Постанова від 04.05.2026 по справі 161/8781/26

Справа № 161/8781/26

Провадження № 3/161/2450/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 04 травня 2026 року

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., при секретарі Опальчук А.А., за участю особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Савчука І.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, адреса: АДРЕСА_1 , завідувача стоматологічним хірургічним відділенням КП «Волинська обласна клінічна лікарня», член ЕКОПФО КП «Волинська обласна клінічна лікарня», -

- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №211 від 20.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КП «Волинська обласна клінічна лікарня», відповідно до п.п. «ґ», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Встановлено, що згідно наказу №27-п/у від 15.08.1988 з 15.08.1988 ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача стоматологічним хірургічним відділенням КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради. ОСОБА_1 , відповідно до наказу директора КП «Волинська обласна клінічна лікарня» №9-од від 02 січня 2025 року включено до складу експертної команди лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд у КП «Волинська обласна клінічна лікарня». За таких обставин, член ЕКОПФО ОСОБА_1 , був зобов?язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2026 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 10.04.2026 о 16.25 год. Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації. А тому, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №212 від 20.04.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КП «Волинська обласна клінічна лікарня», відповідно до п.п. «ґ», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Встановлено, що згідно наказу №27-п/у від 15.08.1988 з 15.08.1988 ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача стоматологічним хірургічним відділенням КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради. ОСОБА_1 , відповідно до наказу директора КП «Волинська обласна клінічна лікарня» №9-од від 02 січня 2025 року включено до складу експертної команди лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд у КП «Волинська обласна клінічна лікарня». За таких обставин, член ЕКОПФО ОСОБА_1 , був зобов?язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 09.04.2026 о 16.10 год. Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації. А тому, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 24.04.2026 справи №161/8781/26, провадження №3/161/2450/26 та №161/8782/26, провадження №3/161/2451/26 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП об'єднано в одне провадження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією визнав, суду пояснив, що з вимогами антикорупційного законодавства ознайомлений, однак можливо невірно зрозумів законодавство. Просив суворо не карати.

Прокурор Савчук І.А. в судовому засіданні суду пояснив, що ОСОБА_1 належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією КП «Волинська обласна клінічна лікарня», вчинивши без поважних причин дії, які виразилися у несвоєчасному поданні декларації за 2024 рік та за 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Просив визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення особи, яка притягається до відповідальності, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п. 1, пп. "а", "в"-"г" п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.

На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п?яти років після припинення виконання нею зазначених Функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

Судом встановлено, що згідно наказу №27-п/у від 15.08.1988 з 15.08.1988 ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача стоматологічним хірургічним відділенням КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради.

Відповідно до наказу директора КП «Волинська обласна клінічна лікарня» №9-од від 02 січня 2025 року ОСОБА_1 включено до складу експертної команди лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд у КП «Волинська обласна клінічна лікарня».

Відповідно до п.п. «ґ», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, а тому, будучи членом ЕКОПФО КП «Волинська обласна клінічна лікарня», був зобов?язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025 та 01.04.2026 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 та 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 та 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 09.04.2026 о 16:10 год та 10.04.2026 о 16.25 год.

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції № 47-06/71859-25 від 25.08.2025, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що через збій в мережевій інфраструктурі Реєстру, доступ користувачів до публічної частини Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 16.01.2025 з 10:48 по 12:00. Через помилку, пов?язану з апаратним збоєм в роботі Реєстру, у період з 01:41 до 10:28 20.01.2025 доступ користувачів до публічної частини Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений. У зв?язку зі збоєм в роботі каналу передачі даних постачальника Інтернет послуг, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 26.02.2025 з 01:10 по 01:12 та з 02:19 по 03:27. У період з 15:03 по 15.10 07.03.2025 у зв?язку зі збоєм в роботі бази даних, доступ користувачів до персонального електронного кабінету Реєстру був обмежений. Через збій в роботі бази даних, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 10.03.2025 з 12:38 по 13:02. У зв?язку зі збоєм в роботі бази даних, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального електронного кабінету був обмежений 12.03.2025 з 15:01 по 15:17 та з 16:15 по 16:18. Через збій в роботі бази даних, доступ користувачів до персонального електронного кабінету Реєстру був обмежений 07.04.2025 3 00:00 по 10:25. У період з 19:15 по 21:42 21.04.2025 та з 19:03 по 21:05 28.04.2025 у зв?язку з проведенням планових робіт з оптимізації функціонування кластерів баз даних, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального кабінету у Реєстрі був обмежений. У зв?язку з проведенням робіт з переналаштування кластеру Redis, доступ користувачів до публічної частини Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 25.06.2025 з 21:15 по 21:21. Через збій в роботі каналу передачі даних постачальника Інтернет послуг, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 04.07.2025 з 04:52 по 04:59 та з 05:49 по 05:57. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 01.01.2025 по 10.07.2025, не зафіксовано.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 був зобов'язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025 та до 00 годин 00 хвилин 01.04.2026 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік та за 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), а фактично її подав 09.04.2026 о 16:10 год та 10.04.2026 о 16.25 год.

Вина ОСОБА_1 повністю доводиться матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №211 та №212 від 20.04.2026 року; копіями наказів, письмових пояснень, повідомлення НАЗК та іншими матеріалами справи.

Суд звертає увагу, що ОСОБА_1 , належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією КП «Волинська обласна клінічна лікарня», будь-яких поважних причин невиконання такого обв'язку вчасно не встановлено, декларації подав із запізненням.

Отже, своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Досліджені докази є логічними і послідовними, а тому не викликають сумнівів та в сукупності поза розумним сумнівом підтверджують обставини викладені у протоколі.

Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справи та не заперечується ним безпосередньо.

Враховуючи характер скоєних правопорушень, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, який свою вину визнав, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід також стягнути судовий збір у сумі 665,60 грн.

Керуючись ст.ст. 36, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення за правилами ст. 36 КУпАП у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят гривень).

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок за наступними реквізитами: (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк