15 квітня 2026 року
Провадження 3/932/587/26
Справа 203/1395/26
15 квітня 2026 року суддя Шевченківського районного суду місто Дніпро Карягіна Н.О., за участю прокурора Іванової О.В. та ОСОБА_1 у режимі відеоконференцзв'язку, розглянувши матеріали справи, надіслані з Донецького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Донецька, громадянки України, яка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 172-6 КпАП України,-
Згідно наказу Головного управління Національної поліції в Донецькій області №40 о/с від 07.11.2015 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції в Донецькій області.
28.10.2020 згідно наказу Головного управління Національної поліції в Донецькій області №449 о/с ОСОБА_1 було переведено на посаду провідного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції в Донецькій області.
08.11.2021 наказом Головного управління Національної поліції в Донецькій області №619 о/с ОСОБА_1 було присвоєно 7 ранг державного службовця відповідно до ч.3,6 ст.39 Закону України «Про державну службу».
02.07.2006 ОСОБА_1 прийнято присягу державного службовця.
Наказом Головного управління Національної поліції в Донецькій області №51 о/с від 03.02.2023 провідного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_1 було звільнено з посади та припинено державну службу за п.6 ч.1 ст.83 Закону України «Про державну службу» та за п.6 ч.1 ст.36 КЗпП України з 06.02.2023.
06.02.2023 ОСОБА_1 ознайомлено з зазначеним наказом про звільнення з посади та видано дублікат трудової книжки під розписку.
Відповідно до ч.5 ст.5 Закону України «Про державну службу» на державних службовців поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно п.9 абз.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов'язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, відповідно до пп. «в» п. 1 ч.1 ст. 3, ч.1 ст.65-1 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення.
У відповідності до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в п.1, п.п. а, в, г п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свою діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Законом України «Про затвердження Указу Президента «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни » від 3 березня 2022 року було призупинено компанію декларування в Україні. 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено декларування та функції НАЗК.
Згідно п.2 прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст.45 цього закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності вищезазначеного Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
При цьому суб'єкти декларування, зазначені в ч.7-14 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», подають відповідні декларації у строки, встановлені зазначеним законодавством, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Однак, ОСОБА_1 подала, шляхом опублікування, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями лише 8 грудня 2025 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , яка була державним службовцем та перебувала на посаді провідного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції в Донецькій області, будучи суб'єктом декларування, а також суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, без поважних причин, несвоєчасно тобто 8 грудня 2025 року, подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2023 по 06.02.2023, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП. У судовому засіданні ОСОБА_1 визнала свою провину, та пояснила, що вона подала декларацію не вчасно з причини своєї необізнаності про необхідність подавати декларацію у зазначений час, після повідомлення її листом НАЗК вона подала відповідну декларацію. Подала клопотання про закриття провадження у зв'язку зі спливом строку накладення адміністративного стягнення, оскільки вона вважає, що правопорушення вчинене в день після дати коли вона повинна була подати декларацію.
Прокурор просила притягнути ОСОБА_1 до відповідальності та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу. Заперечувала проти закриття провадження, оскільки строки накладення адміністративного стягнення не сплинули.
Вислухавши позицію прокурора, пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність і провина ОСОБА_1 в його здійсненні повністю підтверджена матеріалами справи в їх сукупності.
У відповідності до ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ст.5 Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 , яка з 28.10.2020 відповідно до наказу №449-о/с до 03.02.2023 займала посаду провідного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції в Донецькій області та яку було попереджено про встановлені законодавством України про запобігання корупції обмеження, є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, у тому числі щодо виконання вимог фінансового контролю та суб'єктом декларування, т.б. ОСОБА_1 зобов'язана була подавати щорічні декларації за минулі роки у порядку, встановленому зазначеним Законом, щорічно до першого квітня поточного року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Законом України «Про затвердження Указу Президента «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни » від 3 березня 2022 року було призупинено компанію декларування в Україні. 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено декларування та функції НАЗК.
Згідно п.2 прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст.45 цього закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності вищезазначеного Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. При цьому суб'єкти декларування, зазначені в ч.7-14 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», подають відповідні декларації у строки, встановлені зазначеним законодавством, якщо відповідні декларації не було подано раніше. Таким чином декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, за період не охоплений раніше поданими деклараціями особи, які є суб'єктами декларування повинні були подавати до 31 січня 2024 року.
Одночасно, як вбачається з матеріалів, роздруківок з сайту НАЗК, ОСОБА_1 , як суб'єкт декларування заповнила та подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2023 по 06.02.2023 - 08.12.2025 року.
Відповідно до ч. 4 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до вимог діючого законодавства днем виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є день складання протоколу про таке правопорушення уповноваженою посадовою особою.
Тому з огляду на те, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення було виявлено 16.02.2026 року, а зазначене правопорушення нею скоєно - 08.12.2025 року, суд не вбачає підстав для закриття провадження у зв'язку зі сплином строків накладення адміністративного стягнення.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше не притягалася до адміністративної відповідальності; ступінь її вини, та обставини, які пом'якшують відповідальність - щире розкаяння, відсутність обставин що обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесяти) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп. на розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, банк отримувача - Казначейство України (ЕПА), код отримувача (ЄДРОРОУ) 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Дніпра особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови або її може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Н.О. Карягіна