Справа № 650/2750/26
провадження № 1-в/650/22/26
29 квітня 2026 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області в складі головуючого ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , особи, яка підтримує подання - ОСОБА_3 , особи, стосовно якої розглядається подання - ОСОБА_4 , розглянувши подання т.в.о. начальника Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_5 , про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Вишневе, Покровського району, Дніпропетровської області, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працюючої, з середньою освітою, депутатом будь-якого рівня не являється, не одруженої, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуваючої, раніше неодноразово судима за вчинення умисних злочинів, судимість не знята та не погашена в установленому законом порядку,
29 квітня 2026 року до суду надійшло зазначене подання в якому ОСОБА_5 керуючись ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами з місць позбавлення волі» просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд із наступними обмеженнями:
• реєстрація в тимчасовому приміщенні Тягинської ТГ за адресою АДРЕСА_2 два рази на місяць, а саме кожного першого та третього вівторка місяця на протязі року з 09.00 години до 16.00 години.
• письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного пункту так і за його межами.
• заборона залишення місця проживання з 21.00 години до 05.00 години.
• заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання.
• заборона виїзду за межі Тягинської ТГ, Херсонської області без дозволу Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області.
• з?являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов?язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
В обґрунтування заявник зазначив, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі прибула на територію обслуговування Бериславського РВП до с.Львівські Отруби. Після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не стала, зловживає спиртними напоями, протягом року чотири рази притягувалася до адміністративної відповідальності. На профілактичну роботу з боку громадськості та поліції не реагує.
На судовому засіданні ОСОБА_3 подання підтримав, просив його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення подання та пояснила, що дійсно неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності.
Заслухавши осіб, які брали участь у справі, дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду, виходячи з такого.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. в) ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд може бути встановлений, зокрема, щодо повнолітніх осіб, які були засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. в) ч.1 ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо вищезазначених осіб є матеріали органів Національної поліції.
Згідно з ч.1 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З наданих суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 відповідно до довідки звільнена 15.09.2023р. з місць позбавлення волі, протягом року чотири рази притягувалася до адміністративної відповідальності за ст.ст.175-1 ч.1, 182 ч.1, 178 ч.1, 178 ч.2 КУпАП, які в тому числі передбачають відповідальність за правопорушення, що посягають на громадський порядок, та її кожний раз було попереджено про недопустимість неправомірної поведінки і можливість встановлення щодо неї адміністративного нагляду.
Таким чином, зважаючи на те, що ОСОБА_4 , підпадає під ознаки особи, щодо якої може бути застосований адміністративний нагляд, останній систематично порушує громадський порядок, веде антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями та вжиті органами поліції профілактичні заходи не мають виховного впливу, щодо ОСОБА_4 , має бути встановлений адміністративний нагляд із покладенням на неї передбачених законом обов'язків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 89, 90 КК України, суд
Подання т.в.о. начальника Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.
Згідно зі статтями 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» покласти на ОСОБА_4 такі обов'язки та застосувати визначені обмеження, а саме:
• реєстрація в тимчасовому приміщенні Тягинської ТГ за адресою с.Високе, вул.Будівельників,1 два рази на місяць, а саме кожного першого та третього вівторка місяця на протязі року з 09.00 години до 16.00 години.
• письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного пункту так і за його межами.
• заборона залишення місця проживання з 21.00 години до 05.00 години.
• заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання.
• заборона виїзду за межі Тягинської ТГ, Херсонської області без дозволу Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області.
• з?являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов?язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом семи діб з дня її оголошення до Херсонського апеляційного суду через Великоолександрівський районний суд Херсонської області.
Повний текст складено 29 квітня 2026 року.
Суддя: ОСОБА_1