Тернівський районний суд міста Кривого Рогу
Дніпропетровської області
справа № 215/899/26
номер провадження 2/215/2861/26
06 травня 2026 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дудіков А.В., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 до ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , про встановлення факту спільного проживання як чоловіка та дружини, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, поділ майна,
Ухвалою Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 30.03.2026р. відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення факту спільного проживання без реєстрації шлюбу та визнання майна особисто приватною власністю.
У квітні 2026 року представник ОСОБА_1 подала до суду зустрічну позовну заяву до ОСОБА_2 , про встановлення факту спільного проживання як чоловіка та дружини, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, поділ майна.
Ухвалою суду від 20.04.2026, позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
04.05.2026 представник позивача ОСОБА_3 , на виконання вимог ухвали суду від 20.04.2026, подала до суду заяву про усунення недоліків.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Зустрічна позовна заява подана із додержанням вимог ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Згідно ст. 193 ЦПК України, зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову; вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Таким чином, суд вважає, що у даному випадку первісний та зустрічний позови взаємопов'язані, та спільний їх розгляд є доцільним, тому зустрічний позов слід прийняти до спільного розгляду з первісним позовом та об'єднати в одне провадження зі справою №215/899/26 провадження 2/215/2002/26 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , про встановлення факту спільного проживання без реєстрації шлюбу та визнання майна особистою приватною власністю.
Керуючись ст.ст. 177, 187, 193 ЦПК України,
Прийняти до спільного розгляду зустрічний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про встановлення факту спільного проживання як чоловіка та дружини, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, поділ майна
Об'єднати в одне провадження цивільну справу № 215/899/26 (провадження №2/215/2002/26) за первісним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення факту спільного проживання без реєстрації шлюбу та визнання майна особистою приватною власністю, та цивільну справу № 215/899/26 (провадження № 2/215/2861/26) за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про встановлення факту спільного проживання як чоловіка та дружини, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, поділ майна, та присвоїти об'єднаній цивільній справі єдиний унікальний номер №215/899/26.
Призначити підготовче судове засідання по справі на 10 червня 2026 року об 11-00 год. в залі № 6 Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (м. Кривий Ріг, вул. Пляжна 23), з повідомленням (викликом) сторін.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати відповідно до вимог ст. 178 ЦПК України, подати у строк до п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів (доказів) відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позов, позивач має право подати відповідь на відзив, який має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду, позивачем повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень відповідно до ст. 180 ЦПК України, які мають відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України та роз'яснити, що копію заперечення відповідач одночасно з поданням до суду надсилає іншим учасникам справи.
Запропонувати учасникам справи для прискорення документообігу в межах цієї справи, надсилати їх з використанням програми «Електронний суд» (за умов відповідної реєстрації) або скеровувати документи з засвідченням електронним цифровим підписом уповноваженої особи на електронну адресу Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області: inbox@tr.dp.court.gov.ua, а також наголосити на можливості надсилання учасникам судового процесу судових повісток, повідомлень і викликів в електронній формі, який здійснюється шляхом направлення в менеджері за допомогою програмного додатку або SMS-повідомлення (за умов відсутності електронного кабінету в системі «Електронний суд» та за відповідною заявою учасника справи).
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://tr.dp.court.gov.ua/sud0441/gromadyanam/csz/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено та підписано суддею 07 травня 2026 року.
Суддя