08 травня 2026 року справа № 580/2387/26
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Янківської В.П.,
розглядаючи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Артемзбуд» до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
установила:
11 березня 2026 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Артемзбуд» подало позов до Головного управління ДПС у Черкаській області, в якому просить визнати протиправним та податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Черкаській області від 22.12.2025 року №0233780407 про застосування штрафних (фінансових) санкцій за не реєстрацію податкових накладних в ЄРПН в частині застосованих штрафних санкцій в розмірі 30 666,14 грн.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що вперше податкові накладні були подані позивачем вчасно, а подання розрахунку коригування та нових податкових накладних обумовлено лише помилкою в даті їх виписки, що не вплинуло на їх кількісний та вартісний показник, ТОВ «АРТЕМЗБУД» дотримані норми щодо виправлення помилки в первинно поданих накладних, шляхом подання розрахунку коригування до них та нових накладних з виправленою датою, а тому підстав для застосування штрафу за порушення строків їх реєстрації не вбачається. Таким чином, застосування штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних, від 31.10.2024 року №63 на суму ПДВ 132 176,46 грн. та від 09.10.2024 року№ 64 на суму ПДВ 72 264,48 грн. є протиправним.
Ухвалою суду від 16.03.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням учасників справи.
Відповідач позов не визнав, просив у його задоволенні відмовити повністю, надав до суду письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що ГУ ДПС у Черкаській області на підставі пп.20.1.4. п. 20.1 ст. 20, ст.75 та пункту 76.2 статті 76 розділу II Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку дотримання порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Артемзбуд». За результатами перевірки складено Акт від 19.11.2025 №18157/23-00-04-07 01/42587219 «Про результати камеральної перевірки порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Акт) ТОВ "АРТЕМЗБУД" (код за ЄДРПОУ 42587219), яким встановлено факт несвоєчасної реєстрації ПН № 64 від 09.10.2024 на суму ПДВ 72 264,48 грн, строком реєстрації 05.11.2024, фактично зареєстрованої 01.05.2025 (протерміновано 177 дні), ПН № 63 від 31.10.2024 на суму ПДВ 132 176,46 грн, строком реєстрації 18.11.2024, фактично зареєстрованої 01.05.2025 (протерміновано 164 дні), розрахунок коригування (далі РК) №8 від 26.06.2025 року на суму ПДВ -2 055,24 грн, строком реєстрації 13.07.2025 року, фактично зареєстровано 15.07.2025 року (протерміновано 2 дні), чим порушено пункт 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ). ТОВ "АРТЕМЗБУД" зазначає, що оскільки вперше податкові накладні були подані вчасно, а подання розрахунку коригування та нових податкових накладних обумовлено лише помилкою в даті їх виписки, що не вплинуло на їх кількісний та вартісний показник, тому платником дотримані норми щодо виправлення помилки в первинно поданих накладних, шляхом подання розрахунку коригування до них та нових накладних з виправленою датою, а тому підстав для застосування штрафу за порушення строків їх реєстрації не вбачається. Разом з цим, вищезазначені доводи платника не відповідають вимогам діючого податкового законодавства, яким не визначено такої підстави, як звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в разі допущення помилки в даті складання податкових накладних до яких зареєстровано розрахунки коригування, тому, відповідно до складених та зареєстрованих нових податкових накладних застосовуються положення податкового законодавства стосовно термінів їх реєстрації, аналогічно, як і до попередньо зареєстрованих накладних. Таким чином, ТОВ "АРТЕМЗБУД" зареєстровано в ЄРПН ПН №64 від 09.10.2024 та №63 від 31.10.2024 з порушенням терміну, визначеним згідно з пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу на 177 та 164 календарних днів відповідно.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.
ГУ ДПС у Черкаській області на підставі пп.20.1.4. п. 20.1 ст. 20, ст.75 та пункту 76.2 статті 76 розділу II Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку дотримання порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Артемзбуд».
За результатами перевірки складено Акт від 19.11.2025 №18157/23-00-04-07 01/42587219 «Про результати камеральної перевірки порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Акт) ТОВ "АРТЕМЗБУД" (код за ЄДРПОУ 42587219), яким встановлено факт несвоєчасної реєстрації ПН № 64 від 09.10.2024 на суму ПДВ 72 264,48 грн, строком реєстрації 05.11.2024, фактично зареєстрованої 01.05.2025 (протерміновано 177 дні), ПН № 63 від 31.10.2024 на суму ПДВ 132 176,46 грн, строком реєстрації 18.11.2024, фактично зареєстрованої 01.05.2025 (протерміновано 164 дні), розрахунок коригування (далі РК) №8 від 26.06.2025 року на суму ПДВ -2 055,24 грн, строком реєстрації 13.07.2025 року, фактично зареєстровано 15.07.2025 року (протерміновано 2 дні), чим порушено пункт 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ).
Позивач, не погоджуючись з висновками, викладеними в акті, подав, заперечення вих. №б/н від 02.12.2025 (вхідний до Головного управління ДПС у Черкаській області №54165/6 від 04.12.2025) до Акту.
За результатами розгляду заперечення постійною комісією з питань розгляду заперечень прийнято рішення залишити без змін висновки Акту, про що повідомлено платника через Електронний кабінет листом від 17.12.2025 №28729/6/23-00-04-07-05, про що свідчить квитанція про доставку документів в Електронний кабінет від 17.12.2025 року.
Головним управлінням ДПС у Черкаській області на підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення рішення від 22.12.2025 № 0233780407 про застосування штрафної санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в сумі 30 707,24 грн.
Не погоджуючись з винесеним ППР в частині застосування штрафу в сумі 30666,14 грн., позивач подав скаргу до ДПС України, проте рішенням ДПС України № 4675/6/99-00-06-03-01-06 від 24.02.2026 року ППР залишено без змін, а скаргу без задоволення.
Вважаючи спірне податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Вирішуючи спір по суті суд зазначає таке.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. 109.1 ст. 109 ПК України податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб'єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом.
Тобто, умовою винесення ППР є встановлення складу податкового правопорушення.
Згідно з п.201.1 ст.201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти ПН в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти ПН, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
ПН та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
ПН, які не надаються покупцю, а також ПН, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.
Підтвердженням продавцю про прийняття його ПН та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання ПН/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРПН, покупець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та ПН/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі ПН/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в ЄРПН та отриманими покупцем.
Покупцю товарів/послуг ПН/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
З метою отримання продавцем зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в ЄРПН та отриманими продавцем.
Датою та часом надання ПН та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані ПН/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття ПН у електронному вигляді.
Квитанція про зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.
Реєстрація ПН та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
У контексті стверджуваних відповідачем порушень позивача суд урахував абз.1 п.201.10 ст.201 ПК України, згідно з яким при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. У абзаці 4 цього ж пункту 201.10 статті 201 ПК України вказано, що ПН, які не надаються покупцю, а також ПН, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.
Відповідно до п. 89 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація ПН та/або розрахунків коригування до ПН у ЄРПН здійснюється з урахуванням таких граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 до 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 до останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Судом встановлено, що, між ТОВ «АРТЕМЗБУД» та НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум» Смілянської міської ради Черкаської області укладено договір №84 від 04.09.2024 капітальний ремонт з відновлення частини благоустрою.
18.09.2024 року між ТОВ «АРТЕМЗБУД» та НВК «Загальноосвітня школа І ІІІ ступенів №3-колегіум» Смілянської міської ради Черкаської області було підписано Акт №1 наданих послуг форми КБ-2-в по договору №84 від 04.09.2024 року та Довідки про вартість будівельних робіт форми №КБ-3 на суму 793 058,75 грн., у тому числі ПДВ 132 176,46 грн.
За фактом підписання вищевказаного Акту на суму 793 058,75 грн., у тому числі ПДВ 132 176,46 грн., Товариством подало на реєстрацію податкову накладну №63 від 18.09.2024 року на суму ПДВ 132 176,46 грн. (перша подія), яка в подальшому була зареєстрована, що підтверджується квитанцією № 2 про прийняття документів.
За виконання вказаних послуг 31.10.2024, згідно платіжної інструкції №423_00000/f66fe3d9-28d2-45ee-822b-6ebf8fd7d170, надійшла оплата від НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум» Смілянської міської ради Черкаської області у 793 058,75 грн., у тому числі ПДВ 132 176,46 грн. (друга подія).
Між ТОВ «АРТЕМЗБУД» та ММБЦПП Військовою частиною НОМЕР_1 НГУ укладено договір №177-кес від 09.05.2024 про будівництво сховищ спеціального призначення №2.
За своєю правовою природою такий договір є договором послуг. Здача виконаних робіт здійснюється на підставі Акту виконаних робіт форми №КБ2-в та Довідки про вартість будівельних робіт форми №КБ-3.
27.09.2024 між ТОВ «АРТЕМЗБУД» та ММБЦПП Військовою частиною НОМЕР_1 НГУ було підписано Акт №8 наданих послуг форми КБ-2-в по договору №177-кес від 09.05.2024 року та Довідки про вартість будівельних робіт форми №КБ-3 на суму 433 586,89 грн., у тому числі ПДВ 72 264,48 грн.
За фактом підписання вищевказаного Акту на суму 433 586,89 грн., у тому числі ПДВ 72 264,48 грн., Товариством подало на реєстрацію податкову накладну № 64 від 27.09.2024 року на суму ПДВ 72 264,48 грн. (перша подія), яка в подальшому була зареєстрована, що підтверджується квитанцією № 2 про прийняття документів.
За виконання вказаних послуг 09.10.2024 року, згідно платіжної інструкції №3310_00000/1795b542-3edf-47bc-8a46-05a6b3c6c5e3, надійшла оплата від ММБЦПП військовою частиною НОМЕР_1 НГУ у розмірі 433 586,89 грн., у тому числі ПДВ 72 264,48 грн. (друга подія).
З'ясувавши факт, можливої помилки, помилки в даті складання податкових накладних з датою складання 18.09.2024 року на суму ПДВ 132 176,46 грн. та 27.09.2024 року (відповідно) на суму ПДВ 72 264,48 грн., Товариством з метою усунення цієї, помилки було складено та зареєстровано розрахунки коригування до вказаних податкових накладних, зокрема, від 09.04.2025 року №1 до ПН №63 від 18.09.2024 року на суму ПДВ «-» 132 176,46 грн. та від 15.04.2025 року №106 до ПН № 64 від 27.09.2024 року на суму ПДВ «-» 72 264,48 грн.
Після цього була складено нові, з іншою датою (ДАТОЮ ОТРИМАННЯ КОШТІВ ЗГІДНО ПЛАТІЖНИХ ДОРУЧЕНЬ), податкові накладні від 31.10.2024 року №63 на суму ПДВ 132 176,46 грн. та від 09.10.2024 року№ 64 на суму ПДВ 72 264,48 грн.
Оскільки вперше ПН подані позивачем вчасно, а подання розрахунку коригування та нових ПН обумовлено лише помилкою в даті їх виписки, що не вплинуло на їх кількісний та вартісний показник, позивач дотримався норми щодо порядку виправлення помилки в первинно поданих накладних, шляхом подання розрахунку коригування до них та нових накладних з виправленою датою.
Відповідач не обґрунтував правових підстав не врахування вказаних фактів та не довів обґрунтованість підстав для застосування штрафу за порушення строків їх реєстрації.
Вказана позиція узгоджується з висновками Верховного Суду, що викладені у постанові від 26.06.2018 у справі №805/4998/16-а.
Верховний Суд у постанові від 12 лютого 2020 року №140/106/19, надаючи оцінку застосуванню до позивача штрафних (фінансових) санкцій за порушення пункту 201.10 статті 201 ПК України у зв'язку з повторною реєстрацією ПН з метою виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця, зазначив наступне: “Відтак, на переконання колегії суддів, що повторна реєстрація позивачем податкових накладних № 18 і 19 від 19.06.2018, №20 від 22.06.2018, №21 від 29.06.2018 та №16 від 08.08.2018 є єдиним технічно можливим способом усунення помилки в раніше виписаних та вчасно зареєстрованих податкових накладних, з метою надання покупцю товарів/послуг можливості нарахувати суми податку, що відносяться до податкового кредиту. Держава не забезпечила інших можливостей для виконання такого обов'язку, а тому застосування відповідальності за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних є протиправним».
Аналогічна позиція узгоджується з висновком Верховного Суду, що викладена у постанові Верховного Суду від 17 вересня 2025 року у справі № 520/38042/23.
Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що якщо надіслані ПН та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/ покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.
При цьому, жодної квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття ПН в електронному вигляді відповідачем до позивачу не направлялось.
Отже, ПН зареєстровані в передбачені законодавством терміни.
Відповідно до п. 192.1 ст. 192 ПК України якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/ послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для та зареєстрованому в ЄРПН.
Правила виправлення помилок у податкових накладних регулюються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 №1307 (далі - Порядок №1307).
Виправлення помилок у ПН здійснюється шляхом складання розрахунку коригування. У Акті перевірки не деталізовано змісту відкоригованих позивачем за зареєстрованими ПН кількісних і вартісних показників.
З урахуванням встановлених під час розгляду справи обставинам, які підтверджуються належними доказами, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог та скасування оскаржуваного податкового повідомлення - рішення.
Відповідно до положень частин першої та другої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За наслідком здійснення аналізу оскаржуваного рішення на відповідність наведеним вище критеріям, суд, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень наведеного законодавства України, матеріалів справи, приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки оскаржуване рішення не відповідає наведеним у частині другій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям.
Згідно статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішила:
Задовольнити повністю позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Артемзбуд» до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Черкаській області від 22.12.2025 року №0233780407 про застосування штрафних (фінансових) санкцій за не реєстрацію податкових накладних в ЄРПН в частині застосованих штрафних санкцій в розмірі 30 666,14 грн.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТЕМЗБУД» (18008, м.Черкаси, вул.Смілянська, буд.156; код ЄДРПОУ 42587219) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області (18002, м.Черкаси, вул.Хрещатик, буд.235; код ЄДРПОУ 44131663) 2662 (дві тисячі шістсот шістдесят дві) грн 40 коп.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Валентина ЯНКІВСЬКА