Ухвала від 07.05.2026 по справі 461/8182/24

Справа № 461/8182/24

Провадження № 1-кс/461/2852/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.05.2026 року м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши погоджене із прокурором другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024140000000204 від 04.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

старший слідчий в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 , за погодженням із прокурором другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням, в якому просить суд надати тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналів документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме оригіналів наступних документів документів: розпоряджень про відрядження, а також запрошень та інших документів, які стали підставою для вказаних відряджень, звіти за результатами цих відряджень, а також відомості щодо виплати добових та інших бюджетних витрат стосовно працівників та депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 , які здійснювали виїзд за межі території України в період з 01.01.2023 року по 12.06.2024 року, а саме:

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 » ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 » ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 » ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 » ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 » ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 » ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_14 » ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 » ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 .

В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що для виконання завдань кримінального провадження необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналів вказаних документів, та можливість їх вилучення, щоб використовувати зазначені документи під час доказування вчинення кримінального правопорушення, зокрема, для проведення почеркознавчої експертизи, інженерно-екологічної експертизи, унеможливити їх зміну, або знищення у зв'язку із збігом термінів зберігання вищезазначеної документації та інформації чи з інших причин, а також з метою забезпечення можливості перевірити достовірність вказаних документах відомостей, так як іншим способом неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

З матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи, які зберігаються у їх володільця, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, зокрема, встановлення або спростування факту вчинення злочину, а також встановлення осіб, які до цього причетні, що у подальшому може бути використано як доказ у даному кримінальному провадженні.

Крім цього, з огляду на вище вказані обставини, існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів, тому слідчий просить проводити розгляд даного клопотання, в порядку передбаченому ч. 2 ст. 163 КПК України, без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий у судове засідання не з'явився, оскільки у клопотанні зазначив, що з метою попередження знищення вказаних вище документів, внесення до них неправдивих відомостей та вчинення інших дій, котрі унеможливлять встановлення обставин по кримінальному провадженні, просить розглянути дане клопотання без участі особи у володінні якої вони перебувають, а також слідчого та прокурора, які підтримують клопотання в повному обсязі.

З метою забезпечення повноти та об'єктивності досудового розслідування, вважаю за можливе під час розгляду клопотання застосувати положення ч. 2 ст. 163 КПК України, згідно яких, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Перевіривши наданні матеріали та дослідивши докази по цих матеріалах, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Встановлено, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024140000000204 від 04.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Так в ході проведення досудового розслідування, надійшов рапорт помічника начальника ГВ ЗНД Управління (з оперативних питань) СБ України у Львівській області полковника ОСОБА_17 , відповідно до якого встановлено, що в ході здійснення оперативно-службової діяльності за напрямом протидії систем загрозам управлінню державою в органах місцевого самоврядування, отримано інформацію щодо протиправних дій з боку депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , депутата і посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_11 , під час оформлення закордонних службових відряджень протягом 2023 - 2024 років в умовах воєнного стану.

В результаті вивчення інформації щодо депутатів та працівників ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , які перебували у закордонних службових відрядження в 2023-2024 роках, виявлено окремі ознаки порушення встановленого порядку виїзду за кордон в умовах воєнного стану.

За отриманими даними, окремими працівниками та депутатами обласної та місцевих рад Львівської області вносились до документів про відрядження за кордон неправдиві відомості про термін, цілі та країни відрядження.

Так, в 15 депутатів та 3 працівників виявлено різні невідповідності, з яких 7 депутатів використали службові відрядження для відпочинку (ЛОР - 4, Червоноградська МР - 3), 7 депутатів здійснили приватні поїздки не в країни відрядження ( ЛОР - 2, Дрогобицька МР - 2, Червоноградська МР - 3), 3 працівників та 1 депутат під час відрядження змінювали маршрут для відвідування інших країн (Червоноградська МР - 3, ЛОР - 1 ), зокрема:

1. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , моб. тел. НОМЕР_1 , зареєстрований АДРЕСА_2 , будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 », як підставу для виїзду за межі території України склав та надав до ІНФОРМАЦІЯ_1 неправдиві відомості про цілі та країну відрядження у зверненнях про службові відрядження від 04.10.2023 № 013 до м. Ленчна (Республіка Польща) для участі в заходах та зустрічах з представниками місцевого самоврядування Польщі та від 09.04.2024 № 32-св-24 до м. Талліна (Естонська Республіка) для участі в зустрічах щодо допомоги Збройним силам України. На підставі чого, заступником голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_18 видано розпорядження від 06.10.2023 № 78-рсв-23 про службове відрядження депутата ОСОБА_7 до м. Ленчна в термін з 14 до 29.10.2023 року та розпорядження від 14.05.2024 № 41-рсв-24 про службове відрядження до м. Талліна в термін з 01 до 15.06.2024 року.

За наявними даними депутат ОСОБА_7 в супереч цілям та країнам службових відряджень перебував з 15 до 20.10.23 року на території Сполученого Королівства Великої Британії та з 20 до 27.10.23 року на території Республіка Італія в особистих справах. Також, 03.06.24 року виїхав з території України до Республіки Угорщина, з 04 до 13.06.24 перебував на території Республіки Словенія на відпочинку та з 13 по 14.06.24 року через Республіки Австрія та Угорщина повернувся в Україну.

Усвідомлюючи неправдивий характер відомостей внесених до звернень про службові відрядження, депутат ОСОБА_7 подав до ІНФОРМАЦІЯ_1 звіти про службові відрядження за № Д-17вн-164 від 30.10.2023 року та № -17вн-146 від 25.06.2024 року з відомостями, що не відповідають дійсності про перебування з 14 до 29.10.2023 року у м. Ленчна (Республіка Польща) та з 02.04. до 03.06.2024 року у м. Таллін (Естонська Республіка).

2. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН: НОМЕР_2 , уродженка та мешканка АДРЕСА_3 , паспорт НОМЕР_3 від 30.03.2004 року, моб. тел. НОМЕР_4 , будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 », внесла неправдиві відомості про цілі та країну відрядження у зверненні про службове відрядження від 19.06.2023 року № 40-св-23 до м. Люблін (Республіка Польща) для участі в конгресі католицьких університетів, яке подала до ІНФОРМАЦІЯ_1 як підставу для виїзду за межі території України. На підставі чого, заступником голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_18 видано розпорядження від 20.06.2023 № 41-рсв-23 про службове відрядження депутата ОСОБА_9 до м. Люблін в термін з 21.06 до 29.07.2023 року.

За наявними даними депутат ОСОБА_9 перебувала з 21 до 23.06.2023 року на території Республіки Польща. В подальшому, у зв'язку із не закінченням термінів розпорядження від 20.06.2023 № 41-рсв-23, в супереч цілі та країні службового відрядження депутат ОСОБА_9 виїхала в Республіку Кіпр на відпочинок, де перебувала у період з 28.06 до 01.07.2023 року та з 07 до 29.07.2023 року.

3. ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН: НОМЕР_5 , уродженець та мешканець АДРЕСА_4 , паспорт НОМЕР_6 від 16.05.2005 року, моб. тел. НОМЕР_7 , будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 », як підставу для виїзду за межі території України склав неправдиві офіційні звернення про службові відрядження від 23.05.2023 року № 27-св-23, від 23.06.2023 року №43-св-23 до м. Варшави (Республіка Польща) та від 26.06.2024 року № 59-св-24 до м. Братислава (Республіка Словаччина), для залучення учнів Львівщини до літніх таборів, що містять інформацію, яка не відповідає дійсності про цілі та країну відрядження, які подав до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На підставі чого, заступником голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_18 видано розпорядження від 23.05.2023 року № 32-рсв-23, від 23.06.2023 року № 46-св-23 та від 27.06.2024 року № 59-рсв-24 про службові відрядження депутата ОСОБА_10 до м. Варшава в термін з 24 до 28.05.2023 року, з 25.06 до 17.07.2023 року та до м. Братислава в термін з 01 до 20.07.2024 року відповідно.

За наявними даними, депутат ОСОБА_10 в супереч цілям та країнам службових відряджень перебував з 25 по 27.05.2023 року, з 26.06 до 01.07.2023 року та з 06 до 13.07.2023 року на території Республіки Іспанія на відпочинку. З 02 до 16.07.2024 року перебував на території Республіка Хорватія на відпочинку.

Усвідомлюючи неправдивий характер відомостей внесених до звернень про службові відрядження, депутат ОСОБА_10 подав до ІНФОРМАЦІЯ_1 звіт про службове відрядження за № Д-17вн-182 від 05.08.2024 року з відомостями, що не відповідають дійсності про перебування з 01 до 20.07.2024 року у м. Братислава, м. Кошіце, м. Пряшів (Словацька Республіка).

4. ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН: НОМЕР_8 , уродженець Волинської області, с. Мишів, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 , паспорт НОМЕР_9 від 18.09.1997 року, моб. тел. НОМЕР_10 , будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 », як підставу для виїзду за межі території України подав до ІНФОРМАЦІЯ_1 недостовірні відомості про цілі та країну перебування у зверненні про службове відрядження від 09.08.2023 року № 56-св-23 до м. Катеріні (Республіка Греція) для підготовки проведення фестивалю творчих колективів. На підставі чого, заступником голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_18 видано розпорядження від 10.08.2023 року № 58-рсв-23 про службове відрядження депутата ОСОБА_11 до м. Катеріні в термін з 13 до 24.08.2023 року.

За наявними даними депутат ОСОБА_11 в супереч цілі та країні службового відрядження не прибув до м. Катеріні (Республіка Греція), а з 15 до 22.08.2023 року перебував на території Республіки Боснія та Герцоговина, Республіки Чорногорія на відпочинку.

5. ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН: НОМЕР_11 , уродженка та мешканка АДРЕСА_6 , паспорт НОМЕР_12 від 03.06.2003 року, моб. тел. НОМЕР_13 , будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 », як підставу для виїзду за межі території України подала до ІНФОРМАЦІЯ_1 неправдиві відомості про цілі та країну перебування у зверненні про службове відрядження від 11.04.2023 року №Д-17вн-38 до м. Варшава (Республіка Польща), для участі для участі в циклі заходів з обміну досвідом. На підставі чого, заступником голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_19 видано розпорядження від 13.04.2023 року № 13-рсв-23 про службове відрядження депутата ОСОБА_12 до м. Варшава в термін з 17 до 20.04.2023 року.

За наявними даними, депутат ОСОБА_12 в супереч цілі та країні службового відрядження з 18 до 20.04.2023 року перебувала на території Республіки Бельгія у приватних справах.

6. ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІПН: НОМЕР_14 , уродженка Волинської обл., Ківерцівський р-н, с. Прилуцьке, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_7 , моб. тел. НОМЕР_15 , будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 », як підставу для виїзду за межі території України подала до ІНФОРМАЦІЯ_1 неправдиві відомості про цілі та країну перебування у зверненні про службове відрядження від 11.03.2024 року № 21-св-24 до м. Цішанів і м. Венгожево (Республіка Польща) для допомоги ВПО. На підставі чого, заступником голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_18 видано розпорядження від 13.03.2024 № 23-рсв-24 про службове відрядження до м. Цішанів і м. Венгожево в термін з 15 до 21.03.2024 року.

За наявними даними депутат ОСОБА_13 з 14 до 16.03.2024 перебувала на території Республіки Польща, однак в супереч цілі та країні службового відрядження з 16 до 20.03.2024 року виїхала на територію Республіка Франція в особистих справах.

Усвідомлюючи неправдивий характер відомостей внесених до звернення про службове відрядження, депутат ОСОБА_13 подала до ІНФОРМАЦІЯ_1 звіт про службове відрядження за № Д-17вн-85 від 01.04.2024 року з відомостями, що не відповідають дійсності про перебування з 16 до 20.03.2024 року у м. Венгожеві (Республіка Польща).

7. ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНП: НОМЕР_16 , уродженка м. Львів, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_8 , паспорт НОМЕР_17 від 26.08.2015 року, моб. тел. НОМЕР_18 , будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 від

ПП « ОСОБА_20 »», як підставу для виїзду за межі території України подала до ІНФОРМАЦІЯ_1 недостовірні відомості про цілі та країну перебування у службовій записці про службове відрядження від 27.04.2023 року № Д-17вн-48 до м. Любачів (Республіка Польща) для участі в засіданнях щодо розробки плану майбутнього будівництва залізничної колії за напрямком Яворів-Любачів. На підставі чого, заступником голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_19 видано розпорядження від 28.04.2023 року № 21-рсв-23 про службове відрядження депутата ОСОБА_15 до м. Любачів в термін з 30.04 до 14.05.2023 року.

За наявними даними, депутат ОСОБА_15 використала службове відрядження як підставу для виїзду в Республіку Греція, на території якої перебувала з 02 до 05.05.2023 року у приватних справах.

8. ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНП: НОМЕР_19 , уродженець м. Львів, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_9 , паспорт Кв 325583 від 13.01.2000 року, моб. тел. НОМЕР_20 , будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 від

ПП « ОСОБА_8 », як підставу для виїзду за межі території України подав до ІНФОРМАЦІЯ_1 недостовірні відомості про цілі та країну перебування у службовій записці про службове відрядження від 15.11.2023 року № Д-17вн-194 до м. Варшава (Республіка Польща), для залучення учнів Львівщини до літніх таборів. На підставі чого, заступником голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_18 видано розпорядження від 16.11.2023 року № 989-рсв-23 про службове відрядження депутата ОСОБА_16 до м. Варшава в термін з 16 до 22.11.2023 року.

За наявними даними, депутат ОСОБА_16 , під час службового відрядження відвідав Республіку Польща з 17 до 20.11.2023 року та в супереч цілі та країні службового відрядження з 20 до 23.11.2044 року перебував на території Республік Чехія та Австрія у приватних справах.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчий довів, що зазначені документи, які зберігаються у їх володільця, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, зокрема, встановлення або спростування факту вчинення злочину, а також встановлення осіб, які до цього причетні, що у подальшому може бути використано як доказ у даному кримінальному провадженні.

Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для тимчасового доступу, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки, розумність та співрозмірність тимчасового доступу завданням кримінального провадження, наявність об'єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів, вважаю, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -

ухвалив:

Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024140000000204 від 04.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України - задоволити.

Надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме оригіналів наступних документів документів: розпоряджень про відрядження, а також запрошень та інших документів, які стали підставою для вказаних відряджень, звіти за результатами цих відряджень, а також відомості щодо виплати добових та інших бюджетних витрат стосовно працівників та депутатів ІНФОРМАЦІЯ_1 , які здійснювали виїзд за межі території України в період з 01.01.2023 року по 12.06.2024 року, а саме:

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 » ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 » ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 » ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 » ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 » ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_6 » ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_14 » ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ;

- депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 від ПП « ОСОБА_8 » ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 .

Виконання ухвали слідчого судді покласти на старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області капітана поліції ОСОБА_21 та слідчих слідчої групи у вказаному кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.

Роз'яснити наслідки невиконання ухвали, передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1