вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"04" травня 2026 р. Справа№ 910/8852/25
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Гаврилюка О.М.
суддів: Кропивної Л.В.
Суліма В.В.
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой»
про ухвалення додаткового рішення
за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Укpнaфта»
на рішення Господарського суду міста Києва від 11.12.2025 (повний текст складено 19.12.2025)
та на додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 19.12.2025
у справі №910/8852/25 (суддя Ващенко Т.М.)
за первісним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой»
до Публічного акціонерного товариства «Укpнaфта»
про стягнення 1 061 371, 76 грн
за зустрічним позовом Публічного акціонерного товариства «Укpнaфта»
до Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой»
про стягнення 147 787, 40 грн
Постановою Північного апеляційного господарського суду від 23.04.2026 апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Укpнaфта» на рішення Господарського суду міста Києва від 11.12.2025 та на додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 19.12.2025 у справі №910/8852/25 залишено без задоволення. Рішення Господарського суду міста Києва від 11.12.2025 у справі № 910/8852/25 залишено без змін. Додаткове рішення Господарського суду міста Києва від 19.12.2025 у справі №910/8852/25 залишено без змін. Судовий збір за розгляд апеляційної скарги покладено на скаржника.
28.04.2026 до Північного апеляційного господарського суду від Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой» надійшла заява про ухвалення додаткового рішення із проханням стягнути з Публічного акціонерного Товариства «Укpнaфта» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажне управління «ЕнергоюжспецстроЙ» судові витрати на професійну правничу допомогу в суді апеляційної інстанції у розмірі 20 000,00 грн.
Згідно протоколу передачі судової справи (апеляційної скарги, заяви, картки додаткових матеріалів) раніше визначеному головуючому судді (судді-доповідачу) (складу суду) справу №910/8852/25 передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Гаврилюк О.М., судді: Кропивна Л.В., Сулім В.В.
Приписами ч.ч. 3, 4 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Виходячи із зазначених правових норм, розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой» про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/8852/25 підлягає здійсненню без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає за необхідне витребувати у Господарського суду Черкаської області матеріали справи № 925/271/25.
Керуючись ст.129, 234, 244 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд
1. Призначити до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой» про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/8852/25 без повідомлення (виклику) учасників справи.
2. Роз'яснити Публічному акціонерному товариству «Укpнaфта» право подати до суду апеляційної інстанції заперечення (пояснення, міркування) на заяву Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой» про ухвалення додаткового рішення в письмовій формі протягом п'яти днів з дня вручення копії даної ухвали.
3. Всі документи та письмові докази подаються через електрону адресу суду (мають містити електронний підпис) або відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденко, 1а (І поверх).
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя О.М. Гаврилюк
Судді Л.В. Кропивна
В.В. Сулім