ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
18 січня 2011 року № 2а-692/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів
доКиївської міської Ради
провизнання протиправним та скасування рішення від 17.09.2009 року № 74/2143,-
Заступник прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів 14 січня 2011 року звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Київської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 17.09.2009 року № 74/2143 «Про передачу громадянці ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у АДРЕСА_1». В позовній заяві прокурором заявлено клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, слід виходить з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для залишення її без розгляду.
Згідно з частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI від 07.07.2010 року) встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України № 2453-VI від 07.07.2010 року) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Предметом поданого позову є оспорювання правомірності прийняття відповідачем рішення від 17.09.2009 року № 74/2143 про передачу земельної ділянки у приватну власність.
Необхідність поновлення строку звернення до адміністративного суду прокурором обґрунтовується тим, що про оскаржуване рішення Київради прокуратурі міста Києва стало відомо у квітні 2010 року під час проведення перевірки додержання вимог земельного та містобудівного законодавства, за результатами якої 27.04.2010 року прокуратурою міста Києва опротестовано оскаржуване рішення Київради. Однак в порушення вимог статті 21 Закону України «Про прокуратуру»на теперішній час протест прокурора не розглянуто.
При цьому матеріали позову не містять копії протесту прокурора на рішення відповідача від 17.09.2009 року № 74/2143 та докази отримання цього протесту відповідачем.
За загальним правилом поновлення строку здійснюється при наявності поважності причин його пропуску. Поважність пропуску визначається обставинами, які об'єктивно не залежали від волі особи, яка пропустила цей строк.
Статтею 21 Закону України «Про прокуратуру»передбачено, що протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у 10-денний строк після його надходження. Про наслідки розгляду протесту в цей же строк повідомляється прокурору. У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом 15 днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду.
Таким чином, законодавцем у статті 21 Закону України «Про прокуратуру»визначені повноваження прокурора щодо звернення до суду у разі ухилення від розгляду протесту з зазначенням конкретного строку реалізації даного повноваження.
У зв'язку з цим слід вказати, що в заявленому клопотанні про поновлення строку звернення до адміністративного суду та в матеріалах поданого позову відсутні докази наявності об'єктивних причин, які обумовили неможливість реалізацією прокурором своїх повноважень щодо звернення до суду для оскарження спірного рішення відповідача в установлений строк.
Приймаючи до уваги викладене, підстави для визнання поважними причин пропуску прокурором строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI від 07.07.2010 року), відсутні, що тягне за собою відмову у задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з позовом.
З огляду на вищенаведене позовну заяву прокурора слід залишити без розгляду.
Керуючись ч. 2 ст. 5, ч. 2 ст. 99, ст.ст.100,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
1. Відмовити в задоволенні клопотання заступника прокурора міста Києва про поновлення строку для звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування рішення Київської міської ради від 17.09.2001 року № 74/2143.
2. Залишити без розгляду позовну заяву Заступника прокурора м.Києва в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів до Київської міська Ради про визнання протиправним та скасування рішення від 17.09.2009 року № 74/2143.
3. Попередити прокурора, що позовні матеріали будуть йому надіслані після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати прокурору.
5. Роз'яснити, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Т.О. Скочок