Ухвала від 07.05.2026 по справі 127/15610/26

Справа №127/15610/26

Провадження №1-кс/127/5913/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2026 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

підозрюваної ОСОБА_5 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Вінницької області ОСОБА_3 , про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Суми, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Вінницької області ОСОБА_3 про продовження застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до підозрюваної ОСОБА_5 .

Клопотання мотивовано тим, що підрозділом детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72025021000000001 від 16.01.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, 5 ст. 191 КК України.

Зі змісту клопотання встановлено, що ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді представника відділу продажу ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, знаючи ринок медичного обладнання України, а також окремих керівників медичних закладів, в яких була потреба у придбанні відповідного медичного обладнання, користуючись тим, що зазначене товариство є офіційним представником виробника медичного обладнання KARL STORZ SE&Co.KG, з метою незаконного збагачення, спільно з Уповноваженим з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради» (далі - Підприємство) ОСОБА_7 , з якою перебувала у дружніх стосунках, організувала на території Вінницької області злочинну схему розтрати бюджетних коштів Підприємства, призначених на придбання медичної техніки та обладнання під час закупівлі їх Підприємством за результатами публічних торгів через офіційний майданчик «Prozorro», у підконтрольних їй осіб за завищеними цінами.

В Україні згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, введено воєнний стан, який продовжувався Указом Президента України № 271/2024 від 06.05.2024 та діяв на час вчинення кримінального правопорушення.

ОСОБА_6 , усвідомлюючи неможливість вчинення дій з розтрати коштів КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради» майна особисто, у зв'язку з неможливістю без залучення службових осіб Підприємства розпоряджатися коштами Підприємства, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, яка має високий ступінь суспільної небезпеки, у зв'язку з чим вимагає чіткого та узгодженого плану, а також залучення інших осіб, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого часу, спланувала досягнути поставленої мети шляхом вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.

ОСОБА_6 з метою керівництва, координації злочинної діяльності інших учасників групи, особисто підібрала та залучила до участі у ньому в якості виконавця Уповноваженого з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради» ОСОБА_7 , а також як пособників ОСОБА_8 та підконтрольну йому ФОП ОСОБА_5 .

Відповідно до наказу № 30-к(ос) від 07.01.2023 директора Комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» ОСОБА_7 призначено уповноваженою особою за публічні закупівлі вищезазначеного підприємства.

Відповідно до посадових обов'язків на ОСОБА_7 покладено наступні обов'язки: складати та затверджувати річний план закупівель, здійснювати вибір процедури закупівлі та проводити їх, забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця, забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених законодавством, забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель, представляти інтереси замовника, пов'язаних із здійсненням закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надавати в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення, аналізувати виконання укладених договорів, здійснювати моніторинг змін у законодавчому і нормативному забезпеченні, здійснювати інші дії, передбачені законодавством.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_7 під час виконання обов'язків уповноваженої особи за публічні закупівлі товарів та послуг являлась службовою особою.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закону) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб'єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.

При цьому, ОСОБА_7 на виконання досягнутої домовленості, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вжила заходів для перемоги в тендерній закупівлі визначеного ОСОБА_6 суб'єкта господарювання, укладення договору за завищеною ціною та його оплати Підприємством.

Крім того, ОСОБА_7 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи відповідальною за дотриманням норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» не забезпечила належного аналізу ринку, об'єктивне обґрунтування очікуваної вартості, не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб'єктів господарювання щодо предмету закупівлі та не перевірила середньої ринкової вартості, при цьому погодила розмір очікуваної вартості предмета закупівлі та здійснила публікацію в електронній системі «Prozorro» оголошення про проведення державної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)» із завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 6 500 000,00 гривень без здійснення офіційних запитів на адресу незацікавлених суб'єктів, натомість ОСОБА_7 було використано комерційні пропозиції від групи осіб, які були пов'язані між собою та із ОСОБА_6 , у яких повідомлялось про вартість предмета закупівлі, яка є вищою за ринкову.

Виконуючи роль організатора, ОСОБА_6 , з метою забезпечення перемоги у публічних торгах із закупівлі Підприємством медичного обладнання за завищеними цінами у підконтрольних суб'єктів господарювання, повідомила підконтрольним суб'єктам господарювання та уповноваженій особі Підприємства із закупівель ОСОБА_7 , унікальні характеристики предметів закупівлі з метою штучного звуження кола імовірних учасників торгів та створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання, діяльність яких повністю контролювалася та координувалася ОСОБА_8 , а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 з метою створення умов для розтрати грошових коштів Підприємства, будучи обізнаною про реальну ринкову вартість Системи лапароскопічної для втручань в онкоурології та її постачальників в Україні, потреба у придбанні якої була у Підприємства, забезпечила проведення державної закупівлі такого обладнання через електронну систему закупівель «Prozorro», використавши при цьому отримані від ОСОБА_6 відомості про унікальні характеристики зазначеного медичного обладнання, забезпечила опублікування 21.05.2024 на сайті «Prozorro», оголошення про проведення державної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)» із завищеною очікуваною вартістю 6 500 000,00 гривень.

В свою чергу ОСОБА_6 з метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання повідомила громадянину ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_5 , які виконували роль пособників, відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів, за результатами проведення яких переможцем визнано ФОП ОСОБА_5

ОСОБА_8 залучив ОСОБА_5 до вчинення зазначеного злочину, крім того, з метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольного йому суб'єкта господарювання, повідомив ФОП ОСОБА_5 , яка виконували роль пособника, відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а в подальшому надавав вказівки та контролював процес подачі ОСОБА_5 документів та її участі у тендерній закупівлі, з урахуванням наданих ОСОБА_7 та ОСОБА_6 гарантій перемоги визначеного суб'єкта господарювання в тендерній закупівлі, визначав розмір цінової пропозиції підконтрольного учасника публічних торгів, який був близьким до очікуваної вартості та був значно вищим за ринкову вартість, організовував здійснення інших підготовчих дій для участі визначеного суб'єкта господарювання у закупівлі, а також фінансових операцій, пов'язаних із виконанням договору закупівлі товарів, а також зняття коштів з рахунку підконтрольного йому ФОП ОСОБА_5 після завершення виконання договору.

При цьому, ФОП ОСОБА_5 на виконання досягнутої домовленості подала документи для участі у тендері, не маючи в наявності обладнання, при цьому зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 6 491 000,00 грн, однак значно вищою за ринкову, у подальшому в ході аукціону не знижувала її. Інший ФОП ОСОБА_9 27.03.1942 (82 роки), яка була допущена до проведення аукціону, формально подала документи на участь в тендерному аукціоні, подала цінову пропозицію в розмірі 6 500 000,00 грн, яка не відрізнялася від стартової і в ході аукціону активну участь не приймала та надану нею цінову пропозицію - не знижувала.

В подальшому 06.06.2024 між Підприємством в особі директора ОСОБА_10 , з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_5 з іншої сторони, укладено договір про закупівлю товарів № 6491/е (далі - Договір 1).

Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору предметом договору є: «Система лапароскопічна для втручань в онкоурології, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід'ємною частиною Договору за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Система лапароскопічна, багаторазового використання (код НК 024:2023-32617)».

Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору ціна договору становить 6 491 000,00 гривень.

В подальшому ОСОБА_6 забезпечила постачання визначеного договором обладнання не ФОП ОСОБА_5 , а напряму в КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради», при цьому забезпечила, щоб ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА» не вимагало оплати від Підприємства та не вимагало своєчасної оплати від ФОП ОСОБА_5 .

Внаслідок зазначених дій, 21.06.2024 Підприємством здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 6 491 000,00 гривень згідно платіжного доручення № 4652 від 21.06.2024 ФОП ОСОБА_5 в якості оплати за поставлену Систему лапароскопічну для втручань в онкоурології згідно із Договором.

Висновками проведених судово-товарознавчої експертизи від 18.09.2025 № 1735/25-21 та судово-економічної експертизи від 25.09.2025 № СЕ25-132/Л/2/3 підтверджено закупівлю Центром онкології у ФОП ОСОБА_5 медичного обладнання за договором № 6491/е від 06.06.2024 за завищеною ціною та спричинення збитків на загальну суму 2 673 769,86 грн, що є особливо великим розміром.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді представника відділу продажу ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, знаючи ринок медичного обладнання України, а також окремих керівників медичних закладів, в яких була потреба у придбанні відповідного медичного обладнання, користуючись тим, що зазначене товариство є офіційним представником виробника медичного обладнання KARL STORZ SE&Co.KG, з метою незаконного збагачення, спільно з Уповноваженим з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» (далі - Підприємство) ОСОБА_7 , з якою перебувала у дружніх стосунках, організувала на території Вінницької області злочинну схему розтрати бюджетних коштів Підприємства, призначених на придбання медичної техніки та обладнання під час закупівлі їх Підприємством за результатами публічних торгів через офіційний майданчик «Prozorro», у підконтрольних їй осіб за завищеними цінами.

В Україні згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, введено воєнний стан, який продовжувався Указом Президента України № 271/2024 від 06.05.2024 та діяв на час вчинення кримінального правопорушення.

ОСОБА_6 , усвідомлюючи неможливість вчинення дій з розтрати коштів КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» майна особисто, у зв'язку з неможливістю без залучення службових осіб Підприємства розпоряджатися коштами Підприємства, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, яка має високий ступінь суспільної небезпеки, у зв'язку з чим вимагає чіткого та узгодженого плану, а також залучення інших осіб, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого часу, спланувала досягнути поставленої мети шляхом вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.

ОСОБА_6 з метою керівництва, координації злочинної діяльності інших учасників групи, особисто підібрала та залучила до участі у ньому в якості виконавця Уповноваженого з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» ОСОБА_7 , а також як пособників ОСОБА_8 та підконтрольну йому ОСОБА_5 .

Відповідно до наказу № 30-к(ос) від 07.01.2023 директора Комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» ОСОБА_7 призначено уповноваженою особою за публічні закупівлі вищезазначеного підприємства.

Відповідно до посадових обов'язків на ОСОБА_7 покладено наступні обов'язки: складати та затверджувати річний план закупівель, здійснювати вибір процедури закупівлі та проводити їх, забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця, забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених законодавством, забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель, представляти інтереси замовника, пов'язаних із здійсненням закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надавати в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення, аналізувати виконання укладених договорів, здійснювати моніторинг змін у законодавчому і нормативному забезпеченні, здійснювати інші дії, передбачені законодавством.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_7 під час виконання обов'язків уповноваженої особи за публічні закупівлі товарів та послуг являлась службовою особою.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закону) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб'єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.

При цьому, ОСОБА_7 на виконання досягнутої домовленості, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вжила заходів для перемоги в тендерній закупівлі визначеного ОСОБА_6 суб'єкта господарювання, укладення договору за завищеною ціною та його оплати Підприємством.

Крім того, ОСОБА_7 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи відповідальною за дотриманням норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» не забезпечила належного аналізу ринку, об'єктивне обґрунтування очікуваної вартості, не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб'єктів господарювання щодо предмету закупівлі та не перевірила середньої ринкової вартості, при цьому погодила розмір очікуваної вартості предмета закупівлі та здійснила публікацію в електронній системі «Prozorro» оголошення про проведення державної закупівлі Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), Резектоскоп (код НК 024:2023-35301) із завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 725 000,00 гривень без здійснення офіційних запитів на адресу незацікавлених суб'єктів, натомість ОСОБА_7 було використано комерційні пропозиції від групи осіб, які були пов'язані між собою та із ОСОБА_6 , у яких повідомлялось про вартість предмета закупівлі, яка є вищою за ринкову.

Виконуючи роль організатора, ОСОБА_6 , з метою забезпечення перемоги у публічних торгах із закупівлі Підприємством медичного обладнання за завищеними цінами у підконтрольних суб'єктів господарювання, повідомила підконтрольним суб'єктам господарювання та уповноваженій особі Підприємства із закупівель ОСОБА_7 , унікальні характеристики предметів закупівлі з метою штучного звуження кола імовірних учасників торгів та створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання, діяльність яких повністю контролювалася та координувалася ОСОБА_8 , а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 з метою створення умов для розтрати грошових коштів Підприємства, будучи обізнаною про реальну ринкову вартість Резектоскопа та його постачальників в Україні, потреба у придбанні якої була у Підприємства, забезпечила проведення державної закупівлі такого обладнання через електронну систему закупівель «Prozorro», використавши при цьому отримані від ОСОБА_6 відомості про унікальні характеристики зазначеного медичного обладнання, забезпечила опублікування 15.07.2024 на сайті «Prozorro», оголошення про проведення державної закупівлі Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), Резектоскоп (код НК 024:2023-35301) із завищеною очікуваною вартістю 725 000,00 гривень.

В свою чергу ОСОБА_6 з метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання повідомила громадянину ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , які виконували роль пособників, відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів, за результатами проведення яких переможцем визнано ФОП ОСОБА_11 .

ОСОБА_8 при вчиненні злочину використав документи та електронний цифровий підпис своєї матері ОСОБА_11 , яка на прохання ОСОБА_11 зареєструвалась ФОП, після чого передала необхідні реєстраційні документи та електронний цифровий підпис, а також доступ до банківського рахунку ОСОБА_8 .

З метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольного йому суб'єкта господарювання, ОСОБА_8 , надав ОСОБА_5 , яка виконували роль пособника, електронний цифровий підпис ФОП ОСОБА_11 , відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а в подальшому надавав вказівки та контролював процес подачі ОСОБА_5 документів та її участі від імені ФОП ОСОБА_11 у тендерній закупівлі, з урахуванням наданих ОСОБА_7 та ОСОБА_6 гарантій перемоги визначеного суб'єкта господарювання в тендерній закупівлі, визначав розмір цінової пропозиції підконтрольного учасника публічних торгів, який був близьким до очікуваної вартості та був значно вищим за ринкову вартість, організовував здійснення інших підготовчих дій для участі визначеного суб'єкта господарювання у закупівлі, а також фінансових операцій, пов'язаних із виконанням договору закупівлі товарів, а також зняття коштів з рахунку підконтрольного йому ФОП ОСОБА_11 після завершення виконання договору.

При цьому, ОСОБА_5 , використовуючи електронний цифровий підпис ФОП ОСОБА_11 , на виконання досягнутої домовленості подала від її імені документи для участі у тендері, не маючи в наявності обладнання, при цьому зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 723 500,00 грн, однак значно вищою за ринкову, у подальшому в ході аукціону не знижувала її. Інший ФОП ОСОБА_12 , яка була допущена до проведення аукціону, формально подала документи на участь в тендерному аукціоні, подала цінову пропозицію в розмірі 725 000,00 грн, яка не відрізнялася від стартової і в ході аукціону активну участь не приймала та надану нею цінову пропозицію - не знижувала.

В подальшому 05.08.2024 між Підприємством, в особі директора ОСОБА_10 , що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_11 , з іншої сторони, укладено договір про закупівлю товарів № 723/Р (далі - Договір 3).

Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору 3 предметом договору є: Резектоскоп, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід'ємною частиною Договору 3 за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Резектоскоп (код НК 024:2023-35301).

Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору 3 ціна договору становить 723 500 гривень.

В подальшому ОСОБА_6 забезпечила постачання визначеного договором обладнання не ФОП ОСОБА_11 , а напряму в КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», при цьому забезпечила, щоб ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА» не вимагало оплати від Підприємства та не вимагало своєчасної оплати від ФОП ОСОБА_11 .

Внаслідок зазначених дій, 24.09.2024 Підприємством здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 723 500,00 гривень згідно платіжного доручення № 2159 від 24.09.2024 ФОП ОСОБА_11 в якості оплати за поставлений Резектоскоп згідно із Договором.

Висновками проведених судово-товарознавчої експертизи від 26.09.2025 №1737/25-21 та судово-економічної експертизи від 21.10.2025 №СЕ25-154/Л/2/3 підтверджено закупівлю Центром онкології у ФОП ОСОБА_11 медичного обладнання за договором № 723/р від 05.08.2024 (за завищеною ціною та спричинення збитків на загальну суму 192 077,47 грн.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді представника відділу продажу ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА», володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, знаючи ринок медичного обладнання України, а також окремих керівників медичних закладів, в яких була потреба у придбанні відповідного медичного обладнання, користуючись тим, що зазначене товариство є офіційним представником виробника медичного обладнання KARL STORZ SE&Co.KG, з метою незаконного збагачення, спільно з Уповноваженим з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» (далі - Підприємство) ОСОБА_7 , з якою перебувала у дружніх стосунках, організувала на території Вінницької області злочинну схему розтрати бюджетних коштів Підприємства, призначених на придбання медичної техніки та обладнання під час закупівлі їх Підприємством за результатами публічних торгів через офіційний майданчик «Prozorro», у підконтрольних їй осіб за завищеними цінами.

В Україні згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, введено воєнний стан, який продовжувався Указом Президента України № 740/2024 від 28.10.2024 та діяв на час вчинення кримінального правопорушення.

ОСОБА_6 , усвідомлюючи неможливість вчинення дій з розтрати коштів КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» майна особисто, у зв'язку з неможливістю без залучення службових осіб Підприємства розпоряджатися коштами Підприємства, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, яка має високий ступінь суспільної небезпеки, у зв'язку з чим вимагає чіткого та узгодженого плану, а також залучення інших осіб, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого часу, спланувала досягнути поставленої мети шляхом вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.

ОСОБА_6 з метою керівництва, координації злочинної діяльності інших учасників групи, особисто підібрала та залучила до участі у ньому в якості виконавця Уповноваженого з публічних закупівель комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» ОСОБА_7 , а також як пособників ОСОБА_8 та підконтрольну йому ОСОБА_5 .

Відповідно до наказу № 30-к(ос) від 07.01.2023 директора Комунального некомерційного підприємства «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» ОСОБА_7 призначено уповноваженою особою за публічні закупівлі вищезазначеного підприємства.

Відповідно до посадових обов'язків на ОСОБА_7 покладено наступні обов'язки: складати та затверджувати річний план закупівель, здійснювати вибір процедури закупівлі та проводити їх, забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця, забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених законодавством, забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель, представляти інтереси замовника, пов'язаних із здійсненням закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надавати в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення, аналізувати виконання укладених договорів, здійснювати моніторинг змін у законодавчому і нормативному забезпеченні, здійснювати інші дії, передбачені законодавством.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України визначено, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_7 під час виконання обов'язків уповноваженої особи за публічні закупівлі товарів та послуг являлась службовою особою.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закону) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб'єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.

При цьому, ОСОБА_7 на виконання досягнутої домовленості, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вжила заходів для перемоги в тендерній закупівлі визначеного ОСОБА_6 суб'єкта господарювання, укладення договору за завищеною ціною та його оплати Підприємством.

Крім того, ОСОБА_7 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, будучи відповідальною за дотриманням норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки, в порушення вимог ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» не забезпечила належного аналізу ринку, об'єктивне обґрунтування очікуваної вартості, не отримала попередньо рекомендації та інформації від суб'єктів господарювання щодо предмету закупівлі та не перевірила середньої ринкової вартості, при цьому погодила розмір очікуваної вартості предмета закупівлі та здійснила публікацію в електронній системі «Prozorro» оголошення про проведення державної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), система ендоскопічної візуалізації, (код НК 024:2023-35616)» із завищеною очікуваною вартістю предмета закупівлі (стартовою ціною) в розмірі 5 564 000,00 гривень без здійснення офіційних запитів на адресу незацікавлених суб'єктів, натомість ОСОБА_7 було використано комерційні пропозиції від групи осіб, які були пов'язані між собою та із ОСОБА_6 , у яких повідомлялось про вартість предмета закупівлі, яка є вищою за ринкову.

Виконуючи роль організатора, ОСОБА_6 , з метою забезпечення перемоги у публічних торгах із закупівлі Підприємством медичного обладнання за завищеними цінами у підконтрольних суб'єктів господарювання, повідомила підконтрольним суб'єктам господарювання та уповноваженій особі Підприємства із закупівель ОСОБА_7 , унікальні характеристики предметів закупівлі з метою штучного звуження кола імовірних учасників торгів та створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання, діяльність яких повністю контролювалася та координувалася ОСОБА_8 , а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 з метою створення умов для розтрати грошових коштів Підприємства, будучи обізнаною про реальну ринкову вартість Системи ендоскопічної візуалізації та її постачальників в Україні, потреба у придбанні якої була у Підприємства, забезпечила проведення державної закупівлі такого обладнання через електронну систему закупівель «Prozorro», використавши при цьому отримані від ОСОБА_6 відомості про унікальні характеристики зазначеного медичного обладнання, забезпечила опублікування 12.11.2024 на сайті «Prozorro», оголошення про проведення державної закупівлі «Устаткування для операційних блоків (код ДК 021:2015-33160000-9), Системи ендоскопічної візуалізації (код НК 024:2023-35616)» із завищеною очікуваною вартістю 5 564 000 гривень.

В свою чергу ОСОБА_6 з метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольних суб'єктів господарювання повідомила громадянину ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , які виконували роль пособників, відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а також надала гарантії постачання їм необхідного медичного обладнання після завершення процедури відкритих торгів, за результатами проведення яких переможцем визнано ФОП ОСОБА_13

ОСОБА_8 залучив ОСОБА_13 до вчинення зазначеного злочину, на прохання останнього ОСОБА_13 зареєструвалась ФОП після чого передала необхідні реєстраційні документи та електронний цифровий ключ ОСОБА_8 .

З метою створення умов для перемоги у публічних торгах саме комерційних пропозицій підконтрольного йому суб'єкта господарювання, ОСОБА_8 , надав ОСОБА_5 , яка виконували роль пособника, електронний цифровий підпис ФОП ОСОБА_13 , відомості про реальну вартість зазначеного медичного обладнання, його унікальні технічні характеристики, а в подальшому надавав вказівки та контролював процес подачі ОСОБА_5 документів та її участі від імені ФОП ОСОБА_13 у тендерній закупівлі, з урахуванням наданих ОСОБА_7 та ОСОБА_6 гарантій перемоги визначеного суб'єкта господарювання в тендерній закупівлі, визначав розмір цінової пропозиції підконтрольного учасника публічних торгів, який був близьким до очікуваної вартості та був значно вищим за ринкову вартість, організовував здійснення інших підготовчих дій для участі визначеного суб'єкта господарювання у закупівлі, а також фінансових операцій, пов'язаних із виконанням договору закупівлі товарів, а також зняття коштів з рахунку підконтрольного йому ФОП ОСОБА_13 після завершення виконання договору.

При цьому, ОСОБА_5 , використовуючи електронний цифровий підпис ФОП ОСОБА_13 , на виконання досягнутої домовленості подала від її імені документи для участі у тендері, не маючи в наявності обладнання, при цьому зазначила ціну, яка була близькою до стартової - 5 560 000,00 грн, однак значно вищою за ринкову, у подальшому в ході аукціону не знижувала її. Інший ФОП ОСОБА_14 , яка була допущена до проведення аукціону, формально подала документи на участь в тендерному аукціоні, подала цінову пропозицію в розмірі 5 564 000,00 грн, яка не відрізнялася від стартової і в ході аукціону активну участь не приймала та надану нею цінову пропозицію - не знижувала.

В подальшому 28.11.2024 між Підприємством, в особі директора ОСОБА_10 , що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_13 , з іншої сторони, укладено договір про закупівлю товарів № 5/с (далі - Договір 2).

Відповідно до п. 1.1 Розділу І Договору 2 предметом договору є: Система ендоскопічної візуалізації, у кількості, за номенклатурою в асортименті, за цінами, та іншими характеристиками визначеним у Додатку № 1 до договору - Специфікації, що є невід'ємною частиною Договору 2 за кодом Код ДК 021:2015-33160000-9 Устаткування для операційних блоків. Система ендоскопічної візуалізації (код НК 024:2023-35616).

Згідно із п. 3.1 Розділу ІІІ Договору 2 ціна договору становить 5 560 000 гривень.

В подальшому ОСОБА_6 забезпечила постачання визначеного договором обладнання не ФОП ОСОБА_13 , а напряму в КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», при цьому забезпечила, щоб ТОВ «КАРЛ ШТОРЦ УКРАЇНА» не вимагало оплати від Підприємства та не вимагало своєчасної оплати від ФОП ОСОБА_13 .

Внаслідок зазначених дій, 24.12.2024 Підприємством здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 5 560 000,00 гривень згідно платіжного доручення № 2411 від 24.12.2024 ФОП ОСОБА_13 в якості оплати за поставлену Систему ендоскопічної візуалізації згідно із Договором.

Висновками проведених судово-товарознавчої експертизи від 29.09.2025 №1736/25-21 та судово-економічної експертизи від 24.10.2025 №СЕ25-155/Л/2/3 підтверджено закупівлю Центром онкології у ФОП ОСОБА_13 медичного обладнання за договором № 5/с від 28.11.2024 за завищеною ціною та спричинення збитків на загальну суму 2 813 317,88 грн, що є особливо великим розміром.

Таким чином, ОСОБА_6 своїми діями вчинила організацію розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, вчиненій повторно.

Підозра ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень обґрунтовується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

-Протокол огляду мобільного телефону ОСОБА_5 від 25.07.2025 в ході якого виявлено переписку з ОСОБА_8 , якому вона переслала файл із назвою «Тендерна пропозиція», від імені ФОП ОСОБА_9 , яка формально приймала участь в тендері на придбання КНП «Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» онкології лапароскопічної системи для втручань в онкоурології до подання відповідних пропозицій учасниками на офіційній платформі «Прозоро»;

-Протокол проведення НСРД № 53/5/2/67-5274т від 03.09.2025 - зняття інформації з електронних інформаційних систем з абонентського номеру, яким користується ОСОБА_5 - задокументовано спілкування в месенджері «Viber» між ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , який надає вказівки про участь у тендері щодо закупівлі КНП «Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» медичного обладнання. Також ОСОБА_5 пересилає ОСОБА_8 на погодження різні документи, які стосуються участі у тендері;

-Протокол огляду мобільного телефону ОСОБА_8 від 24.07.2025, в ході якого виявлено переписку з ОСОБА_5 щодо тендерів на придбання КНП «Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» медичного обладнання у ФОП ОСОБА_13 та ФОП ОСОБА_11 . Крім цього, ОСОБА_8 надає різні вказівки щодо фінансових операцій ОСОБА_5 , яка фактично під його контролем веде роботу підконтрольних ОСОБА_8 суб'єктів господарювання, при цьому користувачі пересилають один одному тендерну документацію. Також, ОСОБА_5 звітує перед ОСОБА_8 щодо проведених трансакцій, після продажу медичного обладнання а саме: «Продали 6 491 000,00, Купили 4 239 004,70, Инсталляция 42 390,00, Фонд 324 550,00, Участие 4080,00». Крім цього виявлено переписку між ОСОБА_8 та ОСОБА_15 , яка вказана контактною особою ФОП ОСОБА_9 , та являється її дочкою;

-Протокол проведення НСРД № 53/5/2/67-6711т від 31.10.2025 відповідно до якого отримано інформацію з мобільного телефона ОСОБА_6 , та задокументовано листування між ОСОБА_6 , та ОСОБА_5 із використанням месенджера «WhatsApp», відповідно до якого ОСОБА_6 надає роз'яснення ОСОБА_5 щодо фактичного постачання обладнання з ТОВ «Карл Шторц Україна» напряму до КНП «Подільський регіональний центр онкології». Також, задокументовано спілкування у месенджері між ОСОБА_5 і ОСОБА_6 , де остання надає їй специфікації обладнання, узгоджують між собою безпосередню поставка обладнання, яка має відбуватися напряму з ТОВ «Карл Шторц Україна» до КНП «Подільський регіональний центр онкології ВОР», ОСОБА_6 інструктує ОСОБА_5 щодо особливостей здійснення поставки;

-Витяг з Єдиного реєстру довіреностей від 12.02.2025 щодо надання ОСОБА_5 довіреності ОСОБА_8 на представництво інтересів фізичної особи, фізичної особи-підприємця;

-Акт введення в експлуатацію медичного обладнання проданого ФОП ОСОБА_5 , який підписано напряму між КНП «Подільський регіональний центр онкології» і ТОВ «Карл Шторц Україна» в особі ОСОБА_6 ;

-Покази свідка ОСОБА_11 від 23.07.2025, яка на протокол допиту повідомила, що підприємницькою діяльністю ніколи не займалась, від її імені, які фізичної особи-підприємця діє син ОСОБА_8 ;

-Покази свідка ОСОБА_13 від 23.07.2025, яка на протокол допиту повідомила, що доступ до її електронного кабінету фізичної особи-підприємця та банківських рахунків вона передала ОСОБА_8 , ніяких договорів та інших документів з КНП Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» не підписувала, грошові кошти від продажу медичного обладнання не отримувала, до м. Вінниці не їздила, вказаними питання займалась знайома ОСОБА_8 - ОСОБА_5 ;

-Покази свідка ОСОБА_5 від 23.07.2025, яка на протокол допиту повідомила, що підприємницькою діяльністю ніколи не займається, від її імені, які фізичної особи-підприємця діє ОСОБА_8 , за вказівками якого вона готує документи для участі у торгах, жодних документів з уповноваженими особами КНП Подільський міжрегіональний центр онкології ВОР» вона не підписувала, ніколи не їздила до м. Вінниці;

-Висновок почеркознавчої експертизи від 13.11.2025, відповідно до якої підписи у договорі про закупівлю товарів № 6491/С від 06.06.2024 та специфікації додатку № 1 до вказаного договору, виконала ОСОБА_5

- іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області 13.03.2026 до ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_1 та покладенням на неї наступних обов'язків, а саме: не залишати цілодобово місце постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду, прибувати на виклики слідчого, прокурора та суду за першою вимогою; не відлучатись з населеного пункту, де він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, роботи; утриматись від спілкування із особами, які являються свідками у даному кримінальному провадженні; здати на відповідальне зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорта) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

Установлено, що наразі продовжують існувати ризики, передбачені ст. 177 КК України, оскільки ОСОБА_5 може впливати на свідків та співучасників вчинення кримінального правопорушення, яким також відомі обставини провадження, переконуючи їх давати неправдиві покази, а також узгоджувати покази між співучасниками.

Також продовжують існувати ризики того, що ОСОБА_5 знищить, сховає, спотворить будь-які речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

Всі вищевказані обставини, у своїй сукупності свідчать про те, що застосування іншого більш м'якого запобіжного заходу (покладених на особу обов'язків) до підозрюваної ОСОБА_5 не зможе запобігти встановленим ризикам, а тому існує необхідність у продовженні застосування до підозрюваної забіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 05.05.2026 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до 4 місяців, а саме до 10.07.2026.

Враховуючи вище викладене, прокурор просив суд, продовжити строк дії цілодобового домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_1 підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обов'язків, визначених п. п. 1, 2, 3, 4, 8 ч. 5 ст. 194 КПК України на строк 60 (шістдесят) днів в межах строку досудового розслідування тобто до 10.07.2026.

Прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав, за обставин викладених у ньому.

Захисник ОСОБА_4 , в судовому засіданні заперечувала, щодо задоволення клопотання, просила суд, застосувати до підозрюваної запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, вважає, що ризики передбаченні ст. 177 КПК України відсутні.

Підозрювана ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримала думку свого захисника.

Вислухавши думку сторін, дослідивши матеріали клопотання прокурора та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.

Відповідно до вимог частини першої та частини другої статті 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Відповідно до ч. 6 ст. 181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.

Судом встановлено, що підрозділом детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72025021000000001 від 16.01.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191КК України.

В рамках вказаного провадження 10 березня 2026 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, тобто у пособництві розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій у тому числі в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 13 березня 2026 року (справа № 127/8022/26) застосовано до підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_1 , в межах строку досудового розслідування, тобто до 10 травня 2026 року (включно).

Цією ж ухвалою покладено на ОСОБА_5 наступні обов'язки:

- не залишати цілодобово місце постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- прибувати на виклики до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою на визначений ними час;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває без дозволу слідчого, прокурора або суду.

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утриматись від спілкування з особами, які являються свідками, підозрюваними, потерпілими, експертами та спеціалістами у даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 05 травня 2026 року (справа № 127/14976/26)строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №720250210000000001 від 16.01.2025 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених чч. 4, 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, та ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст.191, ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 191 КК України, вирішено продовжити до 4 (чотирьох) місяців, тобто до 10.07.2026 року (включно).

Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до вимог частини першої та частини другої статті 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Частиною шостою статті 181 КПК України встановлено, що строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Крім того, відповідно до вимог частини шостої статті 194 КПК України обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

На підставі викладеного, слідчий суддя при вирішенні питання про наявність підстав для задоволення клопотання враховує у своїй сукупності доведеність обґрунтованої підозри, повідомленої ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

Разом з тим, вирішуючи питання про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваної ОСОБА_5 , слідчий суддя враховує вік та стан здоров'я, сімейний та матеріальний стан, вид діяльності та місце проживання останньої та інші обставини, що мають значення для прийняття відповідного рішення, зокрема те, що ОСОБА_5 має постійне місце проживання, раніше не судима, заміжня, має на утриманні дитину, чоловік підозрюваної є учасником бойових дій та внаслідок поранення має ряд захворювань, але разом із тим на даний час підозрюється у вчиненні тяжкого та особливо тяжкого кримінальних правопорушень.

Враховуючи обставини кримінального правопорушення, його наслідки, слідчий суддя при вирішенні питання про продовження запобіжного заходу приймає до уваги, що ОСОБА_5 підозрюється у вчинені тяжкого кримінального правопорушення, санкція якого передбачає покарання позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ч. 4 ст. 191 КПК України) та у вчинені особливо тяжкого кримінального правопорушення, санкція якого передбачає покарання позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна (ч. 5 ст. 191 КПК України).

Крім того, ризики, які існували на час застосування запобіжного заходу на сьогоднішній день не зменшились та продовжують існувати. Нові обставини, які не були враховані судом при застосуванні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до підозрюваної ОСОБА_5 в судовому засіданні встановлено не було.

Прокурором в ході розгляду даного клопотання доведено, що встановлені в судовому засіданні ризики, є достатніми для переконання про необхідність продовження підозрюваній ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Судом також встановлено, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, з урахуванням його тривалості, не виходить за межі визначені статтею 181 КПК України, відповідає не лише особі ОСОБА_5 , а й характеру та тяжкості злочину, у вчиненні якого вона підозрюється.

З огляду на викладене слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк тримання під цілодобовим домашнім арештом підозрюваній ОСОБА_5 в межах строку досудового розслідування.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 176, 177, 178, 181, 183, 184, 186, 193, 194, 196, 197, 199, 309, 372, 400 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Вінницької області ОСОБА_3 - задовольнити.

Продовжити підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_1 , в межах строку досудового розслідування, тобто до 07.07.2026 включно.

Продовжити підозрюваній ОСОБА_5 наступні обов'язки:

- не залишати цілодобово місце постійного проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду, за винятком випадків оголошення в м.Суми повітряної тривоги, з можливістю слідування до місць укриття з поверненням до житла після завершення повітряної тривоги;

- прибувати на виклики до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою на визначений ними час;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утриматись від спілкування з особами, які являються свідками, підозрюваними, потерпілими, експертами та спеціалістами у даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Строк дії ухвали слідчого судді визначити до 07.07.2026 включно.

Копію ухвали суду для організації виконання направити органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваної ОСОБА_5 .

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Вінницької області ОСОБА_3 .

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя