просп. Науки, 5, м. Харків, 61612, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
про відкриття провадження у справі
11 травня 2026 року м.Харків Справа № 913/57/26
Провадження № 14/913/57/26
Господарський суд Луганської області у складі судді Лісовицького Є.А., розглянувши матеріали
за позовом заступника керівника Луганської обласної прокуратури, м. Сіверськодонецьк Луганської області, в інтересах держави в особі:
позивача-1 - Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області, с. Білокуракине Сватівського району Луганської області
позивача-2 -Північно-східного офісу Держаудитслужби, м. Харків
до відповідача-1 - Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджигазтрейд», м. Черкаси Черкаської області
відповідача-2 - Відділу освіти Білокуракинської селищної ради, с. Білокуракине Сватівського району Луганської області
про визнання недійсними додаткових угод та стягнення 85568,80 грн
Заступник керівника Луганської обласної прокуратури 06.05.2026 через підсистему «Електронний суд» звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою в інтересах держави в особі Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області та Північно-східного офісу Держаудитслужби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджигазтрейд» та Відділу освіти Білокуракинської селищної ради з вимогами:
- визнати недійсною додаткову угоду № 1 від 30.08.2021 до договору № 55-ЕГТ-21/Е від 04.01.2021 про постачання електричної енергії споживачу;
- визнати недійсною додаткову угоду № 2 від 29.11.2021 до договору № 55-ЕГТ-21/Е від 04.01.2021 про постачання електричної енергії споживачу;
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджигазтрейд» на користь держави в особі Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області кошти в сумі 85568,80 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 01.12.2020 Відділом освіти Білокуракинської селищної ради на вебпорталі «Prozorro» було розміщено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2020-12-01-007956-c про закупівлю товару ДК 021:2015: 09310000-5 - Електрична енергія.
За результатами проведення торгів 04.01.2021 між Відділом освіти Білокуракинської селищної ради та Товариством з обмеженою відповідальністю «Енерджигазтрейд» було укладено договір про постачання електричної енергії споживачу № 55-ЕГТ-21/Е від 04.01.2021.
В подальшому між споживачем та постачальником укладено 2 додаткові угоди до договору про постачання електричної енергії споживачу № 55-ЕГТ-21/Е від 04.01.2021: № 1 від 31.08.2021, № 2 від 29.11.2021, внаслідок укладання яких ціну за 1 кВт*год електричної енергії збільшено з 2,52 грн з ПДВ до 3,396 грн з ПДВ за 1 кВт*год (34% від первинної ціни).
Прокурор зазначає, що додаткові угоди № 1, 2 укладені з порушенням приписів п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме, необґрунтовано збільшено ціну товару за відсутності документального підтвердження коливання ціни цього товару на ринку, що є підставою для визнання вказаних додаткових угод недійсними.
Крім того, внаслідок укладання вказаних додаткових угод Відділом освіти Білокуракинської селищної ради надмірно сплачено бюджетні кошти на загальну суму 85568,80 грн.
З огляду на вказані обставини, прокурор просить додаткові угоди № 1 від 30.08.2021, № 2 від 29.11.2021 до договору про постачання електричної енергії споживачу № 55-ЕГТ-21/Е від 04.01.2021 визнати недійсними та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджигазтрейд» на користь Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області грошові кошти в сумі 85568,80 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.05.2026 позовну заяву передано на розгляд судді Лісовицькому Є.А.
Зшідно з ч.ч. 3, 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.
За змістом ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 3 ст. 1311 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює, зокрема, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Частиною 1 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому ч. 4 цієї статті, крім випадку, визначеного абз. 4 цієї статті.
За приписами ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень.
Отже, прокурор має право звернутися до господарського суду з позовом в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, або в інтересах держави з позовом, в якому зазначено про відсутність органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, або з позовом в інтересах держави, зазначивши про відсутність у відповідного органу повноважень щодо звернення до господарського суду. При цьому у будь-якому разі наявність підстав для представництва інтересів держави має бути обґрунтована прокурором у позовній заяві відповідно до приписів наведених норм.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для представництва Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області з наведеними позовними вимогами, суд виходить з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Відповідно до пп. 1, 4 п. «а» ч. 1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження зі складання схвалення та подання на розгляд відповідної ради прогнозу місцевого бюджету, складання проекту місцевого бюджету, подання його на затвердження відповідної ради, забезпечення виконання бюджету; щоквартальне подання раді письмових звітів про хід і результати виконання бюджету; підготовка і подання відповідно до районних, обласних рад необхідних фінансових показників і пропозицій щодо складання проектів районних і обласних бюджетів; здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.
На підставі ч. 1 ст. 62 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» держава фінансово підтримує місцеве самоврядування, бере участь у формуванні доходів місцевих бюджетів, здійснює контроль за законним, доцільним, економним, ефективним витрачанням коштів та належним їх обліком. Вона гарантує органам місцевого самоврядування доходну базу, достатню для забезпечення населення послугами на рівні мінімальних соціальних потреб.
Відповідно до ч. 4 ст. 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи та посадові особи місцевого самоврядування мають право звертатися до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад, повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Рішенням Білокуракинської селищної ради сьомого скликання від 29.07.2020 № 81/9 «Про визначення уповноваженого органу управління освітою Білокуракинської селищної ради та затвердження нової редакції Положення про відділ освіти Білокуракинської селищної ради», визначено відділ освіти Білокуракинської селищної ради уповноваженим органом управління освітою Білокуракинської селищної ради та затверджено Положення про відділ освіти Білокуракинської селищної ради (далі - Положення) в новій редакції.
Відповідно до п. 1.1. Положення відділ освіти Білокуракинської селищної ради є уповноваженим органом управління освітою Білокуракинської селищної ради, який утворений рішенням сесії Білокуракинської селищної ради 7-го скликання № 25/3 від 05.05.2017.
Пунктом 1.2. Положення передбачено, що відділ освіти Білокуракинської селищної ради підзвітний та підконтрольний Білокуракинській селищній раді, підпорядкований виконавчому комітету селищної ради, селищному голові.
Відповідно до розділу 2 Положення «Мета і предмет діяльності відділу освіти» відділ освіти Білокуракинської селищної ради організовує закупівлю товарів, робіт, послуг у підпорядкованих йому закладах освіти, у тому числі забезпечує харчування дітей у навчальних закладах. Також, відділ освіти Білокуракинської селищної ради організовує підготовку закладів освіти до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період та здійснює інші повноваження, що випливають з актів законодавства, актів органів місцевого самоврядування Білокуракинської селищної ради та цього Положення.
Пунктом 3.11. Положення передбачено, що відділ освіти Білокуракинської селищної ради має право вносити до Білокуракинської селищної ради пропозиції щодо фінансування закладів освіти, закладів спортивного спрямування, брати безпосередню участь у формуванні місцевого бюджету в частині освітньої галузі.
Відповідно до п. 8 Положення рішення про реорганізацію або ліквідацію відділу освіти Білокуракинської селищної ради приймає Білокуракинська селищна рада.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації.
Військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи у селах, селищах, містах, районах та областях, що діють у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі проведення антитерористичної операції) або у складі Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії актам збройної агресії, диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема проведення антитерористичної операції.
Військово-цивільні адміністрації району, області - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження районних, обласних рад, державних адміністрацій та інші повноваження, визначені цим Законом.
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 1 вказаного Закону районні та обласні державні адміністрації, що набули статусу військово-цивільних адміністрацій, не потребують внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
З 05.03.2022 і по теперішній час територія Білокуракинської селищної територіальної громади відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та території України від 28.02.2025 № 376 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (зі змінами) віднесено до територій тимчасово окупованих Російською Федерацією.
На виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом президента України від 23.09.2022 № 665/2022 «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Луганській області» утворено Білокуракинську селищну військову адміністрацію Сватівського району Луганської області.
Відповідно до інформації, наданої Білокуракинською селищною військовою адміністрацією Сватівського району Луганської області, відділ освіти Білокуракинської селищної здійснює свою діяльність в умовах правового режиму воєнного стану та тимчасової окупації території Білокуракинської територіальної громади Сватівського району Луганської області на підконтрольній Уряду України території.
Таким чином, на час звернення прокурора до суду з цією позовною заявою саме Білокуракинська селищна військова адміністрація Сватівського району Луганської області є уповноваженим органом у спірних відносинах.
Луганська обласна прокуратура листом № 24-273вих-26 від 31.03.2026 повідомила Білокуракинську селищну військову адміністрацію Сватівського району Луганської області про виявлені порушення інтересів держави, які виникли внаслідок укладення додаткових угод до договору про постачання електричної енергії споживачу № 55-ЕГТ/21/Е від 04.01.2021 та просила повідомити про вжиті заходи щодо повернення безпідставно сплачених бюджетних коштів.
У відповідь Білокуракинська селищна військова адміністрація Сватівського району Луганської області листом № 1052/03.01-22 від 07.04.2026 повідомила Луганську обласну прокуратуру, що вся документація до договору втрачена у зв'язку із повномасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України, заходи щодо повернення безпідставно сплачених коштів не вживались.
Суд зазначає, що незважаючи на наявність у Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області повноважень щодо звернення до суду з відповідним позовом, вона з моменту отримання вищезазначеного листа Луганської обласної прокуратури не вжила заходів щодо звернення з позовом до суду.
При вирішенні питання щодо наявності підстав для представництва Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Північно-східного офісу Держаудитслужби з наведеними позовними вимогами, суд виходить з наступного.
Згідно з ч. 4 ст. 7 Закону України «Про публічні закупівлі» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, здійснює контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України.
Моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі»).
Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено, що здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Головними завданнями органу державного фінансового контролю серед інших є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, ефективним використанням коштів, дотриманням законодавства про закупівлі (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»).
При цьому на підставі п.п. 8, 10 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» органу державного фінансового контролю надається право, зокрема, порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до п. 1 Положенням про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 (далі - Положення), Північно-східний офіс Держаудитслужби підпорядковується Держаудитслужбі та є її міжрегіональним територіальним органам. У складі Офісу утворюються як структурні підрозділи управління в Луганській, Полтавській, Сумській областях. Управління здійснюють свої повноваження на території адміністративно-територіальної одиниці за їх місцезнаходженням відповідно.
Основним завданням офісу є реалізація повноважень Держаудитслужби на території Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської областей, а також на території інших областей за дорученням Голови Держаудитслужби та його заступників (п. 3 Положення).
Згідно з пп. 3 п. 4 Положення офіс відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за цільовим, ефективним використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів; досягненням економії бюджетних коштів і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів, дотриманням законодавства про закупівлі.
Офіс вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме звертається до суду в інтересах держави у разі незабезпечення виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів пп. 7 п. 4 Положення).
Також офіс має право порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених з порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства (пп. 18 п. 6 Положення).
Отже, належним органом, уповноваженим державою на здійснення у спірних правовідносинах функцій щодо реалізації державної політики у сфері публічних закупівель, є Державна аудиторська служба в Україні, зокрема, в даних правовідносинах - Північно-східний офіс Держаудитслужби, який наділений повноваженнями звертатися до суду за захистом інтересів держави у спірних правовідносинах.
Листом № 24-271вих-26 від 31.03.2026 Луганська обласна прокуратура повідомила Північно-східний офіс Держаудитслужби про виявлені порушення інтересів держави, які виникли внаслідок укладення додаткових угод до договору про постачання електричної енергії споживачу № 55-ЕГТ-21/Е від 04.01.2021, та необхідність вжиття заходів щодо їх захисту.
У відповідь на зазначений лист Північно-східний офіс Держаудитслужби в листі № 202031-17/2046-2026 від 14.04.2026 повідомив, що Офісом не проводилися заходи державного фінансового контролю стосовно процедури закупівлі за номером UA-2020-12-01-007956-с.
Суд зауважує, що сам факт не звернення Північно-східного офісу Держаудитслужби з позовом до суду свідчить про те, що вказаний орган неналежно виконує свої повноваження відносно вжиття відповідних заходів.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що Білокуракинською селищною військовою адміністрацією Сватівського району Луганської області та Північно-східним офісом Держаудислужби не здійснювався захист інтересів держави у відповідних правовідносинах, оскільки компетентні органи знали про виявлені порушення, повідомлені прокуратурою, однак протягом розумного строку після отримання повідомлення самостійно не звернулися до суду з позовом в інтересах держави.
На виконання вимог ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурором також були надіслані повідомлення від 29.04.2026 № 24-441вих-26, № 24-442вих-26 до Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області та Північно-східного офісу Держаудислужби, в яких повідомлено позивачів про намір Луганської обласної прокуратури звернутися до господарського суду в їх інтересах з відповідним позовом.
За таких обставин, суд погоджується з доводами прокурора про те, що у нього були достатні підстави, вбачаючи порушення інтересів держави, та отримавши на своє звернення зазначені відповіді, вважати, що уповноважені органи держави у спірних правовідносинах, будучи обізнаним з такими порушеннями, не вжили заходів до їх усунення з метою захисту інтересів держави.
Враховуючи наведене прокурором обґрунтування та норми законодавства, суд вважає за можливе підтвердити підстави представництва заступника керівника Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області та Північно-східного офісу Держаудислужби за заявленими позовними вимогами.
Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Подана заступником керівника Луганської обласної прокуратури позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 162, 164 та 172 ГПК України, підстав для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинства здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 3 ст. 12 ГПК України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи характер спірних правовідносин, категорію та складність справи, суд вважає за необхідне розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 120, 176, 232, 234, 247 ГПК України, суд -
1. Підтвердити підстави представництва заступника керівника Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Білокуракинської селищної військової адміністрації Сватівського району Луганської області та Північно-східного офісу Держаудитслужби за заявленими позовними вимогами.
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
3. Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на 02 червня 2026 року об 11 год. 00 хв.
5. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, буд. 5, в залі судових засідань № 108.
6. Явку прокурора та представників сторін визнати необов'язковою.
7. Встановити відповідачам строк для подання відзивів на позовну заяву - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали. У випадку подання відповідачами відзивів подати суду докази надіслання (вручення) іншим учасникам справи.
Інформацію у справі можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/sud5014.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 11.05.2026 та не підлягає оскарженню.
Суддя Євген ЛІСОВИЦЬКИЙ