Рішення від 27.04.2026 по справі 640/21425/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2026 року справа № 640/21425/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Франковської А.Р., розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Розетка.УА» до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,

за участю сторін:

представника позивача - Ебубікіров Е.Я.,

представника відповідача - Майданевич Є.А.,

Суть спору: до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Розетка.УА» (далі - позивач та/або ТОВ «Розетка.УА») з позовом до Офісу великих платників податків ДПС (далі - відповідач та/або контролюючий орган), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове-повідомлення рішення від 05.08.2019 №0010364402, прийняте Офісом великих платників податків ДФС.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що податкові накладні ТОВ «Розетка.УА» направлені на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням строків, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України. Натомість, реєстрація податкових накладних ТОВ «Розетка.УА» не відбулась з незалежних від позивача причин. Також позивач вказує, що спірне податкове повідомлення-рішення є протиправним у частині нарахування штрафу за несвоєчасну реєстрації податкових накладних, виписаних на неплатника податку на додану вартість.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.11.2019 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

22.11.2019 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.11.2019 відкрите провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначене підготовче судове засідання.

19.12.2019 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від офісу великих платників податків ДПС надійшов відзив на позовну заяву. Відповідач зазначає, що позивач допустив порушення пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та зареєстрував податкові накладні з порушенням граничного строку, що є підставою для застосування штрафних санкцій, встановлених пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України.

19.12.2019 до Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшло клопотання про долучення доказів, а саме: копій реєстрів податкових накладних та доказів реєстрації таких податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних.

15.01.2020 до Окружного адміністративного суду міста Києва від Офісу великих платників податків ДПС надійшло клопотання про долучення доказів, а саме копій документів, на підставі яких прийняте спірне податкове повідомлення-рішення.

16.12.2020 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшло клопотання про виклик свідка - головного бухгалтера ТОВ «Розетка.УА» ОСОБА_1 .

Протокольною ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.01.2020 задоволене клопотання позивача про виклик свідка - головного бухгалтера ТОВ «Розетка.УА» ОСОБА_1 .

30.01.2020 до Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла відповідь на відзив. ТОВ «Розетка.УА» заперечує проти доводів відповідача та вважає їх безпідставними. Позивач наголошує, що податкові накладні були направлені на реєстрацію з дотриманням строків, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України. Проте, протягом операційного дня ТОВ «Розетка.УА» не отримало від податкового органу квитанції про прийняття або неприйняття таких податкових накладних. На переконання позивача, вказані доводи є підставою для визнання спірних податкових накладних такими, що зареєстровані з дотриманням строків, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

19.02.2020 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від Офісу великих платників податків ДПС надійшли заперечення на відповідь на відзив. Відповідач повторно зазначає, що позивач допустив порушення пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та направив на реєстрацію податкові накладні з порушенням граничного строку, що є підставою для застосування штрафних санкцій, встановлених пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України.

20.02.2020 у судовому засіданні Окружного адміністративного суду міста Києва допитано свідка - головного бухгалтера ТОВ «Розетка.УА» ОСОБА_1, яка повідомила обставини щодо направлення на реєстрацію спірних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зокрема, свідок вказала, що спірні податкові накладні складені на неплатника податків, а щодо частини податкових накладних протягом операційного дня від контролюючого органу не надійшла квитанція про їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Законом України від 13.12.2022 №2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду», з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

14.12.2022 вказаний Закон України опублікований в газеті «Голос України» №254 та набрав чинності 15.12.2022.

07.07.2023 на адресу Київського окружного адміністративного суду супровідним листом від 24.03.2023 №03-19/18540/23 «Про скерування за належністю справи» надійшли матеріали адміністративної справи №640/21452/19.

07.07.2023 відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Кушновій А.О.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.08.2023 адміністративна справа №640/21425/19 прийнята до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Кушнової А.О.; вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначене підготовче судове засідання у справі на 03.10.2023.

03.10.2023 до Київського окружного адміністративного суду від Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків надійшло клопотання про заміну відповідача у справі: Офісу великих платників податків ДПС на правонаступника - Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2023 здійснено заміну відповідача у справі - Офіс великих платників податків ДПС на правонаступника - Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків; витребувано від відповідача: копії усіх додатків до акта камеральної перевірки від 27.06.2019 №1944/28-10-44-02/37193071 в паперовому вигляді; письмові пояснення щодо розбіжностей у датах подання податкових накладних на реєстрацію, що підтверджується квитанціями про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних і датою їх реєстрації, яка зазначена в квитанціях №2 про реєстрацію таких податкових накладних.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2023 підготовче судове засідання відкладене на 14.11.2023 у зв'язку з витребуванням доказів.

14.11.2023 до Київського окружного адміністративного суду від позивача надійшли додаткові пояснення, де ТОВ «Розетка.УА» повторно зазначає про дотримання вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України у частині строків направлення податкових накладних на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

14.11.2023 до Київського окружного адміністративного суду від Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків надійшло клопотання про відкладення підготовчого судового засідання.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.11.2023 підготовче судове засідання відкладене на 23.01.2024 у зв'язку з надходженням клопотання відповідача.

22.12.2023 до Київського окружного адміністративного суду від позивача надійшло клопотання про долучення доказів, а саме копій податкових накладних, доказів їх направлення на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних та квитанцій №1 щодо таких податкових накладних.

23.01.2024 судове засідання зняте з розгляду у зв'язку з оголошенням сигналу повітряної тривоги в м.Києві. Наступне судове засідання призначене на 05.03.2024.

05.03.2024 судове засідання зняте з розгляду у зв'язку з розглядом іншої адміністративної справи. Наступне судове засідання призначене на 11.04.2024.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 11.04.2024 підготовче судове засідання відкладене на 16.05.2024 у зв'язку з необхідністю надання представнику відповідача часу для ознайомлення з доказами, наданими позивачем.

16.05.2024 до суду від Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків надійшла заява про проведення підготовчого судового засідання без участі представника відповідача.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.05.2024 закрите підготовче провадження у справі, призначене судове засідання для розгляду справи по суті на 27.05.2024.

27.05.2024 до Київського окружного адміністративного суду від позивача надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.05.2024 вирішено здійснювати подальший розгляд справи у порядку письмового провадження.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2025 вирішено повернутись до підготовчого провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 27.01.2026; витребувано докази у справі від позивача: додаткові пояснення із вказанням обґрунтування, які саме податкові накладні (за датою виписки) позивач вважає такими, що не надаються отримувачу та, як наслідок, щодо яких протиправним є застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію, передбачених положеннями статті 120-1 Податкового кодексу України; витяги з програми «Арт-Звіт Pro» щодо дати та часу направлення на реєстрацію податкових накладних, визначених у додатку 1 до акта перевірки від 27.06.2019 №1944/28-10-44-02/37193071, за такі дати виписки: 31.12.2017, 30.01.2018, 21.02.2018, 16.05.2018, 22.05.2018, 04.07.2018, 02.10.2018, 08.10.2018, 12.10.2018, 16.10.2018, 18.10.2018, 22.10.2018, 23.10.2018, 23.10.2018, 24.10.2018, 25.10.2018, 26.10.2018, 29.10.2018, 31.10.2018, 01.11.2018, 02.11.2018, 05.11.2018, 06.11.2018, 07.11.2018, 08.11.2018, 09.11.2018, 10.11.2018, 12.11.2018, 13.11.2018, 14.11.2018, 15.11.2018, 17.11.2018, 18.11.2018, 19.11.2018, 21.11.2018, 22.11.2018, 25.11.2018, 27.11.2018, 29.11.2018, 01.12.2018, 03.12.2018, 04.12.2018, 05.12.2018, 07.12.2018, 25.10.2018, 26.12.2018, 27.12.2018, 28.12.2018, 29.12.2018, 15.01.2018, 17.01.2019, 21.01.2019, 22.01.2019, 23.01.2019, 24.01.2019, 25.01.2019, 29.01.2019, 30.01.2019, 01.02.2019, 02.02.2019, 04.02.2019, 05.02.2019, 06.02.2019, 08.02.2019, 09.02.2019, 11.02.2019, 12.02.2019, 13.02.2019, 15.02.2019, 19.02.2019, 25.02.2019, 26.02.2019, 28.02.2019, 01.03.2019, 04.03.2019, 06.03.2019, 07.03.2019, 12.03.2019, 13.03.2019, 15.03.2019, 18.03.2019, 29.03.2019; від відповідача: додаткові пояснення із зазначенням розміру штрафних санкцій, застосованих до ТОВ «Розетка.УА» податковим повідомленням-рішенням від 05.08.2019 №0010364402, окремо по податковим накладним з такими датами виписки: 31.12.2017, 30.01.2018, 21.02.2018, 16.05.2018, 22.05.2018, 04.07.2018, 02.10.2018, 08.10.2018, 12.10.2018, 16.10.2018, 18.10.2018, 22.10.2018, 23.10.2018, 23.10.2018, 24.10.2018, 25.10.2018, 26.10.2018, 29.10.2018, 31.10.2018, 01.11.2018, 02.11.2018, 05.11.2018, 06.11.2018, 07.11.2018, 08.11.2018, 09.11.2018, 10.11.2018, 12.11.2018, 13.11.2018, 14.11.2018, 15.11.2018, 16.11.2018, 17.11.2018, 18.11.2018, 19.11.2018, 21.11.2018, 22.11.2018, 25.11.2018, 27.11.2018, 29.11.2018, 30.11.2018, 01.12.2018, 03.12.2018, 04.12.2018, 05.12.2018, 07.12.2018, 10.12.2018, 25.10.2018, 26.12.2018, 27.12.2018, 28.12.2018, 29.12.2018, 15.01.2018, 17.01.2019, 21.01.2019, 22.01.2019, 23.01.2019, 24.01.2019, 25.01.2019, 28.01.2019, 29.01.2019, 30.01.2019, 31.01.2019, 01.02.2019, 02.02.2019, 04.02.2019, 05.02.2019, 06.02.2019, 08.02.2019, 09.02.2019, 11.02.2019, 12.02.2019, 13.02.2019, 15.02.2019, 19.02.2019, 25.02.2019, 26.02.2019, 28.02.2019, 01.03.2019, 04.03.2019, 06.03.2019, 07.03.2019, 12.03.2019, 13.03.2019, 15.03.2019, 18.03.2019, 29.03.2019.

25.01.2026 Київського окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» від відповідача надійшло клопотання про відкладення судового засідання, призначеного на 27.01.2026, у зв'язку з участю представника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків у інших судових засіданнях.

26.01.2026 до Київського окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» від ТОВ «Розетка.УА» надійшла заява про уточнення позовних вимог, де позивач вказує, що вжив усіх можливих заходів для своєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а їх несвоєчасна реєстрація пов'язана виключно з бездіяльністю відповідача. Позивач також вказує, що з огляду на положення пункту 73 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України, спірне податкове повідомлення-рішення має бути відкликаним, оскільки господарські операції позивача, за якими складені податкові накладні, належать до пільгових операцій, за якими відповідні штрафи не застосовуються. Позивач зазначає, що у випадку застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, розмір останніх не може перевищувати 510 гривень.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.01.2026 підготовче судове засідання відкладене на 26.02.2026 у зв'язку з неякою представників сторін та клопотанням відповідача.

25.02.2026 до суду через підсистему «Електронний суд» від відповідача надійшло клопотання про долучення доказів на виконання вимог ухвали Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2025, а саме копії розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402.

05.01.2026 до суду через підсистему «Електронний суд» від ТОВ «Розетка.УА» надійшли додаткові пояснення на виконання вимог ухвали Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2025. Позивач стверджує, що всі спірні податкові накладні є такими, що не надаються отримувачу та, як наслідок, щодо останніх протиправним є застосування штрафних санкцій, передбачених положеннями статті 120-1 Податкового кодексу України. Також позивач надав суду витяги з програми «Арт-Звіт Pro» щодо дати та часу направлення на реєстрацію податкових накладних, визначених у додатку 1 до акта перевірки від 27.06.2019 №1944/28-10-44-02/37193071.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.02.2026 підготовче судове засідання відкладене на 17.03.2026 у зв'язку з повторним витребуванням доказів у відповідача.

16.03.2026 до суду через підсистему «Електронний суд» від відповідача надійшли додаткові пояснення на виконання вимог ухвали Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2025.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.03.2026 підготовче судове засідання відкладене на 16.04.2026 з метою надання позивачу часу для ознайомлення з додатковими поясненнями відповідача.

16.04.2026 від представника позивача та представника відповідача надійшло клопотання про закриття підготовчого провадження у справі.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.04.2026 закрите підготовче провадження у справі та вирішено перейти до розгляду справи по суті.

16.04.2026 у судовому засіданні Київського окружного адміністративного суду представник позивача підтримав позовні вимоги, представник відповідача - заперечував проти їх задоволення. Сторони надали пояснення по суті спору.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.04.2026 оголошена перерва у судовому засіданні на стадії ухвалення судового рушення - до 27.04.2026.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Розетка.УА» (ідентифікаційний код: 37193071, місцезнаходження: бульв. Міхновського Миколи, будинок 8А, місто Київ, 01103) зареєстроване як юридична особа 24.06.2010.

Офісом великих платників податків ДФС, на підставі пункту 75.1 статті 75, абзацу 2 пункту 76.03, пункту 76.1 статті 76 Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних ТОВ «Розетка.УА» в Єдиному реєстрі податкових накладних.

За результатом проведення камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ТОВ «Розетка.УА» в Єдиному реєстрі податкових накладних, посадовими особами Офісу великих платників податків ДФС складений акт від 27.06.2019 №1944/28-10-44-02/37193071, яким встановлені порушення пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, а саме - термінів реєстрації податкових накладних, які наведені у таблиці 1.

16.07.2019 ТОВ «Розетка.УА» подало до Офісу великих платників податків ДФС заперечення на акт від 27.06.2019 №1944/28-10-44-02/37193071, у яких вказує на необґрунтованість встановлених порушень.

Листом від 31.07.2019 №37849/10/28-10-44-02-11 Офіс великих платників податків ДФС повідомив ТОВ «Розетка.УА» про залишення без змін висновків акта перевірки від 27.06.2019 №1944/28-10-44-02/37193071.

05.08.2019 Офіс великих платників податків ДФС прийняв податкове повідомлення-рішення №0010364402, яким до ТОВ «Розетка.УА» застосований штраф у загальному розмірі 1 266 462 гривні 24 копійки.

20.08.2019 ТОВ «Розетка.УА» звернулось до Державної податкової служби України зі скаргою на податкове повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402, де вказує на дотриманням строків, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

17.10.2019 Державна податкова служба України прийняла рішення про результати розгляду скарги №5900/6/99-00-08-05-05 про залишення спірного податкового повідомлення-рішення без змін, а скарги - без задоволення.

Вважаючи протиправним податкове повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402, прийняте Офісом великих платників податків ДФС, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір по суті суд керується положеннями чинного законодавства, яке діяло станом на час виникнення спірних правовідносин та звертає увагу на наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України.

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем). У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Так, позивач зазначає, що частина податкових накладних, визначених у додатку 1 до акта від 27.06.2019 №1944/28-10-44-02/37193071, була направлена на реєстрацію у Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням строків, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

При цьому, відповідно до доводів позивача, реєстрація таких податкових накладних ТОВ «Розетка.УА» не відбулась з незалежних від позивача причин.

Зокрема, судом встановлено, що вказані доводи позивача стосуються таких податкових накладних:

від 16.11.2018 №15867, яка направлена на реєстрацію 15.12.2018 о 13:38:37, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 16.11.2018 №15855, яка направлена на реєстрацію 15.12.2018 о 13:37:38, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 16.11.2018 №15853, яка направлена на реєстрацію 15.12.2018 о 13:32:34, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 30.11.2018 №3670, яка направлена на реєстрацію 14.12.2018 о 12:23:08, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 30.11.2018 №15841, яка направлена на реєстрацію 14.12.2018 о 12:03:09, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 30.11.2018 №15842, яка направлена на реєстрацію 14.12.2018 о 12:02:38, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 27.12.2018 №1163, яка направлена на реєстрацію 09.01.2019 о 14:52:32, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 10.12.2018 у загальній кількості 20 328 одиниць на загальну суму ПДВ 5 648 334 гривень 23 копійки, які направлені на реєстрацію 29.12.2018 та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних 02.01.2019, що підтверджується витягами з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 28.01.2019 у загальній кількості 2 286 одиниць на загальну суму ПДВ 226 573 гривень, які направлені на реєстрацію 15.02.2019 та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних 18.02.2019, що підтверджується витягами з програми «Арт-Звіт Pro»;

від 31.01.2019 у загальній кількості 967 одиниць на загальну суму ПДВ 136 747 гривень 67 копійок, які направлені на реєстрацію 15.02.2019 та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних 18.02.2019, що підтверджується витягами з програми «Арт-Звіт Pro».

При цьому, зі змісту розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402 (а.с.65, Т.9) судом встановлено, що штрафна санкція у загальному розмірі 1 266 462 гривні 24 копійки застосована внаслідок порушення позивачем строку реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних наступних податкових накладних: від 31.12.2017 №64; від 31.12.2017 №64; від 31.12.2017 №58; від 31.12.2017 №47; від 31.12.2017 №51; від 31.12.2017 №71; від 31.12.2017 №68; від 31.12.2017 №67; від 31.12.2017 №56; від 31.12.2017 №53; від 31.12.2017 №54; від 31.12.2017 №49; від 31.12.2017 №65; від 30.01.2018 №9752; від 21.02.2018 №10460; від 16.05.2018 №10633; від 22.05.2018 №10332; від 04.07.2018 №6844; від 05.11.2018 №24214; від 05.11.2018 №24212; від 06.11.2018 №16341; від 07.11.2018 №15835; від 07.11.2018 №15828; від 07.11.2018 №15834; від 07.11.2018 №15830; від 07.11.2018 №15831; від 07.11.2018 №15829; від 07.11.2018 №15827; від 07.11.2018 №15832; від 07.11.2018 №15825; від 07.11.2018 №15826; від 07.11.2018 №15822; від 08.11.2018 №16893; від 08.11.2018 №16896; від 08.11.2018 №16892; від 08.11.2018 №16887; від 08.11.2018 №16878; від 08.11.2018 №16874; від 08.11.2018 №16876; від 08.11.2018 №16882; від 08.11.2018 №16886; від 08.11.2018 №16873; від 08.11.2018 №16890; від 08.11.2018 №16872; від 08.11.2018 №16880; від 08.11.2018 №16875; від 08.11.2018 №16894; від 08.11.2018 №16881; від 08.11.2018 №16883; від 08.11.2018 №16879; від 08.11.2018 №16877; від 08.11.2018 №16889; від 08.11.2018 №16888; від 08.11.2018 №16884; від 08.11.2018 №16685; від 08.11.2018 №16898; від 09.11.2018 №17046; від 09.11.2018 №17042; від 09.11.2018 №17041; від 09.11.2018 №17026; від 09.11.2018 №17034; від 09.11.2018 №17028; від 09.11.2018 №17044; від 09.11.2018 №17030; від 09.11.2018 №17032; від 09.11.2018 №17039; від 09.11.2018 №17043; від 09.11.2018 №17045; від 09.11.2018 №17035; від 09.11.2018 №17031; від 09.11.2018 №17025; від 09.11.2018 №17040; від 09.11.2018 №17029; від 09.11.2018 №17037; від 09.11.2018 №17038; від 09.11.2018 №17027; від 09.11.2018 №17036; від 09.11.2018 №17033; від 10.11.2018 №4272; від 12.11.2018 №27702; від 12.11.2018 №27684; від 12.11.2018 №27730; від 12.11.2018 №27706; від 12.11.2018 №27735; від 12.11.2018 №27687; від 12.11.2018 №27739; від 12.11.2018 №27694; від 12.11.2018 №27709; від 12.11.2018 №27738; від 12.11.2018 №27680; від 12.11.2018 №27689; від 12.11.2018 №27688; від 12.11.2018 №27715; від 12.11.2018 №27700; від 12.11.2018 №27685; від 12.11.2018 №27693; від 12.11.2018 №27730; від 12.11.2018 №27743; від 12.11.2018 №27742; від 12.11.2018 №27691; від 12.11.2018 №27732; від 12.11.2018 №27745; від 12.11.2018 №27726; від 12.11.2018 №27708; від 12.11.2018 №27733; від 12.11.2018 №27724; від 12.11.2018 №27682; від 12.11.2018 №27699; від 12.11.2018 №27701; від 12.11.2018 №27734; від 12.11.2018 №27713; від 12.11.2018 №27696; від 12.11.2018 №27737; від 12.11.2018 №27710; від 12.11.2018 №27704; від 12.11.2018 №27717; від 12.11.2018 №27714; від 12.11.2018 №27697; від 12.11.2018 №27711; від 12.11.2018 №27721; від 12.11.2018 №27703; від 12.11.2018 №27731; від 12.11.2018 №27692; від 12.11.2018 №27718; від 12.11.2018 №27686; від 12.11.2018 №27716; від 12.11.2018 №27683; від 12.11.2018 №27705; від 12.11.2018 №27728; від 12.11.2018 №27690; від 12.11.2018 №27729; від 12.11.2018 №27722; від 12.11.2018 №27707; від 12.11.2018 №27723; від 12.11.2018 №27740; від 12.11.2018 №27681; від 12.11.2018 №27712; від 12.11.2018 №27719; від 12.11.2018 №27698; від 12.11.2018 №27727; від 12.11.2018 №27725; від 12.11.2018 №27695; від 12.11.2018 №27744; від 12.11.2018 №27736; від 13.11.2018 №19037; від 13.11.2018 №19024; від 13.11.2018 №19019; від 13.11.2018 №19017; від 13.11.2018 №19014; від 13.11.2018 №19027; від 13.11.2018 №19012; від 13.11.2018 №19016; від 13.11.2018 №19020; від 13.11.2018 №19009; від 13.11.2018 №19034; від 13.11.2018 №19030; від 13.11.2018 №19066; від 13.11.2018 №19035; від 13.11.2018 №19007; від 13.11.2018 №19033; від 14.11.2018 №17656; від 14.11.2018 №17674; від 14.11.2018 №17669; від 14.11.2018 №17666; від 14.11.2018 №17663; від 14.11.2018 №17657; від 14.11.2018 №17672; від 14.11.2018 №17675; від 14.11.2018 №17673; від 14.11.2018 №17655; від 14.11.2018 №17659; від 14.11.2018 №17667; від 14.11.2018 №17660; від 14.11.2018 №17668; від 14.11.2018 №17664; від 14.11.2018 №17653; від 14.11.2018 №17671; від 14.11.2018 №17670; від 14.11.2018 №17662; від 14.11.2018 №17658; від 14.11.2018 №17661; від 14.11.2018 №17665; від 14.11.2018 №17676; від 14.11.2018 №17654; від 21.11.2018 №20334; від 22.11.2018 №17612; від 30.11.2018 №31277; від 01.12.2018 №4318; від 01.12.2018 №4319; від 03.12.2018 №34069; від 03.12.2018 №34068; від 05.12.2018 №22848; від 05.12.2018 №22849; від 07.12.2018 №24509; від 07.12.2018 №24510; від 10.12.2018 №35577, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 19.02.2019; від 10.12.2018 №35575, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 16.01.2018; від 10.12.2018 №35576, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 17.01.2018; від 26.12.2018 №54736; від 26.12.2018 №7403; від 26.12.2018 №6503; від 26.12.2018 №52603; від 26.12.2018 №7301; від 26.12.2018 №5944; від 26.12.2018 №42437; від 26.12.2018 №7853; від 26.12.2018 №6141; від 26.12.2018 №7975; від 26.12.2018 №24320; від 26.12.2018 №23602; від 26.12.2018 №7931; від 26.12.2018 №43034; від 26.12.2018 №7723; від 26.12.2018 №7885; від 26.12.2018 №5489; від 26.12.2018 №27752; від 26.12.2018 №59823; від 26.12.2018 №7269; від 26.12.2018 №13244; від 26.12.2018 №59802; від 26.12.2018 №7604; від 26.12.2018 №7514; від 26.12.2018 №10928; від 26.12.2018 №59800; від 26.12.2018 №5946; від 26.12.2018 №7402; від 26.12.2018 №6005; від 26.12.2018 №13635; від 26.12.2018 №6939; від 26.12.2018 №6746; від 26.12.2018 №49470; від 26.12.2018 №7993; від 26.12.2018 №6898; від 26.12.2018 №5544; від 26.12.2018 №5217; від 26.12.2018 №7826; від 26.12.2018 №7477; від 26.12.2018 №5906; від 26.12.2018 №47124; від 26.12.2018 №8173; від 26.12.2018 №8179; від 26.12.2018 №5924; від 26.12.2018 №7670; від 26.12.2018 №6511; від 26.12.2018 №6824; від 26.12.2018 №6084; від 26.12.2018 №5997; від 26.12.2018 №59801; від 26.12.2018 №59803; від 28.12.2018 №568; від 29.12.2018 №6823; від 28.01.2019 №31534; від 28.01.2019 №28915; від 28.01.2019 №28878; від 28.01.2019 №28940; від 28.01.2019 №30919; від 28.01.2019 №31092; від 28.01.2019 №30812; від 28.01.2019 №30820; від 28.01.2019 №30743; від 28.01.2019 №30763; від 28.01.2019 №30991; від 28.01.2019 №29381; від 28.01.2019 №31129; від 28.01.2019 №27597; від 28.01.2019 №31585; від 28.01.2019 №31044; від 28.01.2019 №31040; від 28.01.2019 №30857; від 28.01.2019 №28985; від 28.01.2019 №29017; від 28.01.2019 №29092; від 28.01.2019 №29030; від 28.01.2019 №29118; від 28.01.2019 №29163; від 28.01.2019 №29297; від 28.01.2019 №31297; від 28.01.2019 №29337; від 28.01.2019 №31353; від 28.01.2019 №29488; від 28.01.2019 №31248; від 28.01.2019 №31048; від 28.01.2019 №30831; від 28.01.2019 №30846; від 28.01.2019 №30903; від 28.01.2019 №29533; від 28.01.2019 №29454; від 28.01.2019 №31241; від 28.01.2019 №30744; від 28.01.2019 №31066; від 28.01.2019 №30994; від 28.01.2019 №30973; від 28.01.2019 №30912; від 28.01.2019 №29418; від 28.01.2019 №31134; від 28.01.2019 №29568; від 28.01.2019 №30961; від 28.01.2019 №30967; від 28.01.2019 №29009; від 28.01.2019 №29007; від 28.01.2019 №29063; від 28.01.2019 №29610; від 28.01.2019 №31460; від 28.01.2019 №30855; від 28.01.2019 №30866; від 28.01.2019 №29465; від 28.01.2019 №30925; від 28.01.2019 №29553; від 28.01.2019 №31177; від 28.01.2019 №30775; від 28.01.2019 №30934; від 28.01.2019 №30865; від 28.01.2019 №29573; від 28.01.2019 №31181; від 28.01.2019 №31072; від 28.01.2019 №27265; від 31.01.2019 №26240; від 31.01.2019 №25990; від 31.01.2019 №26045; від 31.01.2019 №25929; від 31.01.2019 №26160; від 31.01.2019 №26159; від 06.02.2019 №27194; від 25.02.2019 №28958; від 26.02.2019 №18843; від 26.02.2019 №18842; від 15.03.2019 №17622; від 18.03.2019 №30797.

Отже, судом встановлено, що спірне податкове повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402 не містить інформації про застосування до позивача штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних: від 16.11.2018 №15867; від 16.11.2018 №15855; від 16.11.2018 №15853; від 30.11.2018 №3670; від 30.11.2018 №15841; від 30.11.2018 №15842; від 27.12.2018 №1163; від 10.12.2018 у загальній кількості 20 328 одиниць на загальну суму ПДВ 5 648 334 гривень 23 копійки, які направлені на реєстрацію 29.12.2018 та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних 02.01.2019; частини податкових накладних від 28.01.2019 (крім податкових накладних №31534, №28915, №28878, №28940, №30919, №31092, №30812, №30820, №30743, №30763, №30991, №29381, №31129, №27597, №31585, №31044, №31040, №30857, №28985, №29017, №29092, №29030, №29118, №29163, №29297, №31297, №29337, №31353, №29488, №31248, №31048, №30831, №30846, №30903, №29533, №29454, №31241, №30744, №31066, №30994, №30973, №30912, №29418, №31134, №29568, №30961, №30967, №29009, №29007, №29063, №29610, №31460, №30855, №30866, №29465, №30925, №29553, №31177, №30775, №30934, №30865, №29573, №31181, №31072, №27265) та частини податкових накладних від 31.01.2019 (крім податкових накладних №26240, №25990, №26045, №25929, №25959, №26159, №26160).

Ураховуючи викладене, суд відхиляє доводи позивача щодо протиправності податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402 у частині застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних: від 16.11.2018 №15867; від 16.11.2018 №15855; від 16.11.2018 №15853; від 30.11.2018 №3670; від 30.11.2018 №15841; від 30.11.2018 №15842; від 27.12.2018 №1163; від 10.12.2018 у загальній кількості 20 328 одиниць на загальну суму ПДВ 5 648 334 гривень 23 копійки, які направлені на реєстрацію 29.12.2018 та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних 02.01.2019, частини податкових накладних від 28.01.2019 (крім податкових накладних №31534, №28915, №28878, №28940, №30919, №31092, №30812, №30820, №30743, №30763, №30991, №29381, №31129, №27597, №31585, №31044, №31040, №30857, №28985, №29017, №29092, №29030, №29118, №29163, №29297, №31297, №29337, №31353, №29488, №31248, №31048, №30831, №30846, №30903, №29533, №29454, №31241, №30744, №31066, №30994, №30973, №30912, №29418, №31134, №29568, №30961, №30967, №29009, №29007, №29063, №29610, №31460, №30855, №30866, №29465, №30925, №29553, №31177, №30775, №30934, №30865, №29573, №31181, №31072, №27265) та частини податкових накладних від 31.01.2019 (крім податкових накладних №26240, №25990, №26045, №25929, №25959, №26159, №26160), як такі, що не пов'язані з предметом спору.

Суд наголошує, що з огляду на зміст розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до спірного податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402 (а.с.65, Т.9), предметом розгляду у цій справі є дотримання позивачем строку реєстрації податкових накладних: від 31.12.2017 №64; від 31.12.2017 №64; від 31.12.2017 №58; від 31.12.2017 №47; від 31.12.2017 №51; від 31.12.2017 №71; від 31.12.2017 №68; від 31.12.2017 №67; від 31.12.2017 №56; від 31.12.2017 №53; від 31.12.2017 №54; від 31.12.2017 №49; від 31.12.2017 №65; від 30.01.2018 №9752; від 21.02.2018 №10460; від 16.05.2018 №10633; від 22.05.2018 №10332; від 04.07.2018 №6844; від 05.11.2018 №24214; від 05.11.2018 №24212; від 06.11.2018 №16341; від 07.11.2018 №15835; від 07.11.2018 №15828; від 07.11.2018 №15834; від 07.11.2018 №15830; від 07.11.2018 №15831; від 07.11.2018 №15829; від 07.11.2018 №15827; від 07.11.2018 №15832; від 07.11.2018 №15825; від 07.11.2018 №15826; від 07.11.2018 №15822; від 08.11.2018 №16893; від 08.11.2018 №16896; від 08.11.2018 №16892; від 08.11.2018 №16887; від 08.11.2018 №16878; від 08.11.2018 №16874; від 08.11.2018 №16876; від 08.11.2018 №16882; від 08.11.2018 №16886; від 08.11.2018 №16873; від 08.11.2018 №16890; від 08.11.2018 №16872; від 08.11.2018 №16880; від 08.11.2018 №16875; від 08.11.2018 №16894; від 08.11.2018 №16881; від 08.11.2018 №16883; від 08.11.2018 №16879; від 08.11.2018 №16877; від 08.11.2018 №16889; від 08.11.2018 №16888; від 08.11.2018 №16884; від 08.11.2018 №16685; від 08.11.2018 №16898; від 09.11.2018 №17046; від 09.11.2018 №17042; від 09.11.2018 №17041; від 09.11.2018 №17026; від 09.11.2018 №17034; від 09.11.2018 №17028; від 09.11.2018 №17044; від 09.11.2018 №17030; від 09.11.2018 №17032; від 09.11.2018 №17039; від 09.11.2018 №17043; від 09.11.2018 №17045; від 09.11.2018 №17035; від 09.11.2018 №17031; від 09.11.2018 №17025; від 09.11.2018 №17040; від 09.11.2018 №17029; від 09.11.2018 №17037; від 09.11.2018 №17038; від 09.11.2018 №17027; від 09.11.2018 №17036; від 09.11.2018 №17033; від 10.11.2018 №4272; від 12.11.2018 №27702; від 12.11.2018 №27684; від 12.11.2018 №27730; від 12.11.2018 №27706; від 12.11.2018 №27735; від 12.11.2018 №27687; від 12.11.2018 №27739; від 12.11.2018 №27694; від 12.11.2018 №27709; від 12.11.2018 №27738; від 12.11.2018 №27680; від 12.11.2018 №27689; від 12.11.2018 №27688; від 12.11.2018 №27715; від 12.11.2018 №27700; від 12.11.2018 №27685; від 12.11.2018 №27693; від 12.11.2018 №27730; від 12.11.2018 №27743; від 12.11.2018 №27742; від 12.11.2018 №27691; від 12.11.2018 №27732; від 12.11.2018 №27745; від 12.11.2018 №27726; від 12.11.2018 №27708; від 12.11.2018 №27733; від 12.11.2018 №27724; від 12.11.2018 №27682; від 12.11.2018 №27699; від 12.11.2018 №27701; від 12.11.2018 №27734; від 12.11.2018 №27713; від 12.11.2018 №27696; від 12.11.2018 №27737; від 12.11.2018 №27710; від 12.11.2018 №27704; від 12.11.2018 №27717; від 12.11.2018 №27714; від 12.11.2018 №27697; від 12.11.2018 №27711; від 12.11.2018 №27721; від 12.11.2018 №27703; від 12.11.2018 №27731; від 12.11.2018 №27692; від 12.11.2018 №27718; від 12.11.2018 №27686; від 12.11.2018 №27716; від 12.11.2018 №27683; від 12.11.2018 №27705; від 12.11.2018 №27728; від 12.11.2018 №27690; від 12.11.2018 №27729; від 12.11.2018 №27722; від 12.11.2018 №27707; від 12.11.2018 №27723; від 12.11.2018 №27740; від 12.11.2018 №27681; від 12.11.2018 №27712; від 12.11.2018 №27719; від 12.11.2018 №27698; від 12.11.2018 №27727; від 12.11.2018 №27725; від 12.11.2018 №27695; від 12.11.2018 №27744; від 12.11.2018 №27736; від 13.11.2018 №19037; від 13.11.2018 №19024; від 13.11.2018 №19019; від 13.11.2018 №19017; від 13.11.2018 №19014; від 13.11.2018 №19027; від 13.11.2018 №19012; від 13.11.2018 №19016; від 13.11.2018 №19020; від 13.11.2018 №19009; від 13.11.2018 №19034; від 13.11.2018 №19030; від 13.11.2018 №19066; від 13.11.2018 №19035; від 13.11.2018 №19007; від 13.11.2018 №19033; від 14.11.2018 №17656; від 14.11.2018 №17674; від 14.11.2018 №17669; від 14.11.2018 №17666; від 14.11.2018 №17663; від 14.11.2018 №17657; від 14.11.2018 №17672; від 14.11.2018 №17675; від 14.11.2018 №17673; від 14.11.2018 №17655; від 14.11.2018 №17659; від 14.11.2018 №17667; від 14.11.2018 №17660; від 14.11.2018 №17668; від 14.11.2018 №17664; від 14.11.2018 №17653; від 14.11.2018 №17671; від 14.11.2018 №17670; від 14.11.2018 №17662; від 14.11.2018 №17658; від 14.11.2018 №17661; від 14.11.2018 №17665; від 14.11.2018 №17676; від 14.11.2018 №17654; від 21.11.2018 №20334; від 22.11.2018 №17612; від 30.11.2018 №31277; від 01.12.2018 №4318; від 01.12.2018 №4319; від 03.12.2018 №34069; від 03.12.2018 №34068; від 05.12.2018 №22848; від 05.12.2018 №22849; від 07.12.2018 №24509; від 07.12.2018 №24510; від 10.12.2018 №35577, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 19.02.2019; від 10.12.2018 №35575, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 16.01.2018; від 10.12.2018 №35576, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 17.01.2018; від 26.12.2018 №54736; від 26.12.2018 №7403; від 26.12.2018 №6503; від 26.12.2018 №52603; від 26.12.2018 №7301; від 26.12.2018 №5944; від 26.12.2018 №42437; від 26.12.2018 №7853; від 26.12.2018 №6141; від 26.12.2018 №7975; від 26.12.2018 №24320; від 26.12.2018 №23602; від 26.12.2018 №7931; від 26.12.2018 №43034; від 26.12.2018 №7723; від 26.12.2018 №7885; від 26.12.2018 №5489; від 26.12.2018 №27752; від 26.12.2018 №59823; від 26.12.2018 №7269; від 26.12.2018 №13244; від 26.12.2018 №59802; від 26.12.2018 №7604; від 26.12.2018 №7514; від 26.12.2018 №10928; від 26.12.2018 №59800; від 26.12.2018 №5946; від 26.12.2018 №7402; від 26.12.2018 №6005; від 26.12.2018 №13635; від 26.12.2018 №6939; від 26.12.2018 №6746; від 26.12.2018 №49470; від 26.12.2018 №7993; від 26.12.2018 №6898; від 26.12.2018 №5544; від 26.12.2018 №5217; від 26.12.2018 №7826; від 26.12.2018 №7477; від 26.12.2018 №5906; від 26.12.2018 №47124; від 26.12.2018 №8173; від 26.12.2018 №8179; від 26.12.2018 №5924; від 26.12.2018 №7670; від 26.12.2018 №6511; від 26.12.2018 №6824; від 26.12.2018 №6084; від 26.12.2018 №5997; від 26.12.2018 №59801; від 26.12.2018 №59803; від 28.12.2018 №568; від 29.12.2018 №6823; від 28.01.2019 №31534; від 28.01.2019 №28915; від 28.01.2019 №28878; від 28.01.2019 №28940; від 28.01.2019 №30919; від 28.01.2019 №31092; від 28.01.2019 №30812; від 28.01.2019 №30820; від 28.01.2019 №30743; від 28.01.2019 №30763; від 28.01.2019 №30991; від 28.01.2019 №29381; від 28.01.2019 №31129; від 28.01.2019 №27597; від 28.01.2019 №31585; від 28.01.2019 №31044; від 28.01.2019 №31040; від 28.01.2019 №30857; від 28.01.2019 №28985; від 28.01.2019 №29017; від 28.01.2019 №29092; від 28.01.2019 №29030; від 28.01.2019 №29118; від 28.01.2019 №29163; від 28.01.2019 №29297; від 28.01.2019 №31297; від 28.01.2019 №29337; від 28.01.2019 №31353; від 28.01.2019 №29488; від 28.01.2019 №31248; від 28.01.2019 №31048; від 28.01.2019 №30831; від 28.01.2019 №30846; від 28.01.2019 №30903; від 28.01.2019 №29533; від 28.01.2019 №29454; від 28.01.2019 №31241; від 28.01.2019 №30744; від 28.01.2019 №31066; від 28.01.2019 №30994; від 28.01.2019 №30973; від 28.01.2019 №30912; від 28.01.2019 №29418; від 28.01.2019 №31134; від 28.01.2019 №29568; від 28.01.2019 №30961; від 28.01.2019 №30967; від 28.01.2019 №29009; від 28.01.2019 №29007; від 28.01.2019 №29063; від 28.01.2019 №29610; від 28.01.2019 №31460; від 28.01.2019 №30855; від 28.01.2019 №30866; від 28.01.2019 №29465; від 28.01.2019 №30925; від 28.01.2019 №29553; від 28.01.2019 №31177; від 28.01.2019 №30775; від 28.01.2019 №30934; від 28.01.2019 №30865; від 28.01.2019 №29573; від 28.01.2019 №31181; від 28.01.2019 №31072; від 28.01.2019 №27265; від 31.01.2019 №26240; від 31.01.2019 №25990; від 31.01.2019 №26045; від 31.01.2019 №25929; від 31.01.2019 №26160; від 31.01.2019 №26159; від 06.02.2019 №27194; від 25.02.2019 №28958; від 26.02.2019 №18843; від 26.02.2019 №18842; від 15.03.2019 №17622; від 18.03.2019 №30797.

Розглянувши доводи сторін щодо дотримання позивачем строку направлення на реєстрацію податкових накладних від 28.01.2019 (№31534, №28915, №28878, №28940, №30919, №31092, №30812, №30820, №30743, №30763, №30991, №29381, №31129, №27597, №31585, №31044, №31040, №30857, №28985, №29017, №29092, №29030, №29118, №29163, №29297, №31297, №29337, №31353, №29488, №31248, №31048, №30831, №30846, №30903, №29533, №29454, №31241, №30744, №31066, №30994, №30973, №30912, №29418, №31134, №29568, №30961, №30967, №29009, №29007, №29063, №29610, №31460, №30855, №30866, №29465, №30925, №29553, №31177, №30775, №30934, №30865, №29573, №31181, №31072, №27265) та від 31.01.2019 (№26240, №25990, №26045, №25929, №25959, №26159, №26160), суд зазначає таке.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем). У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до пункту 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246), операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Згідно з пунктом 11 Порядку №1246 після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Відповідно до пунктів 13, 14 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Так, позивач зазначає, що частина податкових накладних, визначених у розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до спірного податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402, була направлена на реєстрацію у Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням строків, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України. При цьому, відповідно до доводів позивача, реєстрація таких податкових накладних ТОВ «Розетка.УА» не відбулась з незалежних від позивача причин.

Зокрема, судом встановлені такі обставини направлення ТОВ «Розетка.УА» податкових накладних на реєстрацію у Єдиному реєстрі податкових накладних:

податкові накладні від 28.01.2019 (№31534, №28915, №28878, №28940, №30919, №31092, №30812, №30820, №30743, №30763, №30991, №29381, №31129, №27597, №31585, №31044, №31040, №30857, №28985, №29017, №29092, №29030, №29118, №29163, №29297, №31297, №29337, №31353, №29488, №31248, №31048, №30831, №30846, №30903, №29533, №29454, №31241, №30744, №31066, №30994, №30973, №30912, №29418, №31134, №29568, №30961, №30967, №29009, №29007, №29063, №29610, №31460, №30855, №30866, №29465, №30925, №29553, №31177, №30775, №30934, №30865, №29573, №31181, №31072, №27265) направлені на реєстрацію 15.02.2019, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro» (граничний строк реєстрації, враховуючи положення пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України - 15.02.2019), квитанції №1 щодо вказаних податкових накладних надійшли 18.02.2019, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro» (а.с.160-200, Т.1);

податкові накладні від 31.01.2019 (№26240, №25990, №26045, №25929, №25959, №26159, №26160) направлені на реєстрацію 15.02.2019, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro» (граничний строк реєстрації, враховуючи положення пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України - 15.02.2019), квитанції №1 щодо вказаних податкових накладних надійшли 18.02.2019, що підтверджується витягом з програми «Арт-Звіт Pro» (а.с.201-217, Т.1).

Системний аналіз пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та положень Порядку №1246 дає підстави для висновку про те, що податковий орган зобов'язаний протягом операційного дня надіслати платнику квитанцію про прийняття або неприйняття податкової накладної (із зазначенням відповідних причин), а в разі, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже, суд вважає, що податкові накладні від 28.01.2019 (№31534, №28915, №28878, №28940, №30919, №31092, №30812, №30820, №30743, №30763, №30991, №29381, №31129, №27597, №31585, №31044, №31040, №30857, №28985, №29017, №29092, №29030, №29118, №29163, №29297, №31297, №29337, №31353, №29488, №31248, №31048, №30831, №30846, №30903, №29533, №29454, №31241, №30744, №31066, №30994, №30973, №30912, №29418, №31134, №29568, №30961, №30967, №29009, №29007, №29063, №29610, №31460, №30855, №30866, №29465, №30925, №29553, №31177, №30775, №30934, №30865, №29573, №31181, №31072, №27265) та від 31.01.2019 (№26240, №25990, №26045, №25929, №25959, №26159, №26160) направлені позивачем для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням строку, встановленого пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

Однак, відповідачем не враховані приписи пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, якими прямо передбачено, що якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних. Жодних виключень пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України не передбачено.

Так, судом встановлено, а відповідачем не заперечується, що протягом операційного дня (15.02.2019) позивачу не надходили квитанції про прийняття або неприйняття до реєстрації вказаних податкових, а тому в силу приписів статті 201 Податкового кодексу України, податкові накладні вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.

До того ж суд звертає увагу, що статтями 73, 76 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Суд зазначає, що надавши докази направлення податкових накладних на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема витягів з програми «Арт-Звіт Pro», позивач вчинив усі залежні від нього дії для підтвердження своєчасної реєстрації таких податкових накладних.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 22.11.2021 у справі №160/10558/19, від 28.09.2022 у справі № 200/4176/20-а, від 01.12.2022 у справі №640/18804/19.

У свою чергу, відповідач, у відповідності до вимог частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, не довів правомірності прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення в частині застосування до позивача штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних від 28.01.2019 (№31534, №28915, №28878, №28940, №30919, №31092, №30812, №30820, №30743, №30763, №30991, №29381, №31129, №27597, №31585, №31044, №31040, №30857, №28985, №29017, №29092, №29030, №29118, №29163, №29297, №31297, №29337, №31353, №29488, №31248, №31048, №30831, №30846, №30903, №29533, №29454, №31241, №30744, №31066, №30994, №30973, №30912, №29418, №31134, №29568, №30961, №30967, №29009, №29007, №29063, №29610, №31460, №30855, №30866, №29465, №30925, №29553, №31177, №30775, №30934, №30865, №29573, №31181, №31072, №27265) та від 31.01.2019 (№26240, №25990, №26045, №25929, №25959, №26159, №26160).

Ураховуючи викладене, суд дійшов висновку про безпідставність застосування відповідачем до позивача штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних від 28.01.2019 (№31534, №28915, №28878, №28940, №30919, №31092, №30812, №30820, №30743, №30763, №30991, №29381, №31129, №27597, №31585, №31044, №31040, №30857, №28985, №29017, №29092, №29030, №29118, №29163, №29297, №31297, №29337, №31353, №29488, №31248, №31048, №30831, №30846, №30903, №29533, №29454, №31241, №30744, №31066, №30994, №30973, №30912, №29418, №31134, №29568, №30961, №30967, №29009, №29007, №29063, №29610, №31460, №30855, №30866, №29465, №30925, №29553, №31177, №30775, №30934, №30865, №29573, №31181, №31072, №27265) та від 31.01.2019 (№26240, №25990, №26045, №25929, №25959, №26159, №26160).

При цьому, як вбачається зі змісту розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до спірного податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402, загальний розмір штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію позивачем податкових накладних від 28.01.2019 складає 706 гривень 40 копійок, а за несвоєчасну реєстрацію позивачем податкових накладних від 31.01.2019 - 180 гривень 04 копійки.

Таким чином, суд вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню податкове повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402 у частині застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 886 гривень 44 копійки (706,40+180,04).

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що протиправність застосування відповідачем штрафу за несвоєчасну реєстрацію решти податкових накладних, визначених у розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402, позивач обґрунтовує тим, що податкові накладні, які не надаються отримувачу (покупцю) - передбачені положеннями статті 120-1 Податкового кодексу України, як виключення для застосування штрафу за їх несвоєчасну реєстрацію.

При цьому, суд звертає увагу на те, що позивач не заперечує факт направлення на реєстрацію вказаних податкових накладних поза межами строків, встановлених статтею 201 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (у редакції, що діє з 01.01.2017 - станом на дату виникнення спірних правовідносин), порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема, 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів та 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів.

Так, з 01.01.2017 законодавцем змінено редакцію пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України. На відміну від попередньої редакції цієї статті, яка встановлювала штрафні санкції за порушення термінів реєстрації виключно податкових накладних, що підлягають наданню покупцям, чинною на момент виникнення правовідносин редакцією визначено, що штрафні санкції застосовуються за порушення граничного строку, передбаченого статтею 201 Податкового кодексу України, для реєстрації всіх податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Винятком є виключно порушення термінів реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Відповідно до пункту 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за номером 137/28267 (далі - Порядок №1307), при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини, зокрема: « 02» - складена на постачання неплатнику податку; « 08» - складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість; « 09» - складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.

Системний аналіз статті 201, пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України та положень Порядку №1307 дає підстави для висновку про те, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) та складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Тобто, для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, необхідна наявність двох обов'язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Вказана правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 04.09.2018 у справі №816/1488/17, від 11.12.2018 у справі №807/68/18, від 15.06.2021 у справі №640/5138/19, від 11.09.2024 (касаційне провадження №К/9901/35363/19), від 15.01.2025 у справі №620/3810/19.

Відповідно до частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

При цьому, як вбачається зі змісту спірних податкових накладних ТОВ «Розетка.УА», у верхній лівій частині останніх у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» відсутня помітка «X» та не зазначений тип причини, зокрема: « 08» - складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість або « 09» - складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.

Більш того, у спірних податкових накладних у розділі «А» визначена загальна сума податку на додану вартість за основною ставкою.

Отже, у межах спірних правовідносин судом не встановлено підстав для звільнення позивача від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, оскільки у спірних податкових накладних ТОВ «Розетка.УА» не вказано, що останні не надаються отримувачу та, водночас, не визначено їх складання на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Щодо доводів позивача про наявність правових підстав для застосування положень пункту 73 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, суд зазначає таке.

23.05.2020 набули чинності положення Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 №466-IX (далі - Закон №466-ІХ), яким доповнено підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України пунктом 73.

Так, відповідно до пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, штрафи за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, за операціями, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, операціями, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою, операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2019 року, грошові зобов'язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов'язання за ними не сплачено) станом на дату набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», застосовуються в розмірі 2 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1020 гривень.

Штрафи, застосовані через відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних за операціями, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, операціями, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою, операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2019 року, грошові зобов'язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов'язання за ними не сплачено) станом на дату набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», застосовуються в розмірі 5 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 3400 гривень.

Контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку здійснює перерахунок суми штрафу і надсилає (вручає) такому платнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Пізніше, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців» від 14.07.2020 № 786-IX, який набрав чинності 08.08.2020 (далі - Закон № 786-IX): у підрозділі 2 у пункті 73 Податкового кодексу України в абзацах першому і другому після слів та цифр «відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу» доповнено словами «та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної», а слова і цифри «до 31 грудня 2019 року» замінено словами «до дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», строк сплати грошових зобов'язань за якими не настав або»; в абзаці першому цифри і слова « 2 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1020 гривень» замінено цифрами і словами « 1 відсотка обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 510 гривень»; в абзаці другому цифри і слова « 5 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 3400 гривень» замінено цифрами і словами « 2,5 відсотка обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1700 гривень».

Так, законодавець передбачив ретроспективну дію положень пункту 73 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині порядку застосування штрафів за порушення платниками податку на додану вартість порядку реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, за операціями, визначеними таким пунктом, яка проявляється в тому, що такі положення поширюють свою дію на всі штрафні санкції, нараховані платникам податків протягом періоду з 01.01.2017 до 23.05.2020 (дати набрання чинності Законом № 466-ІХ), у разі, якщо відповідні податкові повідомлення-рішення перебувають у процедурі адміністративного або судового оскарження (без обмеження інстанційності судового розгляду) та грошові зобов'язання за ними не сплачено станом на 23.05.2020.

При цьому, відповідно до вказаних змін, контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку здійснює перерахунок суми штрафу і надсилає (вручає) такому платнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) без вчинення будь-яких додаткових дій з боку контролюючого органу, тобто в силу закону.

Поряд із цим, суд зауважує, що право на зменшення та перерахунок штрафних санкцій на підставі пункту 73 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України належить виключно податковому органу, на якого закон покладає обов'язок скласти та направити нове податкове повідомлення-рішення.

Так, суд в межах своєї компетенції може лише встановити правомірність/неправомірність донарахування відповідних штрафних санкцій та наявність/відсутність підстав для поширення наведеної вище ретроспективної правої норми на спірні правовідносини, однак не може підміняти собою уповноважений орган та самостійно зменшувати суму донарахувань (штрафних санкцій) у судовому рішенні.

Зазначене узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 11.11.2020 у справі № 160/1553/19 та від 15.06.2021 у справі № 640/5138/19 (за позовом ТОВ «Розетка.УА» до Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення).

Отже, суд не вбачає правових підстав для здійснення перерахунку штрафної санкції, застосованої спірним податковим повідомленням-рішенням, з огляду на положення пункту 73 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Посилання позивача на те, що у спірних правовідносинах підлягала застосуванню одна штрафна санкція у розмірі 510 гривень за порушення строку реєстрації всіх податкових накладених є безпідставними, оскільки в абзаці другому пункту 73 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України законодавець вжив словосполучення «податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної» в однині, а не множині.

Більш того, кожен факт нереєстрації податкової накладної є окремим податковим правопорушенням, яке тягне за собою настання наслідків у вигляді притягнення до відповідальності.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 23.02.2023 у справі № 440/4570/21, у постанові від 14.12.2023 у справі № 600/1865/21-а, від 05.02.2025 у справі № 640/5138/19 (за позовом ТОВ «Розетка.УА» до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення).

Окремо аналізуючи доводи позивача в частині відсутності у його діях вини, як обов'язкової складової такого виду податкового правопорушення, суд зазначає таке.

Так, за змістом пункту 109.1. статті 109 Податкового кодексу України, податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб'єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом. Діяння вважаються вчиненими умисно, якщо існують доведені контролюючим органом обставини, які свідчать, що платник податків удавано, цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Суд наголошує, що здійснюючи підприємницьку діяльність на власний ризик, позивач зобов'язаний забезпечити дотримання встановлених законом вимог до здійснення такої діяльності. Неможливість організувати підприємницьку діяльність у спосіб, який забезпечуватиме дотримання вимог закону, не звільняє підприємство від відповідальності за порушення таких вимог.

При цьому, забезпечення технічної та фізичної можливості виконання покладених на підприємство законом обов'язків належить виключно до сфери відповідальності позивача та охоплюється поняттям свободи підприємницької діяльності.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 05.02.2025 у справі № 640/5138/19.

Згідно з частиною першою статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, суд не вбачає правових підстав для визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 №0010364402 у частині застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 1 265 575 гривень 80 копійок (1 266 462,24-886,44).

Отже, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною першою статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Вирішуючи питання стосовно розподілу судових витрат, суд враховує наступне.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

ТОВ «Розетка.УА» за подання позову сплатило судовий збір у розмірі 18 996 гривень 93 копійки, що підтверджується платіжним дорученням від 30.10.2019 № 37199556.

Як вбачається з матеріалів справи, судовий збір у розмірі 18 996 гривень 93 копійки сплачений з огляду на ціну позову - 1 266 462 гривень 24 копійки.

Так, за результатом розгляду справи, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05.08.2019 № 0010364402 у частині застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 1 265 575 гривень 80 копійок.

Отже, ціна позову у частині позовних вимог, що підлягають задоволенню, складає 886 гривень 44 копійки (1 266 462,24 - 1 265 575,80).

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судом установлено, що 1,5 відсотка ціни позову у розмірі 886 гривень 44 копійки складає 13 гривень 30 копійок.

Ураховуючи викладене, з огляду на часткове задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку про відшкодування судового збору у розмірі 13 гривень 30 копійок на користь ТОВ «Розетка.УА» за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

У судовому засіданні 27.04.2026 проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст судового рішення складено 05.05.2026.

Керуючись статтями 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 05.08.2019 №0010364402 в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 886 гривень 44 копійки.

3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Розетка.УА» (місцезнаходження: бульв. Міхновського Миколи, будинок 8А, місто Київ, 01103, ідентифікаційний код: 37193071) судовий збір у розмірі 13 (тринадцять) гривень 30 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (місцезнаходження: вулиця Кошиця, будинок 3, місто Київ, 02068, ідентифікаційний номер ВП: 44082145).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Кушнова А.О.