Ухвала від 30.04.2026 по справі 460/10757/24

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень

30 квітня 2026 р. Р і в н е№460/10757/24

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді С.М. Дуляницька розглянувши в порядку письмового провадження звіт ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення суду від 06.01.2025 у адміністративній справі за позовом

ОСОБА_1

доІНФОРМАЦІЯ_1 ;

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від року у справі №460/10757/24 позов задоволено повністю.

Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови нарахувати та виплатити ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати перерахунку грошового забезпечення.

Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати перерахунку грошового забезпечення за період з 29.01.2020 по 31.08.2024 на суму перерахунку грошового забезпечення 149594,36 грн.

Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 44 від 15.01.2004.07.11.2025 надійшла письмова заява про зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення. Заява мотивована тим, що рішення суду на момент звернення з вказаною заявою не виконано.

02.04.2026 ухвалою суду задоволено заяву позивача про встановлення судового контролю та зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 подати звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі №460/10757/24 протягом 30 календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень цієї ухвали.

20.04.2026 від відповідача надійшов звіт про виконання рішення суду у справі №460/10757/24. У поданому звіті відповідач вказав, що повне виконання рішення суду від 06.01.2025 у справі № 460/10757/24 буде здійснено у найкоротші строки після виділення коштів розпорядником бюджетних коштів вищого рівня.

Розглянувши у встановлений строк в порядку письмового провадження поданий звіт, суд встановив таке.

Відповідно до ст.129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Отже, судове рішення виконується безпосередньо і для його виконання не вимагається ухвалення будь-яких інших, додаткових судових рішень.

Процесуальне законодавство визначає види судового контролю за виконанням судового рішення, а саме, зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу (ст.ст.382, 382-1, 382-2, 382-3 КАС України) та визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (ст.383 КАС України).

Наведені норми КАС України мають на меті забезпечення належного виконання судового рішення і підставами для їх застосування є невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи-позивача та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, пов'язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.

Наявність у КАС України спеціальних норм, спрямованих на забезпечення належного виконання судового рішення, виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів стягувача шляхом подання позову. Судовий контроль за виконанням судового рішення здійснюється в порядку, передбаченому КАС України (ст.ст.382, 382-1, 382-2, 382-3 КАС України), який не передбачає можливості подання окремого позову, предметом якого є спонукання відповідача до виконання судового рішення; не передбачає такої можливості і положення ст.383 КАС України.

З огляду на вищенаведене, в разі невиконання судового рішення, позивач має право вимагати вжиття спеціальних заходів впливу на боржника, передбачених законодавством про виконавче провадження, за КАС України. Невиконання судового рішення не може бути самостійним предметом окремого судового провадження.

В силу приписів ст.382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;

5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;

6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;

7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

До звіту додаються:

1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;

2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.

Згідно з ч.ч.1 і 2 ст.382-3 за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

Здійснюючи аналіз поданого відповідачем звіту про виконання судового рішення у справі № 460/10757/24, суд зазначає наступне.

Заява ІНФОРМАЦІЯ_1 не відповідає приписам ч.ч.2 і 3 ст.382-2 КАС України, оскільки за своїм змістом та формою не може вважатися звітом про виконання судового рішення. Також згаданий відповідач обмежився лише констатацією тої обставини, що він є розпорядником бюджетних коштів ІІІ рівня і забезпечення фінансування на потреби ІНФОРМАЦІЯ_1 (у тому числі, виконання рішень судів) залежить від розпорядників бюджетних коштів вищого рівня. На виконання рішення суду фінансово-економічною службою ІНФОРМАЦІЯ_1 підготовлено та направлено до ІНФОРМАЦІЯ_3 (розпорядника бюджетних коштів І рівня) заявки-розрахунки на фінансування для виплати грошового забезпечення та підйомної допомоги військовослужбовцям, виконання рішень судів за напрямком грошового забезпечення від 06.03.2025 №12/2/229, 07.04.2025 №12/2/324, 07.05.2025 №12/2/435, 06.06.2025 №12/2/529, 07.07.2025 №12/2/656, 05.08.2025 №12/2/740, 05.09.2025 №12/2/822, №12/2/974 від 06.10.2025, №12/2/1086 від 06.11.2025, №12/2/1188 від 04.12.2025, №12/2/21 від 06.01.2026, №12/2/116 від 06.02.2026. Станом на момент подання заяви на виконання рішення від 06 січня 2025 року у справі № 460/10757/24 до ІНФОРМАЦІЯ_1 бюджетні асигнування не надходили. Отже причинами, які унеможливлюють повністю виконати рішення суду від 06 січня 2025 року у справі № 460/10757/24 є відсутність фінансування КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» розпорядником бюджетних коштів вищого рівня.

Водночас, конкретна сума компенсації, порядок її нарахування тощо у поданій заяві не зазначено, а копії вищезгаданих заявок-розрахунків до матеріалів заяви не долучено.

Отже, питання про нарахування позивачу спірної компенсації, її загальної суми, конкретних сум на виконання визначеного судового рішення на час подання заяви від 20.04.2026 не знайшло свого відображення, що вказує на неповноту звіту.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до переконливого висновку про те, що подані звіти (фактично заяви) про виконання судового рішення не відповідають приписам ч.ч.2 і 3 ст.382-2 КАС України.

Оскільки відмова у прийнятті звітів обґрунтована невідповідністю звітів вимогам ч.ч.2 і 3 ст.382-2 КАС України, а також ураховуючи специфічний статус обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в умовах діючого воєнного стану, тому підстав для накладення штрафів на керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 суд не убачає.

Керуючись статтями 248, 294, 295, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті поданого ІНФОРМАЦІЯ_2 звіту про виконання рішення суду по справі №460/10757/24.

Встановити ІНФОРМАЦІЯ_1 новий строк подання звіту щодо виконання судового рішення у адміністративній справі №460/10757/24 - протягом трьох місяців з дня набрання даною ухвалою законної сили.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали складений 30 квітня 2026 року

Суддя С.М. Дуляницька