Справа № 444/2107/26
Провадження № 3/444/1114/2026
м. Жовква Львівської області, Україна
14 травня 2026 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВБА № 214449 від 04.05.2026 у відношенні ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, місце народження с. Любеля, проживає та зареєстрована: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_2 ) за частиною 1 статті 184 КУпАП.
Сторони справи про адміністративне правопорушення не приймали участь у судовому розгляді.
ОСОБА_1 , будучи матір'ю неповнолітнього сина ОСОБА_2 2012 р.н., 25.04.2026 о 20 год. 56 хв. ухилилася від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов його виховання, у зв'язку із чим її син керував незареєстрованим мотоциклом та вчинив ДТП, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Суд враховує, що відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 , яка проявила байдужість до результату розгляду справи.
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП, з наступних підстав.
Обставини правопорушення й вина правопорушниці підтверджуються зібраними в порядку статті 251 КпАП України доказами, а саме:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ВБА № 214449 від 25.04.2026;
рапортом чергового ВП 2 ЛРУП 1 ГУНП у Л/о;
схемою з місця ДТП;
поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Обставини, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність правопорушниці судом не встановлені.
Відповідно до санкції частини 1 статті 184 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення, особу ОСОБА_3 , суддя вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для останньої буде накладення штрафу в межах санкції частини 1 статті 184 КУпАП в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 665,60 грн.
При винесені постанови суддя керується ст. ст. 9-11, 23, 33, 184, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.- в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 665,60 грн судового збору в дохід держави.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Ясиновський Р. Б.