майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
08 травня 2026 р. м. Житомир Справа № 906/272/26
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Тимошенка О.М.
розглянув в порядку спрощеного позовного провадження справу без повідомлення учасників
за позовом Керівника Бучанської окружної прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Столичного округу, Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД"
про стягнення 197754,50 грн .
Зміст позовних вимог та заперечень.
Прокурор звернувся з позов про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПЕРТБУДТРЕИД" на розрахунковий рахунок Гостомельської селищної ради Бучанського району Київської області 197754,50грн. за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.
Позовні вимоги грунтуються на тому, що ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" допустив пошкодження до ступеня припинення росту 336 дерев різних порід та діаметрів на земельній ділянці з кадастровим номером 3210945900:04:001:3001, яка розташована по вул.Ірпінська, 2а в селищі Гостомель, Гостомельської селищної ради Бучанського району Київської області, без Акту обстеження зелених насаджень що підлягають видаленню, що є порушенням ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", п. 3,4,5 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 01.08.2006 №1045 за що передбачена відповідальність за ст.68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 40 Закону України "Про рослинний світ", ст. 42 Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
Рух справи.
09.03.2026 до суду надійшла вказана позовна заява.
Ухвалою від 09.03.26 суд відкрив провадження у справі №906/272/26 за вказаною позовною заявою та вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи.
Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін від учасників справи до суду не надходило.
Відповідач отримав вказану ухвалу через Електронний кабінет у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Встановлені судом обставини.
Протоколом про адміністративне правопорушення №000006 від 31.01.2025 та Переліковою відомістю від 31.01.2025, як додатком до зазначеного протоколу складеним державним інспектором з охорони навколишнього природнього середовища Столичного округу Лень Р.С., зафіксовано факт здійснення самовільної рубки, а саме ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" допустив пошкодження до ступеня припинення росту 336 дерев різних порід та діаметрів на земельній ділянці з кадастровим номером 3210945900:04:001:3001, яка розташована по вул.Ірпінська, 2а в селищі Гостомель, Гостомельської селищної ради Бучанського району Київської області, без Акту обстеження зелених насаджень що підлягають видаленню, що є порушенням ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", п. 3,4,5 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 01.08.2006 №1045 за що передбачена відповідальність за ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 40 Закону України "Про рослинний світ", ст. 42 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" (а.с.21-25).
Державним інспектором з охорони навколишнього природнього середовища Столичного округу Лень Р.С. винесено Постанову про накладення адміністративного стягнення №000327 від 31.01.2025 за ст. 153 КУпАП у вигляді 510 грн. штрафу (а.с.29).
Державною екологічною інспекцією Столичного округу здійснено розрахунок розміру ймовірної шкоди, заподіяної зеленим насадженням представниками ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" на земельній ділянці з кадастровим номером 3210945900:04:001:3001, яка розташована по вул. Ірпінська, 2а в селищі Гостомель, Гостомельської селищної ради Бучанського району Київської області, власником якої згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 45832445 від 25.12.2025 є Гостомельська селищна рада Київської області.
Так, відповідно до розрахунку розміру шкоди, який проведено згідно "Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів" затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 08.04.1999 №559 ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" допустив пошкодження до ступеня припинення росту 336 дерев різних порід та діаметрів на земельній ділянці з кадастровим номером 3210945900:04:001:3001 на загальну суму 197 754,50 грн.(а.с.26).
ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" добровільно не сплатив на відповідні рахунки завдану шкоду Державною екологічною інспекцією Столичного округу скеровано на адресу останнього претензію про відшкодування шкоди, завданої зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, яка складає 197 754,50 грн, яка залишилася проігнорована ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" (а.с.31).
Висновки суду та норми права.
Зверненню прокурора з даним позовом до суду передувало відповідне листування, як з Державною екологічною інспекцією Столичного округу, так і з Гостомельською селищною військовою адміністрацією Бучанського району Київської області, з чого вбачається, що компетентні органи були обізнані про необхідність захисту порушених інтересів держави, проте не здійснили самостійний захист цих інтересів в суді, що свідчить про їх бездіяльність та зумовлює висновки суду про дотримання прокурором вимог, що ставляться для визначення здійснення ним представництва інтересів держави, як виправданого.
Таким чином, відповідно до ст. 23 Закону України Про прокуратуру, суд дійшов висновку, що у прокурора наявні підстави для представництва інтересів держави в суді.
Статтею 13 Конституції України визначено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про охорону навколишнього природною середовища", державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і не використовувані в економіці в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.
Згідно ч. 1 ст. 40 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог.
Згідно із ст. 10 Закону України "Про рослинний світ" спеціальне використання природних рослинних ресурсів здійснюється за дозволом юридичними або фізичними особами для задоволення їх виробничих та наукових потреб, а також з метою отримання прибутку від реалізації цих ресурсів або продуктів їх переробки.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про рослинний світ" охорона рослинного світу передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження просторової, видової, популяційної та ценотичної різноманітності і цілісності об'єктів рослинного світу, охорону умов їх місцезростання, збереження від знищення, пошкодження, захист від шкідників і хвороб, а також невиснажливе використання. Охорона рослинного світу здійснюється центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, власниками та користувачами (в тому числі орендарями) земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти рослинного світу, а також користувачами природних рослинних ресурсів.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону України "Про рослинний світ" відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ несуть особи, винні у, зокрема, протиправному знищенні або пошкодженні об'єктів рослинного світу.
Статтею 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" встановлено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" економічні заходи забезпечення охорони навколишнього природного середовища передбачають відшкодування в установленому порядку збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Згідно зі ст. 35 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території населеного пункту визначено Порядком видалення зелених насаджень у населених пунктах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 року № 1045 (далі - Порядок № 1045).
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем проведено видалення крони сироростучих дерев, які зазначені в переліковій відомості від 31.01.2025 в селищі Гостомель по вул. Ірпінській, чим пошкоджено дерева до ступеня припинення росту.
Згідно зі ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.
Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.
Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Роботи щодо видалення зелених насаджень виконуються тільки після отримання погодженого акта з територіальними органами центрального органу виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Факт здійснення самовільної рубки зафіксовано Протоколом про адміністративне правопорушення №000006 від 31.01.2025 та Переліковою відомістю від 31.01.2025, ж додатком до зазначеного протоколу складеним державним інспектором з охорони навколишнього природнього середовища Столичного округу Лень Р.С., під час складання якого встановлено, що ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕИД" допустив пошкодження до ступеня припинення росту 336 дерев різних порід та діаметрів на земельній ділянці з кадастровим номером 3210945900:04:001:3001, яка розташована по вул.Ірпінська, 2а в селищі Гостомель, Гостомельської селищної ради Бучанського району Київської області, без Акту обстеження зелених насаджень що підлягають видаленню, що є порушенням ст.28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", п.3,4,5 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 01.08.2006 №1045 за що передбачена відповідальність за ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 40 Закону України "Про рослинний світ", ст. 42 Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
Статтею 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в межах населених пунктів, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об'єктами озеленення; пошкодження дерев і чагарників за межами населених пунктів, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна порубка.
Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері благоустрою та екологічної безпеки. Предмет посягання - зелені насадження та інші об'єкти озеленення населених пунктів (відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово- комунального господарства України від 10.04.2006 року №105, зелені насадження - це деревна, чагарникова, квіткова та трав'яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населеного пункту).
Об'єктивна сторона правопорушення виражається у знищенні або пошкодженні зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в населених пунктах, невжитті заходів для їх охорони, а також самовільному перенесенні в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об'єктами озеленення.
Згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, пошкодження зелених насаджень - це завдання шкоди кореневій системі, стовбуру, кроні, гілкам деревно-чагарникових порід, а також газонам, квітникам, але яка не припинила їх росту.
Суб'єктом адміністративного проступку є як громадяни, так і посадові особи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 16 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" від 06.09.2005 року № 2807-ІУ на об'єктах благоустрою забороняється, зокрема, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо.
Зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях є елементами (частинами) об'єктів благоустрою (п. 2 ч. 1 ст. 21 Закону № 2807-ІУ).
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" від 06.09.2005 року № 2807-ІУ охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою.
Загальні підстави відповідальності за завдану шкоду визначено у статті 1166 Цивільного кодексу України, з аналізу якої слідує, що будь-яка майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам або майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується особою, яка її завдала, в повному обсязі. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо доведе, що шкоду завдано не з її вини (частина 2 статті 1166 Цивільного кодексу України).
Для відшкодування шкоди за правилами статті 1166 Цивільного кодексу України необхідно довести такі елементи: 1. Неправомірність поведінки особи. Неправомірною можна вважати будь-яку поведінку, внаслідок якої завдано шкоду, якщо завдавач шкоди не був уповноважений на такі дії. 2. Наявність шкоди. Під шкодою слід розуміти втрату або пошкодження майна потерпілого та (або) позбавлення його особистого нематеріального права (життя, здоров'я тощо). 3. Причинний зв'язок між протиправною поведінкою та шкодою є обов'язковою умовою відповідальності та виражається в тому, що шкода має виступати об'єктивним наслідком поведінки завдавача шкоди. 4. Вина особи, що завдала шкоду. Відсутність хоча б одного з цих елементів виключає відповідальність за заподіяну шкоду.
Згідно зі ст. 66 Конституції України кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
Відповідно до частини першої статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.
Частиною другою статті 68 цього Закону встановлено перелік порушень законодавства про охорону навколишнього природного середовища, за які може наступати відповідальність.
Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Частиною першою статті 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" встановлено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів. Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства за своєю правовою природою є відшкодуванням позадоговірної шкоди.
Відшкодування збитків завданих унаслідок порушення екологічного законодавства здійснюється у спосіб відновлення майнового стану суб'єктів екологічних правовідносин за рахунок інших суб'єктів, правопорушників вимог екологічного законодавства і має компенсаційний характер, а також застосовується ж вид майнової відповідальності, екологічно-правова санкція відповідно до частини четвертої, п'ятої статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", як за порушення екологічно-правових зобов'язань у межах договірної відповідальності, так і за порушення встановлених вимог щодо раціонального використання природних ресурсів, охорони довкілля та забезпечення екологічної безпеки у межах позадоговірної відповідальності.
Оскільки ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" допустив пошкодження до ступеня припинення росту 336 дерев різних порід та діаметрів на земельній ділянці з кадастровим номером 3210945900:04:001:3001, чим заподіяно матеріальну шкоду лісовому фонду України, що є підставою для стягнення з ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" суми завданої шкоди на загальну суму 197 754,50 грн.
Згідно ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.
Враховуючи вимоги статті 1166 Цивільного кодексу України, у спорі про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, слід виходити з презумпції вини правопорушника. Отже, позивач не повинен доводити наявність вини відповідача у заподіянні шкоди навколишньому природному середовищу, навпаки, відповідач повинен довести суду, що у його діях відсутня вина у заподіянні шкоди. Цієї ж позиції притримується Вищий господарський суд України, викладеної у роз'ясненнях "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням законодавства про охорону навколишнього природного середовища" від 27.01.2001 № 025/744, постанові від 02.09.2015 у справі № 927/1883/14.
Згідно із приписами ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та п. 7 ч. З ст. 29, п. 4 ч. 1 ст. 69-1 Бюджетного кодексу України, грошові стягнення за шкоду, заподіяну внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища зараховуються до спецфондів Державного, обласних та місцевих (сільського, селищного, міського) бюджетів за місцем скоєння правопорушення.
При цьому джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є 30 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, а до надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать 70 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків.
Оскільки порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища відбулось на території Гостомельської селищної ради, а тому заподіяна шкода підлягає стягненню на користь її місцевого бюджету.
Таким чином, суд дійшов висновку, що вказаними доказами підтверджується і факт вчинення правопорушення природоохоронного законодавства та завдання державі шкоди незаконною порубкою лісових насаджень, і розмір завданої шкоди.
Відповідно до ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Згідно ст. 69 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.
Відтак, порубка дерев визнається незаконною, якщо вчинена: без відповідного дозволу; за дозволом, виданим із порушенням чинного законодавства; до початку чи після закінчення установлених у дозволі строків; не на призначених ділянках чи понад установлену кількість; не тих порід дерев, які визначені в дозволі; порід, вирубку яких заборонено.
Частиною 2 ст. 40 Закону України "Про рослинний світ" встановлено, що відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ несуть особи, винні у протиправному знищенні або пошкодженні об'єктів рослинного світу.
Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, за своєю правовою природою є відшкодування позадоговірної шкоди, тобто деліктною відповідальністю.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Підставою деліктної відповідальності є протиправне шкідливе винне діяння особи, яка завдала шкоду. Для відшкодування завданої шкоди необхідно довести такі факти як неправомірність поведінки особи; вину заподіювача шкоди; наявність шкоди; причинний зв'язок між протиправною поведінкою та заподіяною шкодою.
Наявність всіх зазначених умов є обов'язковим для прийняття судом рішення про відшкодування шкоди. Відсутність хоча б одного з цих елементів виключає відповідальність за заподіяну шкоду.
У деліктних правовідносинах саме на позивача покладається обов'язок довести наявність шкоди, протиправність (незаконність) поведінки заподіювача шкоди та причинний зв'язок такої поведінки із заподіяною шкодою. У свою чергу відповідач повинен довести, що в його діях (діях його працівників) відсутня вина у заподіянні шкоди.
Станом на день звернення до суду з позовною заявою та на час розгляду справи у суді, ТОВ "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" у добровільному порядку збитки, завдані навколишньому природньому середовищу не відшкодував.
За таких обставин, позовні вимоги прокурора про стягнення з відповідача шкоди, завданої внаслідок незаконної порубки дерев, у розмірі 197754,50грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат.
Оскільки позовні вимоги задоволенні повністю, судовий збір відповідно до ст. 129 ГПК України покладається судом на відповідача.
Керуючись статтями 129, 236,237,238 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" (10002, м.Житомир, вул.Велика Бердичівська, 33, офіс 7 ; код 42366944) на користь Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області (08290, Київська область, Бучанський район, смт.Гостомель, вул.Свято-Покровська,125 ; код 44825757) - 197754,50грн. шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПЕРТБУДТРЕЙД" (10002, м.Житомир, вул.Велика Бердичівська,33, офіс 7 ; код 42366944) на користь Київської обласної прокуратури (м. Київ, бульвар Лесі Українки, 27/2; код 02909996) - 3328,00 грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено: 08.05.26
Суддя Тимошенко О. М.
Віддрукувати:
1 - в справу
- учасникам до ЕК