Рішення від 27.04.2026 по справі 932/10529/25

Єдиний унікальний номер 932/10529/25

Номер провадження2-а/205/47/26

Єдиний унікальний номер № 932/10529/25

Провадження № 2а/205/47/26

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2026 року м. Дніпро

Новокодацький районний суд міста Дніпра у складі: головуючої судді - Басової Н.В., за участю секретаря судового засідання - Пєтіної К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, закриття справи про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

26.08.2025 року ОСОБА_1 звернулась до Шевченківського районного суду міста Дніпра із вищевказаним позовом, у якому просила скасувати постанову відповідача про накладення адміністративного стягнення серії № 003923 від 05.08.2025 року, винесену в.о. начальника відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті відносно Руденко О.О. (керівника ТОВ «АГРОСОЛЮШЕН 2020») за ч. 4 ст. 132-2 КУпАП і закрити справу про адміністративне правопорушення.

Позов мотивований тим, що 19.07.2025 року приблизно о 13 год. 00 хв. на а/д М-28 «Одеса-Южний» 26 км + 720 м, посадовими особами відповідача було зупинено транспортний засіб МАН, н.з. НОМЕР_1 з причепом KRONE, н.з. НОМЕР_2 з метою проведення габаритно-вагового контролю та проведення рейдової перевірки. В процесі здійснення габаритно-вагового контролю посадовими особами відповідача було встановлено, що вказаний транспортний засіб із причепом перевищують нормативно допустимі вагові параметри, а саме: загальна вага транспортного засобу складає 57,06 т, при нормативно-допустимій 40 т, що у відсотковому співвідношенні складає більш 42,62 %, що призводить до порушення ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами рейдової перевірки було складено Акт рейдової перевірки серії ОАР № 042316 від 19.07.2025 року, Акт про перевищення нормативних вагових параметрів серії ОАВ № 003494 від 19.07.2025 року та Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю серії ДЗ № 013447 від 19.07.2025 року, які були складені відносно автомобільного перевізника ФОП ОСОБА_2 . В ході рейдової перевірки водій ОСОБА_2 надав посадовим особам відповідача товарно-транспортну накладну № 1к від 14.07.2025 року, яка передбачала перевезення вантажу у кількості, 39 440 кг, тобто надав ТТН за іншу господарську операцію, яка фактично була завершена 15.07.2025 року. Зважування транспортного засобу ОСОБА_2 , яке проходило 19.07.2025 року виявило, що загальна маса вантажу складає 57 060 кг. У зв'язку з тим, що водій ОСОБА_2 надав ТТН № 1к від 14.07.2025 року, це і обумовило формування сумнівів у посадових осіб відповідача щодо невідповідності фактичної ваги до зазначеної ваги у ТТН. Позивач зазначає, що ТТН № 1к від 14.07.2025 року не є належним доказом у вчиненні ТОВ «АГРОСОЛЮШЕН 2020» адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 132-2 КУпАП, адже накладена стосувалась іншої дати поїздки і була помилкового надана водієм ОСОБА_2 в дату рейдової перевірки 19.07.2025 року.

Ухвалою Шевченківського районного суду міста Дніпра від 01.09.2025 року справу направлено за підсудністю до Соборного районного суду міста Дніпра.

Ухвалою Соборного районного суду міста Дніпра від 12.12.2025 року справу передано за підсудністю до Новокодацького районного суду міста Дніпра.

Ухвалою Новокодацького районного суду міста Дніпра від 21.01.2026 року відкрито провадження справі.

Позивач у судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи сповіщалась належним чином. Письмово просила розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи сповіщалась належним чином. У відзиві на позов представник Державної служби України з безпеки на транспорті просив відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що 19.07.2025 року посадовими особами Укртрансбезпеки здійснювалась рейдова перевірка (перевірка на дорозі) відповідно до направлення від 10.07.2025 року № НР 000658. 19.07.2025 року на ділянці автомобільної дороги М-28 Одеса-Южне було зупинено вантажний автомобіль у складі спеціального вантажного сідлового тягача MAN та напівпричепа марки KRONE, державний реєстраційний знак НОМЕР_3 / НОМЕР_4 , водій ОСОБА_2 . Зазначений транспортний засіб здійснював вантажне перевезення на підставі наданої товарно-транспортної накладної від № 1К від 14.07.2025 року. 0 12 год. 45 хв. на габаритно-ваговому комплексі на а/д М-28 Одеса-Южне було проведено зважування вантажного автомобіля у складі спеціального вантажного сідлового тягача MAN та напівпричепа марки KRONE, державний реєстраційний знак НОМЕР_3 / НОМЕР_4 та встановлено перевищення визначених законодавством габаритно-вагових норм, а саме: загальна маса транспортного засобу склала 57,06 тон при допустимих 40 тон (42,65 % перевищення), навантаження на одиночну вісь склало 12,54 тон при нормативно допустимих 11,5 тон (9,04 % перевищення), навантаження на здвоєну вісь склало 23,17 тон при допустимих 18 тон (перевищення 28,72 %). В подальшому, у зв'язку з відмовою водія транспортного засобу привести вагові параметри транспортного засобу у відповідність шляхом розвантаження/перевантаження - посадовими особами Відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області було складено акт про блокування № АБ 002212 транспортного засобу. Відповідно до товарно-транспортної накладної № 1К від 14.07.2025 року вантажовідправником є ТОВ «Агросолюшен 2020», а загальна маса транспортного засобу складає 39 440 кг. Враховуючи вищезазначене, вантажовідправником було внесено відомості про масу вантажу до ТТН, які не відповідали фактично зафіксованим ваговим показникам, та перевищували встановлені законодавством вагові нормативи на 42,65 %. За диспозицією вказаної норми на вантажовідправника вантажу покладається відповідальність за внесення (зазначення) ним відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж, що не відповідають фактичним даним. Вантажовідправник зобов'язаний: вносити до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж відомості про масу або габарити вантажу, а також повне найменування вантажоодержувача та автомобільного перевізника (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті або відмітку у відповідному полі в ID-картці), прізвище, ім'я, по батькові, номер посвідчення водія, а також інші відомості, визначені законодавством; надавати перевізнику необхідні документи на вантаж, що містять достовірну інформацію; здійснювати в установленому порядку страхування відповідальності на випадок настання негативних наслідків під час перевезення вантажів; відшкодовувати витрати та збитки, заподіяні внаслідок порушення ним законодавства з питань перевезення вантажів. Так, згідно відомостей товарно-транспортної накладної від 14.07.2025 року № 1К, яка була надана посадовим особам відповідача під час проведення перевірки, вантажовідправником визначено ТОВ «АГРОСОЛЮШЕН 2020». Керівником зазначеної юридичної особи, на момент винесення оскаржуваної постанови, згідно відомостей з ЄДР, був позивач - ОСОБА_1 . Зі змісту товарно-транспортної накладної вбачається, що вона містить відтиск печатки ТОВ «АГРОСОЛЮШЕН 2020», а також містить підпис. Підпис вантажовідправника наділяє ТТН юридичною силою та засвідчує додержання вимог щодо письмової форми її оформлення. Саме вантажовідправник має право на: передачу вантажу перевізнику для перевезення; відшкодування збитків, що виникли внаслідок втрати чи пошкодження вантажу. Вантажовідправник зобов'язаний: вносити до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж відомості про масу або габарити вантажу. Саме виходячи з відомостей ТТН, наданої водієм, та з результатів проведеного фактичного зважування транспортного засобу, посадовими особами Укртрансбезпеки було зафіксовано порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 132-2 КУпАП. разі заперечень керівника вантажовідправника щодо покладення відповідальності як на належну повноважну особу з'ясування даних про належність такої особи до суб'єктів відповідальності за приписами ст. 132-2 КУпАП може забезпечуватись через оцінку розподілу повноважень, зокрема в частині покладення обов'язку внесення відомостей до товарнотранспортних накладних або інших документів, пов'язаних із ними посадових інструкцій. Оскільки за результатом отримання в порядку ст. 279-5 КУпАП даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідачем здобуто відомості про Позивача як керівника належну повноважну посадову особу, при цьому, підстави наділення відповідним статусом іншої посадової особи товариства, у тому числі, за даними Реєстру - відсутні, суб'єкт правопорушення визначено правильно із дотриманням вимог законодавства. Згідно статті 122 КУпАП, суб'єктом відповідальності за ст. 132-2 КУпАП є уповноважена посадова особа вантажовідправника. Фактично на момент перевірки водієм було надано документ, який послугував підставою для прийняття оскаржуваного рішення, підстави для неприйняття вказаної ТТН у посадової особи Укртрансбезпеки були відсутні.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист

Суд, з'ясувавши обставини по справі, перевіривши їх наданими доказами дійшов наступних висновків.

Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

В ході судового розгляду встановлено, що 19.07.2025 року на ділянці автомобільної дороги М-28 Одеса-Южне було зупинено вантажний автомобіль у складі спеціального вантажного сідлового тягача MAN та напівпричепа марки KRONE, державний реєстраційний знак НОМЕР_3 / НОМЕР_4 , та о 12 год. 45 хв. на габаритно-ваговому комплексі на а/д М-28 Одеса-Южне було проведено зважування вантажного автомобіля у складі спеціального вантажного сідлового тягача MAN та напівпричепа марки KRONE, державний реєстраційний знак НОМЕР_3 / НОМЕР_4 , та встановлено перевищення визначених законодавством габаритно-вагових норм, а саме: загальна маса транспортного засобу склала 57,06 тон при допустимих 40 тон (42,65 % перевищення), навантаження на одиночну вісь склало 12,54 тон при нормативно допустимих 11,5 тон (9,04 % перевищення), навантаження на здвоєну вісь склало 23,17 тон при допустимих 18 тон (перевищення 28,72 %).

Постановою відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті від 05.08.2025 року № ПС003923 ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 132-2 КУпАП, та накладено на неї штраф у розмірі 51 000,00 грн. Вказаною постановою встановлено, що вантажовідправником було внесено відомості про масу вантажу до ТТН № 1К від 14.07.2025 року, що не відповідають фактичним даним та перевищують встановлені законодавством нормативно-правові (вагові) параметри понад 30%.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ч. 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух», з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року № 879 Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування, до великовагових та великогабаритних транспортних засобів відносяться транспортні засоби вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 ПДР.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приписами ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно з вимогами ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються ст. ст. 279-1 - 279-8 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 229 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, зв'язані з порушенням правил користування автомобільним транспортом, і, зокрема, про адміністративні правопорушення, які передбачені ст. 132-2 КУпАП, розглядають органи автомобільного транспорту.

Згідно з п. п. 1, 7 Положення про Державну службу України з безпеки на наземному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11.02.2015 року, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури (далі - Міністр) і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Укртрансбезпека для виконання покладених на неї завдань має право, зокрема: використовувати у своїй діяльності транспортні засоби, зокрема спеціалізовані, та засоби вимірювальної техніки; у разі виявлення порушень законодавства щодо габаритно-вагового контролю під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) копіювати, сканувати документи, які пред'являють водії транспортних засобів під час проведення такої перевірки, та використовувати їх як доказ під час розгляду справ про порушення законодавства; користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв'язку та іншими технічними засобами; використовувати стаціонарні або пересувні пункти габаритно-вагового контролю; використовувати засоби фото- і відеофіксації процесу перевірки, зокрема в автоматичному режимі тощо.

Таким чином, Укртрансбезпека з метою забезпечення виконання покладених на неї законодавством завдань, зокрема в частині здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів має право: проводити рейдові перевірки (перевірки на дорозі); використовувати засоби фото- і відеофіксації процесу перевірки, зокрема в автоматичному режимі.

Положеннями ч. 4 ст. 132-2 КУпАП передбачено, що внесення (зазначення) вантажовідправником відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж, що не відповідають фактичним даним, які перевищують нормативно встановлені законодавством вагові або габаритні параметри понад 30 відсотків, крім вантажовідправника, який одночасно є перевізником цього вантажу, а так само внесення (зазначення) вантажовідправником відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж, що перевищують нормативно встановлені законодавством вагові або габаритні параметри понад 30 відсотків, за відсутності оформленого дозволу на проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян, фізичних осіб - підприємців або уповноважених посадових осіб вантажовідправника в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000) грн.

Таким чином, саме на вантажовідправника вантажу покладається відповідальність за внесення (зазначення) ним відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж, що не відповідають фактичним даним.

Згідно ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», вантажовідправник - фізична особа, фізична особа-підприємець або юридична особа, яка надає перевізнику вантаж для перевезення та вносить відповідні відомості до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж.

Вантажовідправник зобов'язаний, зокрема, вносити до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж відомості про масу або габарити вантажу, надавати перевізнику необхідні документи на вантаж, що містять достовірну інформацію. (ст. 51-1 Закону України «Про автомобільний транспорт»).

Як встановлено, 19.07.2025 року посадовими особами Укртрансбезпеки здійснювалась рейдова перевірка (перевірка на дорозі) відповідно до направлення від 10.07.2025 року № НР 000658, в тому числі габаритно-ваговий контроль. Так, о 12 год. 45 хв. на а/д М-28 Одеса-Южне було здійснено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля у складі спеціального вантажного сідлового тягача MAN та напівпричепа марки KRONE, державний реєстраційний знак НОМЕР_3 / НОМЕР_4 ,

За результатами проведеного зважування виявлено порушення нормативних вагових параметрів визначених пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306, а саме: загальна маса транспортного засобу склала 57,06 тон при допустимих 40 тон (42,65 % перевищення), навантаження на одиночну вісь склало 12,54 тон при нормативно допустимих 11,5 тон (9,04 % перевищення), навантаження на здвоєну вісь склало 23,17 тон при допустимих 18 тон (перевищення 28,72 %).

Згідно наданої водієм транспортного засобу, під час проведення рейдової перевірки товарно-транспортної накладної № 1К від 14.07.2025 року вантажовідправником є ТОВ «Агросолюшен 2020», а загальна маса транспортного засобу складає 39 440 кг. Між тим, матеріалами габаритно-вагового контролю було встановлено що загальна маса транспортного засобу з вантажем становила 57,06 тон.

Таким чином, вантажовідправником ТОВ «Агросолюшен 2020» було внесено до товарно-транспортної накладної відомості про масу вантажу, що перевищує нормативно встановлені законодавством вагові параметри понад 30 відсотків.

Як зазначалось вище, за вказане порушення передбачена відповідальність відповідно до частини четвертої статті 132-2 КУпАП.

Відтак, 05.08.2026 року в.о. начальника відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті Романченко В.В. винесена оскаржувана постанова відносно ОСОБА_1 , керівника ТОВ «Агросолюшен 2020».

Так, розгляд справ про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті врегульовано статтею 279-5 КУпАП.

Вказаною статтею передбачено, що у разі якщо адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, або в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтею 132-2 цього Кодексу, уповноважені на те посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а в разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлюють відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, або вантажовідправника.

Таким чином, виходячи з відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, уповноважена особа Укртрансбезпеки, згідно ч. 1 ст. 279-5 КУпАП, правомірно встановила відповідальну особу вантажовідправника ОСОБА_1 , як керівника ТОВ «Агросолюшен 2020».

Згідно п. 1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Мінтрансу України № 363 від 14.10.1997 року, товарно-транспортна накладна - це єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для Обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов'язкові реквізити, передбачені цими Правилами.

Вимоги, щодо оформлення товарно-транспортної накладної, в якій мають бути обов'язкові реквізити, в тому числі і такі як: транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа/напівпричепа), його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто, передбачені ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

В даному випадку у водія не було інших документів на вантаж, а була надана саме ТТН № 1К від 14.07.2025 року, із заповненими в ній реквізитами, а саме була вказана вантажовідправником маса.

А документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Такого правового висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 06.07.2023 року у справі № 560/514/22.

Вищенаведені обставини, відповідно до вказаної в ТТН № 1К від 14.07.2025 року маси транспортного засобу, свідчать про відображення позивачем в наведеній товарно-транспортній накладній недостовірної інформації про масу перевозимого товару.

Таким чином, аналізуючи наведені вище правові норми та встановлені фактичні обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що відповідачем доведено факт вчинення позивачем, як директором ТОВ «Агросолюшен 2020» адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 132-2 КУпАП, тому винесена уповноваженою особою постанова серія 05.08.2025 року № ПС003923 відображає усі істотні ознаки складу адміністративного правопорушення, є законною та обґрунтованою, а тому підстави для її скасування відсутні.

Враховуючи приписи ст.139 КАС України судові витрати необхідно залишити за позивачем.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 19, 55 Конституції України, ст. ст. 14, 29 Закону України «Про дорожній рух», ст. ст. 7, 9-11, 132-1, 247, 251-252, 255, 258, 280, 283, 293 КУпАП, ст. ст. 5, 7-10, 72, 77, 121-122, 132, 134, 139, 229, 241-246, 250, 286 КАС України,

УХВАЛИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_5 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ: 398816845, місцезнаходження: м. Київ, вул. Антоновича, 51) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, закриття справи про адміністративне правопорушення - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.В. Басова