про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду
04 травня 2026 року м. Харків Справа № 922/4286/25
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Крестьянінов О.О., суддя Демідова П.В., суддя Мартюхіна Н.О.,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 (вх. №968Х) на рішення Господарського суду Харківської області від 01.04.2026 у справі №922/4286/25
за позовом ОСОБА_1
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий центр Слобожанський»
2) Департаменту реєстрації Харківської міської ради
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні 1-го відповідача:
1) Закрите акціонерне товариство «ПРОМТЕКС»
2) Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради
про зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 звернулась з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий центр Слобожанський» та Департаменту реєстрації Харківської міської ради, в якому просила визнати припиненими повноваження ОСОБА_1 , як директора (одноосібного виконавчого органу) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ЦЕНТР СЛОБОЖАНСЬКИЙ» та правовідносин між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ЦЕНТР СЛОБОЖАНСЬКИЙ» щодо управління таким Товариством з моменту набрання законної сили судовим рішенням, що буде постановлено за результатом розгляду матеріалів справи за цим позовом; зобов'язати Департамент реєстрації Харківської міської ради внести запис про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про ОСОБА_1 , як керівника (директора) та особи, яка може вчиняти дії від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ЦЕНТР СЛОБОЖАНСЬКИЙ».
Рішенням Господарського суду Харківської області від 01.04.2026 у справі №922/4286/25 (суддя Мужичук Ю.Ю.) у позові відмовлено повністю.
ОСОБА_1 звернулась з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права просить скасувати рішення Господарського суду Харківської області від 01.04.2026 у справі №922/4286/25; ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю; розгляд матеріалів апеляційної скарги здійснювати за участі представника ОСОБА_1 - адвоката Бойко Максима Геннадійовича, забезпечивши участь представника у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв'язку поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме за допомогою сервісу vkz.court.gov.ua, що узгоджується із приписами ст. 197 ГПК України.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали не надійшло.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги на відповідність їх вимогам Господарського процесуального кодексу України та провівши підготовчі дії, колегія суддів Східного апеляційного господарського суду встановила, що подані матеріали є достатніми для відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду.
Враховуючи наявну технічну можливість проведення відеоконференції, суд вважає можливим задовольнити заяву представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Разом із цим, колегія суддів звертає увагу, що відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Отже, ТОВ «ТОРГОВИЙ ЦЕНТР СЛОБОЖАНСЬКИЙ» та ЗАТ «ПРОМТЕКС» віднесено до категорії осіб, які зобов'язані зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЕСІТС) або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Проте, судом апеляційної інстанції встановлено відсутність у ТОВ «ТОРГОВИЙ ЦЕНТР СЛОБОЖАНСЬКИЙ» (код ЄДРПОУ 22617669) та у ЗАТ «ПРОМТЕКС» (код ЄДРПОУ 31134204) електронного кабінету в ЕСІТС та її окремій підсистемі (модулі), що підтверджується відповідями №34328160 та № 34328203 про відсутність зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС від 13.04.2026, сформованою засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд».
Керуючись ст. 234, 254, 262 Господарського процесуального кодексу України,
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 (вх. №968Х) на рішення Господарського суду Харківської області від 01.04.2026 у справі №922/4286/25.
2. Встановити учасникам справи строк по 19.05.2026 для подання відзиву на апеляційну скаргу, заяв, клопотань та письмових пояснень з доказами їх надсилання іншим учасникам провадження.
Відзив має бути оформлено відповідно до вимог ст. 263 ГПК України, якою, зокрема, передбачено, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
3. Повідомити учасників справи, що розгляд апеляційної скарги відбудеться "09" червня 2026 р. о 10:30 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань №104.
4. Заяву представника позивача адвоката Бойко Максима Геннадійовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
5. Судові засідання у справі №922/4286/25 проводити за участю представника ОСОБА_1 - адвоката Бойко Максима Геннадійовича за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку.
6. Роз'яснити іншим учасникам справи, що вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, відповідно до статті 197 Господарського процесуального кодексу України.
7. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ЦЕНТР СЛОБОЖАНСЬКИЙ» та Закрите акціонерне товариство «ПРОМТЕКС» зареєструвати електроні кабінети відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати за веб-адресою eag.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя О.О. Крестьянінов
Суддя П.В. Демідова
Суддя Н.О. Мартюхіна