Ухвала від 13.05.2026 по справі 695/3476/25

Справа № 695/3476/25

номер провадження 1-кп/695/304/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2026 рокум. Золотоноша

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2

та сторін кримінального провадження:

прокурора - ОСОБА_3 ,

потерпілого - ОСОБА_4 ,

обвинуваченої - ОСОБА_5 ,

захисника - адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у судовому засіданні у залі суду у м. Золотоноша клопотання про звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності, у зв'язку з примиренням з потерпілим у кримінальному провадженні № 12025250370000488 від 04.05.2025 за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки, уродженки с. Шипинки Барського району Вінницької області, фізична особа-підприємець, освіта середня, заміжня, на утриманні має малолітніх дітей: ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 , особою з інвалідністю будь-якої групи, депутатом будь-якого рівня, постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, учасником бойових дій не є, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , раніше не судима,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 291 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , обвинувачується у тому, що вона 03 травня 2025 року близько 08 години 15 хвилин, керуючи електроскутером марки Atlas Demon потужністю 2000 Ват, рухаючись по вулиці Корольова у с. Гельмязів Золотоніського району Черкаська області у напрямку від вулиці Центральна до вулиці Шевченка, поблизу будинку № 3, у порушення вимог пункту 12.3 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 зі змінами і доповненнями, при виникненні небезпеки для руху у вигляді велосипедиста ОСОБА_4 , який у порушення вимог п. 10.1 та 10.4 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306, зі змінами та доповненнями, здійснював зміну напрямку руху в ліво з правого краю проїзної частини вулиці Корольова в напрямку вулиці Миру, не вжила заходів для зменшення швидкості руху керованого нею електроскутера аж до його зупинки, у результаті чого допустила наїзд на велосипедиста ОСОБА_4 , хоча мала технічну можливість його уникнути.

У результаті дорожньо-транспортної пригоди, велосипедист ОСОБА_4 , відповідно до висновку експерта № 05-8-01/308 від 23.07.2025 отримав тілесні ушкодження, у вигляді: відкритого перелому (над виросткової ділянки) лівої плечової кістки та перелому кісток обличчя (передньої стінки лобної пазухи та бокової стінки лівої гайморової пазухи), які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, в зв'язку із тривалим розладом здоров'я.

Порушення правил безпеки дорожнього руху водієм електроскутера марки Atlas Demon потужністю 2000 Ват, ОСОБА_5 , а саме: вимог пункту 12.3 Правил дорожнього руху Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, зі змінами та доповненнями, відповідно до висновку експерта № СЕ-19/124-25/10705-ІТ від 23.07.2025, знаходиться у причинному зв'язку з виникненням даної дорожньо-транспортної пригоди та настанням тяжких наслідків у вигляді спричинення потерпілому ОСОБА_4 тілесних ушкоджень, а саме: відкритого перелому (над виросткової ділянки) лівої плечової кістки та перелому кісток обличчя (передньої стінки лобної пазухи та бокової стінки лівої гайморової пазухи), які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, в зв'язку із тривалим розладом здоров'я

Таким чином, ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.291 КК України, а саме - порушенні чинних на транспорті правил, що убезпечують рух, якщо це спричинило інші тяжкі наслідки.

У судовому засіданні 13.05.2026 від захисника обвинуваченої - адвоката ОСОБА_6 надійшло клопотання про звільнення обвинуваченої ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності, у зв'язку з примиренням винної з потерпілим.

У судовому засіданні потерпілий ОСОБА_4 повідомив суду, що він дійсно пробачив обвинувачену ОСОБА_5 , вони примирилися, будь-яких претензій до обвинуваченої він не має.

Прокурор не заперечував проти звільнення обвинуваченої ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.286 КК України, на підставі ст.46 КК України, та закриття провадження у справі.

Обвинувачена ОСОБА_5 у судовому засіданні визнала свою вину, щиро розкаялась у вчиненому, стверджувала, що примирилась з потерпілим, при цьому повністю відшкодувала завдану нею шкоду, та просить звільнити її від кримінальної відповідальності на підставі ст. 46 КК України, та закрити провадження у справі.

Суд, вислухавши пояснення прокурора, потерпілого, обвинуваченої та її захисника, розглянувши матеріали провадження та клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, дійшов такого висновку.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження наданих суду, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_5 надійшло до суду після обвинувального акта, а саме заявлено під час судового засідання.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Положеннями ст. 46 КК України та ст. 285 КПК України передбачено, що особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності, у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з ст. 46 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Відповідно до п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» № 12 від 23 грудня 2005 року суд зобов'язаний звільнити особу від кримінальної відповідальності, у разі наявності у загальній частині КК таких випадків звільнення особи від кримінальної відповідальності, зокрема як примирення винного з потерпілим, ст. 46 КК України.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 291 КК України, а саме - порушенні чинних на транспорті правил, що убезпечують рух, якщо це спричинило інші тяжкі наслідки.

Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, яке інкриміновано обвинуваченій ОСОБА_5 належить до нетяжкого злочину, за який передбачене покарання у виді штрафу від двох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до п'яти років.

При цьому, обвинувачена ОСОБА_5 вину визнала повністю, щиро розкаялась, усунула заподіяну шкоду, до кримінальної відповідальності притягується вперше, вчинила нетяжкий необережний злочин, що дає право суду на підставі ст. 46 КК України звільнити обвинувачену від кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 291 КК України.

У судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_5 добровільно надала згоду на звільнення її від кримінальної відповідальності, в якій зазначила, що була ознайомлена з правами, визначеними ст.42 КПК України, зі змістом статей 285, 286 КПК України.

Враховуючи вищезазначені обставини, суд вважає за можливе задовольнити клопотання про звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності, та звільнити від кримінальної відповідальності за ст.291 КК України обвинувачену ОСОБА_5 на підставі ст. 46 КК України, у зв'язку з примиренням винної з потерпілим, а кримінальне провадження закрити.

Цивільний позов не заявлено.

Запобіжний захід не обирався.

Відповідно до ч.4 ст.174 КПК України, при ухваленні судового рішення, необхідно скасувати арешт майна накладений ухвалою слідчого судді Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 06.05.2025 на електроскутер марки Atlas Demon та велосипед марки Ardis.

Судові витрати по справі в сумі 7 131 грн 20 коп. за проведення експертиз, підлягають стягненню з обвинуваченої ОСОБА_5 на користь держави.

Доля речових доказів вирішується в порядку ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. 46 КК України, ст.285, 286, 314, 369, 372 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від кримінальної відповідальності за ст.291 КК України, на підставі ст.46 КК України, у зв'язку із примиренням винної з потерпілим, а кримінальне провадження № 12025250370000488 від 04.05.2025 на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України - закрити.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави кошти в сумі 7 131 (сім тисяч сто тридцять одна) грн 20 коп. - у порядку відшкодування витрат за проведення експертиз.

Цивільний позов не заявлений.

Скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 06.05.2025 на електроскутер марки Atlas Demon та велосипед марки Ardis.

Речові докази:

електроскутер марки Atlas Demon, який зберігається на майданчику тимчасового утримання транспортних засобів Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області за адресою: вул. Січова, 3, м. Золотоноша, Черкаська область - повернути законному володільцю - ОСОБА_5 ;

велосипед марки Ardis, який зберігається на майданчику тимчасового утримання транспортних засобів Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області за адресою: вул. Січова, 3, м. Золотоноша, Черкаська область - повернути законному володільцю - ОСОБА_4 ;

DVD-R диск індивідуальний номер «РАР631СК07033953» з відеозаписом з камери відео-спостереження, що знаходиться на фасаді магазину « Пивний дім», що за адресою вул. Миру 19, с. Гельмязів Золотоніського району Черкаської області, на якому зафіксовано момент дорожньо-транспортної пригоди, що мала місце 03.05.2025 на проїзній частині Т-подібного перехрестя вулиць Корольова - Миру, с. Гельмязів Золотоніського району Черкаської області - приєднано до матеріалів кримінального провадження - залишити при матеріалах кримінального провадження;

DVD-R диск індивідуальний номер «РАР631СК07034182» з відеозаписом з камери відео-спостереження, що знаходиться на електроопорі перехрестя вулиць Центральна-Хрещатик, с. Гельмязів Золотоніського району Черкаської області, на якому зафіксовано момент дорожньо-транспортної пригоди, що мала місце 03.05.2025 на проїзній частині Т-подібного перехрестя вулиць Корольова - Миру, с. Гельмязів Золотоніського району Черкаської області - приєднано до матеріалів кримінального провадження - залишити при матеріалах кримінального провадження;

медична картка стаціонарного хворого на ім'я ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 № 3445 - приєднано до матеріалів кримінального провадження - залишити при матеріалах кримінального провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя ОСОБА_10

Попередній документ
136534760
Наступний документ
136534762
Інформація про рішення:
№ рішення: 136534761
№ справи: 695/3476/25
Дата рішення: 13.05.2026
Дата публікації: 18.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту; Порушення чинних на транспорті правил
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (21.05.2026)
Дата надходження: 06.08.2025
Розклад засідань:
15.09.2025 12:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
24.09.2025 10:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
13.10.2025 10:30 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
11.11.2025 14:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
18.12.2025 10:30 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
28.01.2026 11:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
27.02.2026 10:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
14.04.2026 12:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
13.05.2026 11:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області