Справа № 351/68/26
Провадження № 2-о/351/62/26
15 квітня 2026 року м. Снятин
Снятинський районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого-судді Калиновського М.М.,
з участю: присяжних Данилюка Я.М., Оробець Л.Д.,
секретаря Равлюк М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Снятині клопотання представника Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції в цивільній справі окремого провадження за заявою адвоката Кошман Ірини Вадимівни в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Снятинської міської ради Івано-Франківської області,, ОСОБА_2 ,, Військова частина НОМЕР_1 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна
У провадженні Снятинського районного суду Івано-Франківської області перебуває вищевказана цивільна справа окремого провадження.
15 квітня 2026р. від представника Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 надійшло до суду клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (електронна адреса, що використовується ОСОБА_3 в сервісі «Easy Con»- E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , контактний номер телефону - НОМЕР_2 , за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «Easy Con».
Перевіривши доводи клопотання, дослідивши матеріали справи в межах вирішуваного питання, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
В Снятинському районному суді Івано-Франківської області є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням системи "EаsyCon", а саме: наявність обладнання та можливість його використання.
Враховуючи викладене, суд вважає, що клопотання представника заінтересованої особи Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції з використанням системи "EаsyCon" підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 212 ЦПК України,-
Клопотання представника Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції задовольнити.
Судове засідання з цивільної справи окремого провадження за заявою адвоката Кошман Ірини Вадимівни в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Снятинської міської ради Івано-Франківської області, ОСОБА_2 , Військова частина НОМЕР_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, яке відбудеться 17 квітня 2026 року о 10:10 год. та всі подальші судові засідання проводити в режимі відеоконференції.
Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснювати за допомогою програмного комплексу «Easy Con», участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції братиме особисто ОСОБА_3 , обліковий запис в системі «Easy Con», (в сервісі «Easy Con», E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , контактний номер телефону - НОМЕР_2 ).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: Михайло КАЛИНОВСЬКИЙ
Присяжні: Лілія ОРОБЕЦЬ
Ярослав ДАНИЛЮК