Ухвала від 06.05.2026 по справі 924/109/26

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84

УХВАЛА

"06" травня 2026 р. Справа № 924/109/26

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали справи

за позовом керівника Окружної прокуратури міста Хмельницького в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах, Хмельницької обласної державної адміністрації (Хмельницької обласної військової адміністрації)

до товариства з обмеженою відповідальністю "Нефант"

Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України"

про скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку, скасування державної реєстрації земельної ділянки та зобов'язання повернути на користь держави земельну ділянку

за участю:

прокурора Гончара І.О.

представників:

позивача - не з'явився

відповідача 1 - Бейлик М.Б.

відповідача 2 - Варибок Т.В.

третьої особи - не з'явився

Ухвала постановляється 06.05.2026, оскільки підготовче засідання 04.03.2026, 17.03.2026, 30.03.2026, 21.04.2026, 29.04.2026 відкладалось.

В засіданні оголошено скорочену (вступну та резолютивну частини) ухвали.

встановив: керівник Окружної прокуратури міста Хмельницького звернувся до Господарського суду Хмельницької області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах - Хмельницької обласної державної адміністрації (Хмельницької обласної військової адміністрації) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Нефант", Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області, в якому просить: визнати незаконною та скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державну реєстрацію права власності товариства з обмеженою відповідальністю "Нефант" на земельну ділянку з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 площею 0,1380 га, припинивши право власності товариству з обмеженою відповідальністю "Нефант" на вказану земельну ділянку; визнати незаконною та скасувати в Державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 площею 0,1380 га; витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю "Нефант" на користь держави в особі Хмельницької обласної державної адміністрації (Хмельницької обласної військової адміністрації) земельну ділянку площею 0,1380 га, що на час пред'явлення позову існує з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 в координатах земельної ділянки - Х: 5464730.63, 5464736.052, 5464767.79, 5464752.109, 5464720.37, 5464729.453; Y: 2348127.612, 2348114.887, 2348128.413, 2348165.211, 2348151.685, 2348130.372, яка розташована на території Хмельницької міської територіальної громади.

Ухвалою суду від 16.02.2026 вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі для її розгляду в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 04.03.2026, яке в подальшому відкладалось на 17.03.2026, 30.03.2026, 21.04.2026, 29.04.2026, 06.05.2026; залучено до участі у справі №924/109/26 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України".

Ухвалою, внесеною до протоколу судового засідання, від 30.03.2026, відповідно до ст. 177 ГПК України, продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів.

В обґрунтування позову прокурор зазначає, що державна реєстрація земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 площею 0,1380 га у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень за товариством з обмеженою відповідальністю "Нефант" з віднесенням її до земель житлової та громадської забудови, призвела до незаконної зміни її цільового призначення, зміни місця розташування та безпідставного виведення вказаної земельної ділянки із земель лісогосподарського призначення. Як на правові підстави позову посилається на положення ст. ст. 3, 19, 20, 55, 84, 92, 142, 149, 164, 180 Земельного кодексу України, ст. ст. 1, 4, 5,7, 8, 9, 45, 48, 54 Лісового кодексу України, ст. ст. 1, 9, 16, 21, 23, 24, 26 Закону України "Про Державний земельний кадастр".

Відповідач 1 - товариство з обмеженою відповідальністю "Нефант" у відзиві на позовну заяву (від 03.03.2026) просить у позові відмовити, вважаючи позовні вимоги необґрунтованими.

Посилаючись на ст. ст. 131-1 Конституції України, ст. ст. 23, 24 Закону України "Про прокуратуру", ст. 53 ГПК України, Закон України "Про місцеві державні адміністрації", звертає увагу на безпідставності представництва інтересів позивача прокурором.

Стверджує, що позовні вимоги, у спосіб захисту обраний прокурором, не підлягають задоволенню. Зазначає, що у червні 2021 року на замовлення державного підприємства "Хмельницьке лісомисливське господарство" була розроблена технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030 в натурі (на місцевості), суміжними власниками (користувачами) якої, крім інших, є від Г до Д землі ТОВ "Нефант" 6825086700:04:001:0039. Також повідомляє, що у липні 2021 року на замовлення ТОВ "Нефант" була розроблена технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 в натурі (на місцевості). Усіма суміжними власниками/користувачами були підписані акти прийомки-передачі межових знаків. З вищевикладеного висновує, що технічна документація на земельну ділянку з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030 була розроблена раніше і саме на підставі цієї документації були змінені межі земельної ділянки та внесені відповідні відомості до Державного земельного кадастру.

Вважає, що вимоги прокурора про скасування в Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомостей щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 та витребування її на користь Хмельницької ОДА є неефективним способом захисту, оскільки вказане зробить неможливим виконання рішення суду у зв'язку з тим, що інформація, яка міститься у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відносно земельної ділянки 6825086700:04:011:0030 буде суперечити інформації, яка буде міститися в рішенні суду щодо меж та площі цієї земельної ділянки. Зазначає, що прокурор не просить скасувати змінені відомості щодо земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030.

Вважає неможливим застосувати до спірних правовідносин ст. 338 ЦК України. В обґрунтування цієї позиції, звертає увагу, що власник (Хмельницька ОДА) / користувач (ДП "Хмельницьке ЛМГ") земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030 добровільно шляхом розроблення на їх замовлення технічної документації у червні 2021 року змінив конфігурацію земельної ділянки, а в подальшому змінено відповідно конфігурацію земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039. Робить висновок, що власнику/користувачу земельної ділянки було відомо про те, що змінюється місце розташування та конфігурації земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039, а тому земельна ділянка не вибувала з власності/користування держави.

Наголошує, що зміна площі земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030 не відбулася за рахунок того, що площа земельної ділянки 6825086700:04:001:0039, яка існувала до зміни конфігурації та переміщення увійшла в площу земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030. При цьому витребування земельної ділянки у ТОВ "Нефант призведе до збільшення площі земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030, а ТОВ "Нефант" буде позбавлений права власності без будь-якої компенсації.

Стверджує, що позбавлення ТОВ "Нефант" права власності в обраний прокурором спосіб суперечить ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та є не пропорційним визначеним прокурором цілям.

Відповідач 2 - Головне управління Держгеокадастру в Хмельницькій області у відзиві на позовну заяву (від 03.03.2026) зазначає, що 13.08.2021 державним кадастровим реєстратором Кушнірук А. П. на підставі заяви ТзОВ "Нефант" "Про внесення виправлених відомостей до Державного земельного кадастру" ЗВ-6812266432021 та "Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)", виготовленої ТОВ "Бюро судових будземекспертиз" на замовлення ТзОВ "Нефант", здійснено виправлення координат поворотних точок меж земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039, у результаті чого змінено: конфігурацію земельної ділянки без зміни її площі; місце розташування відносно автодороги; відомості про угіддя (після внесення виправлених відомостей про угіддя, їх було змінено з "землі під соціально-культурними об'єктами" на "землі, зайняті поточним будівництвом та відведені під будівництво (будівництво на яких не розпочато)".

Посилаючись на положення ст. 29 Закону України "Про землеустрій", зауважує, що у пояснювальній записці вищезгаданої документації із землеустрою лише зазначено, що під час проведення робіт було встановлено: при відновлені меж земельної ділянки - встановлена невідповідність лінійних промірів встановлених в Державному акті на право власності на земельну ділянку фактичному користуванню; за результатами камеральної обробки встановлена помилка у лінійних промірах меж земельної ділянки у зв'язку з округленням площі в меншу сторону. Також в пояснювальній записці розробником документації із землеустрою зроблено висновок: "за згодою власника земельної ділянки - у зв'язку із помилкою в метричних характеристиках земельної ділянки, невідповідність лінійних промірів меж земельної ділянки результатам польових вимірів в натурі (на місцевості), необхідно внести зміни лінійні проміри меж земельної ділянки відповідно до фактичного користування з урахуванням меж суміжних ділянок".

Наголошує, що ТОВ "Бюро судових будземекспертиз" не дотримало вимоги статті 29 Закону України "Про землеустрій", оскільки у графічній частині документації із землеустрою не відображено існуючі та проектні межі об'єкта землеустрою (земельної ділянки) та не обґрунтувало на якій підставі цей об'єкт землеустрою має бути іншої форми та переміщений в інше місце. Також звертає увагу на те, що 13.08.2021, за заявою ТзОВ "Нефант" "Про внесення виправлених відомостей до Державного земельного кадастру" ЗВ-6812266492021 державним кадастровим реєстратором Кушнірук А. П. було внесено наступні виправлені відомості до Державного земельного кадастру: відомості про суміжників; відомості про місце розташування земельної ділянки (адреса); відомості про категорію та цільове призначення земельної ділянки; відомості про cклад угідь; відомості про площу земельної ділянки; Відомості про технічну документацію; відомості про розробника документації.

Акцентує увагу на тому, що дані виправлення внесені до Державного земельного кадастру знову на підставі "Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)", виготовленої ТОВ "Бюро судових будземекспертиз" на замовлення ТзОВ "Нефант".

Головне управління Держгеокадастру в Хмельницькій області у додаткових поясненнях (від 06.03.2026), зазначає, що земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Посилаючись на положення ч. ч. 4, 5 ст. 79-1 Земельного кодексу України, вказує, що земельна ділянка з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 є сформованою відповідно до Земельного кодексу України та Закону України "Про Державний земельний кадастр", визначено її площу, межі та присвоєний кадастровий номер, вона визначена як об'єкт цивільних прав.

Стверджує, що позовні вимоги сформовані із порушенням принципу належного способу захисту права, оскільки одночасно заявлено вимоги про скасування державної реєстрації земельної ділянки та витребування цієї ж земельної ділянки. Звертає увагу, що після задоволення позовної вимоги про скасування в Державному земельному кадастрі державної реєстрації спірної земельної ділянки та її виконання, неможливо буде виконати наступну позовну вимогу - про її витребування, оскільки зникне об'єкт цивільного права.

Прокурор у відповіді на відзив (від 12.03.2026) щодо доводів ТОВ "Нефант" з приводу безпідставності представництва інтересів позивача прокурором зазначає, що звернення прокурора з цим позовом зумовлено порушенням інтересів держави у сфері регулювання земельних відносин - незаконною зміною у Державному земельному кадастрі координат та цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039, що призвело до незаконного вилучення земель державної власності лісогосподарського призначення. Стверджує про відсутність намірів у Хмельницької ОДА самостійно вживати заходи на захист інтересів держави щодо спірної земельної ділянки, в частині повернення її, дає право прокурору, керуючись ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", вживати заходів для представництва інтересів держави в суді.

На підтвердження правильно обраного способу захисту вказує, що з огляду на незаконність державної реєстрації прав на спірну земельну ділянку за ТОВ "Нефант" в координатах 2021 року в межах земельної ділянки лісогосподарського призначення із кадастровим номером 6825086700:04:011:0030 площею 115,2993 га у першочерговій конфігурації та координатах, належним способом захисту інтересів держави є заявлення вимоги про визнання незаконною та скасування у Державному земельному кадастрі державної реєстрації спірної земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 із одночасним припиненням у Державному реєстрі речових прав усіх зареєстрованих щодо неї речових прав та їх обтяжень. Вважає, що без такого скасування неможливе витребування земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 (у змінених координатах) у державну власність з цільовим призначенням землі житлової та громадської забудови, оскільки наразі вона розташовується в межах земель лісового фонду.

Звертає увагу, що особливістю цього спору є те, що спірна земельна ділянка в розумінні ст. 79 Земельного кодексу України існує не лише як частина земної поверхні, а й в розумінні статті 79-1 Земельного кодексу України як окремий об'єкт цивільного права в межах земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039, а тому в разі скасування державної реєстрації прав та скасування державної реєстрації у Державному земельному кадастрі, ефективною вимогою, згідно наявних правових позицій Верховного Суду (справа № 911/906/23), є витребування земельної ділянки як частини земної поверхні у відповідних координатах.

Також вважає, що ТОВ "Нефант" не є добросовісним набувачем в розумінні ст. 388 Цивільного кодексу України, оскільки безпідставно набув право на земельну ділянку лісогосподарського призначення внаслідок внесення змін до Державного земельного кадастру. Зауважує, що відповідачам було відомо про незаконність перенесення спірної земельної ділянки в межі земель лісогосподарського призначення, що підтверджується наявністю дерев, так і безпосереднім перебуванням у лісовому масиві.

Вважає, що твердження Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області щодо правомірності дій державного кадастрового реєстратора, спростовуються інформацією заступника начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Дорофеєвої Н. за №10-220.222-3216/2-25 від 06.08.2025, згідно з яким відображено порушення допущенні державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Кушнірук А. П. та ініціювання з цього приводу анулювання доступу до Державного земельного кадастру через дані порушення. Стверджує, що у цьому випадку державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Кушнірук А.П., подана Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), виготовлена ТОВ "Бюро судових будземекспертиз" на замовлення ТОВ "Нефант", повинна була бути перевірена кадастровим реєстратором, за результатами чого, прийнято рішення про відмову у проведенні відповідних дій.

Наголошує, що з огляду на незаконність державної реєстрації прав на спірну земельну ділянку за ТОВ "Нефант" в координатах 2021 року в межах земельної ділянки лісогосподарського призначення із кадастровим номером 6825086700:04:011:0030 площею 115,2993 га у першочерговій конфігурації та координатах, належним способом захисту інтересів держави є заявлення вимоги про визнання незаконною та скасування у Державному земельному кадастрі державної реєстрації спірної земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 із одночасним припиненням у Державному реєстрі речових прав усіх зареєстрованих щодо неї речових прав та їх обтяжень. Зазначає, що без такого скасування неможливе витребування земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 (у змінених координатах) у державну власність з цільовим призначенням землі житлової та громадської забудови, оскільки наразі вона розташовується в межах земель лісового фонду.

Також звертає увагу, що накладення земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 на земельну ділянку з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030 підтверджується інформацією філії "Хмельницьке лісомисливське господарство" ДСГП "Ліси України" від 26.11.2024. Незаконна зміна координат та цільового призначення земельних ділянок з кадастровими номерами 6825086700:04:001:0039 6825086700:04:011:0030 відображено у відповідних Поземельних книгах. Процес перенесення спірної земельної ділянки в просторі та зміни її конфігурації відображено у висновках експерта від 05.03.2025 №СЕ-19/123-24/14469-ЗТ та від 07.05.2025 №СЕ-19/123-25/6397-ЗТ.

Позивач - Хмельницька державна адміністрація у клопотанні від 13.03.2026 повідомила про підтримання позовних вимог.

ТОВ "Нефант" у запереченнях на відповідь на відзив (від 24.03.2026) на підтвердження безпідставності представництва інтересів позивача прокурором вказує, що із листування прокурора із Хмельницькою обласною державною адміністрацією слідує, що в одному випадку мова йде про повернення земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:011:0030 площею 115,2993 га, в іншому про визнання незаконною та скасування в Державному земельному кадастрі державної реєстрації на земельну ділянку з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039. При цьому позов поданий про витребування земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039, скасування записів та припинення права власності. З огляду на вказане висновує, що прокуратурою не було дотримано порядок, передбачений статтею 23 Закону України "Про прокуратуру", при поданні позову до суду, а тому даний позов відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 226 ГПК України потрібно залишити без розгляду.

З приводу обраного прокурором способу захисту вважає слушними заперечення ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, які викладені в додаткових поясненнях у справі від 06.03.2026, що припинення права власності ТОВ "Нефант" на земельну ділянку унеможливить її витребування, так як об'єкту цивільних прав в розумінні ст. 791 Земельного кодексу України не буде існувати.

Наголошує, що обставини щодо правомірності набуття права власності ОСОБА_1 , а в подальшому у 2008 році ТОВ "Нефант" прокурором та іншими учасниками справи під сумнів не ставляться.

Повідомляє, що Хмельницькій ОВА було відомо, про те, що спірна земельна ділянка перебувала у власності ТОВ "Нефант", безпосередньо навколо неї товариству було надано в користування 2,0 га лісу, що в свою чергу виключає можливість витребування цієї земельної ділянки в порядку ст. 388 ЦК України.

Не погоджується з твердженням прокурора про те, що ТОВ "Нефант" є недобросовісним набувачем майна, оскільки товариство на законних підставах набуло право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039.

Вказуючи про несанкціоноване внесення державним кадастровим реєстратором змін до відомостей ДЗК, зауважує, що 13.08.2021 року ОСОБА_2 було здійснено одночасно зміни меж конфігурації двох земельних ділянок за замовленням ТОВ "Нефант" та ДП "Хмельницьке ЛМГ".

Наголошує, що витребування земельної ділянки у ТОВ "Нефант" призведе до того, що у Хмельницької ОДА збільшиться площа земельної ділянки 6825086700:04:011:0030, а ТОВ "Нефант" буде позбавлений права власності без будь-якої компенсації.

Також зазначає, що добросовісність набуття ТОВ "Нефант" права власності на земельну ділянку зі згоди її законних власників та користувачів підтверджується розпорядженням Хмельницької ОВА від 05.09.2023 р. № 746/2023-р "Про виділення у довгострокове тимчасове користування ТОВ "Нефант" лісової ділянки", договором довгострокового тимчасового користування лісами від 19.06.2024 та отримання плати за цим договором.

Звертає увагу, що зміна місця розташування земельної ділянки ТОВ "Нефант" відбулася саме з ініціативи лісокористувача ДП "Хмельницьке лісомисливське господарство" та за згоди власника земельної ділянки Хмельницької ОДА, що підтверджується договором довгострокового тимчасового користування лісами від 19.06.2024 та розпорядженням Хмельницької ОВА від 05.09.2023.

Прокурор у заяві (від 08.04.2026) зазначив, що доводи відповідача - ТОВ "Нефант" є необґрунтованими та такими, що не базуються на положеннях законодавства. Зауважує, що ТОВ "Нефант" розуміючи, що конфігурація земельної ділянки у виданому у 2008 році державному акті, відповідає конфігурації цієї ж земельної ділянки у державному акті, виданому у 2004 році ОСОБА_1 та Поземельній книзі (станом до 13.08.2021), із порушенням установленої законом процедури, шляхом замовлення "Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)", виготовленої ТОВ "Бюро судових будземекспертиз", змінила координати земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039, внаслідок чого відбулося її перенесення на земельну ділянку лісогосподарського призначення, яке не могло бути здійснено за вказаних у позові обставин та на підставі наявних документів.

Вважає поведінку ТОВ "Нефант" як недобросовісну, і який в силу об'єктивних, видимих природних властивостей спірної земельної ділянки, проявивши розумну обачність, міг та повинен був знати про те, що ця ділянка належить до земель лісогосподарського призначення, тобто не може бути для будівництва та обслуговування ринкової інфраструктури (землі житлової та громадської забудови). Відповідачу було відомо про незаконність перенесення спірної земельної ділянки в межі земель лісогосподарського призначення, що підтверджується наявністю дерев, так і безпосереднім перебуванням у лісовому масиві.

З приводу прийняття розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 05.09.2023 №746/2023-р "Про виділення у довгострокове тимчасове користування ТОВ "Нефант" лісової ділянки" та укладення договору на довгострокове тимчасове користування лісовою ділянкою, яким виділено відповідачу у довгострокове тимчасове користування для рекреаційних цілей лісову ділянку площею 2,0 га у кварталі 19 виділ 6 Прибузького лісництва філії "Хмельницьке лісомисливське господарство" ДП "Ліси України", яка розташована на території Хмельницької міської ради Хмельницького району Хмельницької області, терміном на 49 років, без вилучення її у постійного користувача ДП "Ліси України" звертає увагу, що вказаний договір передбачає передачу лісової ділянки в користування без вилучення земельної лісової ділянки формування окремого кадастрового номеру , тобто без формування окремого кадастрового номеру, а згідно Закону України "Про оренду землі" орендар набуває право володіння та користування ділянкою на певний строк, з визначенням відповідних координат.

Наголошує, що твердження представника відповідача про обізнаність Хмельницької облдержадміністрації про лісову ділянку площею 2,0 га, яку виділено відповідачу у довгострокове тимчасове користування для рекреаційних цілей навколо земельної ділянки з кадастровим номером 6825086700:04:001:0039 у нових координатах, жодним чином не перешкоджає пред'явленню відповідного позову, а також не підтверджує той факт, що Хмельницькій облдержадміністрації було відомо про порушення під час зміни місця розташування та цільового призначення спірної земельної ділянки.

Стверджує, що вжиття Окружною прокуратурою заходів представницького характеру на усунення порушень, покликане у поновлені відповідних прав на земельну ділянку як об'єкт цивільних справ та попередження її вибуття із державної власності, з таким способом захисту власник земельної ділянки - Хмельницька обласна державна адміністрація погоджується.

Звертає увагу, що видаючи 25.06.2021 розпорядження за №587/2021-р, голова Хмельницької обласної державної адміністрації надавав згоду на відновлення меж спірної земельної ділянки, з метою відновити межові знаки, у зв'язку з їх втратою чи пошкодженням або з метою вирішення земельного спору, однак у даному випадку Державним кадастровим реєстратором не змінено межу земельної ділянки чи її частини, як це передбачено ч.1 ст. 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр", а повністю змінено її конфігурацію та "переміщено" земельну ділянку в інше місце, при цьому підстави, основні вимоги до зміни конфігурації та "переміщення" земельної ділянки не передбачені Законом України "Про Державний земельний кадастр" та "Порядком ведення Державного земельного кадастру".

04.05.2026 на адресу суду надійшли пояснення, у яких прокурор підтримав доводи, наведені ним у позовній заяві, відповіді на відзив, поясненнях.

Прокурор повідомив про намір підтримувати позовні вимоги, з підстав наведених у позові, відповіді на відзив, поясненнях.

Позивач представника в засідання суду не направив.

Представники відповідачів повідомили про підтримання своєї позиції, викладеної у відзивах, запереченні на відповідь на відзив, письмових поясненнях.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України" явку представника в засідання не забезпечила, письмових пояснень щодо заявлених позовних вимог не надіслала.

Клопотань, у тому числі щодо обставин, які потребують дослідження в порядку ст. 182 ГПК України, суду не подано.

З врахуванням наведеного, положень ст. 177 ГПК України, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Керуючись ст. ст. 177, 182, 185, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити підготовче провадження у справі №924/109/26.

Призначити справу №924/109/26 до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 10:30 год 14.05.2026.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1.

Участь учасників справи у судовому засіданні не є обов'язковою.

Ухвала набирає законної сили 06.05.2026 та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 06.05.2026.

Суддя В.В. Виноградова