно у червні 2024 року ОСОБА_5 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, діючи в умовах воєнного стану, в особливий період, з метою ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації, мотивуючи це небажанням проходити військову службу, вирішив ухилитися від призову.
У зв'язку з цим, 10.07.2024 ОСОБА_5 , реалізуючи свій злочинний задум, будучи достеменно обізнаним про відсутність законних підстав для надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, втілюючи в реальність протиправний умисел, спрямований на ухилення від такого призову, звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , із заявою щодо надання йому відстрочки з підстав, визначених п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та долучив до неї копії документів, серед яких була копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією, видану 19.06.2024 «Обласної медико-соціальної експертної комісії № 2» серії 12ААВ № 967249, посвідчену Головою МСЕК ОСОБА_6 , на ім'я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 27.09.2008 являється його дружиною, в якій вказується про те, що останній присвоєно ІІ групу інвалідності, а також те, що їй протипоказана важка фізична праця та потребує постійного стороннього догляду.
Цього ж дня, вказана заява із долученими до неї документами прийнята ІНФОРМАЦІЯ_6 та зареєстрована за вх. № 12869.
Далі, 15.07.2024 комісією з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 , за результатами розгляду поданої ОСОБА_5 заяви та долучених до неї документів, складено Протокол №12, яким прийнято рішення про надання ОСОБА_5 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на підставі п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на строк до 11.08.2024 та видано відповідну довідку №12/1666, яка дійсна за пред'явлення військово-облікового документа № НОМЕР_2 та документа, що посвідчує особу ОСОБА_5 .
У подальшому, 05.08.2024 ОСОБА_5 , продовжуючи реалізувати свій злочинний задум, будучи достеменно обізнаним про відсутність законних підстав для надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, втілюючи в реальність протиправний умисел, спрямований на ухилення від такого призову, повторно звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , із заявою щодо надання йому відстрочки з підстав, визначених п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та долучив до неї копії документів, серед яких була копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією, видану 19.06.2024 «Обласної медико-соціальної експертної комісії № 2» серії 12ААВ № 967249, посвідчену Головою МСЕК ОСОБА_6 , на ім'я ОСОБА_7 , в якій вказується про те, що останній присвоєно ІІ групу інвалідності, а також те, що їй протипоказана важка фізична праця та потребує постійного стороннього догляду.
Цього ж дня, вказана заява із долученими до неї документами прийнята ІНФОРМАЦІЯ_6 та зареєстрована за вх. № 15544.
Далі, 12.08.2024 комісією з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 , за результатами розгляду поданої ОСОБА_5 заяви та долучених до неї документів, складено Протокол №16, яким прийнято рішення про надання ОСОБА_5 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на підставі п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на строк до 09.11.2024 та видано відповідну довідку №16/4072, яка дійсна за пред'явлення військово-облікового документа № НОМЕР_2 та документа, що посвідчує особу ОСОБА_5 .
Надалі, 06.11.2024 ОСОБА_5 , продовжуючи реалізувати свій злочинний задум, будучи достеменно обізнаним про відсутність законних підстав для надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, втілюючи в реальність протиправний умисел, спрямований на ухилення від такого призову, втретє звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , із заявою щодо надання йому відстрочки з підстав, визначених п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та долучив до неї копії документів, серед яких була копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією, видану 19.06.2024 «Обласної медико-соціальної експертної комісії № 2» серії 12ААВ № 967249, посвідчену Головою МСЕК ОСОБА_6 , на ім'я ОСОБА_7 , в якій вказується про те, що останній присвоєно ІІ групу інвалідності, а також те, що їй протипоказана важка фізична праця та потребує постійного стороннього догляду.
Цього ж дня, вказана заява із долученими до неї документами прийнята ІНФОРМАЦІЯ_6 та зареєстрована за вх. № 2135.
Далі, 11.11.2024 комісією з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 , за результатами розгляду поданої ОСОБА_5 заяви та долучених до неї документів, складено Протокол №28, яким прийнято рішення про надання ОСОБА_5 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на підставі п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на строк до 07.02.2025 та видано відповідну довідку № 28/7916, яка дійсна за пред'явлення військово-облікового документа № НОМЕР_2 та документа, що посвідчує особу ОСОБА_5 .
У подальшому, 04.02.2025 ОСОБА_5 , продовжуючи реалізувати свій злочинний задум, будучи достеменно обізнаним про відсутність законних підстав для надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, втілюючи в реальність протиправний умисел, спрямований на ухилення від такого призову, повторно звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , із заявою щодо надання йому відстрочки з підстав, визначених п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та долучив до неї копії документів, серед яких була копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією, видану 19.06.2024 «Обласної медико-соціальної експертної комісії № 2» серії 12ААВ № 967249, посвідчену Головою МСЕК ОСОБА_6 , на ім'я ОСОБА_7 , в якій вказується про те, що останній присвоєно ІІ групу інвалідності, а також те, що їй протипоказана важка фізична праця та потребує постійного стороннього догляду.
Цього ж дня, вказана заява із долученими до неї документами прийнята ІНФОРМАЦІЯ_6 та зареєстрована за вх. № 7220.
Далі, 07.02.2025 комісією з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 , за результатами розгляду поданої ОСОБА_5 заяви та долучених до неї документів, складено Протокол №6, яким прийнято рішення про надання ОСОБА_5 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на підставі п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на строк до 09.05.2025 та видано відповідну довідку № 6/721, яка дійсна за пред'явлення військово-облікового документа № НОМЕР_2 та документа, що посвідчує особу ОСОБА_5 .
Надалі, 01.05.2025 ОСОБА_5 , продовжуючи реалізувати свій злочинний задум, будучи достеменно обізнаним про відсутність законних підстав для надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, втілюючи в реальність протиправний умисел, спрямований на ухилення від такого призову, в черговий раз звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_2 , із заявою щодо надання йому відстрочки з підстав, визначених п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та долучив до неї копії документів, серед яких була копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією, видану 19.06.2024 «Обласної медико-соціальної експертної комісії № 2» серії 12ААВ № 967249, посвідчену Головою МСЕК ОСОБА_6 , на ім'я ОСОБА_7 , в якій вказується про те, що останній присвоєно ІІ групу інвалідності, а також те, що їй протипоказана важка фізична праця та потребує постійного стороннього догляду.
Цього ж дня, вказана заява із долученими до неї документами прийнята ІНФОРМАЦІЯ_6 та зареєстрована за вх. № 1875.
Далі, 05.05.2025 комісією з розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 , за результатами розгляду поданої ОСОБА_5 заяви та долучених до неї документів, складено Протокол №19, яким прийнято рішення про надання ОСОБА_5 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на підставі п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на строк до 06.08.2025 та видано відповідну довідку №19/4592, яка дійсна за пред'явлення військово-облікового документа № НОМЕР_2 та документа, що посвідчує особу ОСОБА_5 .
Проте, згідно листа-відповіді КЗ КОР «Обласне бюро МСЕ» від 03.04.2025 № 203 вбачається, що ОСОБА_7 не оглядалася жодною МСЕК КЗ КОР «Обласне бюро МСЕ», довідка серії 12ААВ № 967249 від 19.06.2024 не видавалася. До цього ж, відповідно до зазначеного листа ОСОБА_6 , яка вказана в даній довідці як Голова комісії, не є головою МСЕК №2 та не має права підпису на довідках.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи військовозобов'язаним, обмежено здатним до військової служби, не маючи законних підстав для надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, діючи умисно, реалізуючи свій протиправний умисел, направлений на ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, надавав до ІНФОРМАЦІЯ_4 завідомо неправдиві відомості, обґрунтувавши їх медичним документом (довідкою), в якій вказані неправдиві відомості щодо стану здоров'я його дружини, у результаті чого, отримав таку відстрочку.
Таким чином, дії ОСОБА_5 кваліфіковані за ст. 336 КК України.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 свою провину за ст. 336 КК України визнав повністю, щиро розкаявся, повідомив, що він звернувся до адвоката за юридичною допомогою, той сказав надати медичні документи щодо обстеження дружини. За послуги адвоката він сплачував певні кошти. Зазначив, що його дружині інвалідність не встановлювалась та про те, що документи, які він отримав від вказаного адвоката та у подальшому пред'являв до центру комплектування не відповідають дійсності знав, однак хотів бути з сім'єю, тому надав документи які не відповідали дійсності.
Обвинувачений ОСОБА_5 , не оспорюючи час, місце, спосіб, мотив і мету, форму вини та запевнив суд, що він зробив для себе належні висновки, просив врахувати, що наразі офіційно працевлаштований, та має бронювання.
Враховуючи те, що обвинувачений та інші учасники процесу не оспорюють всі обставини, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні і викладені в обвинувальному акті, судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд, роз'яснивши учасникам процесу положення ст. 349 КПК України, провів судовий розгляд даного провадження щодо всіх його обставин із застосуванням правил ч. 3 ст. 349 КПК України, визнавши недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, обмежившись допитом обвинуваченого, дослідженням зібраних досудовим слідством матеріалів, що характеризують особу обвинуваченого ОСОБА_5 тих, що стосуються вирішення питання щодо долі речових доказів, в яких викладені та посвідчені відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин даного кримінального провадження. Цивільний позов не заявлений.
Таким чином, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_5 , який будучи військовозобов'язаним, ухилився від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та кваліфікує його дії за ст. 336 КК України.
Призначаючи обвинуваченому міру покарання, суд виходить з положень ст. 50 КК України згідно яких покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень, як засудженими, так і іншими особами. Також, відповідно до ст. 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень, з урахуванням ступеню тяжкості кримінального правопорушення, особи винного та обставин що пом'якшують та обтяжують покарання.
При цьому суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину за ст. 336 КК України, який відносяться до категорії нетяжких, характер та ступінь суспільної небезпеки, дані про особу обвинуваченого, який раніше не судимий, має постійне місце проживання, одружений, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.
Обставиною, що пом'якшує покарання обвинуваченого, відповідно до ст. 66 КК України суд визнає щире каяття обвинуваченого, яке полягало не тільки у визнанні у суді обставин, регламентованих п. 1 ч. 2 ст. 91 КПК, щодо події кримінального правопорушення, у тому числі час, місце, спосіб учинення, крім того, обвинувачений добровільно розповів про обставини вчиненого, і саме вказана позиція обвинуваченого забезпечила виконання таких завдань кримінального провадження як швидке, повне та неупереджене розслідування і судовий розгляд.
Крім того, обвинувачений висловив щирий жаль з приводу учинених ним дій та осуд своєї поведінки, просив врахувати, що він офіційно працевлаштувався, та має бронювання.
Обставиною, яка обтяжує покарання обвинуваченого відповідно до ст. 67 КК України, є вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.
За положеннями ч. 6 ст. 368 КПК України, обираючи і застосовуючи норму закону України про кримінальну відповідальність до суспільно небезпечних діянь при ухваленні вироку, суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладених у постановах Верховного Суду.
У постановах Верховного Суду від 20 червня 2018 року у справі № 740/5424/15-к, від 05 лютого 2019 року у справі № 753/24474/15-к сформульовано правову позицію про те, що термін «явно несправедливе покарання» означає не будь-яку можливу відмінність в оцінці виду та розміру покарання, а відмінність у такій оцінці принципового характеру. Це положення вказує на істотну диспропорцію, неадекватність між визначеним судом хоча й у межах відповідної санкції статті, видом та розміром покарання та тим видом і розміром покарання, яке б мало бути призначено, враховуючи обставини, які підлягають доказуванню, зокрема ті, що повинні братися до уваги при призначенні покарання.
Зважаючи на фактичні конкретні обставини у даному кримінальному провадженні, повне визнання обвинуваченим своєї провини, щире каяття суд дійшов висновку за можливе при призначенні покарання обвинуваченому призначити покарання у найнижчий межі ст. 336 КК України.
При цьому судом ураховується, суспільна небезпека вчиненого кримінального правопорушення, у період воєнного стану під час оголошеної загальної мобілізації, умисне ігнорування свого конституційного обов'язку із захисту Батьківщини.
Крім того, суд приймає до уваги дані, які характеризують особу обвинуваченого, який одружений, має на утриманні сина ОСОБА_8 , 2023 року народження, який страждає на ряд захворювань, та доньку ОСОБА_9 , 2013 року народження.
Згідно наданої довідки та характеристики з місця роботи, наразі обвинувачений працює на підприємстві, яке віднесено до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу де характеризується виключно позитивно.
Враховуючи викладене вище, а також що обвинувачений вперше притягається до кримінальної відповідальності, особу обвинуваченого, бездоганну посткримінальну поведінку, думку прокурора, суд дійшов висновку, що виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень можливо досягти без ізоляції його від суспільства, але в умовах здійснення контролю за його поведінкою під час звільнення від відбування покарання з випробуванням, із застосуванням положень ст. 75 КК України та покладенням обов'язків, передбачених ст. 76 КК України, що стимулюватиме його до правомірної поведінки.
Запобіжний захід відносно обвинуваченого ОСОБА_5 під час досудового розслідування та протягом судового розгляду даного кримінального провадження не обирався і підстав для його обрання немає.
Цивільний позов не заявлений. Судові витрати відсутні.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 373-376 КПК України, суд -
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України та призначити йому покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
В силу ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання з іспитовим строком на два роки.
На підставі п. 1, 2 ч. 1. ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язки:
-періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
-повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання;
Речові докази:
- заяву ОСОБА_5 . Голові комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 від 10.07.2024, довідку ІНФОРМАЦІЯ_8 від 15.07.2024 за вих. № 12/1666, довідку ІНФОРМАЦІЯ_8 від 12.08.2024 за вих. № 16/4072, довідку ІНФОРМАЦІЯ_8 від 11.11.2024 за вих. № 28/7916, заяву ОСОБА_5 . Голові комісії ІНФОРМАЦІЯ_8 від 04.02.2025, заяву ОСОБА_5 . Голові комісії ІНФОРМАЦІЯ_8 від 06.11.2024, заяву ОСОБА_5 . Голові комісії ІНФОРМАЦІЯ_8 від 05.08.2024, довідку ІНФОРМАЦІЯ_8 від 11.11.2024 за вих. № 28/7916, копію Заяви ОСОБА_5 . Голосі комісії ІНФОРМАЦІЯ_8 від 04.02.2025, копію тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_5 , копію довідки ІНФОРМАЦІЯ_8 від 12.08.2024 за вих. № 16/4072, копію довідки ІНФОРМАЦІЯ_8 від 15.07.2024 за вих. № 12/1666, заяву ОСОБА_5 . Голові комісії ІНФОРМАЦІЯ_8 від 01.08.2025, довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААВ № 967249 на ім'я ОСОБА_7 , висновок медичного центру «Окей Клінік» від 04.07.2024 у відношенні ОСОБА_7 , консультаційний висновок спеціаліста медичного центру «Окей Клінік» від 14.05.2024 щодо ОСОБА_7 , дослідження медичного центру «Окей Клінік» № 16 щодо ОСОБА_7 , дослідження медичного центру «Окей Клінік» № 15 щодо ОСОБА_7 , акт прийому-передачі документів від 05.07.2024 від ОСОБА_10 ОСОБА_7 , акт прийому-передачі документів від 05.07.2024 від ОСОБА_7 ОСОБА_10 , заключення ЛКК № 30 від 04.07.2024 видане медичним центром «Окей Клінік» ОСОБА_7 - залишити в матеріалах наглядового провадження прокурора;
- тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_5 , мобільний телефон марки «Apple» iPhone XR, ІМЕІ1: НОМЕР_3 , ІМЕІ2: НОМЕР_4 із сім-картою з номерами телефонів: НОМЕР_5 та НОМЕР_6 - повернути ОСОБА_5 .
Вирок може бути оскаржено протягом 30 днів з дня проголошення до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя ОСОБА_1