15 травня 2026 року ЛуцькСправа № 140/13702/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення,
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся з позовом до Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України (далі - ЦВЛК, відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі -третя особа, ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про визнання протиправним та скасування рішення Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, оформленого Витягом з протоколу засідання військово-лікарської комісії Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України від 11.11.2024 №4041, яким скасовано постанову військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.04.2023 №64/264/4.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 пройшов медичний огляд ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 , постановою якої, оформленою довідкою від 07.04.2023 року №64/264/4 за встановленим діагнозом на підставі статті 5а, 62г, 64г, 23в графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб), визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, про що у тимчасовому військовому квитку зроблено відповідний запис.
Як стверджує позивач, у серпні 2025 року при перетині державного кордону України, йому повідомлено, в системі “Оберіг» не міститься інформація про виключення з військового обліку, хоч до цього часу він безперешкодно з квітня 2023 року по серпень 2025 року, виїжджав за кордон. У процесі з'ясування обставин та відповідей на запити від ІНФОРМАЦІЯ_4 йому стало відомо про поновлення його на військовому обліку у зв'язку з тим, що ЦВЛК було скасовано довідку ВЛК від 07.04.2023. З рішення ЦВЛК, оформленого протоколом від 11.11.2024 року №4041, слідує, що постанову ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.04.2023 №64/264/4 скасовано на підставі того, що підписи голови та секретаря ВЛК не скріплені відбитком гербової печатки ТЦК та СП, що проставляється на окремо виділеному місці з відміткою «МП» та в пункті 2 цього рішення зазначено про необхідність медичного огляду ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_5 (далі - ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_6 ).
Позивач не погоджується із таким рішенням ЦВЛК та вважає його протиправним, оскільки воно прийняте всупереч Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженому наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року №402 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за №1109/15800 (далі - Положення №402) позаяк не відповідає фактичним обставинам, оскільки довідка ВЛК від 07.04.2023 містить відбиток гербової печатки ТЦК та СП на окремо виділеному місці, що відповідає вимогам додатка 4 Положення №402.
Звертає увагу на те, що підстави скасування постанови ВЛК носять формальний характер та не містять в собі сумнівів в поставленому позивачу діагнозі. З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 19.11.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). 25.03.2026 судом повторно у відповідача витребувано належним чином засвідчені копії усіх документів, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 11.11.2024. Докази суду надано не було.
Відповідач ухвалу про відкриття провадження отримав 19.11.2025 (а.с.28).
Відповідач відзив на позов не подав.
Відповідно до приписів частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Третя особа, ухвалу про відкриття провадження отримала 19.11.2025 (а.с.29).
ІНФОРМАЦІЯ_2 будь-яких пояснень на позов не подав.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
З відомостей тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 (графа 7) вбачається, що 07.04.2023 ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби та виключений з військового обліку (а.с.7).
Відповідно до постанови ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 , оформленої довідкою від 07.04.2023 №64/264/4 позивач 07.04.2023 пройшов медичний огляд та за встановленим діагнозом “Хронічна ретровірусна інфекція В.20.4 клінічна стадія ІV, кандидоз стравоходу, попереково-крижова радикулопатія, помірний больовий корчиковий синдром на грунті поперекового остеохондрозу. Статті 5а, 62г, 64г, 23в графи ІІ Розкладу хвороб визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку (а.с.15).
Проходження ВЛК підтверджується карткою обстеження та медичного огляду (а.с.14), яка містить встановлені діагнози, підписи лікарів та печатки.
За змістом витягу з протоколу засідання військово-лікарської комісії ЦВЛК від 11.11.2024 №4041, враховуючи те, що підписи голови та секретаря ВЛК не скріплені відбитком гербової печатки ТЦК та СП, що проставляється на окремо виділеному місці з відміткою «МП» постанову ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.04.2023 №64/264/4 з висновком “непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку» щодо ОСОБА_1 скасувати (пункт 1); підлягає медичному огляду при ІНФОРМАЦІЯ_6 (пункт 2) (а.с.13).
При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.
Згідно з частиною другою статті 1 Закону України від 25 березня 1992 року №2232-XII “Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон №2232-XII) військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності (частина перша статті 2 Закон №2232-XII).
За приписами підпункту 3 частини шостої статті 37 Закону №2232-XII (в редакції станом на 07 квітня 2023 року) виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (Положення №402).
Згідно з пунктом 1.1 глави 1 розділу I Положення №402 (в редакції станом на 07 квітня 2023 року) військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Військово-лікарська експертиза - це:
медичний огляд допризовників, призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів Міністерства оборони України (далі - ВВНЗ), учнів військових ліцеїв; колишніх військовослужбовців; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), компонентами ракетного палива (далі - КРП), джерелами електромагнітних полів (далі - ЕМП), лазерного випромінювання (далі - ЛВ), мікроорганізмами I-II груп патогенності, особливо небезпечними інфекційними хворобами; працівників допоміжного флоту Військово-Морських Сил Збройних Сил України (далі - ВМС Збройних Сил України);
визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом;
установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.
Пунктом 2.1 глави 2 розділу I Положення №402 установлено, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця. Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.
Відповідно до пункту 2.2 глави 2 розділу І Положення №402 штатні ВЛК є військово-
медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать, зокрема, Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК).
Згідно з пунктами 1.1, 1.2 глави 1 розділу II Положення №402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.
Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).
Як вбачається із п.3.8 глави 3 розділу II Положення №402 Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.
Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов: "Придатний до військової служби"; "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
Зміст пункту 20.3 глави 20 розділу ІІ Положення №402 вказує на те, що при медичному огляді військовослужбовців та інших контингентів ВЛК може прийняти постанову про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.
Пунктом 20.2 глави 20 розділу II Положення №402 передбачено, що постанови ВЛК згідно з цим Положенням розглядаються, затверджуються, контролюються, а за необхідності переглядаються відповідною штатною ВЛК.
За обставин цієї справи ОСОБА_1 проходив медичний огляд ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 , постановою якої, оформленої довідкою від 07.04.2023 №64/264/4, він визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.
Натомість ця постанова ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 скасована протоколом засідання військово-лікарської комісії ЦВЛК від 11.11.2024 №4041.
Надаючи оцінку доводам позову про протиправність рішення ЦВЛК, суд зазначає, що за приписами підпункту 2.3.1 пункту 2.3 глави 2 розділу І Положення №402 ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.
Як передбачено пунктом 2.3.4 пункту 2.3 глави 2 розділу І Положення №402, ЦВЛК має право: оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення; направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників; запитувати від військових, цивільних лікувальних закладів, військових частин, військових комісаріатів і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи; розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України.
Відповідно до пункту 2.4.6 глави 2 розділу І Положення №402 рішенням штатної ВЛК може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд.
Аналіз наведених норм Положення №402 дає підстави для висновку, що ЦВЛК як керівний орган із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України має повноваження переглядати, скасовувати, затверджувати постанови нижчих ВЛК. Рішення про необґрунтованість застосування статті Розкладу хвороб та призначення повторного огляду перебуває в межах компетенції ЦВЛК.
Підпунктом 2.3.5 пункту 2.3 глави 2 розділу І Положення №402 передбачено, що постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (підпункт 2.3.5 пункту 2.3 глави 2 розділу І Положення). Хоч цей пункт прямо не стосується форми рішень ЦВЛК при перегляді постанов ВЛК нижчого рівня, проте він підкреслює загальну вимогу до формалізації рішень військово-лікарських комісій.
На думку суду, для судового оскарження ключовою є не форма документа (протокол чи постанова), а його зміст, тобто, прийняте ЦВЛК рішення, яке створює юридичні наслідки для особи. Якщо протокол містить чітко виражене рішення ЦВЛК про скасування постанови ВЛК нижчого рівня, то це рішення є адміністративним актом і може бути оскаржено. Обмеження права на оскарження лише через формальні недоліки оформлення рішення було б порушенням конституційного принципу доступу до правосуддя.
ЦВЛК у таких відносинах при прийнятті рішень зобов'язана діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України. Цей принцип закріплений у частині другій статті 19 Конституції України та є одним із критеріїв при перевірці адміністративним судом правомірності поведінки суб'єкта владних повноважень.
Верховний Суд у постанові від 13.06.2018 у справі №806/526/16 щодо судового контролю за рішеннями ВЛК зазначив, що розглядаючи по суті спори у справах щодо оскарження рішень ВЛК, суд вправі перевірити законність висновку ВЛК лише в межах дотримання процедури прийняття цього висновку, однак суд не може оцінювати обґрунтованість самого діагнозу або висновку про придатність/непридатність.
Згідно з матеріалами справи, ЦВЛК прийняла рішення про скасування постанови ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Підставою для такого рішення стало не те, що ВЛК нижчого рівня встановило неправильний діагноз військовозобов'язаному ОСОБА_1 , а допущені ВЛК порушення в оформленні довідки від 07.04.2023.
З даного приводу суд зазначає, що Положенням №402, а саме додатком 4 (станом на момент виникнення спірних правовідносин) визначено форму довідки позаштатної постійно діючої ВЛК за наслідками проведеного медичного огляду військовослужбовця про придатність чи непридатність до військової служби.
Проаналізувавши наявну в справі довідку ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.04.2023 №64/264/4 суд приходить до висновку, що вона містить всі необхідні реквізити та інформацію, визначені Положенням №402 та відповідає встановленій формі.
Зокрема, в ній міститься інформація про проведення медичного огляду військовозобов'язаного та дату коли це відбувалось, ким цей огляд проведено. Крім того, в ній міститься встановлений за його наслідками діагноз та висновок про непридатність позивача до військової служби з посиланням на статті Розкладу хвороб. Дана довідка підписана головою та секретарем ВЛК, та скріплена печатками.
Факт проходження медичного огляду позивачем підтверджується карткою обстеження та медичного огляду в якій містяться всі записи лікарів, встановлені діагнози, підписи лікарів, які скріплені печатками (а.с.14).
Суд не бере до уваги посилання ЦВЛК у протоколі №4041 від 11.11.2024 як підставу для скасування, що підписи голови та секретаря ВЛК не скріплені печаткою позаяк вказане не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки печатка ТЦК на довідці є.
Разом з тим проставлення печатки не в тому місці, як визначено в Додатку №4, за її наявності на документі не ставить під сумнів законність даного документа та є формальним порушенням, що не тягне за собою скасування постанови нижчестоящого ВЛК.
В контексті спірних правовідносин суд також вказує на те, що ЦВЛК в межах наданих повноважень при розгляді вказаного питання за наявності сумнівів у законності виданого документа має право запитувати від закладів охорони здоров'я (установ), військових частин, ТЦК та СП і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи (за необхідності). Оскаржуване рішення не містить даних чи таким правом відповідач скористався.
Крім того, слід зазначити, що підставою для скасування постанови від 07.04.2023 на думку ЦВЛК стали процедурні порушення при її оформленні, які вже суд вказував та не було посталено під сумнів встановлені при медичному огляді ВЛК діагнози ОСОБА_1 , а тому посилання в пункті 2 рішення ЦВЛК на необхідність медичного огляду ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 не відповідає вимогам Положення №402.
Частиною першою статті 9 КАС України установлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Принцип змагальності сторін знайшов своє вираження у статті 77 КАС України, згідно з частинами першою, другою якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Частиною 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Вказані принципи відповідачем при винесенні оскаржуваного рішення дотримані не були.
Суд звертає увагу, що при розгляді цієї справи судом не досліджується медичний критерій (стосовно діагнозу та його правомірності, а також придатності до військової служби), а лише перевіряється юридична процедура прийняття рішення відповідачем за результатами перегляду рішення ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.04.2023 №64/264/4. Суд не заперечує наявності у відповідача повноважень на перегляд та скасування постанови нижчої ВЛК, однак таке має відбуватися з дотриманням процедури прийняття відповідного рішення.
У цій справі відповідач не скористався правом подати відзив на позов, а також не виконав обов'язок щодо доказування правомірності прийнятого рішення, оформленого протоколом від 11.11.2024 №4041, не надав доказів у спростування позовних вимог.
Таким чином, аналіз встановлених на підставі досліджених письмових доказів обставин у справі в контексті Положення №402 дозволяє дійти висновку, що прийняте рішення ЦВЛК щодо скасування постанови ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.04.2023 №64/264/4, з формальних підстав, порушує права позивача, а отже є протиправним.
З урахуванням наведеного, позов належить задовольнити у спосіб визнання протиправним та скасування рішення ЦВЛК, оформленого протоколом засідання військово-лікарської комісії від 11.11.2024 №4041, яким скасовано постанову військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.04.2023 №64/264/4.
Оскільки, матеріали справи не містять даних про те, що рішення ЦВЛК було направлено позивачу та йому вручено, то суд вважає, що строк звернення до суду із даним позовом слід обраховувати із моменту надання відповіді на адвокатський запит від 10.09.2025, направлену ІНФОРМАЦІЯ_2 . У даній відповіді було вказано про те, що рішенням ЦВЛК від 11.11.2024 №4041 скасовано постанову ВЛК від 07.04.2023 про непридатність позивача до військової служби. Відтак, ОСОБА_1 позов подано в межах строків, визначених ст.122 КАС України.
Відповідно до частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Зважаючи на те, що позивач при поданні позову сплатив судовий збір як за одну немайнову вимогу, тобто в сумі 968,69 грн, що підтверджується квитанцією від 13.11.2025 №2782-8689-9974-6395 (а.с.5), то на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути вказану суму судових витрат, виходячи з кількості, а не з розміру задоволених/не задоволених позовних вимог.
Доказів понесення інших судових витрат матеріали справи не містять.
Керуючись статтями 244-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, оформлене протоколом засідання військово-лікарської комісії від 11 листопада 2024 року № 4041, яким скасовано постанову військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_8 від 07 квітня 2023 року №64/264/4.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України судовий збір у сумі 968,69 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 69 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач: Центральна військово-лікарська комісія Збройних Сил України (м. Київ, вул. Госпітальна, 16, код ЄДРПОУ 08356179).
Третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Суддя Р.С. Денисюк