Ухвала від 12.05.2026 по справі 348/984/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №348/984/26

Провадження № 6/348/32/26

12 травня 2026 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області в складі

головуючої судді Бурдун Т.А.

за участю секретаря судового засідання Лейб'юк Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Надвірна заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика», заінтересовані особи: первісний стягувач- Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн фінанс», боржник- ОСОБА_1 , приватний виконавець виконавчого округу Івано-Франківської області Кушнір Олег Вікторович про заміну сторони у виконавчому провадженні шляхом заміни стягувача його правонаступником, представник заявника - адвокат Кролевець Руслан Ігорович,

встановив:

Заявник Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика», інтереси якого представляє адвокат Кролевець Р.І., звернувся до Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні шляхом заміни стягувача його правонаступником, заінтересовані особи: первісний стягувач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн фінанс», боржник - ОСОБА_1 , приватний виконавець виконавчого округу Івано-Франківської області Кушнір Олег Вікторович.

В обґрунтування заяви посилається на те, що 23.10.2019 ОСОБА_1 (далі - Боржник) уклав із Товариством з обмеженою відповідальністю «Манівео швидка фінансова допомога» кредитний договір № 887734471. 20.05.2021 приватний нотаріус Грисюк О.В. видала виконавчий напис № 28092 про стягнення з боржника на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн фінанс» заборгованості за кредитним договором та плати за вчинення виконавчого напису. 02.11.2021 приватний виконавець Кушнір О.В. виніс постанову про відкриття виконавчого провадження №67361887 з примусового виконання виконавчого напису № 28092 про стягнення з боржника на користь ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» заборгованості за кредитним договором та плати за вчинення виконавчого напису. Станом на даний час виконавче провадження не завершене та перебуває на примусовому виконанні.

28.11.2018 між ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога» та ТОВ «Таліон Плюс» укладено Договір факторингу № 28/1118-01. У подальшому до Договору факторингу укладалися Додаткові угоди у тому числі щодо продовження терміну дії Договору факторингу. ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога» та ТОВ «Таліон Плюс» на виконання Договору факторингу 1 підписали Реєстр прав вимоги № 67 від 25.02.2020, за яким від первісного кредитора до ТОВ «Таліон плюс» відступлено право грошової вимоги до боржника за Кредитним договором у розмірі, зазначеному у Реєстрі прав вимоги.

05.08.2020 між ТОВ «Таліон Плюс» та ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» укладено Договір факторингу № 05/0820-01. У подальшому до Договору факторингу укладалися Додаткові угоди, у тому числі щодо продовження терміну дії Договору факторингу. ТОВ «Таліон Плюс» та ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» на виконання Договору факторингу підписали Реєстр прав вимоги № 4 від 09.04.2021 до Договору факторингу, за яким від ТОВ «Таліон Плюс» до ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» відступлено право грошової вимоги до Боржника за Кредитним договором у розмірі, зазначеному у Реєстрі прав вимоги.

16.10.2025 між ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» та заявником укладено Договір факторингу № 161025-01-ОФ, відповідно до умов якого заявнику відступлено право грошової вимоги до Боржника за Кредитним договором. Відповідно до Реєстру Боржників № 2 від 16.10.2025 за Договором факторингу від ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» до заявника перейшло право вимоги до боржника на загальну суму 1 909,77 грн. Таким чином, ТОВ «Позика» набуло права грошової вимоги до боржника в сумі 1 909,77 грн, яка складається з: 988,27 грн - заборгованість по несплаченим відсоткам за користування кредитом; 921,50 грн - заборгованість за штрафними санкціями (пеня, штрафи). Всі нарахування, що відбувались до дати отримання заявником права грошової вимоги здійснювались безпосередньо попередніми кредиторами. Станом на день відступлення права вимоги ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» та заявником не здійснювалося жодних додаткових нарахувань, умови Кредитного договору в односторонньому порядку не змінювалися.

Ухвалою Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 16.04.2026 року прийнято заяву до розгляду, призначено судове засідання та витребувано у приватного виконавця виконавчого округу Івано-Франківської області Кушніра О.В. належним чином завірену копію виконавчого провадження № 67361887 від 02.11.2021 року.

Представник заявника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика» у свої заяві просив суд розглядати справу за його відсутності.

Представник стягувача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн фінанс» у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки в судове засідання не повідомив, письмових заяв чи клопотань до суду не надсилав.

Боржник ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки в судове засідання не повідомив, письмових заяв чи клопотань до суду не надіслав.

Заінтересована особа: Приватний виконавець виконавчого округу Івано-Франківської області Кушнір О.В. у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином. На виконання ухвали Надвірнянського районного суду від 16.04.2026 року, 29.04.2026 року через систему «Електронний суд» надіслав належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження № 67361887 від 02.11.2021 року по виконанню виконавчого напису №28092, виданого 20.05.2021 року приватним нотаріусом Києво-Святошинського РНО Київської області Грисюк О.В. Також подав заяву про розгляд справи без його участі.

В силу ч. 3 ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали заяви, з'ясувавши обставини справи, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Івано-Франківської області Кушніра Олега Вікторовича перебуває виконавче провадження № 67361887, відкрите на підставі виконавчого напису № 28092, вчиненого 20.05.2021 року приватним нотаріусом Києво-Святошинського РНО Київської області Грисюк О.В. про стягнення боргу з боржника, яким є ОСОБА_1 на користь стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн фінанс».

Станом на дату подачі заяви та на дату розгляду справи виконавче провадження № 67361887 відкрите, що підтверджується інформаційними довідками з сайту «Автономатизованої системи виконавчих проваджень».

28.11.2018 між ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога» та ТОВ «Таліон Плюс» укладено Договір факторингу № 28/1118-01. У подальшому до Договору факторингу укладалися Додаткові угоди у тому числі щодо продовження терміну дії Договору факторингу. ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога» та ТОВ «Таліон Плюс» на виконання Договору факторингу 1 підписали Реєстр прав вимоги № 67 від 25.02.2020, за яким від первісного кредитора до ТОВ «Таліон Плюс» відступлено право грошової вимоги до боржника за Кредитним договором у розмірі, зазначеному у Реєстрі прав вимоги.

05.08.2020 між ТОВ «Таліон Плюс» та ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» укладено Договір факторингу № 05/0820-01. У подальшому до Договору факторингу укладалися Додаткові угоди, у тому числі щодо продовження терміну дії Договору факторингу. ТОВ «Таліон Плюс» та ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» на виконання Договору факторингу підписали Реєстр прав вимоги № 4 від 09.04.2021 до Договору факторингу, за яким від ТОВ «Таліон Плюс» до ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» відступлено право грошової вимоги до боржника за Кредитним договором у розмірі, зазначеному у Реєстрі прав вимоги.

16.10.2025 між ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» та заявником укладено Договір факторингу № 161025-01-ОФ, відповідно до умов якого заявнику відступлено право грошової вимоги до боржника за Кредитним договором. Відповідно до Реєстру боржників № 2 від 16.10.2025 за Договором факторингу від ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» до Заявника перейшло право вимоги до боржника на загальну суму 1 909,77 грн. Таким чином ТОВ «Позика» набуло права грошової вимоги до боржника в сумі 1 909,77 грн, яка складається з: 988,27 грн - заборгованість по несплаченим відсотків за користування кредитом; 921,50 грн - заборгованість за штрафними санкціями (пеня, штрафи). Всі нарахування, що відбувались до дати отримання Заявником права грошової вимоги здійснювались безпосередньо попередніми кредиторами. Станом на день відступлення права вимоги ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» та заявником не здійснювалося жодних додаткових нарахувань, умови Кредитного договору в односторонньому порядку не змінювалися.

За змістом ч. 1, п. 1 ч. 2, ч. 5 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України визначено, що кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Статтею 514 ЦК України визначено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

При цьому, відступлення прав вимоги є договірною передачею вимог первісного кредитора новому кредиторові та відбувається на підставі укладеного між ними правочину та допускається протягом усього часу існування зобов'язання.

Заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 516 ЦК України); первісний кредитор у зобов'язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються та інформацію, яка є важливою для їх здійснення (ч. 1 ст. 517 ЦК України).

У відповідності до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Згідно ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно із ЗУ «Про виконавче провадження».

Вище викладене узгоджується з правовим висновком Верховного Суду, викладеним у постановах від 09.10.2019 № 711/10368/2012, та від 20.11.2013 № 6-122цс13.

В даному випадку матеріалами справи підтверджено, що виконавчим написом № 28092, вчиненим 20.05.2021 року приватним нотаріусом Києво-Святошинського РНО Київської області Грисюк О.В. було стягнуто заборгованість за кредитним договором № 887734471 від 23.10.2019 року, за період з 09.04.2021 по 07.05.2021 рокуз боржника ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн фінанс» у сумі 4143,05 грн, яка складається із: простроченої заборгованості за сумою кредиту у розмірі 1149,51 грн; простроченої заборгованості по несплаченим відсоткам за користування кредитом у розмірі 2072,04 грн; строкової заборгованості за штрафами і пенями у розмірі 921,50 грн; плати за вчинення виконавчого напису нотаріусом на підставі статті 31 Закону України «Про нотаріат» - 1 200,00 грн, які підлягають стягненню з боржника на користь стягувача. Загальна сума, що підлягає стягненню становить 5343,05 грн.

Матеріалами справи також підтверджено, що 16.10.2025 між ТОВ «ФК «Онлайн фінанс» та заявником укладено Договір факторингу № 161025-01-ОФ, відповідно до умов якого заявнику відступлено право грошової вимоги до боржника за Кредитним договором № 887734471 від 23.10.2019, згідно з яким проводиться стягнення заборгованості за виконавчим написом, виданим приватним нотаріусомКиєво-Святошинського районного нотаріального округу Київської області Грисюк О.В. за № 28092 від 20.05.2021 у виконавчому провадженні АСВП № 67361887.

За таких обставин та вказаних норм матеріального закону, звернення Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика», як правонаступника кредитора, із заявою про надання йому статусу сторони виконавчого провадження відповідає змісту ст. ст. 512, 514 ЦК України та ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження».

Зважаючи на те, що виконання судового рішення є складовою частиною судового розгляду, завершальною стадією судового провадження і неможливість виконати рішення суду призведе до порушення прав правонаступника гарантованих ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд приходить до висновку про достатність правових підстав для задоволення заяви та заміни сторони виконавчого провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 14, 258, 259, 260, 261, 353, 442 ЦПК України, ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», суд,-

постановив:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика», заінтересовані особи: первісний стягувач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн фінанс», боржник - ОСОБА_1 , приватний виконавець виконавчого округу Івано-Франківської області Кушнір Олег Вікторович, про заміну сторони у виконавчому провадженні шляхом заміни стягувача його правонаступником - задовольнити.

Замінити вибулого стягувача: ТОВ «Фінансова компанія «Онлайн фінанс» на правонаступника: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Позика» у виконавчому провадженні № 67361887 на підставі виконавчого напису № 28092, вчиненого 20.05.2021 року приватним нотаріусомКиєво-Святошинського районного нотаріального округу Київської області Грисюк Оленою Василівною, про стягнення боргу з боржника ОСОБА_1 на користь ТОВ «Фінансова компанія «Онлайн фінанс».

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду в порядку ст. 355 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 261 ЦПК України ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя: Т.А.Бурдун

Попередній документ
136484286
Наступний документ
136484288
Інформація про рішення:
№ рішення: 136484287
№ справи: 348/984/26
Дата рішення: 12.05.2026
Дата публікації: 15.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про заміну сторони виконавчого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (12.05.2026)
Результат розгляду: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
Дата надходження: 15.04.2026
Розклад засідань:
24.04.2026 11:00 Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
12.05.2026 16:30 Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області