14 травня 2026 року ЛуцькСправа № 140/931/26
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Ксензюка А.Я.,
розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень: від 13 жовтня 2025 року форми «P» №0302292407; форми «P» №0302312407 від 13.10.2025; форми «P» №0302322407; форми «ПН» №0302332407; форми «ПС» №0302342407; форми «С» №0301640705; форми «С» №00302790901; форми «С» №00302800901; форми «С» №00302820901; форми «С» №00302830901; форми «С» №00302840901; форми «С» №00302850901; форми «С» №00302860901; форми «С» №00302870901..
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем протиправно, з порушенням норм матеріального права, правової процедури та невірного встановлення фактичних обставин прийнято 13 жовтня 2025 року.
Позивач, згідно норм діючого законодавства, не веде бухгалтерського обліку, а веде тільки облік доходів і витрат, тому для перевірки надано дані про фактичні доходи та витрати, які підтвердженні первинними документами. Іншої інформації ФОП ОСОБА_1 , як підприємця немає, оскільки немає обов'язку вести бухгалтерський облік.
Як зазначає позивач, вибірковий метод дослідження документів, відсутність інвентаризації залишків, помилки у вихідних даних для розрахунків - свідчать про некоректність висновків та розрахунків відповідача.
Вказані обставини, на думку позивача, свідчать про протиправність податкових повідомлень-рішень.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 30.01.2026 відкрито провадження у справі за цим позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідач у відзиві на позовну заяву пред'явлені позовні вимоги заперечив, мотивуючи тим, що ФОП ОСОБА_1 за період з 01.01.2023р. по 31.12.2024р. здійснювала діяльність на загальній системі оподаткування та була платником податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування, єдиного внеску, військового збору, податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, акцизного податку.
Під час проведення перевірки ФОП ОСОБА_1 було вручено особисто під підпис вимоги про надання документів. Однак позивачем не було надано необхідних для перевірки документів, про що було складено акти про ненадання документів для перевірки.
Враховуючи ненадання підприємцем залишків ТМЦ та відомостей щодо дебіторсько-кредиторської заборгованості станом на 01.01.2023, 01.01.2024р., 31.12.2024 року, керуючись п. 44.6 ст. 44 Кодексу, згідно якого «у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності», залишки ТМЦ та дебіторська - кредиторська заборгованість станом на 01.01.2023, 01.01.2024р. та на 31.12.2024 року в цілях оподаткування відсутні та становлять 0 грн.
Отже, СПД ОСОБА_1 завищено статтю валових витрат, як вартість ТМЦ, що реалізовані та безпосередньо пов'язані з отриманням доходів за 2023р. на суму 4 429 774,66 грн. та 2024р. на суму 734 960,42 грн., внаслідок включення до складу валових витрат вартість ТМЦ, що не були реалізовані та документально не підтверджені, чим порушено п.44.1, ст.44, п.177.2, п.п.177.4.1 п.п.177.4.5 п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України.
З наведених підстав представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити.
У відповіді на відзив представник позивача підтримав позовні вимоги.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4, частини другої, пункту 10 частини шостої статті 12, частин першої - третьої статті 257, частини п'ятої статті 262 КАС України дану справу, як справу незначної складності, розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши письмові докази, письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить наступних висновків.
Основним видом діяльності ФОП ОСОБА_1 є 47.11 (роздрiбна торгiвля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування та тютюновими виробами).
Головним управлінням ДПС у Волинській області відповідно до пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.75.1.2 п.75.1 ст. 75, ст.77 Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на підставі наказу №2635-п від 31.07.2025 проведена документальна планова виїзна перевірка платника податків - фізичної особи ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період діяльності з 01.01.2023 по 31.12.2024, за результатами якої складено акт №25477/03-20-24-07/ НОМЕР_1 .
Копію наказу про проведення документальної планової виїзної перевірки №2635-п від 31.07.2025 направлено засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення та вручено платнику 07.08.2025.
Направлення ГУ ДПС у Волинській області №4259 та №4260 від 12.08.2025, на проведення документальної планової виїзної перевірки пред'явлено 18.08.2025, під підпис особисто ОСОБА_1 .
Під час проведення перевірки ФОП ОСОБА_1 було вручено особисто 18.08.2025 року під підпис вимогу № 1 від 18.08.2025р про надання наступних документів: книгу реєстрації перевірок; книги обліку доходів і витрат; відомості щодо рухомого та нерухомого майна, перелік об'єктів, що використовувались в господарській діяльності, місце розташування та документальне підтвердження (у власності та користуванні, у тому числі на умовах оренди і наявність відповідного документа), а саме автомобілів, стоянок, складських виробничих, торгівельних та офісних приміщень, земельних ділянок тощо; податкові накладні, видаткові накладні, рахунки-фактури, довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей, акти приймання-передачі виконаних робіт (надання послуг), акти списання товару (із зазначенням місць списання та відповідних дозволів); табелі обліку робочого часу, накази прийому на роботу та звільнення, трудові договори, відомості про нарахування та виплату заробітної плати, заяви про надання соціальної пільги за період з 01.01.2023 року по 31.12.2024 року; структура валових доходів та витрат (в розрізі статей) за 2023-2024 рр.; оборотно-сальдові відомості по рахунках 361, 631, 28 (в розрізі контрагентів та років); фінансово-господарські документи, що підтверджують сплату грошових коштів за вчиненими правочинами, копії завірених установами банків документів, що засвідчують факт оплати товарів (послуг) - платіжні доручення, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери, чеки РРО та інші; дебіторсько-кредиторську заборгованість в розрізі контрагентів-постачальників та покупців станом на 01.01.2023р., 31.12.2023р., 31.12.2024р.; залишки товарно-матеріальних цінностей в розрізі товару на 01.01.2023р., 31.12.2023р., 31.12.2024р.; - документи підтверджуючі транспортування товарно-матеріальних цінностей (ТТН, шляхові листи та ін.) та виконання навантажувально-розвантажувальних робіт; документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно , видаткові накладні, акти прийому- передачі, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/ або документи на внутрішнє переміщення товарів) за період з 01.01.2023 року по 31.12.2024 року; завірені копії форми обліку товарних запасів (в т.ч. опис товарних запасів) за період з 01.01.2023 року по 31.12.2024 року; інформацію та завірені копії документів щодо проведення інвентаризації товарів протягом 2023-2024рр. (акти інвентаризації, інвентаризаційні описи та ін.); банківські виписки за період 2023р., 2024р.
СПД ОСОБА_1 станом на 21.08.2025 не було надано всі необхідні для перевірки документів, про що складено акт про ненадання документів для перевірки №4722/03-20-24-07 від 21.08.2025.
21 серпня 2025 року ФОП ОСОБА_1 було вручено особисто вимогу №2 про надання наступних документів: книги обліку доходів і витрат; відомості щодо рухомого та нерухомого майна, перелік об'єктів, що використовувались в господарській діяльності, місце розташування та документальне підтвердження (у власності та користуванні, у тому числі на умовах оренди і наявність відповідного документа), а саме автомобілів, стоянок, складських виробничих, торгівельних та офісних приміщень, земельних ділянок тощо; структура валових доходів та витрат (в розрізі статей) за 2023-2024 рр.; оборотно-сальдові відомості по рахунках 361, 631, 28 (в розрізі контрагентів та років); фінансово-господарські документи, що підтверджують сплату грошових коштів за вчиненими правочинами, копії завірених установами банків документів, що засвідчують факт оплати товарів (послуг) - платіжні доручення, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери, чеки РРО та інші; дебіторсько-кредиторську заборгованість в розрізі контрагентів-постачальників та покупців станом на 01.01.2023р., 31.12.2023р., 31.12.2024р.; залишки товарно-матеріальних цінностей в розрізі товару на 01.01.2023р., 31.12.2023р., 31.12.2024р.; документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, видаткові накладні, акти прийому- передачі, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/ або документи на внутрішнє переміщення товарів) за період з 01.01.2023 року по 31.12.2024 року; завірені копії форми обліку товарних товарних запасів ( в т.ч. опис товарних запасів) за період з 01.01.2023 року по 31.12.2024 року; інформацію та завірені копії документів щодо проведення інвентаризації товарів протягом 2023-2024рр. (акти інвентаризації, інвентаризаційні описи та ін.); банківські виписки за період 2023р., 2024р.; банківські виписки за період 2023р., 2024р.
СПД ОСОБА_1 станом на 25.08.2025 не було надано необхідних для перевірки документів, про що складено акт про ненадання документів для перевірки №4757/03-20-24-07 від 25.08.2025.
ФОП ОСОБА_1 було вручено особисто вимогу № 3 від 25.08.2025р про надання наступних документів: оборотно-сальдові відомості по рахунках 361, 631, 28 (в розрізі контрагентів та років); дебіторсько-кредиторську заборгованість в розрізі контрагентів-постачальників та покупців станом на 01.01.2023р., 31.12.2023р., 31.12.2024р.; залишки товарно-матеріальних цінностей в розрізі товару на 01.01.2023р., 31.12.2023р., 31.12.2024р..
Платником надано відповідь на дану вимогу листом № 18 від 28.08.2025.
Відповідно до висновків проведеної перевірки встановлені наступні порушення:
- п.44.1, ст.44, п.176.1. «а» ст.176, п.177.2, п.п.177.4.1 п.п.177.4.2 п.п.177.4.5 п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), внаслідок чого занижено податок з доходів фізичних осіб на суму 972093,05 грн, в т.ч. за 2023р. на суму 817391,57 грн та за 2024 р. на суму 154701,48 грн;
- пп.162.1.1 п.162.1 ст.162, пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.164.1.3. п. 164.1 ст. 164, пп. 1.1 (1) пп. 1.2 (1) пункту 16і підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено військовий збір на 81007,75 грн, в т.ч. за 2023р. на 68115,96 грн та за 2024р. на 12891,79 грн;
- п.185.1 ст.185, п.187.1 «а» ст.187, п.188.1 ст.188, п.189.1 ст.189, п.198.5 «г» ст.198, п.199.1 ст.199, п.200.1 п.200.2 ст.200 Податкового кодексу (із змінами та доповненнями), внаслідок чого занижено ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету за грудень 2024р. на суму 719277 грн;
- п.120-1.2., ст.120-1.1, п.201.1, п.201.7, п.201.5, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), а саме не реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних: по операціях, що звільнені від оподаткування за січень 2024 року на суму 8261,36 грн, за лютий 2024р. на суму 101894,06 грн, за квітень 2024 року на суму 9544,40 грн, за травень 2024 року на суму 46585,05 грн, за червень 2024 року на суму 656842,60 грн, за липень 2024р. на суму 329649,28 грн, за серпень 2024 р. на суму 10769,20 грн, за вересень 2024 року на суму 22335,77 грн, за жовтень 2024р. на суму 15140,16 грн, за грудень 2024р. на суму 69874,12 грн; по операціях, що оподатковуються за основною ставкою за грудень 2024р. на суму ПДВ 719277 грн;
- п.121.1 ст.121 Податкового Кодексу України № 2755-УІ від 02.12.2010р. (із змінами та доповненнями), а саме незабезпечення зберігання частини первинних документів з питань обчислення і сплати податків та зборів;
- п.44.1 ст.44, п. 176.1 «а» ст.176, п. 177.10 ст.177 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями) та п.6 ст.128 Господарського Кодексу України від 16.01.2003р. №436-ІУ, а саме неналежний облік доходів і витрат;
- п. 2, 10 ст.3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями), а саме: встановлено факти реалізації алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку без надання покупцям в обов'язковому порядку розрахункових документів встановленої форми та змісту із зазначенням обов'язкового реквізиту - цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) на загальну суму 627926,17 грн; до перевірки не надано контрольні стрічки реєстраторів розрахункових операцій за період що підлягає перевірці;
- п. 16 ст.62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (із змінами та доповненнями), постанови КМУ від 27.12.2010р. №1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (із змінами та доповненнями), та п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України №2755- VI від 02.12.2010 року (із змінами та доповненнями).
На підставі акта перевірки Головним управління ДПС у Волинській області прийняті наступні податкові повідомлення-рішення:
- форми «P» № 0302292407 від 13.10.2025, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування на загальну суму 1069302,36 грн, з яких 972093,05 грн за податковими зобов'язаннями, 97209,31 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями;
- форми «P» № 0302312407 від 13.10.2025, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, на загальну суму 89108,53 грн, з яких 81007,75 грн за податковими зобов'язаннями, 8100,78 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями;
- форми «P» № 0302322407 від 13.10.2025, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість, на загальну суму 791204,70 грн, з яких 719277,00 грн за податковими зобов'язаннями, 71927,70 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями;
- форми «ПН» № 0302332407 від 13.10.2025, яким застосовано штраф за платежем податок на додану вартість у сумі 22631,80 грн за порушення термінів реєстрації податкових накладних та відсутність реєстрації в Єдиному реєстр податкових накладних на загальну суму податку на додану вартість 1990173,00 грн за період січень 2024р., лютий 2024р., квітень 2024р., травень 2024р., червень 2024р., липень 2024р., серпень 2024р., вересень 2024р., жовтень 2024р., грудень 2024р.;
- форми «ПС» № 0302342407 від 13.10.2025, яким застосовано штраф у сумі 1020,00 грн за незабезпечення зберігання частини первинних документів, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та податкових зобов'язань за період 2023-2024 рр.;
- форми «С» № 0301640705 від 13.10.2025, яким застосовано штраф у сумі 942399,26 грн за порушення п. 2, 10 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
- форми «С» № 00302790901 від 13.10.2025, яким застосовано штраф в сумі 24000,00 грн за порушення вимог п. 16 ст. 62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (Ковельський р-н, м. Ковель, вул. Фестивальна, 8, продовольчий магазин «Козацькі забави»);
- форми «С» № 00302800901 від 13.10.2025, яким застосовано штраф в сумі 24000,00 грн за порушення вимог п. 16 ст. 62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (Ковельський р-н, смт. Ратне, вул. Центральна, 39/А, продовольчий магазин «Козацькі забави»);
- форми «С» № 00302820901 від 13.10.2025, яким застосовано штраф в сумі 24000,00 грн за порушення вимог п. 16 ст. 62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (Ковельський р-н, м. Ковель, вул. Міцкевича, 1, продовольчий магазин «Козацькі забави»);
- форми «С» № 00302830901 від 13.10.2025, яким застосовано штраф в сумі 24000,00 грн за порушення вимог п. 16 ст. 62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (Ковельський р-н, м. Ковель, вул. Відродження, 1, продовольчий магазин «Козацькі забави»);
- форми «С» № 00302840901 від 13.10.2025, яким застосовано штраф в сумі 24000,00 грн за порушення вимог п. 16 ст. 62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (Ковельський р-н, м. Ковель, вул. Незалежності, 55, продовольчий магазин «Козацькі забави»);
- форми «С» № 00302850901 від 13.10.2025, яким застосовано штраф в сумі 24000,00 грн за порушення вимог п. 16 ст. 62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (Ковельський р-н, м. Ковель, вул. Ярослава Мудрого, 44, продовольчий магазин «Козацькі забави»);
- форми «С» № 00302860901 від 13.10.2025, яким застосовано штраф в сумі 24000,00 грн за порушення вимог п. 16 ст. 62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (Ковельський р-н, м. Ковель, вул. Сагайдачного, 8/1, продовольчий магазин «Козацькі забави»);
- форми «С» № 00302870901 від 13.10.2025, яким застосовано штраф в сумі 24000,00 грн за порушення вимог п. 16 ст. 62 Закону України від 18.06.2024р. №3817- IX ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» (Ковельський р-н, м. Ковель, вул. Брестська, 2, продовольчий магазин «Козацькі забави»);
ФОП ОСОБА_1 подано до Державної податкової служби України скаргу від 27.10.2025 № 25 (вх. ДПС № 5606/С/6 від 30.10.2025) на податкові повідомлення- рішення ГУ ДПС у Волинській області від 13.10.2025 №0302292407, №0302312407, №0302322407, №0302332407, №0302342407, № 0301640705, №00302790901, №00302800901, №00302820901, №00302830901, №00302840901, №00302850901, №00302860901, №00302870901.
Державною податковою службою України прийнято рішення про результати розгляду скарги №3681876799-00-06-01-02-06 від 25.12.2025, яким скаргу залишено без задоволення, а оскаржувані рішення без змін.
Не погоджуючись з таким податковими повідомленнями-рішеннями відповідача, позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, визначено нормами Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.
Статтею 14 ПК України надано визначення наступних понять:
- господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (підпункт 14.1.36);
- податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу (підпункт 14.1.181);
- розумна економічна причина (ділова мета) - причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.
Економічний ефект, зокрема, але не виключно, передбачає приріст (збереження) активів платника податків та/або їх вартості, а так само створення умов для такого приросту (збереження) в майбутньому (підпункт 14.1.231).
Порядок формування податкового кредиту з податку на додану вартість визначено статтею 198 ПК України.
Згідно з підпунктом а пункту 198.1 статті 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Відповідно до пункту 198.2 статті 198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Пунктом 198.3 статті 198 ПК України встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
За приписами пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
В акті перевірки вказано, що аналізом податкових та видаткових накладних на придбання та реалізацію товару, інформації щодо номенклатури та ціни товару (з Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій), банківських виписок, даних виторгів РРО, податковим органом встановлено, що СПД Лисаковою О.П. включено до складу валових витрат вартість ТМЦ, що не були реалізовані, та які мали перебувати в залишку на кінець звітного періоду, а саме за 2023 рік в сумі 2 303 519,69 грн та за 2024р. в сумі 734 960,42 грн.
Також до складу валових витрат за 2023р. підприємцем включено статтю витрат як ТМЦ в сумі 120 719 241,20 грн., хоча в ході аналізу первинних документів, руху коштів по розрахункових рахунках, податкових та видаткових накладних за даними перевірки витрати на придбання ТМЦ за 2023р. становили 118 592 986,23 грн. Тобто підприємцем включено до статті витрат вартість ТМЦ за 2023р. документально не підтверджені витрати на суму 2 126 254,97 грн., внаслідок ненадання (відсутності) первинних документів та оплати на дану суму.
Тобто СПД ОСОБА_1 завищено статтю валових витрат, як вартість ТМЦ, що реалізовані та безпосередньо пов'язані з отриманням доходів за 2023р. на суму 4 429 774,66 грн. та 2024р. на суму 734 960,42 грн., внаслідок включення до складу валових витрат вартість ТМЦ, що не були реалізовані та документально не підтверджені, чим порушено п.44.1, ст.44, п.177.2, п.п.177.4.1 п.п.177.4.5 п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України.
Також згідно поданих підприємцем Додатків Ф2 до податкових декларацій про майновий стан та доходи, структури валових витрат та наданих первинних документів, до складу валових витрат за 2023р.-2024р. включено статтю витрат як оплата праці та нарахування на заробітну плату за 2023р. в сумі 3 852 607,52 грн. та за 2024р. в сумі 4 058 986,15 грн., хоча за даними перевірки витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату за 2023р. становили 3 741 317,90 грн. та за 2024р. - 3 934 493,92 грн.
Тобто підприємцем документально не підтверджено статтю витрат як витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату за 2023р. на суму 111 289,62 грн. та за 2024р. на суму 124 492,23 грн., чим порушено п.177.2, п.п.177.4.2 п.п.177.4.5 п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку.
Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).
З аналізу наведеної норми слідує, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів. Для підтвердження ведення такого обліку суб'єкт господарювання під час проведення перевірки зобов'язаний надати контролюючому органу документи, що підтверджують облік та походження товарних запасів.
Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, що затверджений відповідно до статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", наказом Міністерства фінансів України № 496 від 03 вересня 2021 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 листопада 2021 року за № 1411/37033 (далі Порядок № 496), визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.
Так, пунктом 2 Порядку № 496 визначено, що:
- документи, які підтверджують облік та походження товарів Форма ведення обліку товарних запасів, визначена додатком до цього Порядку (далі - Форма обліку), та первинні документи;
- первинні документи - опис залишку товарів на початок обліку, накладні, транспортні документи, митні декларації, акти закупки, фіскальні чеки, товарні чеки, інші документи, що містять реквізити, які дозволяють ідентифікувати постачальника та отримувача товару (найменування суб'єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або код згідно з ЄДРПОУ суб'єкта господарювання, серія та номер паспорта / номер ID картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті), дату проведення операції, найменування, кількість та вартість товару. Опис залишку товарів на початок обліку складається в довільній формі та має містити інформацію про: найменування товарів, наявних у такої ФОП на дату набуття ним обов'язку щодо ведення обліку товарних запасів, кількості таких товарів (із зазначенням одиниці виміру) та їх вартості, самостійно визначеної ФОП. У первинних документах, що засвідчують знищення, втрату або використання товарів на власні потреби, зазначається вартість товару за ціною придбання, підтвердженою обліком товарів, визначеним цим Порядком, та не зазначаються реквізити постачальника і отримувача товару;
- товарні запаси - сукупність товарів, що утримуються ФОП для подальшого продажу (надання послуг).
Згідно Порядок ведення обліку товарних запасів (розділом II Порядку № 496) облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.
ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу, веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів такою ФОП або окремим місцем продажу (господарським об'єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об'єктами).
Первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід'ємною частиною такого обліку. Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов'язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.
Записи у Формі обліку ведуться в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів.
Заборонено продаж товарів, на які у місцях продажу таких товарів (господарських об'єктах) відсутні:
1) первинні документи, записи про які внесено до Форми обліку;
2) відповідні записи у Формі обліку про наявні первинні документи;
3) первинні документи і записи у Формі обліку про такі первинні документи.
Форма обліку, первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки. У разі якщо оригінали первинних документів відсутні у місці продажу, посадовій особі контролюючого органу можуть бути надані копії таких первинних документів з подальшим пред'явленням їх оригіналів до закінчення перевірки (за потреби).
Такі документи надаються особисто ФОП або особою, яка фактично здійснює продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу(господарському об'єкті) такої ФОП.
Форма обліку в електронній формі на вимогу посадових осіб контролюючого органу має бути візуалізована у форматі, який дозволяє такій особі здійснити його перегляд та/або копіювання.
З такого правового регулювання слідує, що документами, які підтверджують облік та походження товарів, є встановлена Порядком № 496 форма ведення обліку товарних запасів, а також первинні документи. Форма обліку та первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надаються посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки.
Стаття 16 ПК України визначає обов'язки платника податків, зокрема, платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (п.п. 16.1.2); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (п.п. 16.1.3); забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом (п.п. 16.1.12).
Нормами ПК України (статті 44, 85 ПК України) передбачено, що під час проведення перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податкових платежів контролюючий орган має право вимагати від самозайнятої особи пояснення та підтверджуючі документи з питань, які стосуються предмету перевірки, зокрема щодо обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань.
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, із змінами та доповненнями, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Також п. 44.3 ст. 44 Кодексу зобов'язує платників забезпечувати зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Таким чином, позивачем не було виконано обов'язок передбачений п.85.1 ст.85 Податкового кодексу України про надання посадовим особам контролюючих органів після початку перевірки у повному обсязі всіх документів, що належали або пов'язані з предметом перевірки.
Доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПК України. Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця (пункти 177.1, 177.2 статті 177 ПК України).
Проведення господарських операцій суб'єкта господарювання, за змістом статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підтверджується первинними документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік. Згідно частини другої статті 3 вказаного Закону на даних бухгалтерського обліку базується фінансова, податкова, статистична та інша звітність. Таким чином, первинні документи по відображенню господарських операцій є основою для податкового обліку.
Податкове законодавство не встановлює конкретного переліку первинних документів, складенням яких мають ідентифікуватись ті чи інші господарські операції. Однак, критерієм зменшення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб є можливість на підставі наявних документів зробити беззаперечний висновок про те, що витрати фактично понесені та спрямовані на отримання доходу.
Згідно з пунктом 177.10 статті 177 ПК України фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
Відповідно до пункту 177.10 статті 177 та пункту 178.6 статті 178 розділу ІV Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.
Верховний Суд у постанові від 9 липня 2020 року у справі № 440/3973/18 презюмував, що відповідно до положень пунктів 177.2, 177.4 статті 177 ПК України право підприємця на включення витрат до витрат звітного періоду виникає, коли вони відповідають таким вимогам: документально підтверджені належним чином оформленими первинними документами; пов'язані із господарською діяльністю підприємця; безпосередньо пов'язані з отриманням доходів; мають бути фактично сплачені; товари мають бути поставлені, а послуги - отримані.
У постанові від 21 травня 2020 року у справі № 824/257/18-а Верховний Суд зазначав, що положення статті 177 ПК України вказують на те, що об'єктом оподаткування ПДФО є чистий оподатковуваний дохід, який визначається як різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з отриманням доходу у межах здійснюваної фізичною особою-підприємцем господарською діяльністю.
У податковому обліку понесені витрати мають бути підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, які містять відомості про господарську операцію, підтверджують її фактичне здійснення, тобто призводити до фактичного руху активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податків у зв'язку з його господарською діяльністю. До первинних документів бухгалтерського обліку, що підтверджують показники, відображені платником податків у податковій звітності, належать усі документи в їх сукупності, складені щодо господарської операції, які за змістом відповідають вимогам закону та які відображають реальні господарські операції.
Під терміном «господарська діяльність» розуміється діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (підпункт 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України).
Отже, основним критерієм визначення діяльності господарською у розумінні цієї норми є зв'язок з виробництвом чи операціями, спрямованими на отримання доходу.
Про те, що прямі матеріальні витрати (пов'язані з отриманим доходом) можуть бути обліковані фізичною особою-підприємцем виключно після того, як буде отримано дохід від реалізації готової продукції, товарів, робіт, послуг зазначав Верховний Суд і в постановах від 2 липня 2020 року у справах № 809/381/17, № 560/389/19, від 15 квітня 2021 року у справі №803/1766/16.
Вимоги для підтвердження даних, визначених у податковій звітності, встановлені статтею 44 ПК України. Згідно з пунктом 44.1 цієї статті (для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Відповідно до пункту 44.3 статті 44 ПК України платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Верховний Суд у постанові від 27.10.2022 у справі № справа №1.380.2019.000703 (касаційне провадження № К/9901/34219/19) прийшов до висновку що «надання платником фінансово-господарських документів під час проведення перевірки є необхідною умовою підтвердження правомірності задекларованих ним показників податкового обліку. Обов'язок платника зберігати документи й надавати їх під час перевірки контролюючому органу кореспондує з компетенцією контролюючого органу здійснювати перевірку на підставі документів.
За приписами пункту 44.6 статті 44 Податкового кодексу України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в пункті 86.7 статті 86 цього Кодексу платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
Зазначена позиція суду узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 01.06.2022 у справі №280/597/19.
Таким чином, надання платником податків фінансово-господарських документів під час проведення перевірки є необхідною умовою підтвердження правомірності задекларованих платником показників податкового обліку. Обов'язок платника податків зберігати документи й надавати їх під час перевірки контролюючому органу кореспондує з компетенцією контролюючого органу здійснювати перевірку на підставі документів. Ненадання платником податків документів на підтвердження задекларованих показників податкового обліку прирівнюється нормами пункту 44.6 статті 44 Податкового кодексу України до їх відсутності.
Враховуючи вищезазначене, оскільки позивач не надав документи для проведення перевірки, у контролюючого органу були законні підстави провести перевірку з використанням наявної у нього податкової інформації щодо задекларованих позивачем сум податків та визнати ці суми не підтвердженими документально.
З огляду на вказане, за встановленого факту доведеності вчинення платником податків - ФОП ОСОБА_1 податкових правопорушень, податкові повідомлення-рішення від 13.10.2025 є обґрунтованими та таким, що підлягають скасуванню.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (частина друга 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (частина перша статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України).
Надаючи оцінку кожному окремому специфічному доводу всіх учасників справи, що мають значення для правильного вирішення адміністративної справи, суд застосовує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану в пункті 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (№4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) №303-A, пункт 29).
Наведена позиція ЄСПЛ також застосовується у практиці Верховним Судом, що, як приклад, відображено у постанові від 28.08.2018 (справа №802/2236/17-а).
Таким чином, на виконання вищенаведених норм Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем за зустрічним позовом як суб'єктом владних повноважень надані належні докази правомірності прийняття податкових повідомлень-рішень від 13.10.2025, а тому суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.
Керуючись статтями 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач: Головне управління ДПС у Волинській області (43000, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 44106679).
Суддя А.Я. Ксензюк