Ухвала від 01.05.2026 по справі 910/13406/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-58, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01.05.2026м. ДніпроСправа № 910/13406/25

Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Дичко В.О., розглянувши матеріали за позовом Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, АДРЕСА_1

до Товариства з обмеженою відповідальністю ''Авангардком'', Полтавська область, Лубенський район, с. Окіп

про стягнення пені і штрафу

ВСТАНОВИВ:

Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авангардком" про ситягнення 203 868 грн, у тому числі пені в сумі 135 912 грн та штрафу в сумі 67 956 грн.

В обґрунтування позову зазначає, що відповідач не поставив товар за договором №172/ВОЗ-2025 від 25.04.2025 та оформленою за вказаним договором заявкою № 78/1/10-1671-2025 від 01.05.2025 року.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.10.2025 прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження у справі № 910/13406/25 у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.11.2025 матеріали справи №910/13406/25 за позовом Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авангардком" про стягнення грошових коштів передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) на розгляд до Господарського суду Дніпропетровської області.

27.04.2026 матеріали справи № 910/13406/25 надійшли до Господарського суду Дніпропетровської області.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.04.2026 справу № 910/13406/25 передано на розгляд судді В.О. Дичку.

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї документів, господарський суд дійшов висновку, що позов не може бути прийнято до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Позивач зазначив таку адресу відповідача: АДРЕСА_2 .

Однак за відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (відповідь № 2682382 від 01.05.2026) місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Авангардком": 03045, м. Київ, вул. Новопирогівська, буд. 62а.

Також Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України в позові не вказала адресу електронної пошти відповідача.

Відповідно до абз. 1 ч. 7 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у разі пред'явлення юридичною особою позову про стягнення грошових коштів у позовній заяві зазначаються реквізити рахунку позивача в банку, небанківському надавачі платіжних послуг.

Згідно з ч. 7 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, у разі зазначення в позовній заяві реквізитів рахунку позивача в банку, небанківському надавачі платіжних послуг до заяви додається документ, що підтверджує наявність такого рахунку.

Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України звернулась до суду з позовом про стягнення грошових коштів у сумі 203 868 грн, тому позивачу необхідно вказати реквізити рахунку Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України в банку, небанківському надавачі платіжних послуг та надати документ, що підтверджує наявність такого рахунку.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За наведених вище обставин, оскільки пред'явлений позов не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити позов без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.

Суд звертає увагу, що згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України - залишити без руху.

2. Позивачу протягом п'яти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- зазначити правильне місцезнаходження та адресу електронної пошти відповідача;

- вказати реквізити рахунку позивача в банку, небанківському надавачі платіжних послуг, а також надати документ, що підтверджує наявність такого рахунку.

3. Роз'яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви в установлений судом строк заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Дичко

Попередній документ
136147359
Наступний документ
136147361
Інформація про рішення:
№ рішення: 136147360
№ справи: 910/13406/25
Дата рішення: 01.05.2026
Дата публікації: 04.05.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (27.04.2026)
Дата надходження: 27.04.2026
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ДИЧКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
КУРДЕЛЬЧУК І Д