Ухвала від 04.05.2026 по справі 910/11545/24

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

"04" травня 2026 р. Справа№ 910/11545/24

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Бестаченко О.Л.

суддів: Шаратова Ю.А.

Скрипки І.М.

розглянувши матеріали апеляційної скарги Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2»

на рішення Господарського суду міста Києва

від 24.07.2025 (повний текст складено 06.04.2026)

у справі № 910/11545/24 (суддя - Селівон А.М..)

за позовом ІНФОРМАЦІЯ_3

до Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2»

про стягнення ІНФОРМАЦІЯ_4,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі № 910/11545/24 позовні вимоги задоволено частково.

Присуджено до стягнення з Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» на користь ІНФОРМАЦІЯ_3 ІНФОРМАЦІЯ_5 витрат зі сплати судового збору. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням суду першої інстанції, Дочірнє підприємство Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» звернулось до Північного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, у якій просить рішення Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі № 910/11545/24 скасувати та ухвалити нове, яким у задоволенні позовних вимог ІНФОРМАЦІЯ_3 до Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» про стягнення коштів у розмірі ІНФОРМАЦІЯ_6 - відмовити.

Також, в тексті апеляційної скарги скаржником заявлено клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі № 910/11545/24.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.04.2026 апеляційну скаргу Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючої судді (судді-доповідача) - Бестаченко О.Л., суддів: Скрипки І.М., Шаратов Ю.А.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 22.04.2026 апеляційну скаргу Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» на рішення Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі № 910/11545/24 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме для подання до Північного апеляційного господарського суду доказів сплати судового збору у розмірі 3 633,60 грн.

29.04.2026 до апеляційної інстанції через «Електронний суд» від Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» надійшла заява про усунення недоліків апеляційної скарги, до якої додано платіжну інструкцію № 1544 від 28.04.2026 на суму 3633,60 грн (три тисячі шістсот тридцять три гривні 60 копійок) на підтвердження сплати судового збору.

Стосовно клопотання про поновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги на рішення суду, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із основних засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження.

Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали поданої апеляційної скарги, колегією суддів встановлено, що оскаржуване рішення було прийнято 24.07.2025, повний текст складено та підписано 06.04.2026, відтак останнім днем подання апеляційної скарги є 27.04.2026.

Дочірнє підприємство Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» звернулось з апеляційною скаргою через Електронний суд 17.04.2026, тобто протягом двадцятиденного строку на апеляційне оскарження, відповідно, процесуальний строк не пропущено, а відтак підстави для його поновлення відсутні, що має наслідком залишення без розгляду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Колегія суддів встановила, що апеляційна скарга Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» на рішення Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі № 910/11545/24 відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстави для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 262 ГПК України питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 260 цього Кодексу. В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи. Якщо разом з апеляційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи (ч. 10 ст. 270 ГПК України).

Ціна позову у справі № 910/11545/24 складає ІНФОРМАЦІЯ_4, тобто є меншою ніж сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на момент подання позовної заяви (3028 грн з 01.01.2024*100 = 302 800,00 грн).

На підставі вищевикладеного, виходячи із зазначених правових норм, враховуючи ціну позову у даній справі, а також характер спірних правовідносин, колегія суддів вважає за можливе здійснити розгляд апеляційної скарги Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» на рішення Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі №910/11545/24 без повідомлення (виклику) учасників справи в порядку письмового провадження.

Окрім того, враховуючи те, що скаржником апеляційну скаргу подано безпосередньо до Північного апеляційного господарського суду, колегія суддів відповідно до ч. 4 ст. 262 ГПК України вважає за необхідне витребувати у Господарського суду міста Києва матеріали справи № 910/11545/24 у зв'язку з відкриттям апеляційного провадження.

Керуючись статтями 234, 235, 247, 258, 262, 270 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі № 910/11545/24 - залишити без розгляду.

2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» на рішення Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі №910/11545/24.

3. Розгляд апеляційної скарги Дочірнього підприємства Державної компанії «ІНФОРМАЦІЯ_1» - ІНФОРМАЦІЯ_2» на рішення Господарського суду міста Києва від 24.07.2025 у справі №910/11545/24 здійснювати у порядку письмового провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

4. Встановити учасникам справи строк для подання відзиву на апеляційну скаргу, заяв, клопотань, пояснень - протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.

Звернути увагу учасників справи, що згідно вимог ст. 263 ГПК України, до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

5. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених Господарським процесуальним кодексом України.

6. Витребувати з Господарського суду міста Києва матеріали справи № 910/11545/24.

7. Копію ухвали Північного апеляційного господарського суду надіслати учасникам справи та Господарському суду міста Києва.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя О.Л. Бестаченко

Судді Ю.А. Шаратов

І.М. Скрипка

Попередній документ
136234019
Наступний документ
136234021
Інформація про рішення:
№ рішення: 136234020
№ справи: 910/11545/24
Дата рішення: 04.05.2026
Дата публікації: 06.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Північний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (04.05.2026)
Дата надходження: 17.04.2026
Предмет позову: стягнення 99 625,00 коп
Учасники справи:
головуючий суддя:
БЕСТАЧЕНКО О Л
суддя-доповідач:
БЕСТАЧЕНКО О Л
СЕЛІВОН А М
відповідач (боржник):
Дочірнє підприємство Державної компанії "Укрспецекспорт" - Державне госпрозрахункове зовнішньоторгівельне підприємство "СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ"
Дочірнє підприємство Державної компанії "Укрспецекспорт"-Державне госпрозрахункове зовнішньоторгівельне підприємство "Спецтехноекспорт"
заявник апеляційної інстанції:
Дочірнє підприємство Державної компанії "Укрспецекспорт" - Державне госпрозрахункове зовнішньоторгівельне підприємство "СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ"
Дочірнє підприємство Державної компанії "Укрспецекспорт"-Державне госпрозрахункове зовнішньоторгівельне підприємство "Спецтехноекспорт"
позивач (заявник):
Служба безпеки України
представник заявника:
Степаненко Олексій Миколайович
представник скаржника:
Свиридов Ігор Борисович
суддя-учасник колегії:
СКРИПКА І М
ШАРАТОВ Ю А