Ухвала від 18.05.2026 по справі 364/439/26

Справа № 364/439/26

Провадження № 1-кп/364/35/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.05.2026 року, Володарський районний суд Київської області, у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

потерпілого ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Володарка обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженеця селища Володарка, Київської області, українця, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, розлученого, неправцюючого, інваліда ІІІ групи, на утриманні має малолітню доньку: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не судимого,

у вчиненні кримінального проступку, що передбачає відповідальність за ч. 1 ст. 125 КК України,

встановив:

01.05.2026 року до Володарського районного суду Київської області в порядку ст. 291 КПК України, надійшов обвинувальний акт по кримінальному провадженню щодо обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України,

18.05.2026 року потерпілий ОСОБА_4 в судовому засіданні подав заяву, в якій вказує, що він відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення щодо ОСОБА_5 та просив закрити дане провадження, претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має.

Заслухавши думку прокурора, який підтримав заяву потерпілого, обвинуваченого ОСОБА_5 який погоджується з заявою потерпілого, думку потерпілого ОСОБА_4 , вивчивши матеріали обвинувального акту з додатками, суд вважає, що заяву слід задовольнити та кримінальне провадження щодо ОСОБА_5 закрити з наступних підстав.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень.

У разі, якщо обставини, передбачені пунктами 5,6,7,8 частини першої статті 284 КПК України виявляються під час судового провадження, суд постановляє ухвалу про закриття кримінального провадження ( ч. 6 ст. 284 КПК України).

Прокурор в судовому засіданні вказав на можливість закриття кримінального провадження щодо обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, оскільки це не суперечить пункту 7 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Зважаючи на вказані положення Кримінального процесуального кодексу та думку прокурора суд приходить до висновку про необхідність закриття даного кримінального провадження у зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Відповідно до ст. 477 ч.1 КПК України, кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених: статтею 125 КК України.

Ч. 4 ст. 26 КПК України відмова потерпілого від обвинувачення у формі приватного обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження.

Таким чином суд, перевіривши добровільність та вияв волі потерпілого, роз'яснивши наслідки відмови від обвинувачення, прийшов до висновку, що заява потерпілого ОСОБА_7 обґрунтована та базується на Законі, тому її слід задоволити, кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку ч. 1 ст. 125 КК України - закрити.

Керуючись ст. ст. 284, 318, 372, 477 КПК України, суд, -

ухвалив:

Заяву потерпілого ОСОБА_4 про відмову від приватного обвинувачення - задовольнити.

Кримінальне провадження № 1-кп/364/35/26 щодо обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінального проступку передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України, закрити у зв'язку з відмовою потерпілого ОСОБА_4 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення, через Володарський районний суд Київської області.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
136601409
Наступний документ
136601411
Інформація про рішення:
№ рішення: 136601410
№ справи: 364/439/26
Дата рішення: 18.05.2026
Дата публікації: 20.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Володарський районний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи; Умисне легке тілесне ушкодження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (18.05.2026)
Дата надходження: 01.05.2026
Розклад засідань:
18.05.2026 10:00 Володарський районний суд Київської області