Рішення від 30.04.2026 по справі 420/39287/25

Справа № 420/39287/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючої судді Бойко О.Я.,

розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання протиправним та скасування Висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану, зобов'язання внести зміни до актового запису про народження, вирішив адміністративний позов задовольнити частково.

І. Суть спору:

Позивачі, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 , звернулися до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в якому просили суд:

1. Визнати протиправним та скасувати Висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану, виданий Київським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 11 листопада 2025 року про неможливість задоволення прохання заявників внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 .

2. Зобов'язати Київський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про народження №?849 від 22.07.2022 року шляхом доповнення графи «Відомості про дитину» по батькові дитини словом « ОСОБА_1 » та видати нове Свідоцтво про народження на ім'я ОСОБА_3 із зазначеним по батькові.

3. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) судовий збір у сумі 1211,20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок).

ІІ. Аргументи сторін

(а) Позиція Позивачів

Представник позивачів звертає увагу, що у серпні 2025 року законні представники позивача (батьки) подали до Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції спільну заяву про внесення змін до актового запису про народження їхньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: місто Одеса, свідоцтво про народження серія НОМЕР_2 , повторно видане Київським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 26 жовтня 2023 року до приведення по батькові дитини у відповідність до заявленого батьками варіанту - «ОСОБА_1». 11 листопада 2025 року законні представники отримали Висновок від Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про неможливість внесення змін до актового запису про народження сина, оскільки у графі «по батькові» відсутні будь-які відомості відповідно до спільної заяви батьків, наданої батьками при народженні дитини. Висновок також містить посилання на Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та припинення їхньої дії, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року № 96/5 та зазначено, що висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану може бути оскаржений в адміністративному та/або судовому порядку.

Позивачі вважають, що відмова відповідача є неправомірною та не відповідає вимогам чинного законодавства України, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.

(б) Позиція Відповідачів

Ухвала суду від 08.12.2025 року була надіслана та доставлена до «Електронного кабінету» відповідача, у встановлений судом строк відзив на позовну заяву надано не було, про поважність причин неподання не повідомлено.

Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

ІІІ. Процедура та рух справи

01.12.2025 ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, залишив позовну заяву без руху.

03.12.2025 від позивачів надійшли документи на усунення недоліків, зокрема уточнена позовна заява.

08.12.2025 ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

ІV. Обставини справи встановлені судом та докази на їх підтвердження

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідно до актового запису про народження дитини № 849 від 22.07.2022 року, складеного Київським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та повного витягу з ДРАЦСГ щодо актового запису про народження № 00054453227 від 29.10.2025 року, в графі «відомості про дитину» прізвище зазначено « ОСОБА_3, ім'я зазначено « ОСОБА_3 », по батькові не зазначено, дата народження зазначено « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в графі «відомості про батька» прізвище зазначено « ОСОБА_3, ім'я зазначено « ОСОБА_1 », по батькові не зазначено, в графі «відомості про матір» прізвище зазначено « ОСОБА_2 », ім'я зазначено « ОСОБА_2 », по батькові не зазначено, в графі «для відміток» зазначено «Дитині присвоєно прізвище батька « ОСОБА_3, ім"я " ОСОБА_3 ", по батькові дитині не присвоєно, згідно з національними традиціями батьків, відповідно до спільної заяви батьків.

У серпні 2025 року позивачі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , як законні представники (батьки) ОСОБА_3 , подали до Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції спільну заяву про внесення змін до актового запису про народження їхньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: місто Одеса, свідоцтво про народження серія НОМЕР_2 , повторно видане Київським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 26 жовтня 2023 року до приведення по батькові дитини у відповідність до заявленого батьками варіанту - «ОСОБА_1».

11 листопада 2025 року позивачі отримали Висновок від Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про неможливість внесення змін до актового запису про народження сина, оскільки у графі «по батькові» відсутні будь-які відомості відповідно до спільної заяви батьків, наданої батьками при народженні дитини. Висновок також містить посилання на Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та припинення їхньої дії, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року № 96/5 та зазначено, що висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану може бути оскаржений в адміністративному та/або судовому порядку.

Позивачі вважають, що відмова відповідача є неправомірною та не відповідає вимогам чинного законодавства України, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.

Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

IV. Джерела права та висновки суду

Положеннями ч.2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади державної реєстрації актів цивільного стану визначає Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 р. № 2398-VІ (далі - Закон № 2398-VІ).

Згідно ст.ст.2, 3 Закону №2398-VІ актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.

Положеннями ст.9 Закону № 2398-VІ передбачено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складання актових записів цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Приписами ст.13 Закону №2398-VІ визначено, що державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків або за заявою, поданою в електронній формі.

Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них.

У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин не можуть зареєструвати народження дитини, державна реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина чи в якому вона перебуває.

Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою - не пізніше трьох днів.

Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження.

У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров'я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров'я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно ст.18 Закону №2398-VІ про факт державної реєстрації акта цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво. Бланки свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану виготовляються за затвердженими Кабінетом Міністрів України зразками та їх описами.

Забезпечення органів державної реєстрації актів цивільного стану бланками свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно ст.22 Закону №2398-VІ внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мотивуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження рішення про відмову в адміністративному та/або в судовому порядку.

Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою:

особи, щодо якої складено актовий запис;

одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини;

опікуна недієздатної особи;

спадкоємців померлого;

представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.

Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

У разі якщо актовий запис цивільного стану, до якого необхідно внести зміни у зв'язку з усиновленням, скасуванням усиновлення, визнанням усиновлення недійсним, визнанням та встановленням факту батьківства, материнства, а також доповненням і виправленням відомостей, що в ньому містяться, було складено компетентним органом іноземної держави, з якою Україною не укладено договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, або якщо законодавством іноземної держави встановлено інший порядок внесення змін, відмінний від передбаченого законодавством України, актовий запис цивільного стану попередньо поновлюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Про поновлення актового запису цивільного стану та внесення до нього відповідних змін повідомляється компетентному органу іноземної держави.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та припинення їхньої дії затверджено Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5 (далі - Правила № 96/5).

За п.1.1. Правил № 96/5 внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.

У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його в адміністративному та/або судовому порядку.

Пунктом 1.5. Правил № 96/5 визначено, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та припинення їхньої дії приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян при пред'явленні паспорта громадянина України (далі - паспорт), паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства (далі - паспортний документ) заявника. Сформована заява про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та припинення їхньої дії роздруковується посадовою особою та за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній, підписується заявником.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану використовує усі відомості, отримані за результатами відповідної перевірки, для внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та припинення їхньої дії.

Відповідно до п.1.7 Правил №96/5 зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.

У разі зберігання актового запису цивільного стану (метричного запису) у державному архіві внесення змін до актового запису (метричного запису) проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно п.2.1., 2.2., 2.5, 2.7 Правил № 96/5 заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб (крім випадків, коли актовий запис про шлюб складено дипломатичним представництвом або консульською установою України). Реєстрація заяв про внесення змін до актових записів цивільного стану, поданих до відділу державної реєстрації актів цивільного стану заявником особисто та отриманих від інших відділів, проводиться у журналі обліку заяв встановленої форми.

Заява повинна бути заповнена розбірливо, у ній мають бути надані вичерпні відповіді на всі запитання.

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається:

особою, щодо якої складено актовий запис;

одним із батьків неповнолітнього (малолітнього);

піклувальником неповнолітнього та опікуном малолітнього;

опікуном недієздатної особи;

спадкоємцем померлого;

представником органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються:

свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;

інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

На підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Якщо в актовому записі про народження відсутні графи "По батькові" та "Місце народження", що стосуються відомостей про дитину, або відсутні відомості у цих графах, їх доповнення проводиться з урахуванням даних паспорта або паспортного документа особи, відносно якої складено запис, та імені батька дитини, зазначеного в ньому.

Якщо актовий запис цивільного стану, до якого потрібно внести зміни, зберігається в архіві іншого відділу державної реєстрації актів цивільного стану України, то відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дня її отримання, надсилає відповідний запит щодо підтвердження відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану, яке в подальшому додається до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян у відповідній справі. Копія актового запису цивільного стану направляється, якщо про необхідність її надіслання було зазначено у запиті.

У разі якщо неможливо витребувати копії актових записів цивільного стану або підтвердження відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану у зв'язку з тимчасовою окупацією території України, державна реєстрація актів цивільного стану підтверджується відповідними свідоцтвами про державну реєстрацію актів цивільного стану, витягами з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, якщо вони не містять незастережених виправлень, дописок чи явних ознак підробки.

Перевірка відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану не проводиться, якщо достовірність актового запису цивільного стану перевірено автоматизованим способом адміністратором Державного реєстру актів цивільного стану громадян або відділом державної реєстрації актів цивільного стану з накладенням кваліфікованого електронного підпису посадової особи, яка здійснювала таку перевірку.

Судом встановлено, що позивачі позивачі, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , як законні представники (батьки) ОСОБА_3 , подали до Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції спільну заяву про внесення змін до актового запису про народження їхньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: місто Одеса, свідоцтво про народження серія НОМЕР_2 , повторно видане Київським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 26 жовтня 2023 року до приведення по батькові дитини у відповідність до заявленого батьками варіанту - «ОСОБА_1». Необхідність приведення по батькові дитини у відповідність до заявленого батьками варіанту мотивована відповідною волею батьків. Відповідач відмовся внести зміни з огляду на те, що оскільки у графі «по батькові» відсутні будь-які відомості відповідно до спільної заяви батьків, наданої батьками при народженні дитини.

Аналізуючи встановлені обставини, суд насамперед вважає за доцільне наголосити, що питання іменування особи (прізвище, ім'я, по батькові) є невід'ємним елементом ідентифікації особи та входить до сфери приватного життя.

Враховуючи приписи ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зауважує, що хоча держава має право регулювати правила правопису та іменування громадян з метою забезпечення правової визначеності та ведення обліку, таке регулювання не може бути абсолютним і повинно враховувати етнічне походження, національні традиції та законні інтереси батьків, особливо коли мова йде про інтернаціональні сім'ї.

Згідно зі ст.3 Конвенції ООН про права дитини, у всіх діях щодо дітей першочергова увага приділяється найкращому забезпеченню інтересів дитини. Присвоєння дитині по батькові створює штучний розрив між документальною ідентифікацією дитини в Україні та її фактичною ідентифікацією у країні походження матері та в культурному середовищі батька. Вказане в свою чергу, може мати наслідком труднощі при легалізації документів за кордоном, юридичні колізії при встановленні родинних зв'язків у майбутніх спадкових чи цивільних правовідносинах поза межами України, й загалом психологічного дисонансу особистості з її етнічним корінням.

На думку суду, відмова відповідача є проявом надмірного формалізму. Органи державної влади при здійсненні реєстраційних дій повинні враховувати не лише буквальне значення підзаконних актів (як-от правила правопису), а й фундаментальні принципи права, зокрема принцип верховенства права та поваги до людської гідності. Враховуючи, що помилка при первинній реєстрації була зумовлена об'єктивними факторами (недостатнім володінням державною мовою та нерозумінням специфіки), а волевиявлення батьків щодо написання по батькові є сталим та обґрунтованим, суд вважає, що висновок відповідача не відповідає критеріям обґрунтованості та пропорційності.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що оскаржуваний висновок Київського відділу ДРАЦС від 11.11.2025 р. є протиправним та підлягає скасування, а порушене право позивачів підлягає поновленню шляхом зобов'язання відповідача внести зміни до актового запису про народження №?849 від 22.07.2022 року шляхом доповнення графи «Відомості про дитину» по батькові дитини словом « ОСОБА_1 ».

Поряд з цим, суд не вбачає підстав для зобов'язання відповідача видати нове Свідоцтво про народження із зазначенням по батькові, оскільки обов'язок відповідача видати оновлене свідоцтво є похідною та технічною дією, що слідує за внесенням змін до актового запису. На момент розгляду справи по суті суд не вбачає підстав вважати, що після виконання рішення суду в частині виправлення по батькові, відповідач ухилятиметься від видачі відповідного документа, а відтак, відповідна вимога є передчасною та задоволенню не підлягає.

Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Положеннями ч.1 ст.90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, з урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача.

VI. Розподіл судових витрат

Позивач сплатив судовий збір у сумі 1211,20 грн., який належить до розподілу на користь позивача на підставі ч. 1 ст. 139 КАС України.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 77, 161,245, 255, 293, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити частково.

2.Визнати протиправним та скасувати Висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану, виданий Київським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 11 листопада 2025 року про неможливість задоволення прохання заявників внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 .

3.Зобов'язати Київський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про народження №?849 від 22.07.2022 року шляхом доповнення графи «Відомості про дитину» по батькові дитини словом « ОСОБА_1 ».

4.Стягнути з Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 1211,20 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо розглянуто справу в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

Позивач (законний представник) - ОСОБА_1 : адреса; АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .

Позивач (законний представник) - ОСОБА_2 : адреса; АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 .

Відповідач - Київський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса): адреса; 65101, м. Одеса, вул. Інглезі, 5, код ЄДРПОУ 37946529.

Суддя Оксана БОЙКО