Ухвала від 05.05.2026 по справі 360/905/26

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 травня 2026 року м. ДніпроСправа № 360/905/26

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Качанок О.М., перевіривши матеріали адміністративного позову адвоката Мірошнікової-Заглинської Олени Анатоліївни в інтересах ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов адвоката Мірошнікової-Заглинської Олени Анатоліївни в інтересах ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради, в якому позивач просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення Виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області від 10 березня 2026 року № 83681107 про відмову в проведенні реєстраційних дій за заявою ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Виконавчий комітет Шепетівської міської ради Хмельницької області провести реєстраційні дії за заявою від 10.12.2025 за реєстраційним номером 70446364, здійснивши державну реєстрацію права власності на об'єкт нерухомого майна за ОСОБА_1 , а саме квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 58,10 кв.м. з усіма господарськими будівлями та спорудами.

За приписами пунктів 3 та 6 частини першої КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).

Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.

Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Згідно з відкритими та загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань правильним повним найменуванням відповідача є Виконавчий комітет Шепетівської міської ради.

Разом з тим, представником позивача у відомостях про відповідача зазначено його повне найменування як Виконавчий комітет Шепетівської міської ради Хмельницької області, що не відповідає відомостям, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Крім того, відповідно до частини 5 статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

Згідно з частиною другою статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

В позовній заяві зазначено як третю особу - ОСОБА_2 .

Проте, в позові не викладено жодних обґрунтувань щодо підстав, у зв'язку з якими слід залучити вказану особу до участі у справі як третю особу та не заявлено в прохальній частині позову відповідного клопотання про її залучення.

До позовної заяви також не додано клопотання про залучення вказаної особи до участі у справі як третьої особи з обґрунтуванням необхідності такого залучення.

Суд зазначає, що у клопотаннях учасників справи про залучення третіх осіб та/або у клопотаннях третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Саме лише зазначення в позовній заяві особи як третьої особи, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі за наслідками розгляду відповідного клопотання, не надає їй відповідного процесуального статусу.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Суд зазначає, що недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду:

- уточненої позовної заяви, оформленої у відповідності до статей 160, 161 КАС України, в якій зазначити належне найменування відповідача за позовом, з урахуванням недоліків, вказаних у цій ухвалі;

- клопотання про залучення третьої особи до участі у справі із зазначенням підстав для залучення такої, з урахуванням недоліків, вказаних у цій ухвалі.

Керуючись статтею 160, 161, 169, 241, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву адвоката Мірошнікової-Заглинської Олени Анатоліївни в інтересах ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом п'яти календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви у спосіб, визначений ухвалою.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяО.М. Качанок