Рішення від 06.05.2026 по справі 320/40502/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2026 року м. Київ справа №320/40502/23

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Колеснікової І.С., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичне партнерство» до Антимонопольного комітету України, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України», про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергетичне партнерство» із позовом до Антимонопольного комітету України, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України», в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення №7127-р/пк-пз від 23.05.2023 постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель;

- зобов'язати Антимонопольний комітет України повторно розглянути скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичне партнерство» у процедурі закупівлі за №UA-2023-03-30-008042, з урахуванням висновків, викладених у судовому рішенні, задовольнити скаргу та перерахувати плату за подання скарги.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.11.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без (виклику) повідомлення сторін.

Свої вимоги позивач мотивує відсутністю правових підстав для прийняття оскаржуваного рішення.

Заперечуючи проти заявлених позовних вимог відповідач, у наданому суду відзиві наголошує, що оскаржуване рішення прийняте відповідно до вимог чинного законодавства, посилаючись на обставини, викладені у наданому суду відзиві.

Такі доводи заперечені позивачем у наданій суду відповіді на відзив.

Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив таке.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем (Скаржник) через електронну систему закупівель до органу оскарження була подана скарга від 10 травня 2023 № UA-2023-03-30-008042-a.a2 (далі - Скарга) щодо порушення державним спеціалізованим господарським підприємством «Ліси України» (Замовник) порядку проведення процедури закупівлі за предметом "Електрична енергія", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2023-03-30-008042-a.

Рішенням Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (Комісія) від 12.05.2023 № 6438-р/пк-пз Скарга була прийнята до розгляду за лотом № 2.

Комісія прийняла рішення від 23.05.2023 № 7127-р/пк-пз, яким було відмовлено позивачу у задоволенні його скарги від 10 травня 2023 року № UA-2023-03-30- 008042-а.а2.

Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог виходячи з такого.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, свої Пропозиції для участі в Процедурі закупівлі за лотом № 2 надали наступні учасники:

1) позивач;

2) ТОВ "ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП";

3) ТОВ "ТВІЙ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК";

4) ТОВ "ЕК "ІНСОЛ";

5) ТОВ "ЄВРО ТРЕЙД ЕНЕРДЖІ";

6) ТОВ "КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ";

7) ТОВ "АСТАТ ЕНЕРДЖІ";

8) ТОВ "Вєк Технолоджі";

9) ТОВ "ЛЕКСАР ТЕХНОЛОДЖИС";

10) ТОВ "ЕНЕРДЖІ МАРКЕТС АССІСТАНТ";

11) ТОВ "МБС- ІНЖИНІРІНГ";

12) ТОВ "ДП УКРЕНЕРГОЗБУТ".

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, розкриття Пропозицій відбулось 07.04.2023.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, Пропозицію Скаржника було відхилено Замовником; статус Пропозиції ТОВ "ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП" - "Очікує рішення".

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення його Пропозиції, у зв'язку з чим були розглянуті підстави відхилення Пропозиції Скаржника та встановлено наступне.

Відповідно до протокольного рішення уповноваженої особи від 05.05.2023 № 140 підставою відхилення Пропозиції Скаржника було наступне:

"У відповідності до рішення уповноваженої особи від 12.04.2023 № 55 ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" було визначено переможцем зазначеної процедури закупівлі.

Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем процедури закупівлі оприлюднено замовником 12.04.2023.

Таким чином, кінцевою датою подання переможцем документального підтвердження відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі встановлених пунктом 44 Особливостей було 16 квітня 2023 року.

Згідно пункту 1.6. Розділу II Додатку 1 до тендерної документації переможець процедури закупівлі на підтвердження відсутності факту не виконання своїх зобов'язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору повинен надати: довідку у довільній формі про відсутність (чи наявність) підстав для відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі, визначених абзацом 14 пункту 44 Особливостей. Довідка надається в електронній формі у строк, що не перевищує чотирьох днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір.

13.04.2023 ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО", згідно з інформацією розміщеною в електронній системі закупівель, було завантажено файл "Довідка. ч.2 ст. 17.pdf в якому міститься "ДОВІДКА про відсутність підстав згідно частини 2 статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі" в якій зазначено зокрема:

"ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" ... , як учасник - переможець процедури закупівлі, повідомляє про відсутність фактів не виконання своїх зобов'язань за раніше укладеним договором про закупівлю з Головнім управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області, що призвело до його дострокового розірвання, і не було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. Відсутні підстави для відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі, визначених абзацом 14 пункту 44 Особливостей".

Натомість, замовником зазначеної процедури закупівлі є Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України".

Таким чином, наданою переможцем довідкою не підтверджується відсутність факту не виконання своїх зобов'язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що є порушенням вимог пункту 1.6. Розділу II Додатку 1 до тендерної документації.

Слід зазначити, що аналогічна правова позиція викладена у рішенні Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 27.04.2023 № 5579-р/пк-пз.

У відповідності до абзацу 3 підпункту 3 пункту 41 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктом 44 Особливостей.

Отже, тендерна пропозиція переможця процедури закупівлі ДК 021:2015: 09310000-5 електричної енергії (електричної енергії) за Лотом 2: електрична енергія Подільський лісовий офіс ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" підлягає відхиленню на підставі абзацу 3 підпункту 3 пункту 41 Особливостей, а саме: замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктом 44 Особливостей.

Зважаючи на викладене та керуючись статтею 11 Закону України "Про публічні закупівлі", а також пунктами 41, 44 Особливостей, уповноважена особа вирішила:

1. Відхилити тендерну пропозицію переможця процедури закупівлі за ДК 021:2015:09310000-5 електричної енергії (електричної енергії) за Лотом 2: електрична енергія Подільський лісовий офіс ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" на підставі абзацу 3 підпункту 3 пункту 41 Особливостей, а саме: замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктом 44 Особливостей".

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.

Тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Відповідно до частини 1 статті 22 Закону тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення конкурентних процедур закупівель в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об 'єктом авторського права та/або суміжних прав.

Порядок та умови здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування визначається Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі - Особливості).

Відповідно до пункту 24 Особливостей Замовник самостійно та безоплатно через авторизований електронний майданчик оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11 червня 2020 р. № 1082, та цих особливостей оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію не пізніше ніж за сім днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.

Відповідно до частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Пунктом 44 Особливостей передбачено, що переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону.

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої статті 40 цього Закону) в разі, якщо, зокрема: 3) службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією; 5) фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов'язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку; 6) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов'язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку; 12) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми.

Відповідно до статті 26 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Відповідно до пункту 41 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі, зокрема, не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 цих особливостей.

Зазначена норма є імперативною та не передбачає виключень. Відхилення тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі у разі наявності зазначених вище підстав є обов'язком Замовника.

Відповідно до пункту 39 Особливостей розгляд та оцінка тендерних пропозицій відбуваються відповідно до статті 29 Закону (положення частин другої, дванадцятої та шістнадцятої статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 40 цих особливостей.

Відповідно до статті 29 Закону після оцінки тендерних пропозицій/пропозицій замовник розглядає на відповідність вимогам тендерної документації/оголошення про проведення спрощеної закупівлі тендерну пропозицію/пропозицію, яка визначена найбільш економічно вигідною.

Строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п'яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів.

У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення. У разі відхилення тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію/пропозицію у списку пропозицій, розташованих за результатами їх оцінки, починаючи з найкращої, у порядку та строки, визначені цією статтею.

Відповідно до пункту 46 Особливостей рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником відповідно до статті 33 Закону та цього пункту.

Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю автоматично формується електронною системою закупівель протягом одного дня з дати оприлюднення замовником рішення про визначення переможця процедури закупівлі в електронній системі закупівель.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" було визначено переможцем Процедури закупівлі за лотом № 2 відповідно до протоколу рішення уповноваженої особи від 12.04.2022 № 55 (оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу 12.04.2023).

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, Пропозицію ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" було відхилено Замовником відповідно до протоколу рішення уповноваженої особи від 05.05.2023 № 140.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, статус Пропозиції ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" за лотом № 2 - "Рішення скасоване" та "Відхилено".

Законом не заборонено скасовувати замовникам прийняті рішення, у тому числі, про визначення учасників переможцями процедур закупівель.

Враховуючи наведене, Комісія павомірно встановила, що Замовник не порушив вимоги Закону в цій частині, у зв'язку з чим, у Комісії були відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.

Слід зазначити, що рішення Колегії від 27.04.2023 № 5579-р/пк-пз, зазначене Замовником у протоколі від 05.05.2023 № 140, не було підставою для відхилення Пропозиції Скаржника відповідно до протоколу від 05.05.2023 № 140, у зв'язку з чим зазначене питання не могло бути предметом розгляду Органу оскарження за Скаргою.

Відповідно до пункту 1 розділу ПІ Документації Пропозиція подається у формі оригіналу електронного документу з накладанням кваліфікованого електронного підпису (на захищеному носії особистих ключів) особи уповноваженої на підписання документів тендерної пропозиції, з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги", шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 44 Особливостей (крім абзацу чотирнадцятого пункту 44 Особливостей) і у тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації, а саме файлів, зокрема, іншими документами надання яких вимагається тендерною документацією.

Відповідно до пункту 5 розділу III Документації Замовник може прийняти рішення про відмову учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та може відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі в разі, коли учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов'язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору.

На підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям та іншим вимогам замовника у складі тендерної пропозиції учасник подає інформацію та документи передбачені у Додатку 1 до тендерної документації.

Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах З, 5, 6 і 12 та абзаці чотирнадцятому пункту 44 Особливостей.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" було визначено переможцем Процедури закупівлі за лотом № 2 відповідно до протоколу рішення уповноваженої особи від 12.04.2022 № 55 (оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу 12.04.2023).

Відповідно до пункту 41 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли, зокрема:

- переможець процедури закупівлі: не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктом 44 цих особливостей.

Зазначена норма Особливостей є імперативною та не передбачає виключень. Відхилення тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі у разі наявності зазначених вище підстав є обов'язком Замовника.

Відповідно до абзацу чотирнадцятого пункту 44 Особливостей замовник може прийняти рішення про відмову учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та може відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі в разі, коли учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов'язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. Учасник процедури закупівлі, що перебуває в обставинах, зазначених у цьому абзаці, може надати підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність відповідної підстави для відмови в участі у відкритих торгах. Для цього учасник (суб'єкт господарювання) повинен довести, що він сплатив або зобов'язався сплатити відповідні зобов'язання та відшкодування завданих збитків. Якщо замовник вважає таке підтвердження достатнім, учаснику процедури закупівлі не може бути відмовлено в участі в процедурі закупівлі.

Відповідно до пункту 44 Особливостей переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому цього пункту. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.

Враховуючи викладене, кінцевий строк для надання переможцем документів, зазначених у Документації - 16.04.2023.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, Переможцем 13.04.2023 завантажено, зокрема:

- довідку "про відсутність підстав згідно частини 2 статті 17 Закону від 13.04.2023 № 13/2 (файл "Довідка.ч.2ст.17.pdf»), де зазначено, зокрема: "ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" ... , як учасник - переможець процедури закупівлі, повідомляє про відсутність фактів не виконання своїх зобов'язань за раніше укладеним договором про закупівлю з Головнім управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області, що призвело до його дострокового розірвання, і не було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. Відсутні підстави для відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі, визначених абзацом 14 пункту 44 Особливостей".

Відповідно до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, найменування Замовника - державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України".

Таким чином, довідка "про відсутність підстав згідно частини 2 статті 17 Закону" від 13.04.2023 № 13/2, надана позивачем, не підтверджує відсутність фактів не виконання своїх зобов'язань за раніше укладеним договором про закупівлю з державним спеціалізованим господарським підприємством "Ліси України", яке є Замовником даної процедури закупівлі, адже дана довідка повідомляє про відсутність фактів не виконання своїх зобов'язань за раніше укладеним договором про закупівлю саме з Головнім управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області.

Крім того, Скаржником 17.04.2023 завантажено, зокрема:

- довідку "про відсутність підстав згідно частини 2 статті 17 Закону" від 17.04.2023 № 37/1 (файл "Довідка.ч.2ст.17.pdf), де зазначено, зокрема: "ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПАРТНЕРСТВО" ... , як учасник - переможець процедури закупівлі, повідомляє про відсутність фактів не виконання своїх зобов'язань за раніше укладеним договором про закупівлю з ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛІСИ УКРАЇНИ", що призвело до його дострокового розірвання, і не було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. Відсутні підстави для відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі, визначених абзацом 14 пункту 44 Особливостей".

Разом з тим, наведена вище довідка "про відсутність підстав згідно частини 2 статті 17 Закону" від 17.04.2023 № 37/1 завантажена Переможцем 17.04.2023, тобто з порушенням строків, визначених пунктом 44 Особливостей.

Відтак, документи подані учасниками з порушенням строку не могли братися до уваги ні Замовником, ні Комісією при прийнятті рішення.

Враховуючи викладене, Комісія, на думку суду, вірно встановила, що Скаржником не надано у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, документального підтвердження відповідності учасника вимогам встановленим пунктом 44 Особливостей у формі довідки в довільній формі про відсутність (чи наявність) підстав для відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі, визначених абзацом 14 пункту 44 Особливостей.

Враховуючи викладене, Пропозиція Скаржника за лотом № 2 була правомірно відхилена Замовником з наведеної вище підстави, у зв'язку з чим у Комісії були відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.

Відповідно, Пропозиція Скаржника за лотом № 2 була правомірно відхилена Замовником з підстав, наведених у протоколі від 05.05.2023 № 140, у зв'язку з чим у Комісії були відсутні підстави для задоволення Скарги в цілому.

На підставі наведеного, суд вважає, що відповідачем правомірно прийнято оскаржуване рішення, яке ґрунтується на наведених вище висновках, а тому відсутні правові підстави для задоволення заявлених позовних вимог.

Відповідно до статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:

1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;

2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.

Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За наслідком здійснення аналізу оскаржуваного рішення на відповідність наведеним вище критеріям, суд, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень наведеного законодавства України, матеріалів справи, приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичне партнерство» до Антимонопольного комітету України, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України», про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Колеснікова І.С.