Рішення від 13.05.2026 по справі 420/4848/26

Справа № 420/4848/26

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Хлімоненкової М.В., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якому позивач просить суд:

1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії з 01 липня 2025 року ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення, зазначених у довідці Адміністрації Державної прикордонної служби України № 09/7-суд від 22.01.2026 року, з урахуванням вже виплачених сум.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01 липня 2025 року з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення, зазначених у довідці Адміністрації Державної прикордонної служби України № 09/7-суд від 22.01.2026 року, з урахуванням вже виплачених сум.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначив, що отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІ1 та вказує на протиправність відмови органу ПФУ у проведенні перерахунку та виплаті його пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.

Позивач звертає увагу, що обов'язок відповідача по перерахунку пенсії на підставі нової довідки про складові грошового забезпечення визначено Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45 повідомляють орган ПФУ. Отже, відповідач, за твердженнями позивача, отримавши оновлену довідку та заяву пенсіонера повинен був перерахувати пенсію, а оскільки протиправно відмовив у здійсненні такого перерахунку, то суд має зобов'язати Головне управління здійснити відповідний перерахунок.

Ухвалою суду від 26.02.2026 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Відповідачем було подано відзив на позов, в якому він просить відмовити в задоволенні позову та посилається на Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою КМУ №45 від 13.02.2008, приписи якого у спірному випадку дотримані не були.

Незважаючи на те, що від Адміністрації Державної прикордонної служби України надійшла довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на 18.06.2025, після прийняття рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019р., Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку не приймалось. Таким чином, положення Порядку дотримані не були. Указана вище довідка надана Головному управлінню з порушенням вимог Порядку, тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за повторно наданою довідкою, що в тому числі, як вважає відповідач, підтверджується листом Міністерства соціальної політики України №15308/0/2-19/54 від 21.08.2019.

Також, відповідач вважає, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду, що є підставою для залишення позову без розгляду.

Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Позивач - ОСОБА_1 , є пенсіонером, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (надалі - Закон №2262-ХІІ).

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30.10.2025 у справі №420/28104/25 22.01.2026 Адміністрацією Державної прикордонної служби України оформлено на ім'я позивача нову довідку №09/7-суд про розмір грошового забезпечення станом на 18.06.2025 за посадою - начальник відділу капітального будівництва ІНФОРМАЦІЯ_1 , яку він займав на день звільнення зі служби, згідно з якою загальний розмір грошового забезпечення складає 92465,40 грн.

Зазначена довідка була також направлена до ГУ ПФУ в Одеській області для перерахунку пенсії позивача.

Крім того, представник позивача звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, із адвокатським запитом від 07.02.2026, в якому просив провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 липня 2025 року з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення, зазначених у довідці Адміністрації Державної прикордонної служби України за № 09/7-суд від 22.01.2026 року, з урахуванням вже виплачених сум.

Однак, відповідач за результатом розгляду запиту представника позивача, не здійснив відповідного перерахунку його пенсії, надав відповідь у формі листа від 16.02.2026 № 1500-0203-8/22578, в якому Головне управління вказало про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії позивача, пославшись на приписи пунктів 1, 2 Порядку №45, якими передбачена певна послідовність дій органу ПФУ та органів, уповноважених на видачу довідок для перерахунку пенсій, яка у спірному випадку дотримана не була, з огляду на ненадходження повідомлень про підстави для проведення перерахунку пенсій до органу ПФУ.

Не погодившись із діями відповідача у спірних правовідносинах, які вразились у нездійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі оновленої довідки, вважаючи їх протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи відповідають вони встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України вимогам.

Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (надалі - Закон № 2262-ХІІ).

Згідно з положеннями ч.3, ч.18 ст.43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні основні та додаткові види грошового забезпечення.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

В силу вимог ч.2 ст.51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затвердженого Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45), який безпосередньо визначає механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XIІ.

У пункті 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону №2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється Головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), якою, зокрема, затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу та схеми тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського та начальницького складу.

Пунктом 2 вказаної Постанови встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з п.4 Постанови №704 (в редакції, чинній на момент її прийняття) було передбачено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Проте, 21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103, якою внесено зміни до ряду постанов, в тому числі і до Постанови №704.

Так, пунктом 6 Постанови №103 пункт 4 Постанови №704 був викладений у новій редакції, якою визначено: «Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.»

Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови КМ України від 21.02.2018р. №103.

З огляду на зазначене, з 29.01.2020, тобто з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/6453/18, пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України №103 втратив чинність та була відновлена дія п.4 постанови КМ України № 704 у первісній редакції, тобто в редакції, що передбачає визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Надалі, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 “Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103, та внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704» (далі - Постанова № 481), яка набрала чинності 20.05.2023, скасовано підпункт 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України, затверджених Постановою № 103, та пунктом 2 постанови абзац перший викладено в такій редакції: “ 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.».

Водночас рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 року по справі № 320/29450/24, визнано дії Кабінету Міністрів України при прийнятті Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 неправомірними. Визнано протиправним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 стосовно внесення змін до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2025 рішення Київського окружного адміністративного суду від 14 березня 2025 року у справі №320/29450/24 залишено без змін.

Згідно з ч.2 ст.265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Отже, рішення Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 року по справі №320/29450/24 набрало законної сили 18 червня 2025 року, а відтак положення п. 2 постанови КМУ №481 не підлягають застосуванню до спірних правовідносин з 18.06.2025 року. З 18.06.2025 грошове забезпечення військовослужбовців, відповідно до п.4 Постанови №704, розраховується із використанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, а саме станом на 01.01.2025 відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік»

Таким чином, через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2025 року та скасування змін, внесених до п.4 Постанови №704, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України №2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №704 у відповідності до вимог ст.ст.43 і 63 Закону України №2262-ХІІ та ст.9 Закону №2011-ХІІ, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2025 року, на відповідний тарифний коефіцієнт.

Як підтверджено матеріалами справи, на виконання рішення суду, Адміністрацією Державної прикордонної служби України видано позивачу довідку про розмір грошового забезпечення станом на 18.06.2025 за посадою, яку він займав на день звільнення.

Вказана довідка складена, враховуючи зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт.

Тобто, наявність у позивача права щодо отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 18.06.2025 року, як і обов'язок Адміністрації Державної прикордонної служби України вчинити такі дії, підтверджені у судовому порядку.

Враховуючи, що пункт 2 Постанови КМУ від 12.05.2023 №481, в частині внесення змін до пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2017 №704, втратив чинність 18.06.2025 року, пенсія позивача підлягає перерахунку з 01.07.2025 року.

Відмовляючи у проведенні перерахунку на підставі нової довідки ГУ ПФУ в Одеській області послався на певну послідовність дій уповноважених суб'єктів, визначену п. 2 Порядку №45, яка передує перерахунку пенсії (прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій, повідомлення Пенсійним фондом України головних управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій, складання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, подання їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії).

Однак, суд не погоджується з такою відмовою, та з даного приводу звертає увагу, що відповідно до статті 63 Закону № 2262-XII, якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що Пенсійний фонду України повідомляє головним управлінням в областях, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, зокрема, довідка від уповноваженого органу в якому особа проходила службу.

Аналогічна правова позиція відображена Верховним Судом зокрема у постанові від 10.10.2019 р. у справі №553/3619/16-а, постанові від 12.04.2023 у справі №П/320/122/20, тощо.

Відтак, з моменту отримання відповідної довідки, поданої уповноваженим на те органом або пенсіонером, в пенсійного органу виникає обов'язок щодо здійснення відповідного перерахунку пенсії такої особи на підставі отриманої довідки.

При цьому, подання пенсіонером, до відповідного ГУ ПФУ заяви про перерахунок пенсії на підставі оновлених довідок про розмір грошового забезпечення - є самостійною підставою для здійснення перерахунку.

Суд звертає увагу, що указана вища нова довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на 18.06.2025 є чинною, ніким не оскаржена, не визнана недійсною, не скасована, та її видача була обумовлена зміною розміру грошового забезпечення, що було безпосередньо встановлено відповідним судом рішенням (рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30.10.2025 у справі №420/28104/25).

Відтак, у суду відсутні підстави не брати її до уваги.

З огляду на викладене, враховуючи положення ч.2 ст.51 Закону №2262-XII, відповідно до якої, перерахунок пенсій, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, після отримання належної оновленої довідки про грошове забезпечення станом на 18.06.2025 у відповідача виник обов'язок щодо перерахунку пенсії позивача з 01.07.2025 відповідно.

Проте, відповідач відмовив позивачу у здійсненні такого перерахунку, що призвело до порушення його прав.

Такі дії відповідача не відповідають критеріям правомірності, визначеним частиною 2 статті 2 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Наведені відповідачем у відзиві на позовну заяву обставини судом оцінюються критично, позаяк такі не доводять правомірності поведінки відповідача у спірних правовідносинах, не позбавляють права позивача на перерахунок його пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, право на отримання якої було встановлено судовим рішенням, яке набрало законної сили.

З урахуванням викладеного вище у сукупності, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених ОСОБА_1 вимог в частині визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01.07.2025 року на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України, виданої станом на 18.06.2025 із зобов'язанням провести такий перерахунок та виплату пенсії позивача з урахуванням вже виплачених сум.

Оцінюючи доводи відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву з приводу пропуску позивачем строку звернення до суду із даним позовом, суд відхиляє за необґрунтованістю, виходячи з наступного.

За приписами ч. 1, 2 статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У свою чергу, відповідно до положення ст. 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи те, що у зв'язку з отриманням оновленої довідки у відповідача виник обов'язок вчинити відповідні дії щодо перерахунку пенсії позивача з 01.07.2025 і пенсійний орган не вчинив таких дій, право позивача на перерахунок пенсії не може бути обмежено будь-яким строком.

Окрім того, суд зауважує, що довідка №09/7-суд видана Адміністрацією Державної прикордонної служби України 22.01.2026, а до суду позивач звернувся 20.02.2026, тобто в межах строку, визначеного ст. 122 КАС України.

За таких обставин, суд вважає помилковими доводи відповідача щодо пропуску позивачем строків звернення до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу адміністративного судочинства України, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

З огляду на викладене, оскільки судом прийнято рішення про задоволення вимог позивача, суд вважає за доцільне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судові витрати у вигляді сплаченого за подання цього позову судового збору у сумі 1064,96 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні перерахунку та виплаті пенсії з 01.07.2025 року на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України №09/7-суд від 22.01.2026 року про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 18.06.2025.

3обов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2025 року на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України №09/7-суд від 22.01.2026 року про розмір грошового забезпечення, виданої станом на 18.06.2025 рік та з урахуванням виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області витрати зі сплати судового збору у сумі 1064,96 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012.

Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА

Попередній документ
136480419
Наступний документ
136480421
Інформація про рішення:
№ рішення: 136480420
№ справи: 420/4848/26
Дата рішення: 13.05.2026
Дата публікації: 15.05.2026
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Одеський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (13.05.2026)
Дата надходження: 20.02.2026
Предмет позову: про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії