Справа № 201/4891/26
Провадження № 3/201/1086/2026
17 квітня 2026 року Соборний районний суд міста Дніпра у складі судді - Шелестова К.О., з секретарем: Аленіним Н.Є., за участю: прокурора - Кривцун С.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилась у м. Батумі, Аджарської АРСР, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, не заміжньої, працюючої провідним економістом в КНТ «ДОПАБ» ДОР, притягнутої за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-
Посадовою особою Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, стосовно ОСОБА_1 було складено протоколи про адміністративні правопорушення №№ 328 - 395, за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, відповідно до яких, остання вчинила адміністративні правопорушення за наступних обставин.
Відповідно до Статуту КНТ «Дніпропетровське обласне патолого-анатомічне бюро» Дніпропетровської обласної ради є закладом охорони здоров'я, що надає послуги будь-яким особам у порядку та на умовах, установлених законодавством України та статутом. Товариство правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов'язків комунального закладу «Дніпропетровське обласне патологоанатомічне бюро». Засноване на спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Дніпропетровської області й перебуває в управлінні Дніпропетровської обласної ради. Єдиним учасником (засновником) товариства є Дніпропетровська обласна рада.
Згідно з абз. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.
Згідно з наказом № 15-К від 17 лютого 2022 року КНТ «ДОПАБ» ДОР «Про виконання обов'язків тимчасово відсутнього головного бухгалтера» на ОСОБА_1 , економіста бюро, за її згодою, було покладено виконання обов'язків головного бухгалтера, на період перебування ОСОБА_2 у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами з 17 лютого 2022 року по 06 червня 2022 року. Наказами: № 57-К від 08 липня 2022 року та № 15-В від 22 квітня 2025 року, ОСОБА_1 , було подовжено термін виконання обов'язків головного бухгалтера КНТ «ДОПАБ» ДОР.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи в.о. головного бухгалтера КНТ «ДОПАБ» ДОР, є посадовою особою юридичної особи публічного права в період з 17 лютого 2022 року по 21 жовтня 2025 року, і, відповідно до положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом, на якого поширювалась дія вказаного Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Відповідно до п.п. 3.11 Колективного договору КНТ «ДОПАБ» ДОР: Виплачувати доплати та надбавки до посадового окладу, тарифної ставки працівників згідно з додатком № 8; Також п.п. 3.14 Колективного договору: може виплачуватись доплата працівникам, які водночас із основною роботою додатково виконують роботу за іншою професією або обов'язки тимчасово відсутнього працівника, в розмірі до 50% посадового окладу за основною посадою.
На виконання вимог щодо визначення надбавок, доплат, винагород та інших стимулюючих виплат виконувачем обов'язків начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР ОСОБА_3 видано наказ № 19 від 19 червня 2023 року, яким створено комісію щодо розподілу економії фонду заробітної плати та визначено її персональний склад, до якої включено наступних посадових осіб, а саме: виконуючий обов'язки начальника підприємства - ОСОБА_4 ; заступник начальника бюро - ОСОБА_5 ; виконуючий обов'язки головного бухгалтера - Тамара Гончарова; бухгалтер - ОСОБА_6 ; інспектор з кадрів - Надія Штирляєва; голова ППО - ОСОБА_7 ; лікар-патологоанатом від онкопатології - ОСОБА_8 .
Крім того, вказаним наказом визначено, що погодження сум премій, доплат та інших стимулюючих виплат відбувається на спільному засіданні КНТ «ДОПАБ» ДОР шляхом голосування його учасниками. Зазначений наказ № 19 від 19 червня 2023 року всім учасникам після його видання доведено до відома, під особистий підпис.
Встановлено, що 24 травня 2024 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 34-К від 27 травня 2024 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 травня 2024 року по 31 травня 2024 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 35-К від 27 травня 2024 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у травні 2024 року премії у сумі 37 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 25 червня 2024 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 41-К від 27 червня 2024 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 червня 2024 року по 30 червня 2024 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 44-К від 27 червня 2024 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у червні 2024 року премії у сумі 30 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 26 липня 2024 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 48-К від 26 липня 2024 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 липня 2024 року по 31 липня 2024 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 50-К від 26 липня 2024 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у липня 2024 року премії у сумі 35 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 26 серпня 2024 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 53-К від 27 серпня 2024 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 серпня 2024 року по 30 серпня 2024 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 56-К від 27 серпня 2024 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у серпні 2024 року премії у сумі 35 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 26 вересня 2024 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 63-К від 27 вересня 2024 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 вересня 2024 року по 30 вересня 2024 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 64-К від 27 вересня 2024 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у вересні 2024 року премії у сумі 45 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 25 жовтня 2024 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 72-К від 28 жовтня 2024 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 жовтня 2024 року по 31 жовтня 2024 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 71-К від 28 жовтня 2024 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у жовтні 2024 року премії у сумі 45 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 26 листопада 2024 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 76-К від 27 листопада 2024 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 листопада 2024 року по 30 листопада 2024 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 78-К від 27 листопада 2024 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у листопаді 2024 року премії у сумі 45 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 26 грудня 2024 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 84-К від 27 грудня 2024 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 грудня 2024 року по 31 грудня 2024 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 86-К від 27 грудня 2024 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у грудні 2024 року премії у сумі 45 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 27 січня 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 6-К від 27 січня 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 січня 2025 року по 31 січня 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 7-К від 27 січня 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у січні 2025 року премії у сумі 40 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 27 лютого 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 15-К від 27 лютого 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 лютого 2025 року по 28 лютого 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 17-К від 27 лютого 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у лютому 2025 року премії у сумі 40 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 26 березня 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 21-К від 27 березня 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 березня 2025 року по 31 березня 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 23-К від 27 березня 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у березні 2025 року премії у сумі 40 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 24 квітня 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 31-К від 25 квітня 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 квітня 2025 року по 30 квітня 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 33-К від 25 квітня 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у квітні 2025 року премії у сумі 15 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 28 травня 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 43-К від 28 травня 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 травня 2025 року по 31 травня 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 44-К від 28 травня 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у травні 2025 року премії у сумі 32 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 24 червня 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 52-К від 27 червня 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 червня 2025 року по 30 червня 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 55-К від 27 червня 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у червні 2025 року премії у сумі 40 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 28 липня 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 64-К від 29 липня 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 липня 2025 року по 31 липня 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 67-К від 28 липня 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у липні 2025 року премії у сумі 40 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 25 серпня 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 74-К від 27 серпня 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 серпня 2025 року по 31 серпня 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 75-К від 27 серпня 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у серпні 2025 року премії у сумі 40 000,00 гривень.
Крім того встановлено, що 23 вересня 2025 року проходило спільне засідання адміністрації та первинної профспілкової організації - комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, на якому розглядались питання розподілу фонду економії заробітної плати, питання про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з фонду економії заробітної плати, питання щодо преміювання, у тому числі, головного бухгалтера ОСОБА_1 . Під час розгляду цього питання, в.о. головного бухгалтера ОСОБА_1 , як член комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, у порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила вказаний колегіальний орган про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час розгляду питань щодо надання доплати до посадового окладу та щодо погодження сум премій, а також взяла участь у розгляді питання та голосуванні за прийняття рішення щодо власного преміювання та щодо власної доплати до посадового окладу, чим вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У подальшому, вищевказані рішення щодо доплати та щодо преміювання, прийняті на спільному засіданні адміністрації та первинної профспілкової організації, стали підставою для включення ОСОБА_1 до: наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 89-К від 23 вересня 2025 року «Про доплати до посадових окладів» та надання їй доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі з 01 вересня 2025 року по 30 вересня 2025 року у розмірі 50% з фонду економії заробітної плати; наказу начальника КНТ «ДОПАБ» ДОР № 90-К від 24 вересня 2025 року «Про надання премії» та виплати їй за результатами роботи у вересні 2025 року премії у сумі 40 000,00 гривень.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді в.о. головного бухгалтера комунального некомерційного товариства «Дніпропетровське обласне паталого-анатомічне бюро» Дніпропетровської обласної ради та будучи членом комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати, являючись згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, в порушення вимог ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про запобігання корупції», з травня 2024 року по вересень 2025 року:
- не повідомляла у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів колегіальний орган - комісію щодо розподілу економії фонду заробітної плати, під час розгляду питання щодо: погодження сум премій працівникам КНТ «ДОПАБ» ДОР, серед яких вона була премійована особисто; надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі та визначення працівників КНТ «ДОПАБ» ДОР, яким надавалась доплата, серед яких вона була особисто, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
- вчиняла дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме брала участь у: голосуванні на засіданні комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати про визначення сум премій працівникам КНТ «ДОПАБ» ДОР, серед яких вона була премійованої особисто; голосуванні на засіданні комісії щодо розподілу економії фонду заробітної плати про надання доплати до посадового окладу за складність та напруженість в роботі у розмірі 50% та визначення працівників КНТ «ДОПАБ» ДОР, яким надається доплата, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала у повному обсязі та підтвердила фактичні обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення.
Прокурор Кривцун С.О. у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та призначити останній покарання у вигляді штрафу, посилаючись на достатність доказів її винуватості у вчиненні зазначених правопорушень.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, суд доходить до наступних висновків.
Відповідно до абз. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 65-1 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з вимогами КУпАП, одним із завдань провадження у адміністративних справах цієї категорії є забезпечення судами своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин, передбачених ст.ст. 247 і 280 КУпАП, звертаючи особливу увагу на з'ясуванні таких питань: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого КУпАП; чи є особа винною у його вчиненні; чи належить вона до суб'єктів цього правопорушення; чи не містить правопорушення ознак злочину; чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ст. 38 КУпАП; чи немає інших обставин, що виключають провадження у справі.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наступними доказами, а саме: поясненнями безпосередньо ОСОБА_1 , наданими у судовому засіданні, листом КНТ «ДОПАБ» ДОР № 01-01/51-26 від 10 березня 2026 року з додатками - наказами про призначення на посаду, переведення, переміщення в.о. начальника та головного бухгалтера, посадовими інструкціями в.о. начальника та в.о. головного бухгалтера, статутом КНТ «ДОПАБ» ДОР, відомостями щодо нарахування заробітної плати та премій та доплат в.о. головного бухгалтера, копії протоколів засідань, службових записок, наказів, які стали підставою для виплати премій, надбавок, доплат працівникам підприємства з травня 2024 року по вересень 2025 року.
Спираючись на встановлені фактичні обставини даного адміністративного провадження, які підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, є доведеною, у зв'язку з чим, враховуючи конкретні обставини і характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, ступінь її вини і майновий стан, обставини, які пом'якшують та обтяжують її відповідальність, суд вважає за необхідне накласти на останню адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», із змінами та доповненнями, стягнути з правопорушниці судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 34-36, 172-6, 251-252, 268, 283-285 КУпАП, ст. 1, 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суд -
Визнати винуватою ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти на останню адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6 800,00 грн. (шість тисяч вісімсот).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,60 грн. (шістсот шістдесят п'ять гривень шістдесят копійок).
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Соборний районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.О. Шелестов