ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 77-96-83
13 січня 2011 р. Справа № П-9/110
Господарський суд Івано-Франківської області у складі суду: судді Фанди Оксани Михайлівни при секретарі судового засідання Поліводі Сергію Володимировичу розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Тлумацького району, вул. Макуха, 14, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000, в інтересах держави в особі Фонду комунального майна Тлумацького району, вул. Макуха, 12, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000
Відділу культури і туризму Тлумацької райдержадміністрації, вул. Грушевського, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000
про розірвання договору оренди, повернення орендованого майна, стягнення заборгованості по орендній платі та відшкодування збитків
За участю представників сторін:
Від позивача 1: Гуменюк Василь Володимирович - голова фонду комунального майна району, (довіреність № 190-01/17-01 від 13.12.2010 року)
Від позивача 2: Базавляк Іван Михайлович - представник, (паспорт серія НОМЕР_1 від 26.12.1998 року)
Від прокуратури: Бачук Іван Іванович - помічник прокурора Тлумацького району, (доручення вих.№ 59-962вих/10 від 13.12.2010 року; посвідчення № НОМЕР_2 від 08.12.2008 року)
Від відповідача представники не з'явилися.
Заявлено вимогу про розірвання договору оренди нерухомого майна, укладеного 15 серпня 2007 року між Фондом комунального майна Тлумацького району, ТзОВ "Гаразд-Кераміка" та відділом культури і туризму Тлумацької райдержадміністрації, який посвідчений приватним нотаріусом Тлумацького районного нотаріального округу Івано-Франківської області (реєстраційний № 1884); про стягнення з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний" на користь орендодавця - Фонду комунального майна Тлумацького району боргу по орендній платі за період листопад-грудень 2009 року, січень-серпень 2010 року в сумі, що складає 118 256, 63 грн., в т.ч. вартість ПДВ - 23 651, 33 грн., пені - 14 611, 98 грн., всього до сплати - 156 519, 94 грн. та про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний" на користь Балансоутримувача - Відділу культури і туризму Тлумацької райдерадміністрації вартості матеріалів демонтованої системи опалення орендованої будівлі в сумі 9 900 грн.
Представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд позов задоволити. В обгрунтування заявлених вимог представник прокуратури зазначив наступне.
15.08.07 року між Фондом комунального майна Тлумацького району (орендодавець) та ТзОВ "Гаразд-Кераміка", правонаступником якого є відповідач ТзОВ "Кінотеатр Ювілейний" та відділом культури і туризму Тлумацької районної державної адміністрації (балансоутримувач) був укладений договір оренди нерухомого майна - кінотеатру "Ювілейний" загальною площею 1 581, 2 кв. м., що розташований за адресою: площе Д. Галицького, 2, м. Тлумач.
Однак, як зазначив представник прокуратури, в порушення умов договору оренди, відповідач не виконує обов'язки щодо сплати орендної плати (п. 3.2.2 Договору).
Представник прокуратури зазначив, що загальна сума боргу по орендній платі за користування кінотеатром "Ювілейний" за період квітень-травень 2009 року, січень-вересень 2010 року складає 156 519, 94 грн., з яких: 118 256, 63 грн. - нарахована орендна плата без ПДВ, вартість ПДВ - 23 651, 33 грн., пені - 14 611, 98 грн. Однак, не зважаючи на звернення орендодавця до орендаря з вимогою погасити заборгованість, відповідач вказані кошти так і не сплатив.
Представник прокуратури також зазначив, що орендар не виконує умови договору оренди щодо страхування будівлі, не уклав договору оренди землі, крім того, демонтував опалювальну систему будівлі, демонтовані матеріали балансоутримувачу не передав, завдавши збитки балансоутримувачу на суму 9 900 грн.
Представники позивачів позовні вимоги підтримали в повному обсязі з підстав, зазначених прокуратурою, та просили суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзиву на позов не подав.
Ухвала господарського суду Івано-Франківської області про порушення провадження у справі від 01.12.10 року, направлена на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією за адресою, вказаною у позовній заяві, а саме: пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000. Однак, вищезазначена ухвала господарського суду Івано-Франківської області повернена на адресу суду (арк. справи 104-106).
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 14.12.10 року судом зроблено запити до Державного реєстратора м. Івано-Франківська та Головного управління статистики в Івано-Франківській області, яких зобов'язано повідомити суд про юридичну адресу або її зміну Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 (код ЄДРПОУ 34217471).
Згідно витягу з ЄДРПОУ, наданого Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області, адреса Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, наданої на запит суду Державним реєстратором м. Івано-Франківська, місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000.
Враховуючи викладене, ухвали господарського суду Івано-Франківської області від 01.12.10 року та 14.12.10 року направлялись відповідачу за правильною адресою, що підтверджується витягом з журналу вихідної кореспонденції господарського суду Івано-Франківської області.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Частина 1 ст. 69 ГПК України встановлює, що спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви.
Судом здійснено усі заходи щодо повідомлення належним чином відповідача про дату, час та місце судових засідань.
При цьому судом враховано, що відповідно до абз. 3, 4 п. 3.6 роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 18.09.97 року № 02-5/289 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Відповідно до п. 4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році" від 02.06.2006 року № 01-8/1228 до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Суд дійшов висновку про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті за відсутності повноважного представника відповідача.
Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури та позивачів, дослідивши та оцінивши усі подані у справу докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
15.08.07 року між Фондом комунального майна Тлумацького району (орендодавець) та ТзОВ "Гаразд-Кераміка", правонаступником якого є відповідач ТзОВ "Кінотеатр Ювілейний", (орендар) та відділом культури і туризму Тлумацької районної державної адміністрації (балансоутримувач) був укладений договір оренди нерухомого майна - кінотеатру "Ювілейний" загальною площею 1 581, 2 кв. м., що розташований за адресою: площе Д. Галицького, 2, м. Тлумач.
Даний договір був посвідчений приватним нотаріусом Тлумацького нотаріального округу ОСОБА_1 за реєстровим номером № 1884, про що є відмітка на договорі.
Приміщення кінотеатру "Ювілейний" передано орендарю на підставі договору оренди нерухомого майна від 15.08.07 року - ТзОВ "Гаразд Кераміка", про що складено тристоронній акт прийому-передачі від 15.08.07 року з додатком (актом обстеження приміщення кінотеатру в м. Тлумач), підписаний та скріплений печатками сторін договору (арк. справи 43-44).
Судом встановлено, що ТзОВ Кінотеатр Ювілейний" створене у відповідності з рішенням установчих зборів засновників ТзОВ "Гаразд Кераміка" Протокол № 1 від 18.06.07 року, шляхом зміни найменування, і є правонаступником прав і обов'язків ТзОВ "Гаразд Кераміка", що підтверджується Статутом ТзОВ "Кінотеатр Ювілейний" в новій редакції, що зареєстрований державним реєстратором Тлумацької районної державної адміністрації Івано-Франківської області 18.12.08 року за номером 11171050004000352 (арк. справи 30-40).
В силу ст. ст. 11, 202, 509 ЦК України між сторонами на підставі Договору виникли зобов'язальні відносини.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
В силу ч. 1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. При цьому, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.
В силу п. 1 ст. 283 ГК України, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Відповідно до ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Державну політику у сфері оренди здійснюють: Кабінет Міністрів України, а також Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо державного майна; органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - щодо майна, яке належить Автономній Республіці Крим; органи місцевого самоврядування - щодо майна, яке перебуває в комунальній власності.
Згідно приписів ч. 3 ст. 18, ч. 1, 3 ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі. Орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Річна орендна плата за користування цілісним майновим комплексом підприємства, його структурним підрозділом не може перевищувати десяти відсотків вартості орендованого майна. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати. Строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
Відповідно до п. 4.1 Договору орендна плата визначається на підставі Додатку до Методики розрахунку пропорції розподілу між районним бюджетом, орендодавецм і балансоутримувачем та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району, затверджених рішенням районної ради від 14.12.06 року № 051-04/06 та Методики розрахунку орендної плати і становить 6 816 грн. з ПДВ.
Орендна плата перераховується на рахунок орендодавця і вноситься орендарем щомісячно не пізніше 15 числа наступного місяця з врахуванням індексу інфляції. До орендної плати не включаються витрати за комунальні послуги, пов'зані з використанням та утриманням об"єкта оренди.
Відповідно до п. 3.2.2 Договору орендар зобов'зується своєчасно і повному обсязі вносити орендну плату.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Судом встановлено, що станом на 04.10.10 року за відповідачем числиться заборгованість з орендної плати за період з листопад-грудень 2009 року та за січень-серпень 2010 року, яка становить 141 907, 96 грн., в тому числі 118 256, 63 грн. - основного боргу без ПДВ; 23 651, 33 грн. - ПДВ, що підтверджується рахунком-фактурою № 26 від 04.10.10 року, складеною Фондом комунального майна району. Відповідачем не спростовано факт наявності вказаної заборгованості з орендної плати, як і не подано суду доказів сплати боргу. В цій частині позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно ст. ст. 610, 612 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання), а боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом та якщо внаслідок прострочення боржника виконання зобов'язання втратило інтерес для кредитора, він може відмовитися від прийняття виконання і вимагати відшкодування збитків.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Ст. 549 ЦК України встановлює, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ч. 2 ст. 551 ЦК України якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Частиною 4 ст. 231 Господарського Кодексу України встановлено, що у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Згідно ст. 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до п. 4.5 Договору своєчасно не перерахована або перерахована не в повному розмірі орендна плата стягується за весь період заборгованості на рахунок орендодавця з врахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки Націлнального банку України, що діяла у період, за який нараховувалася пеня із заборгованої суми за кожний день прострочення (включаючи день оплати), визначеної Законом України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов"язань.
Отже, нарахована пеня в сумі 14 611, 98 грн. є обгрунтованою та підлягає задоволенню.
Щодо вимог про розірвання договору оренди нежитлового приміщення, то слід зазначити наступне.
Питання розірвання договору регулюється наступними нормами законодавства.
Статтею 651 Цивільного кодексу України встановлено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
Відповідно до ч. 1 ст. 782 ЦК України наймодавець має право відмовитися від договору найму і вимагати повернення речі, якщо наймач не вносить плату за користування річчю протягом трьох місяців підряд.
Відповідно до ст. 783 Цивільного кодексу України наймодавець має право вимагати розірвання договору найму, якщо: 1) наймач користується річчю всупереч договору або призначенню речі; 2) наймач без дозволу наймодавця передав річ у користування іншій особі; 3) наймач своєю недбалою поведінкою створює загрозу пошкодження речі; 4) наймач не приступив до проведення капітального ремонту речі, якщо обов'язок проведення капітального ремонту був покладений на наймача.
Відносини найму ( оренди) врегульовані главою 58 Цивільного кодексу України, зокрема ч. 2 ст. 759 Цивільного кодексу України вказує, що законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).
Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.
Відповідно до п. 7.7 Договору оренди від 15.08.07 року орендодавець має право відмовитись від цього договору і вимагати повернення орендарем об'єкта оренди, якщо останній не вносить орендну плату, визначені згідно з п. 4.1 Договору, протягом трьох місяців. У разі такої відмови, договір вважається розірваним з дня одержання орендарем письмового повідомлення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для дострокового розірвання договору, встановивши, що відповідачем неодноразово допускались порушення строків щодо сплати орендної плати, а саме протягом більше ніж три місяці підряд: відповідачем не сплачена орендна плата протягом листопада-грудня 2009 року та січня-серпня 2010 року, внаслідок чого утворилась прострочена заборгованість, що вбачається з представленого позивачем розрахунку заборгованості по орендній платі та само по собі свідчить про невиконання відповідачем своїх зобов'язань за договором оренди і є самостійною підставою для дострокового розірвання договору оренди згідно ч. 3 ст. 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
Факт невиконання умов договору оренди щодо несвоєчасного внесення орендної плати підтверджується також копіями претензій № 290-009 від 28.04.09 року, № 358-009 від 21.07.09 року, № 414-09 від 23.10.09 року, № 424-009 від 05.11.09 року, № 451-009 від 11.12.09 року, № 435-009 від 16.11.09 року, № 447-009 від 27.11.09 року, № 06-01 від 11.02.10 року, № 19-01 від 29.03.10 року, № 52-01 від 29.07.10 року, № 17-01 від 23.03.10 року, які направлялись Фондом на адресу відповідача із вимогою про сплату орендної плати (арк. справи 61-92). Суду не подано доказів ані направлення відповідей на претензії, ані проведення оплати відповідачем. Одночасно суду не подано доказів виконання відповідачем обов'язків за договором щодо укладення договору оренди землі та страхування об'єкту оренди на користь балансоутримувача,здійснення капітального ремонту як того вимагають пункти 3.2.7, 3.2.8 , 3.2.14 Договору. Факт невиконання орендарем вказаних зобв'язань підтверджується також довідкою відділу культури Тлумацької районної державної адмінстрації № 59/01-37 від 21.04.10 року про те, що об'єкт незастрахований, а також листом виконавчого комітету Тлумацької міської ради № 81 від 30.04.10 року про те, що договір оренди земельної ділянки під орендованим об'єктом не заключений з радою (арк. справи 53-54).
Отже, суд дійшов висновку про обгрунтованість вимог щодо розірвання договору оренди. В цій частині позов підлягає задоволенню.
Щодо вимоги про стягнення з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний" на користь Балансоутримувача - Відділу культури і туризму Тлумацької райдерадміністрації вартості матеріалів демонтованої системи опалення орендованої будівлі в сумі 9 900 грн., то слід зазначити наступне.
Відповідно до акту обстеження об'єкту оренди від 18.02.09 року, який складено комісією районної ради, встановлено факт демонтажу опалювальної системи без заміни її на нову.
Розрахунок суми збитків, завданих балансоутримувачу внаслідок демонтажу, здійснено орендодавцем з урахуванням оцінки вартості демонтованих металевих конструкцій, яка складена приватним оцінювачем Щербою Л. М. як металобрухт і становить 9 900 грн.
Відповідно до п. 3.2.14 Договору орендар зобов'язаний здійснити за рахунок власних коштів, у відповідності до проектно-кошторисної документації капітальний ремонт приміщення відповідно до п. 11 Порядку передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста, району, затвердженого рішенням районної ради від 14.07.07 року № 096-08/07.
Проте, як зазначено вище орендар не здійснив капітального ремонту, натомість, демонтував опалювальну систему, що є погіршенням стану орендованого майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов'язаний повернути орендодавцеві об'єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди. Якщо орендар допустив погіршення стану орендованого майна або його загибель, він повинен відшкодувати орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель майна сталися не з його вини.
Суду не подано доказів, що погіршення стану орендованого майна сталось не з вини орендаря.
Відповідно до ст. 395 ЦК України речовими правами на чуже майно є, зокрема, право володіння та право користування (сервітут). За змістом статті 396 ЦК України особа, яка має речове право на чуже майно, має право на захист цього права, у тому числі і від власника майна, відповідно до положень глави 29 цього Кодексу.
Таким чином, позивач Відділ культури і туризму Тлумацької райдержадміністрації вправі у порядку ст. 386 ЦК України захистити свої права. Зазначеною статтею передбачено, що власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.
Отже, позовні вимоги в цій частині є обгрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та підставними. В цій частині позов підлягає задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України слід стягнути з відповідача в доход Державного бюджету України.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 11, 202, 509, 525, 526, 610, 629, 651, 759, 783, 792 ЦК України, ст. 193, 283 ГК України, Законом України "Про оренду державного та комунального майна", ст. 49, 75, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
задовольнити позов Прокурора Тлумацького району в інтересах держави в особі Фонду комунального майна Тлумацького району, Відділу культури і туризму Тлумацької райдержадміністрації до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний" про розірвання договору оренди, повернення орендованого майна, стягнення заборгованості по орендній платі та відшкодування збитків.
Розірвати договір оренди нерухомого майна, укладений 15 серпня 2007 року між Фондом комунального майна Тлумацького району, вул. Макуха, 12, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000; ТзОВ "Гаразд-Кераміка", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 та відділом культури і туризму Тлумацької райдержадміністрації, вул. Грушевського, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000, який посвідчений приватним нотаріусом Тлумацького районного нотаріального округу Івано-Франківської області (реєстраційний № 1884);
Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 (код ЄДРПОУ 34217471; р/р № 26009300013941 ВАТ "Плюс Банк"; МФО 336310) на користь позивача орендодавця - Фонду комунального майна Тлумацького району (р/р 34221999700451 в ГУДК Івано-Франківської області; МФО 836014; код 20568085) заборгованості по орендній платі за період листопад-грудень 2009 року, січень-серпень 2010 року, яка складає 118 256, 63 грн. (сто вісімнадцять тисяч двісті п"ятдесят шість грн. 63 коп.) - основного боргу по орендній платі без ПДВ; 23 651, 33 грн. (двадцять три тисячі шістсот п"ятдесят одна грн. 33 коп.) - ПДВ; 14 611, 98 грн. (чотирнадцять тисяч шістсот одинадцять грн. 98 коп.)- пені.
Наказ видати позивачу Фонду комунального майна Тлумацького району, вул. Макуха, 12, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 (код ЄДРПОУ 34217471; р/р № 26009300013941 ВАТ "Плюс Банк"; МФО 336310) на користь позивача (балансоутримувача) Відділу культури і туризму Тлумацької райдержадміністрації, вул. Грушевського, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 (р/р 35420010000368 в Головному управлінні державного казначейства в Івано-Франківській області; МФО 836015; код 02228475): 9 900 грн. (дев"ять тисяч дев"ятсот грн.) - вартості матеріалів демонтованої системи опалення орендованої будівлі.
Наказ видати позивачу Відділу культури і туризму Тлумацької райдержадміністрації, вул. Грушевського, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 (код ЄДРПОУ 34217471; р/р № 26009300013941 ВАТ "Плюс Банк"; МФО 336310) в доход Державного бюджету України: 1 749, 20 грн. (одна тисяча сімсот сорок дев"ять грн.) - витрат по сплаті державного мита.
Наказ видати ДПІ у Тлумацькому районі, вул. Макуха, 4, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000.
Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр Ювілейний", пл. Д. Галицького, 2, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000 (код ЄДРПОУ 34217471; р/р № 26009300013941 ВАТ "Плюс Банк"; МФО 336310) в доход Державного бюджету України: 236 грн. (двісті тридцять шість грн.) - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати ВДВС у Тлумацькому районі, пл. Д. Галицького, 15, м. Тлумач, Івано-Франківська область, 78000.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Фанда О. М.
рішення виготовлено та підписано 17.01.11 року