Вирок від 28.04.2026 по справі 643/6737/26

Провадження № 1-кп/643/790/26

Справа № 643/6737/26

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.04.2026 м. Харків

Салтівський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

обвинуваченої: ОСОБА_4 ,

захисників: ОСОБА_5 ,

ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт та угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023220000001560 від 30.11.2023, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Харків, громадянки України, з вищою освітою, раніше не судимої, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України,

ВСТАНОВИВ:

1. Формулювання обвинувачення та статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа.

24.02.2022 року о 05:00 за наказом президента російської федерації володимира путіна, збройні сили російської федерації незаконно, віроломно вторглись на територію України, здійснили широкомасштабну неспровоковану військову агресію і збройний напад, застосовуючи всі види стрілецької, артилерійської, ракетної, іншої зброї, в тому числі, засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, спричиняючи ураження і руйнування об'єктів військової і цивільної, в тому числі критичної, інфраструктури, ураження і вбивства особового складу підрозділів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, мирного населення, масово порушуючи при цьому закони та звичаї війни, передбачені міжнародними договорами, і масово вчиняючи на території України злочини проти основ національної безпеки України, проти життя та здоров'я особи, проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та недоторканості осіб, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, проти власності, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, указом Президента України від 24.02.2022 за № 64/2022 введено в Україні воєнний стан із 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та діє дотепер.

Указом Президента України від 24.02.2022 за № 65/2022, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-ІХ, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, оголошено проведення загальної мобілізації, строк якої продовжувався та діє дотепер.

У відповідності до ст. 17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.

Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про оборону України», захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про національну безпеку» визначено, що національна безпека України - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.

У відповідності до п. 2 ст. 1 указаного Закону, воєнна безпека - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєве важливих національних інтересів від воєнних загроз.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відповідно до ст. 3 цього Закону організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Згідно зі ст. 12 указаного Закону основними складовими діяльності Збройних Сил України є підготовка Збройних Сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності, виховна робота, збереження життя і здоров'я особового складу, забезпечення законності та військової дисципліни у Збройних Силах України, що здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері оборони.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»:

особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій;

мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.

Згідно з п. 5 ст. 22 указаного Закону призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 указаного Закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.

Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.

Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов'язок у запасі відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до п. 1 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення) Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Пунктом 8 Положення визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є, серед іншого, проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Відповідно до п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань:

здійснюють заходи оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку)

надають командирам військових частин інформацію про військовозобов'язаних, які перебувають на військовому обліку, з метою добору громадян для проходження служби у військовому резерві та військової служби за контрактом;

беруть у межах своїх повноважень участь у здійсненні контролю за виконанням мобілізаційних заходів у місцевих держадміністраціях, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, а також на підприємствах, здійснюють заходи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв'язку у людських і транспортних ресурсах.

Крім того, відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» № 57 від 27.01.1995 (із змінами), у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану запроваджено обмеження перетину державного кордону громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Разом з цим, нормами вказаної постанови передбачено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон, серед інших, мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Відповідно до п.2-6 зазначеної постанови, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім вище вказаних осіб, також мають інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Відповідно до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»:

ч. 1 ст. 1 особа з інвалідністю - повнолітня особа зі стійким обмеженням життєдіяльності, якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено інвалідність;

ст. 3 інвалідність повнолітній особі встановлюється за результатами оцінювання повсякденного функціонування особи, проведеного експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

ст. 7 медико-соціальна експертиза осіб з обмеженнями повсякденного функціонування та осіб з інвалідністю проводиться медико-соціальними експертними комісіями. Залежно від ступеня стійкого розладу функцій організму, зумовленого захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, та можливого обмеження життєдіяльності при взаємодії із зовнішнім середовищем внаслідок втрати здоров'я особі, визнаній особою з інвалідністю, встановлюється перша, друга чи третя група інвалідності;

ч. 3 ст. 8 рішення медико-соціальних експертних комісій є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, реабілітаційними закладами незалежно від типу і форми власності.

Відповідно до п.1 Положення «Про медико-соціальну експертизу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 (далі Положення), серед іншого, визначає процедуру проведення медико-соціальної експертизи хворим, що досягли повноліття, особам з інвалідністю (особи, що звертаються для встановлення інвалідності) з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності.

Згідно з п. 3 Положення медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності. Медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії.

Відповідно до п. 15 Положення комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за місцем їх проживання або лікування, за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після пред'явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.

Згідно з п. 16 Положення голова лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я представляє хворого, що досяг повноліття, який направляється на комісію вперше.

Пунктом 17 Положення визначено, що медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Згідно з п. 19 Положення комісія проводить засідання у повному складі і колегіально приймає рішення. Відомості щодо результатів експертного огляду і прийнятих рішень вносяться до акту огляду та протоколу засідання комісії, що підписуються головою комісії та її членами і засвідчуються печаткою.

Вимогами п.21 Положення передбачено, що у разі коли голова або окремі члени комісії не згодні з прийнятим рішенням їх думка зазначається в акті огляду комісії, який подається у триденний строк Кримський, республіканській обласній або центральній міській комісії, що приймає відповідне рішення із урахуванням результатів додаткового медичного обстеження та консультативного висновку головного спеціаліста відповідного профілю.

Згідно з п. 24 Положення комісія видає особі, яку визнано особою з інвалідністю або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, довідку та індивідуальну програму реабілітації.

Згідно з Положенням «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності»:

пункт 3 - медико-соціальна експертиза проводиться з метою встановлення інвалідності хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю (далі - особи, що звертаються для встановлення інвалідності) за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи;

пункт 4 - лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.

Лікарсько-консультативні комісії подають до комісії медичні документи, зокрема такі, що свідчать про втрату працездатності або ступінь порушення функцій організму особи.

Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв'язку з одним і тим самим захворюванням протягом п'яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.

пункт 7 - комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п'яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності.

Таким чином, забезпечення мобілізаційної готовності є невід'ємною частиною законної діяльності Збройних сил України, а визнання осіб призивного віку, які підлягають або можуть підлягати призову за мобілізацією, з інвалідністю без наявних на те правових підстав та в супереч установленого порядку з подальшим наданням відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період перешкоджає законній діяльності Збройних сил України щодо підтримання належної мобілізаційної готовності.

Враховуючи вимоги Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», Положення «Про медико-соціальну експертизу» Положення «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності», члени МСЕК приймаючи юридично значущі рішення щодо встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності - групи інвалідності, причини і часу їх настання - виконують функцій держави.

З огляду на викладене, член МСЕК відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою, що постійно обіймає в установі посаду яка здійснює функції представника влади та наділеною відповідно до закону правом у межах своєї компетенції приймати рішення, обов'язкові для виконання юридичними і фізичними особами незалежно від їх відомчої належності чи підлеглості.

На підставі наказу Комунального закладу охорони здоров'я «Обласний центр медико-соціальної експертизи» № 13-к від 30.06.2022, Особа-1 з 04.07.2022 призначений на посаду лікаря-невропатолога (в.о. завідувача) Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Комунального закладу охорони здоров'я «Обласний центр медико-соціальної експертизи» (далі - міжрайонна МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»).

Відповідно до посадової інструкції лікаря-невропатолога (в.о. завідувача) міжрайонна МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» Особа-1, серед іншого, забезпечує проведення засідань в установлені графіком дні і часи, вивчає з членами комісії медекспертну документацію перед проведенням огляду хворого; видає довідку МСЕК установленої форми (п. 2.1, 2.14); вирішує питання про необхідність додаткових обстежень або додаткових документів, консультації хворого в обласних МСЕК (п. 2.17); організовує та контролює заповнення лікарями індивідуальної програми реабілітації по установленій формі всім особам з інвалідністю у випадках установлення того чи іншого реабілітаційного потенціалу (п. 2.19); контролює порядок видачі довідок МСЕК, своєчасність відправлення документів у відділи соціального захисту населення і інші установи; забезпечує правильне оформлення, зберігання медико-експертних справ та документів суворого обліку (п. 2.21); організовує та контролює вивчення лікарями МСЕК разом з лікувально - профілактичними установами якості та результатів диспансеризації осіб з інвалідністю та групи ризику (часто і тривалий час хворіючи) (п. 2.22); контролює постійно лікарів лікувальних установ з питань медико-соціальної експертизи та реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.26); організовує виконання робіт щодо обліку персональних даних хворих в частині функцій, покладених на медико-соціальну експертну комісію (п. 2.34); здійснює контроль за дотриманням працівниками МСЕК законодавства України з питань персональних даних фізичних осіб та встановленого в Центрі порядку обробки персональних даних (п. 2.35); завідуючу МСЕК підпорядковані лікарі МСЕК, старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній комісії (п. 7).

Так, Особа-1 будучи службовою особою, виконуючи обов'язки завідуючого міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» у період після повномасштабного воєнного вторгнення в Україну з боку держави-агресора (російської федерації), в листопаді 2023 року, у невстановлений в ході досудового розслідування час, достовірно знаючи про встановлені на період воєнного стану вимоги ст. 65 Конституції України, положення Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та вимоги Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 69/2022 від 24.02.2022 року, усвідомлюючи, що під час дії воєнного стану (загальної мобілізації) всі військовозобов'язані громадяни України у віці від 18 до 60 років, які не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, підлягають призову на військову службу, передбачаючи, що внаслідок встановлення особі групи інвалідності створюються умови для перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України щодо проведення мобілізації, діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішив вчиняти дії направлені на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, шляхом встановлення групи інвалідності особам призовного віку, які не мали для цього законних підстав та сприянні таким чином їм у незаконному переправленні через державний кордон України.

Реалізуючи злочинний умисел, Особа-1, розробив план та безпосередній механізм вчинення злочинів, який полягав у наступному:

1. Підшукування осіб призовного віку, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період або бажаючих незаконно виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності;

2. Залучення осіб які, маючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечать складання та видачу особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, медичних документів для встановлення МСЕК групи інвалідності;

3. Прийняття та реєстрація міжрайонним МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період;

4. Внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження усіма членами комісії без фактичного обстеження;

5. Необґрунтоване прийняття міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» рішення про встановлення групи інвалідності військовозобов'язаним особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

6. Складання довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о про встановлення групи інвалідності та її видача військовозобов'язаним особам, для безпідставного отримання такою особою відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Усвідомлюючи, що реалізація розробленого ним злочинного плану можлива лише за умови ретельної довготривалої підготовки, складання плану конкретних злочинів, плану злочинної діяльності в цілому і розроблення заходів для прикриття злочинної діяльності, чіткого розподілу функцій учасників щодо досягнення плану злочинної діяльності, Особа-1 вирішив організувати і очолити злочинну організацію до склад якої залучити членів МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» та інших осіб, які користувалися його довірою, а також здатні зберігати таємницю з метою безпосереднього вчинення тяжких злочинів.

З метою утворення стійкого об'єднання осіб для заняття злочинною діяльністю, забезпечення взаємозв'язку між діями всіх учасників, упорядкування взаємодії його структурних частин Особа-1 в листопаді 2023 року залучив як співорганізатора до складу злочинної організації Особа-2 для спільного підшукання співучасників, об'єднання їхніх зусиль із детальним розподілом між ними обов'язків, визначення способів його виконання.

Особа-2, усвідомлюючи факт створення спільно з Особою-1 злочинної організації, надала згоду на спільну діяльність в злочинній організації і на участь у вчиненні тяжких злочинів пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, а також на виконання функцій організатора, керівника і виконавця під час безпосереднього вчинення тяжких злочинів.

Особа-1 в листопаді 2023 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на створення злочинної організації, відповідно до плану злочинної діяльності, усвідомлюючи, що відповідно до діючого законодавства України рішення медико-соціальною експертною комісією приймається колегіально у повному складі, запропонував членам міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»: Особі-3 та ОСОБА_4 увійти до складу створеної ним та Особа-2 злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Залучивши Особу-3 до злочинної організації Особа-1 врахував, що остання на підставі наказу головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» № 1-К від 02.01.2023 призначена на посаду лікаря-терапевта (експерта) міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Відповідно до посадової інструкції лікаря-терапевта (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації) Особа-3 зобов'язана: брати участь в огляді хворих та осіб з інвалідністю згідно плану-графіку роботи МСЕК (п.2.3); вивчати обсяг та якість, давати експертну оцінку проведеного раніше лікування на основі опитування, огляду хворого та вивчення медичної документації (п.2.5); робити висновок про необхідність постійного догляду, соціальної допомоги (п.2.11); здійснювати контроль за проведенням заходів з медичної (п.2.15), професійної (п.2.16) та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (п.2.17); виконувати роботу з обліку персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п.2.25). У своїй діяльності лікар-реабілітолог МСЕК безпосередньо підпорядковується завідувачу МСЕК (п.7.1); лікарю-реабілітологу підпорядковані старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній експертній комісії (п.7.2).

Також, залучивши ОСОБА_4 до злочинної організації Особа-1 врахував, що остання на підставі наказу головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» № 32-к від 31.05.2023, призначена на посаду лікаря-гастроентеролога (реабілітолога), міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Відповідно до посадової інструкції лікаря-гастроентеролога (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації) ОСОБА_4 зобов'язана: брати участь в огляді хворих та осіб з інвалідністю згідно плану-графіку роботи МСЕК (п. 2.3) вивчати обсяг та якість, давати експертну оцінку проведеного раніше лікування на основі опитування, огляду хворого та вивчення медичної документації (п. 2.5); робити висновок про необхідність постійного догляду, соціальної допомоги (п. 2.11); здійснювати контроль за проведенням заходів з медичної (п. 2.15), професійної (п. 2.16) та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.17); виконувати роботу з обліку персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.25). У своїй діяльності лікар-реабілітолог МСЕК безпосередньо підпорядковується завідувачу МСЕК (п. 7.1); лікарю-реабілітологу підпорядковані старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній експертній комісії (п. 7.2).

Особа-3 та ОСОБА_4 , усвідомлюючи факт створення Особою-1 та Особою-2 злочинної організації, у листопаді 2023 року, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Крім того, у листопаді 2023 року, більш точної дати не встановлено, Особа-1, перебуваючи в м. Харків, продовжуючи реалізацію злочинного умислу, спрямованого на створення злочинної організації, відповідно до плану злочинної діяльності, усвідомлюючи, що для надання легітимності процедури проведення медико-соціальної експертизи необхідно здійснювати реєстрацію документів які надходять до міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», а також вести документообіг документів внутрішньої реєстрації, запропонував членам міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медичній сестрі Особі-4 та медичному реєстратору Особі-8 увійти до складу створеної ним злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Залучивши Особу-4 до злочинної організації Особа-1 врахував, що остання на підставі наказу головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» № 12 від 31.03.1997 призначена на посаду старшої медичної сестри Комінтернівського МСЕК.

Наказом головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» № 38 від 10.06.2016 міжрайонну Комінтернівську МСЕК перейменовано в міжрайонну МСЕК.

Відповідно до посадової інструкції Особа-4 зобов'язана: забезпечувати умови для роботи комісії (п. 2.2); виконувати перевірку документів, реєстрацію інвалідів і хворих на комісію (п. 2.3); виписувати довідки суворої звітності, вести журнал видачі довідок та видачу їх інвалідам під розпис (п. 2.4); вести архів медичних справ (п. 2.8); виконувати накази, розпорядження, доручення керівництва Центру та голови МСЕК (2.14); виконувати роботу з обліку персональних даних в частині функцій, покладених на МСЕК (2.17). У своїй діяльності підпорядковується голові МСЕК, лікарям МСЕК (п. 7).

Також залучивши Особа-8 до злочинної організації Особа-1 врахував, що остання на підставі наказу головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» № 9 від 01.07.1994, призначена на посаду реєстратора медичного міжрайонної Комінтернівської МСЕК.

Наказом головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» № 38 від 10.06.2016 міжрайонну Комінтернівську МСЕК перейменовано в міжрайонну МСЕК.

Відповідно до посадової інструкції Особа-8 зобов'язана: здійснювати виклик хворих на комісію (дата виклику погоджується з головою МСЕК) (п. 2.2); вести протокольні книги, відповідати за своєчасність їх оформлення (п. 2.3); разом зі старшою медичною сестрою реєструвати хворих, заповнювати паспортну частину та всі данні, відображені на титульному листі медичного акту (п. 2.4); вести облік хворих, які не з'явились на огляд та своєчасно докладати голові (з обов'язковою позначкою про неявку) (п. 2.5); разом з старшою медичною сестрою вести архів МСЕК (п. 2.6); вести роботу по внесенню персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.8); виконувати накази голови МСЕК (п. 2.9); розносити корінці довідок МСЕК по районним відділам ПФ та соціального захисту населення (п. 2.11). У своїй діяльності медичний реєстратор підпорядковується голові МСЕК, лікарям МСЕК, старшій медсестрі (п. 7.1).

Особа-8 та Особа-4, усвідомлюючи факт створення Особою-1 злочинної організації, до якої ввійшли Особа-3 та ОСОБА_4 , перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну з Особою-1 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Крім того, в листопаді 2023 року, більш точної дати не встановлено, Особа-1, перебуваючи в м. Харків, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на створення злочинної організації, усвідомлюючи, що для вчинення злочинів, визначених злочинним планом необхідні особи які, маючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечать складання та видачу медичних документів для встановлення МСЕК групи інвалідності особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації, запропонував Особі-9 та Особі-11 увійти до складу створеної ним злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Особа-9 та Особа-11, усвідомлюючи факт створення Особою-1 злочинної організації, до якої ввійшли члени міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»: Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-8 та Особа-4, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну з Особою-1 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Крім того, 28.06.2024 наказом головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» № 48-к на посаду лікаря-терапевта (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації), міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» з 01.07.2024 призначено Особу-10.

Особа-1 усвідомлюючи, що Особа-10 будучи членом міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» наділена правом приймати рішення щодо встановлення групи інвалідності під час проведення медико-соціальної експертизи та, відповідно до діючого законодавства України, вказане рішення приймається колегіально, наприкінці червня 2024 року запропонував їй увійти до складу створеної ним злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку та набуття особою права на безперешкодний перетин державного кордону України, сприяючи таким чином у незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

При цьому Особа-1 повідомив Особі-10 про план злочинної діяльності злочинної організації, характер спілкування між її членами, методами злочинної діяльності, ієрархічністю зав'язків усіх її учасників та ознайомив її з членами злочинної організації: Особою-3, ОСОБА_4 , Особа-8, Особою-4, Особою-9 та Особою-11.

Особа-10, усвідомлюючи факт створення Особою-1 злочинної організації, наприкінці червня 2024 року, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надала добровільну згоду на спільну з Особою-1, Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-8, Особою-4, Особою-9 та Особою-11 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Залучивши Особу-10 до злочинної організації Особа-1 врахував, що Особа-10 відповідно до її посадової інструкції зобов'язана: брати участь в огляді хворих та осіб з інвалідністю згідно плану-графіку роботи МСЕК (п. 2.3) вивчати обсяг та якість, давати експертну оцінку проведеного раніше лікування на основі опитування, огляду хворого та вивчення медичної документації (п. 2.5); робити висновок про необхідність постійного догляду, соціальної допомоги (п. 2.11); здійснювати контроль за проведенням заходів з медичної (п. 2.15), професійної (п. 2.16) та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.17); виконувати роботу з обліку персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.25). У своїй діяльності лікар-реабілітолог МСЕК безпосередньо підпорядковується завідувачу МСЕК (п. 7.1); лікарю-реабілітологу підпорядковані старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній експертній комісії (п. 7.2).

Крім цього, після прийняття спільно з Особою-1 рішення про створення злочинної організації, Особа-2 наприкінці лютого - на початку березня 2024 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на створення злочинної організації, відповідно до плану злочинної діяльності, усвідомлюючи, що відповідно до діючого законодавства України рішення медико-соціальною експертною комісією приймається на підставі направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою № 088/о, яке видається лікарсько-консультативною комісією запропонувала директору комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Малоданилівської селищної ради (далі - КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради) Особі-7 увійти до складу створеної Особою-1 та нею злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Залучивши Особи-7 до злочинної організації Особа-2 врахувала, що до функцій Особи-7 входило: поточне (оперативне) керівництво підприємством, організація його господарської, соціально-побутової та іншої діяльності, призначення та звільнення з посади своїх заступників (медичного директора), видання у межах своїх повноважень наказів та розпоряджень обов'язкових для всіх підрозділів та працівників підприємства, та з використанням вказаних повноважень Особа-7 здійснить підбір інших учасників злочинної організації з числа підпорядкованих працівників.

Особа-7, усвідомлюючи факт створення Особа-2 та Особою-1 злочинної організації, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надав добровільну згоду на спільну з Особа-2 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особа-2 та Особи-1.

В свою чергу Особа-7, після надання згоди Особа-2 на участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, наприкінці лютого - на початку березня 2024 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, використовуючи свої службові повноваження, залучив до злочинної організації Особу-5.

Особа-7 залучивши до злочинної організації Особа-5 врахував, що остання на підставі наказу директора КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради № 54-к від 02.06.2023 призначена на посаду медичного директора КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та відповідно до наказу директора КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради № 55-ко від 12.06.2023 на неї покладено обов'язки голови лікарсько-консультативної комісії КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-5 усвідомлюючи факт створення Особа-2 та Особою-1 злочинної організації, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особа-2 та Особи-1.

Крім того, після прийняття спільно з Особою-1 рішення про створення злочинної організації, Особа-2 за згодою Особи-7 у квітні 2024 року, в невстановлений досудовим розслідуванням день, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на створення злочинної організації, відповідно до плану злочинної діяльності, усвідомлюючи, що відповідно до діючого законодавства України рішення медико-соціальною експертною комісією приймається на підставі направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою № 088/о, яке видається лікарсько-консультативною комісією запропонувала лікарю Малоданилівської амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради Особі-6 увійти до складу створеної Особою-1 та нею злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Особа-2, залучивши до злочинної організації Особа-6 врахувала, що останній на підставі наказу директора КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради № 78-к від 31.07.2023 призначений на посаду лікаря загальної практики - сімейного лікаря Малоданилівської амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-6, усвідомлюючи факт створення Особа-2 та Особою-1 злочинної організації, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надав добровільну згоду на спільну з Особа-2 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особа-2 та Особи-1.

Також Особа-2 у березні 2024 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, діючи з прямим умислом і корисливим мотивом, з метою перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку підшукала і залучила до злочинної організації Особу-12.

Особа-12, усвідомлюючи факт існування злочинної організації, створеної Особою-2 і Особою-1, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну з Особа-2 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-2 та Особи-1.

Також Особа-2 на початку травня 2024 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, діючи з прямим умислом і корисливим мотивом, з метою перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку підшукала і залучила до злочинної організації Особу-13.

Залучивши Особу-13 до злочинної організації Особа-2 врахувала, що Особа-13 працює реєстратором медичного приймального відділення стаціонару Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця».

Особа-13, усвідомлюючи факт існування злочинної організації, створеної Особа-2 і Особою-1, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну з Особа-2 та Особою-12 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особа-2 та Особи-1.

Таким чином Особа-1 та Особа-2 створена злочинна організація, яка представляє собою внутрішнє та зовнішнє стійке ієрархічне об'єднання тринадцяти осіб: Особи-1, Особи-2, Особи-3, ОСОБА_4 , Особи-10, Особи-4, Особи-8, Особи-9, Особи-11, Особи-7, Особи-5, Особи-6, Особи-12 та Особи-13 які, діючи умисно, із корисливих мотивів, попередньо зорганізувались для вчинення тяжких злочинів, що виразилися в перешкоджанні законної діяльності Збройних Сил України в особливий період, сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, за єдиним злочинним планом та з розподілом функцій учасників злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, який був відомий та погоджений її учасниками.

Відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації Особа-1, будучи організатором та активним учасником створеної злочинної організації, склав план вчинення злочинів, з яким ознайомив всіх її учасників, розподілив між ними ролі та функції, і згідно з даним розподілом виконував в ній роль організатора, керівника та безпосереднього виконавця до функцій якого входило:

-керівництво та координація діями всіх учасників злочинної організації;

-фінансування діяльності злочинної організації;

-спільно з іншими учасниками злочинної організації розроблення плану вчинення злочинів, координація дії учасників під час готування та вчинення кримінальних правопорушень;

-розподіл ролей між усіма учасниками злочинної організації;

-встановлення загально-визначених правила поведінки та конспірації в організації та забезпечення їх дотримання учасниками;

-організація пошуку військовозобов'язаних осіб зацікавлених в отриманні групи інвалідності для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на безперешкодний перетин державного кордону України;

-організація прийняття від Особа-2, Особа-9 та Особи-11 грошових коштів, документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від мобілізації, для реєстрації їх в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» та проведення медико-соціальної експертизи;

-прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

-внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

-організація видачі довідок за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією для подачі військовозобов'язаним особам до ТЦК та СП для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, а також одержання можливості безперешкодного перетину державного кордону України;

-одержання від військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності грошових коштів за необґрунтоване встановлення МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» групи інвалідності та їх розподіл між членами злочинної організації.

Особа-2 відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації виконувала в ній роль організатора, керівника та безпосереднього виконавця до функцій якої входило:

-керівництво та координація діями Особи-12, Особи-13, Особи-7, Особи-5 і Особи-6 та організація взаємодії між ними при вчинені тяжких злочинів;

-пошук військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України шляхом безпідставного отримання групи інвалідності;

-організація складання Особою-12 та Особою-13 підробленої первинної облікової медичної документації щодо осіб, які мають намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України шляхом необґрунтованого встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» групи інвалідності;

-організація складання Особа-7, Особа-5 та Особа-6 направлень на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для проведення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» медико-соціальної експертизи та встановлення групи інвалідності;

-організація отримання готівкових коштів від осіб, які мають намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України для подальшого фінансування злочинної організації;

-забезпечення надходження до Особи-1 готівкових коштів, документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України, для проведення медико-соціальної експертизи в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-3 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

-прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

-внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

ОСОБА_4 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

-прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

-внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-10 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

-прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

-внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-4 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

-реєстрація в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від мобілізації, отриманих від Особи-9 та Особи-11 для проведення медико-соціальної експертизи;

-внесення до «Журналу проколів засідань медико-соціальної експертної комісії» відомостей про прийняття членами міжрайонного МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» рішення про встановлення групи інвалідності;

-складання та видача довідки за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією для подачі військовозобов'язаним особам до ТЦК та СП для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та безпідставного набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України;

-внесення до «Журналу обліку довідок медико-соціальної експертної комісії, виданих інвалідам» відомостей про отримання військовозобов'язаною особою довідки за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-8 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

-реєстрація в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від мобілізації, отриманих від Особи-2, Особи-9 та Особи-11 для проведення медико-соціальної експертизи;

-внесення до «Журналу проколів засідань медико-соціальної експертної комісії» відомостей про прийняття членами міжрайонного МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» рішення про встановлення групи інвалідності;

-складання та видача довідки за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією для подачі військовозобов'язаним особам до ТЦК та СП для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та безпідставного набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України;

-внесення до «Журналу обліку довідок медико-соціальної експертної комісії, виданих інвалідам» відомостей про отримання військовозобов'язаною особою довідки за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-9, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною йому ролі виконував в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

-пошук військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України шляхом безпідставного отримання групи інвалідності;

-забезпечення складання та видачі лікувальними закладами медичних документів особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України для встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» групи інвалідності;

-забезпечення надходження документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України, для проведення медико-соціальної експертизи в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-11 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною йому ролі виконував в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

-пошук військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України шляхом безпідставного отримання групи інвалідності;

-забезпечення складання та видачі лікувальними закладами медичних документів особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України для встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» групи інвалідності;

-забезпечення надходження документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України, для проведення медико-соціальної експертизи в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-7, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною йому ролі виконував в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особи-2, щодо злочинної діяльності;

-у взаємодії з Особа-5 та Особа-6 забезпечення складання медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-направлення до Особа-2 та отримання від останньої медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-з використанням службових повноважень вжиття заходів щодо прикриття злочинної діяльності злочинної організації, з метою запобігання втручанню в її діяльність інших працівників КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-5, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особа-2, щодо злочинної діяльності;

-у взаємодії з Особа-7 та Особа-6, забезпечення складання медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-забезпечення складання та видача лікарсько-консультативною комісією КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради направлення на медико-соціальну-експертну комісію із завідомо недостовірними даними про наявність ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму у військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-6 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною йому ролі виконував в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особа-2, щодо злочинної діяльності;

-у взаємодії з Особа-7, Особа-5 складання медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-направлення до Особа-2 медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-12, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особа-2, щодо злочинної діяльності;

-у взаємодії з Особою-13 складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про отриману амбулаторно-поліклінічну допомогу, стаціонарне лікування для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-направлення до Особа-2 медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-13 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особа-2, щодо злочинної діяльності;

-у взаємодії з Особою-12 складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про отриману амбулаторно-поліклінічну допомогу, стаціонарне лікування військовозобов'язаними особами, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-направлення до Особа-2 медичних документів із завідомо недостовірними даними про отриману амбулаторно-поліклінічну допомогу, стаціонарне лікування військовозобов'язаними особами, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період для встановлення МСЕК групи інвалідності;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Учасниками злочинної організації для створення її здатності забезпечення стабільності і безпеки свого функціонування, тобто ефективно протидіяти внутрішнім факторам, що можуть їх дезорганізувати, були вжиті заходи: єдині для всіх учасників групи правила поведінки, формування складу злочинної організації на підставі наявних тісних стосунків між її учасниками, їх централізованого підпорядкування із наявністю плану злочинної діяльності та чітким розподілом функцій учасників злочинної організації щодо його досягнення.

Вказаними діями, Особа-1 та Особа-2 здійснили внутрішню побудову злочинної організації, яка відповідала єдиному злочинному плану та функціям її учасників, була обумовлена способом вчинення злочинів та спрямована на досягнення єдиної злочинної мети.

Зміст стійких зв'язків між учасниками злочинної організації полягав у беззаперечному визнанні ними авторитету організаторів злочинної організації та спільному бажанні досягти єдиного злочинного результату, що забезпечувалось єдністю та стабільністю стосунків між ними - незаконного збагачення прийняття необґрунтованих рішень про встановлення групи інвалідності для ухилення осіб від мобілізації, здійснюючи таким чином перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та набуття особами права на безперешкодний перетин державного кордону України, сприяючи таким чином у незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

Отримані злочинним шляхом грошові кошти, розподілялися організаторами між усіма співучасниками у заздалегідь обумовлених частинах, які визначалися керівниками злочинної організації - Особою-1 та Особою-2, залежно від виконуваної ролі, обсягу виконаної роботи по досягненню єдиного злочинного плану.

При цьому учасники злочинної організації розуміли механізм її злочинної діяльності, були обізнані про наявність керівників в особі Особи-1 та Особа-2 визнавали їх авторитет, були об'єднані єдиним злочинним планом та усвідомлювали, що вони діють як учасники стійкого ієрархічного об'єднання, яким є злочинна організація.

Спілкування учасників злочинної організації, переважно засобами зв'язку мережі Інтернет, обумовлено їх прагненням активно протидіяти зовнішнім факторам, які можуть дезорганізувати її діяльність, приховувати злочинний умисел та дії учасників вчинення злочинів, виключити витік інформації про скоєні ними злочини та досягнення повної конспірації від викриття правоохоронними органами.

За ієрархічністю створена та керована Особою-1 і Особою-2 злочинна організація складалася із трьох ланок:

першу ланки займали останні, здійснюючи керування злочинним об'єднанням та її структурною частиною приймаючи безпосередню участь у вчиненні злочинів.

другу ланку займали Особа-3, ОСОБА_4 та після 01.07.2024 Особа-10 які, виконуючи вказівки Особи-1, діючи відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації у складі міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», приймали необґрунтоване рішення про встановлення групи інвалідності військовозобов'язаним особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

третю ланку займали Особа-4 та Особа-8 які, виконуючи вказівки Особи-1, діючи відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації у складі міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», здійснювали реєстрацію документів які надходили до міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» та вели документообіг документів внутрішньої реєстрації, а також Особа-9 та Особа-11, які виконуючи вказівки Особи-1, діючи відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації забезпечували складання лікувальними закладами медичних документів та їх видачу для встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» групи інвалідності особам, які мали намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації.

Крім того, третю ланку займали Особа-7, Особа-5, Особа-6, Особа-13, Особа-12, які виконуючи вказівки Особа-2, діючи відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації забезпечували складання та видачу медичних документів для встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» групи інвалідності особам, які мали намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації.

Отже, неухильне виконання попередньо обумовлених функцій учасниками злочинного об'єднання, до якого увійшли: організатори та керівники Особа-1 і Особа-2, а також активні учасники: Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-4, Особа-8, Особа-7, Особа-5, Особа-6, Особа-12 та Особа-13 забезпечило спільність їх злочинного умислу, стійку незаконну діяльність злочинної організації та систематичне вчинення її учасниками тяжких злочинів протягом тривалого часу, до моменту викриття та припинення їх протиправної діяльності правоохоронними органами.

Згуртованість та стійкість зазначеної злочинної організації виразилась у характері спілкування між собою, постійності форм та методів злочинної діяльності, ретельності підготовки та планування злочинів, що забезпечено стабільним складом її учасників - чотирнадцяти осіб, внутрішньою та зовнішньою стійкістю, постійністю та ієрархічністю зав'язків усіх її учасників. Крім того, стійкість злочинної організації полягала в її здатності забезпечити стабільність і безпеку свого функціонування, тобто ефективно протидіяти факторам, що можуть її дезорганізувати, як внутрішнім, так і зовнішнім, за допомогою засобів конспірації.

Таким чином Особа-1, будучи службовою особою, виконуючи обов'язки завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» перебуваючи в м. Харків, у період з листопада 2023 року по червень 2024 року, точна дата під час досудового розслідування не встановлена, спільно Особа-2 створили та очолили злочинну організацію, що представляє собою внутрішнє та зовнішнє стійке ієрархічне об'єднання чотирнадцяти осіб: Особи-1, Особи-3, ОСОБА_4 , Особи-10, Особи-4, Особи-8, Особи-9, Особи-11, Особи-2, Особи-7, Особи-5, Особи-6, Особи-12 та Особи-13 які, діючи умисно, із корисливих мотивів, попередньо зорганізувались для вчинення тяжких злочинів, що виразилися в перешкоджанні законної діяльності Збройних Сил України в особливий період, сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, за єдиним злочинним планом та з розподілом функцій учасників злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, який був відомий та погоджений її учасниками.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 255 КК України - участь у злочинній організації, вчинене службовою особою з використанням службового становища.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_7 групи інвалідності на 15.05.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 15.05.2024, разом з медичними документами ОСОБА_7 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

15.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_7 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1219 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_7 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

15.05.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1219 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_7 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №322799 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_7 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_7 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 15.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1219 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_7 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 63 засідання медико-соціальної експертної комісії від 15.05.2024 про встановлення у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_7 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_7 групи інвалідності на 15.05.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 15.05.2024, разом з медичними документами ОСОБА_7 передала Особі-1, Особі-3, та ОСОБА_4 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

15.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 1219 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_7 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту № 1219 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 15.05.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1219 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_7 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 322799 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_7 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 15.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1219 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_7 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 63 засідання медико-соціальної експертної комісії від 15.05.2024 про встановлення у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_7 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в лютому 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

07.05.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності.

Особа-1, діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності на 24.05.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_8 у період з 07.05.2024 по 24.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

24.05.2024 в період часу з 10:10 по 10:14 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_8 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_8 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

24.05.2024 в період часу з 10:14 по 10:54 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_8 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 322919 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_8 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_8 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 24.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_8 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 68 засідання медико-соціальної експертної комісії від 24.05.2024 про встановлення у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_8 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль у злочинній змові, упродовж лютого - березня 2024 року забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності які 07.05.2024 передав Особі-1 для їх реєстрації в міжрайонній МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності на 24.05.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_8 у період з 07.05.2024 по 24.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

24.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_8 без проведення такого обстеження, підписали та посвідчили його відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 24.05.2024 в період часу з 10:14 по 10:54 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_8 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 322919 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_8 другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 322919 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_8 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 24.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_8 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 68 засідання медико-соціальної експертної комісії від 24.05.2024 відомості про встановлення ОСОБА_8 другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 і Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_8 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод вчинив незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в лютому 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль у невстановлений день, але не пізніше 07.05.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений день, але не пізніше 07.05.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав їх разом із невстановленою сумою грошових коштів Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності на 24.05.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_8 у період з 07.05.2024 по 24.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

24.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30, акту № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , та Особою-1 до акту № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

24.05.2024 в період часу з 10:14 по 10:54, Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_8 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 322919 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_8 другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 322919 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_8 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 24.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_8 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 68 засідання медико-соціальної експертної комісії від 24.05.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_8 стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_8 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 11.10.2024 о 14:10 виїхав з території України через пункт пропуску «Порубне», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 21.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_9 групи інвалідності на 29.05.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 21.05.2024 по 29.05.2024, разом з медичними документами ОСОБА_9 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_9 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_9 без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_9 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1409 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_9 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

29.05.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1409 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_9 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 332969 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_9 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_9 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 29.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1409 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_9 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 69 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.05.2024 про встановлення у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_9 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 21.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_9 групи інвалідності на 29.05.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 21.05.2024 по 29.05.2024, разом з медичними документами ОСОБА_9 передала Особі-1, Особі-3, та ОСОБА_4 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 1409 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_9 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту № 1409 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 29.05.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1409 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_9 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 322969 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_9 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 29.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1409 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_9 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 69 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.05.2024 про встановлення у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_9 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

02.04.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_10 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_10 групи інвалідності на 30.05.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_10 у період з 02.04.2024 по 30.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

30.05.2024 в період часу з 9:38 по 9:40 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_10 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_10 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

30.05.2024 в період часу з 9:40 по 10:08 Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_10 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 322972 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_10 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_10 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 30.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_10 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 70 засідання медико-соціальної експертної комісії від 30.05.2024 про встановлення у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_10 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль у упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений день, але не пізніше 02.04.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_10 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_10 групи інвалідності на 30.05.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_10 у період з 02.04.2024 по 30.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

30.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_10 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 30.05.2024 в період часу з 9:40 по 10:08 Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_10 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 322972 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_10 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 322972 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_10 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 30.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_10 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 70 засідання медико-соціальної експертної комісії від 30.05.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_10 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_10 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль у упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений день, але не пізніше 02.04.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав їх разом із невстановленою сумою грошових коштів Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_10 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_10 групи інвалідності на 30.05.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_10 у період з 02.04.2024 по 30.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

30.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30, акту № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_10 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , та Особою-1 до акту № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт передали Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

30.05.2024 в період часу з 9:40 по 10:08 Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_10 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 322972 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_10 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 30.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_10 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 70 засідання медико-соціальної експертної комісії від 30.05.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_10 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_10 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 15.09.2024 о 22:05 виїхав з території України через пункт пропуску «Шегині», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_11 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

02.04.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_11 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_11 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_11 групи інвалідності на 30.05.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_11 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_11 у період з 02.04.2024 по 30.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

30.05.2024 в період часу з 9:45 по 9:47 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_11 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_11 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

30.05.2024 у продовж робочого дня, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_11 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 322973 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_11 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_11 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 30.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_11 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 70 засідання медико-соціальної експертної комісії від 30.05.2024 про встановлення у ОСОБА_11 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_11 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль у упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_11 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений день, але не пізніше 02.04.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_11 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_11 групи інвалідності на 30.05.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_11 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_11 у період з 02.04.2024 по 30.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

30.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_11 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 30.05.2024 в період часу з 9:40 по 10:08 Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_11 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 322973 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_11 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 322973 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_11 , для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 30.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_11 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 70 засідання медико-соціальної експертної комісії від 30.05.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_11 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_11 , набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_12 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_12 групи інвалідності на 31.05.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_12 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 31.05.2024, разом з медичними документами ОСОБА_12 передала Особі-1, Особі-3 та ОСОБА_4 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

31.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_12 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_12 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

31.05.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_12 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 953523 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_12 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_12 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 31.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_12 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 71 засідання медико-соціальної експертної комісії від 31.05.2024 про встановлення у ОСОБА_12 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_12 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_12 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_12 групи інвалідності на 31.05.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_12 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 31.05.2024, разом з медичними документами ОСОБА_12 передала Особі-1, Особі-3 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

31.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_12 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту №1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 31.05.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_12 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку №953523 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_12 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 31.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_12 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 71 засідання медико-соціальної експертної комісії від 31.05.2024 про встановлення у ОСОБА_12 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_12 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Також, Особа-1 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особа-8, вчинив внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчинені злочинною організацією, за наступних обставин.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_12 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_12 групи інвалідності на 31.05.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_12 , стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 31.05.2024, разом з медичними документами ОСОБА_12 , передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

31.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_12 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту №1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 31.05.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_12 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953983 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_12 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку №953523 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для використання ОСОБА_12 щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 31.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1467 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_12 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 71 засідання медико-соціальної експертної комісії від 31.05.2024 про встановлення у ОСОБА_12 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_12 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 31.05.2025 виїхав з території України через пункт пропуску «Мостиська», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 02.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_13 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_13 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 02.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_13 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого №145327 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» про перебування у період з 12.05.2022 по 24.05.2022 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 100672 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» про перебування у період з 13.03.2023 по 27.03.2023 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого №1772 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 04.03.2019 по 18.03.2019 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000031742022 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставили підписи від імені лікарів.

У невстановлений досудовим розслідуванні час, але не пізніше 02.06.2024 Особа-12, реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, підроблену медичну документацію ОСОБА_13 , у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб передала Особа-2.

Реалізовуючи злочинний план злочинної організації Особа-2 виконуючи свою роль у злочинній змові, після 02.06.2024, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала ОСОБА_14 підроблену Особою-12 медичну документацію ОСОБА_13 , для складання направлення ОСОБА_13 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 09.06.2024 по 10.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 із урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, достовірно знаючи, що ОСОБА_13 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_13 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особа-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-5 у період з 09.06.2024 по 10.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, підписали складене Особою-6 направлення ОСОБА_13 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та передали Особа-6 для направлення Особа-2.

12.06.2024 Особа-6 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2 виготовлені Особою-12, Особа-6 та Особа-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_13 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

15.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-6 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_13 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_13 групи інвалідності та грошові кошти для фінансування злочинної організації.

Крім того, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у період часу з 17.06.2024 по 18.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_13 групи інвалідності на 20.06.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_13 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 18.06.2024 по 20.06.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_13 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

20.06.2024 ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_13 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без присутності члена медико-соціальної експертної комісії Особи-3, за відсутністю ОСОБА_13 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_13 другої групи інвалідності, про що склали акт №1671 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_13 та підписали.

Після внесення ОСОБА_4 та Особою-1 до акту №1671 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4, для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

У період з 20.06.2024 по 21.09.2024, точного часу в ході досудового розслідування не встановлено Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1671 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_13 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953705 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_13 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій досудовим розслідуванням особі для передачі її ОСОБА_13 з метою безпідставного отримання останнім, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 20.06.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1671 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_13 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 77 засідання медико-соціальної експертної комісії від 20.06.2024 про встановлення у ОСОБА_13 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-1, ОСОБА_4 , Особа-3, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Надалі, 21.06.2024 у період часу з 10:14 по 10:15 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 за вказівкою Особи-1, в порушення вимог п. 24 «Положення про медико-соціальну експертизу» видала невстановленій в ході досудового розслідування особі довідку № 953705 за формою № 157-1/о про встановлення ОСОБА_13 групи інвалідності, для передачі вказаної довідки ОСОБА_13 , для безпідставного отримання відстрочки останнім від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_13 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особа-5 та Особа-6 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 12.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_13 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 15.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_13 групи інвалідності, які 17.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з у період часу з 17.06.2024 по 18.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_13 групи інвалідності на 20.06.2024 про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_13 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 18.06.2024 по 20.06.2024 разом з медичними документами ОСОБА_13 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

20.06.2024 ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1671 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_13 та підписали його.

Після внесення ОСОБА_4 та Особою-1 до акту №1671 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4, для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

У період з 20.06.2024 по 21.09.2024, точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1671 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_13 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953705 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_13 другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 20.06.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1671 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_13 , містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 77 засідання медико-соціальної експертної комісії від 20.06.2024 про встановлення у ОСОБА_13 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-1, ОСОБА_4 , Особа-3, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_13 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, на початку травня 2024 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

Особа-2, реалізуючи злочинний умисел у невстановлений в ході досудового розслідування час, та спосіб передала Особа-5 та Особа-6 медичну документацію про перебування на лікуванні та встановлення наявності ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму у ОСОБА_15 для складання направлення ОСОБА_15 , на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 10.05.2024 по 20.05.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13, достовірно знаючи, що ОСОБА_15 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_15 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особа-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-5 у період з 10.05.2024 по 20.05.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи свою роль у злочинній змові, підписала складене Особою-6 направлення ОСОБА_15 на медико-соціально експертну комісію, засвідчила печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-5 діючи узгоджено з Особою-6 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, забезпечили надходження до Особа-2 підроблене направлення на медико-соціально експертну комісію за формою №088/о та медичні документи про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

Особа-2 на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, у невстановлений в ході досудового розслідування спосіб та час, забезпечила надходження до Особи-1 виготовлені Особа-5 та Особою-6 направлення на медико-соціально експертну комісію за формою №088/о та медичні документи про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_15 групи інвалідності.

Реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 21.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, отриманих від Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_15 групи інвалідності на 28.06.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 21.05.2024 по 28.06.2024, разом з медичними документами ОСОБА_15 передала Особі-1, Особі-3 та ОСОБА_4 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_15 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_15 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_15 другої групи інвалідності, про що склали акт №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_15 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

28.06.2024 протягом дня Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_15 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953789 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_15 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та 01.07.2024 об 10:14 видала невстановленій досудовим розслідуванням особі для передачі її ОСОБА_15 з метою безпідставного отримання останнім, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 28.06.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_15 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 80 засідання медико-соціальної експертної комісії від 28.06.2024 про встановлення у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_15 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особа-5 та Особа-6 протягом травня 2024 року, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, до 21.05.2024 забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_15 групи інвалідності.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, не пізніше 21.05.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, наданих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_15 групи інвалідності на 28.06.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 21.05.2024 по 28.06.2024 разом з медичними документами ОСОБА_15 передала Особі-1, Особі-3 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_15 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 28.06.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_15 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953789 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_15 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 28.06.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_15 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 80 засідання медико-соціальної експертної комісії від 28.06.2024 про встановлення у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_15 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням день, на початку травня 2024 року Особа-2, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та з метою незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особа-5 та Особа-6 у протягом травня 2024 року , забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений в ході досудового розслідування час, забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_15 групи інвалідності.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, до 21.05.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, наданих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_15 групи інвалідності на 28.06.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 21.05.2024 по 28.06.2024 разом з медичними документами ОСОБА_15 передала Особі-1, Особі-3 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_15 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

28.06.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_15 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953789 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_15 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 28.06.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1760 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_15 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 80 засідання медико-соціальної експертної комісії від 28.06.2024 про встановлення у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_15 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 15.12.2024 виїхав з території України через пункт пропуску «Ужгород», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_16 ІНФОРМАЦІЯ_9 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 04.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_16 групи інвалідності на 28.06.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 04.06.2024 по 28.06.2024, разом з медичними документами ОСОБА_16 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_16 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_16 без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_16 другої групи інвалідності, про що склали акт №1763 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_16 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

28.06.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1763 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_16 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953792 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_16 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_16 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 28.06.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1763 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_16 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 80 засідання медико-соціальної експертної комісії від 28.06.2024 про встановлення у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_16 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_16 ІНФОРМАЦІЯ_9 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 04.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_16 групи інвалідності на 28.06.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 04.06.2024 по 28.06.2024, разом з медичними документами ОСОБА_16 передала Особі-1, Особі-3, та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1763 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_16 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 та Особою-1 до акту №1763 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 28.06.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1763 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_16 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953792 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_16 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 28.06.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1763 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_16 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 80 засідання медико-соціальної експертної комісії від 28.06.2024 про встановлення у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_16 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, 28.06.2024 наказом головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» № 48-к на посаду лікаря-терапевта (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації), міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» з 01.07.2024 призначено Особу-10.

Особа-1 усвідомлюючи, що Особа-10 будучи членом міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» наділена правом приймати рішення щодо встановлення групи інвалідності під час проведення медико-соціальної експертизи та, відповідно до діючого законодавства України, вказане рішення приймається колегіально, наприкінці червня 2024 року запропонував їй увійти до складу створеної ним злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку та набуття особою права на безперешкодний перетин державного кордону України, сприяючи таким чином у незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

При цьому Особа-1 повідомив Особі-10 про план злочинної діяльності злочинної організації, характер спілкування між її членами, методами злочинної діяльності, ієрархічністю зав'язків усіх її учасників та ознайомив її з членами злочинної організації: Особою-3, ОСОБА_4 , Особа-8, Особою-4, Особою-9 та Особою-11.

Особа-10, усвідомлюючи факт створення Особою-1 злочинної організації, наприкінці червня 2024 року, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надала добровільну згоду на спільну з Особою-1, Особою-3, ОСОБА_4 , Особа-8, Особою-4, Особою-9 та Особою-11 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Залучивши Особу-10 до злочинної організації Особа-1 врахував, що Особа-10 відповідно до її посадової інструкції зобов'язана: брати участь в огляді хворих та осіб з інвалідністю згідно плану-графіку роботи МСЕК (п. 2.3) вивчати обсяг та якість, давати експертну оцінку проведеного раніше лікування на основі опитування, огляду хворого та вивчення медичної документації (п. 2.5); робити висновок про необхідність постійного догляду, соціальної допомоги (п. 2.11); здійснювати контроль за проведенням заходів з медичної (п. 2.15), професійної (п. 2.16) та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.17); виконувати роботу з обліку персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.25). У своїй діяльності лікар-реабілітолог МСЕК безпосередньо підпорядковується завідувачу МСЕК (п. 7.1); лікарю-реабілітологу підпорядковані старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній експертній комісії (п. 7.2).

Особа-10 діючи умисно, з корисливих мотивів, виявивши бажання вчиняти злочини - перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, у складі злочинної організації, являючись активним учасником даної злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю, виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

-неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

-прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

-внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

-одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Таким чином з 01.07.2024 Особою-1 та Особа-2 створена злочинна організація, що представляє собою внутрішнє та зовнішнє стійке ієрархічне об'єднання чотирнадцяти осіб: Особи-1, Особи-2, Особи-3, ОСОБА_4 , Особу-4, Особа-8, Особу-10, Особу-12, Особу-13, Особи-7, Особа-5, Особа-6, Особа-9 та Особи-11які, діючи умисно, із корисливих мотивів, попередньо зорганізувались для вчинення тяжких злочинів, що виразилися в перешкоджанні законної діяльності Збройних Сил України в особливий період, сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, за єдиним злочинним планом та з розподілом функцій учасників злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, який був відомий та погоджений її учасниками.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_17 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_17 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, в цей же день, 10.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_17 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 203936 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» про перебування у період з 11.12.2023 по 25.12.2023 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 204585 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» про перебування у період з 06.05.2024 по 17.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000099262023 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукували, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставили підписи від імені лікарів.

10.06.2024 о 17:17 Особа-12, реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, складену підроблену медичну документацію ОСОБА_17 , з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особа-2.

Реалізовуючи злочинний план злочинної організації Особа-2 виконуючи свою роль у злочинній змові, після 12.06.2024, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб передала Особі-7 та Особа-5 підроблену Особою-12 медичну документацію ОСОБА_17 для складання завідомо підробленої медичної документації з недостовірними даними про перебування ОСОБА_17 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму та подальшого оформлення направлення ОСОБА_17 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_18 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 у період з 12.06.2024 по 20.06.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_17 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 12.06.2024 по 20.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_17 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_18 направлення ОСОБА_17 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

20.06.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

23.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особі-1 підроблені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму з документами про особу, для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_17 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Особа-1 продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_17 групи інвалідності на 03.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 03.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_17 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

03.07.2024 в період часу з 12:17 по 12:20 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_17 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_17 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1789 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

03.07.2024 у період часу з 12:54 по 12:55 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1789 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_17 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953813 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_17 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_17 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 03.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1789 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_17 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 81 засідання медико-соціальної експертної комісії від 03.07.2024 про встановлення у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_17 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7 та Особа-5 у період з 10.06.2024 по 20.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 23.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_17 групи інвалідності, які 24.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_17 групи інвалідності на 03.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 03.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_17 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

03.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1789 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_17 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1789 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 03.07.2024 у період часу з 12:54 по 12:55 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1789 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_17 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953813 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_17 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 03.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1789 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_17 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 81 засідання медико-соціальної експертної комісії від 03.07.2024 про встановлення у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_17 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 11.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_19 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_19 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, після 11.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_19 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 1772 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня № 7» Харківської міської ради про перебування у період з 04.03.2019 по 18.03.2019 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 5239 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня № 7» Харківської міської ради про перебування у період з 06.10.2021 по 20.10.2021 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 134217 за формою № 027/о від імені АТ «Укрзалізниця» Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 1 про перебування у період з 12.07.2023 по 21.07.2023 на стаціонарному лікуванні;

- протокол МРТ- дослідження головного мозку від імені діагностичного центру ТОВ «Скен Лайф» від 09.09.2021;

- висновок № 00000043182023 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, засвідчила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-12 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у не встановлений час але не пізніше 11.06.2024 та у не встановлений спосіб, підроблену медичну документацію ОСОБА_19 передала Особі-7 та Особа-5 для складання направлення ОСОБА_19 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

Невстановлена досудовим розслідуванням особа, на виконання вказівки Особи-7 та Особа-5 у період 12.06.2024 по 25.06.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_19 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 12.06.2024 по 25.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_19 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене невстановленою особою направлення ОСОБА_19 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

11.06.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2 виготовлені Особою-12, Особою-7 та Особою-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

15.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_19 , стійкого порушення функцій організму, документи про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_19 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Особа-1 продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел, у період часу з 17.06.2024 по 18.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_19 групи інвалідності на 05.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 18.06.2024 по 05.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_19 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

05.07.2024 в період часу з 10:30 по 10:32 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 на виконання вказівки Особа-1, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_19 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без присутності члена медико-соціальної експертної комісії Особи-1, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_19 другої групи інвалідності, про що склали акт №1833 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який в подальшому Особа-1, ОСОБА_4 , Особа-3 та Особа-10 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

05.07.2024 в період часу з 10:32 по 11:25 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1833 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_19 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953856 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_19 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_19 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 05.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1833 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_19 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 83 засідання медико-соціальної експертної комісії від 05.07.2024 про встановлення у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_19 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7 та Особа-5 у період з 11.06.2024 по 17.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 15.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_19 групи інвалідності, які 17.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 17.06.2024 по 18.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_19 групи інвалідності на 05.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 18.06.2024 по 05.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_19 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

05.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1833 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_19 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1833 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 05.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1833 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_19 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953856 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_19 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 05.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1833 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_19 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 83 засідання медико-соціальної експертної комісії від 05.07.2024 про встановлення у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_19 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 06.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_20 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_20 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 06.06.2024, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_20 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписний епікриз із медичної картки стаціонарного хворого № 2099 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 15.04.2024 по 26.04.2024 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 125634 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 про перебування у період з 18.11.2020 по 30.11.2020 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 0000068425923 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-12 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у невстановлений в ході досудового розслідування час та спосіб передала Особі-7 та Особа-5 підроблену медичну документацію ОСОБА_20 для подальшого складення документації з недостовірними даними про перебування ОСОБА_20 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму та подальшого оформлення направлення ОСОБА_20 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

Невстановлена досудовим розслідуванням особа, на виконання вказівки Особи-7 та Особа-5 у період з 06.06.2024 по 11.06.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_20 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 06.06.2024 по 11.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_20 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене невстановленою особою направлення ОСОБА_20 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

11.06.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

15.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12 та Особою-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_20 , стійкого порушення функцій організму з документами про особу, для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_20 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Крім того, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у період часу з 17.06.2024 по 18.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_20 групи інвалідності на 05.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у невстановлений досудовим розслідуванням час, до 05.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_20 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

05.07.2024, у період часу з 10:38 по 10:41 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_20 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_20 другої групи інвалідності, про що склали акт №1834 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_20 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

05.07.2024 у період часу з 10:41 по 11:41 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1834 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_20 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953857 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_20 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_20 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 05.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1834 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_20 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 83 засідання медико-соціальної експертної комісії від 05.07.2024 про встановлення у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_20 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-7, Особи-12 та Особа-5 у період з 06.06.2024 по 11.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 15.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_20 групи інвалідності та грошові кошти для фінансування злочинної організації, які 17.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 17.06.2024 по 18.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_20 групи інвалідності на 05.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 05.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_20 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

05.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1834 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_20 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1834 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

05.07.2024 у період часу з 10:41 по 11:41, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1834 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_20 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953857 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_20 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 05.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1834 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_20 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 83 засідання медико-соціальної експертної комісії від 05.07.2024 про встановлення у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_20 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У квітні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.04.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_21 групи інвалідності на 10.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.04.2024 по 10.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_21 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

10.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_21 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_21 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_21 другої групи інвалідності, про що склали акт №1864 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_21 та підписали та посвідчили відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

10.07.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1864 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_21 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 953884 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_21 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_21 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 10.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1864 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_21 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 84 засідання медико-соціальної експертної комісії від 10.07.2024 про встановлення у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_21 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У квітні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.04.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_21 групи інвалідності на 10.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.04.2024 по 10.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_21 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

10.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1864 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_21 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1864 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 10.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1864 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_21 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953884 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_21 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 10.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1864 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_21 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 84 засідання медико-соціальної експертної комісії від 10.07.2024 про встановлення у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_21 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 11.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_22 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 11.06.2024 по 12.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_22 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 в період часу з 09:04 по 09:14 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_22 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_22 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1904 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 1904 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_22 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 953924 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_22 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_22 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1904 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_22 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_22 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 11.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_22 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 11.06.2024 по 12.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_22 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1904 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_22 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1904 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1904 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_22 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953924 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_22 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1904 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_22 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_22 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_23 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_23 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_23 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 12.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_23 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 у період з 09:51 по 09:54 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_23 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_23 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_23 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 953930 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_23 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_23 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_23 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_23 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-4, Особа-8, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_23 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_23 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_23 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_23 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 12.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_23 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_23 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_23 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953930 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_23 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_23 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_23 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_23 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_23 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_23 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_23 , стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 12.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_23 , передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_23 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_23 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953930 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_23 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 9539830 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_23 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1910 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_23 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_23 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_23 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 15.09.2024 виїхав з території України через пункт пропуску «Шегені», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 03.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_24 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_24 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_24 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 03.07.2024 по 12.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_24 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 в період часу з 12:00 по 12:03 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 на виконання вказівки Особи-1, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_24 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без присутності члена медико-соціальної експертної комісії Особи-1 при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_24 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1926 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 1926 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_24 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 953946 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_24 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_24 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1926 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_24 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_24 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_24 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 03.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_24 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_24 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_24 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 03.07.2024 по 12.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_24 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 на виконання вказівки Особи-1, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1926 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_24 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1926 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1926 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно Г ОСОБА_24 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953946 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_24 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1926 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_24 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_24 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_24 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 13.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_25 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_25 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у період часу з 13.06.2024 по 25.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_25 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної карти стаціонарного хворого № 10078 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 про перебування у період з 20.12.2021 по 29.12.2021 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 5639 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 18.10.2023 по 27.10.2023 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 175731 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 про перебування у період з 07.05.2024 по 20.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000065292024 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-12 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у не встановлений час, але не пізніше 25.06.2024 та у не встановлений спосіб підроблену медичну документацію ОСОБА_25 передала Особі-7 та Особа-5 для складання направлення ОСОБА_25 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_26 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 у період з 13.06.2024 по 25.06.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_25 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 13.06.2024 по 25.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_25 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_26 направлення ОСОБА_25 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

25.06.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12 та Особа-5 та Особа-7 медичні документи про наявність у ОСОБА_25 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_25 , стійкого порушення функцій організму з документами про особу, для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи для необґрунтованого встановлення ОСОБА_25 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

30.06.2024 о 13:22 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, Особа-1 отримав поштове відправлення в якому знаходились медичні документи про наявність у ОСОБА_25 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_25 групи інвалідності.

Крім того, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_25 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_25 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 12.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_25 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024, у період часу з 12:18 по 12:20 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_25 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_25 другої групи інвалідності, про що склали акт №1930 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_25 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.07.2024 у період часу з 12:20 по 14:24 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1930 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_25 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 953950 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_25 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_25 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1930 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_25 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_25 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_25 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особи-5 у період з 13.06.2024 по 25.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_25 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 28.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_25 групи інвалідності та грошові кошти для фінансування злочинної організації, які 30.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_25 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_25 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 12.07.2024 разом з медичними документами ОСОБА_25 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1930 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_25 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1930 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.07.2024 у період часу з 12:20 по 14:24 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1930 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_25 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953950 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_25 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1930 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_25 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_25 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_25 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 07.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_27 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_27 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 07.06.2024, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_27 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 10074 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення філії «Центр охорони здоров'я» Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 про перебування у період з 20.12.2021 по 29.12.2021 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 3124 за формою № 027/о від і імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 17.05.2023 по 29.05.2023 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 19082 магнітно-резонансної томографії від імені ООО НПП «МРТ-центр» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

У невстановлений в ході досудового розслідування спосіб та час, але не пізніше 07.06.2024, Особа-12 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, передала Особі-7, Особа-5 та Особа-6 підроблену медичну документацію ОСОБА_27 для складання направлення ОСОБА_27 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 07.06.2024 по 24.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 із урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, достовірно знаючи, що ОСОБА_27 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_27 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особі-7 та Особа-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-7, спільно з Особа-5 у період з 07.06.2024 по 24.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, підписали складене Особою-6 направлення ОСОБА_27 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та передали Особа-6 для направлення Особа-2.

24.06.2024 Особа-6 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12, Особа-7, Особа-5 та Особа-6 медичні документи про наявність у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_27 , стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_27 групи інвалідності.

Крім того, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у період часу з 02.07.2024 по 12.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_27 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 12.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_27 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024, у період часу з 12:39 по 12:41 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_27 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», не у повному складі, за відсутності члена медико-соціальної експертної комісії Особи-10, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_27 другої групи інвалідності, про що склали акт №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_27 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.07.2024 у період часу з 12:41 по 14:23 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_27 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953954 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_27 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_27 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_27 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_27 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особа-5 та Особа-6 у період з 07.06.2024 по 24.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 28.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_27 групи інвалідності та грошові кошти для фінансування злочинної організації, які 30.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 02.07.2024 по 12.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_27 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 12.07.2024 разом з медичними документами ОСОБА_27 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_27 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_27 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953954 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_27 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ, реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_27 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_27 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням день, не пізніше 07.06.2024 Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та з метою незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особа-5 та Особа-6 у період з 07.06.2024 по 24.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 28.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_27 групи інвалідності та грошові кошти для фінансування злочинної організації, які 30.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 02.07.2024 по 12.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_27 групи інвалідності на 12.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_27 у період з 02.07.2024 по 12.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_27 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

12.07.2024 у період часу з 12:41 по 14:23 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_27 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953954 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_27 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1934 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_27 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 86 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.07.2024 про встановлення у ОСОБА_27 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_27 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 05.11.2024 о 19:17 виїхав з території України через пункт пропуску «Устилуг», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 13.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_28 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_28 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у період часу з 13.06.2024 по 14.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_28 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 4817 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 10.09.2019 по 24.09.2019 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 732 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 01.02.2021 по 15.02.2021 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 64839 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 про перебування у період з 11.07.2023 по 21.07.2023 на стаціонарному лікуванні;

- виписний із медичної карти стаціонарного хворого № 3064 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 29.04.2024 по 13.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 000048192023 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, засвідчила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

14.06.2024 Особа-12 реалізуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особа-2 підроблені медичні документи про наявність у ОСОБА_28 стійкого порушення функцій організму.

16.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особі-7 виготовлену Особою-12 підроблену медичну документацію ОСОБА_28 для складення документації з недостовірними даними про перебування ОСОБА_28 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму та подальшого оформлення направлення ОСОБА_28 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_18 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 у період з 18.06.2024 по 25.06.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_28 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 18.06.2024 по 25.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_28 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_18 направлення ОСОБА_28 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

25.06.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_28 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_28 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_28 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Особа-1 продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел, у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_28 групи інвалідності на 17.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_28 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 17.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_28 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

17.07.2024, протягом дня, у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_28 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_28 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_28 другої групи інвалідності, про що склали акт №1961 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_28 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

17.07.2024 протягом дня Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1961 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_28 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953980 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_28 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та цього ж дня об 14:28 видала невстановленій досудовим розслідуванням особі для передачі її ОСОБА_28 з метою безпідставного отримання останнім, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 17.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1961 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_28 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 87 засідання медико-соціальної експертної комісії від 17.07.2024 про встановлення у ОСОБА_28 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Відповідно до висновку медико-соціальної експертизи проведеною Державним закладом «Центральна медико-соціальна експертна комісія Міністерства охорони здоров'я України» №1999 від 23.10.2024 рішення щодо встановлення ОСОБА_28 другої групи інвалідності за загальним захворюванням, не відповідає вимогам нормативно-правових актів з питань медико-соціальної експертизи, функціональні порушення не виявлено, відомості відсутні як в Направленні на МСЕК так і в акт №1961 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_28 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особи-5 у період з 13.06.2024 по 25.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_28 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 28.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_28 групи інвалідності та грошові кошти для фінансування злочинної організації, які 30.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2, та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_28 групи інвалідності на 17.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_28 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 17.07.2024 разом з медичними документами ОСОБА_28 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

17.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1961 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_28 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1961 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 17.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1961 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_28 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953980 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_28 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 17.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1961 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_28 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 87 засідання медико-соціальної експертної комісії від 17.07.2024 про встановлення у ОСОБА_28 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_28 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_29 групи інвалідності на 17.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 17.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_29 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

17.07.2024 в період часу з 12:56 по 12:57 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_29 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_29 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

17.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_29 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 953981 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_29 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_29 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 17.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_29 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 87 засідання медико-соціальної експертної комісії від 17.07.2024 про встановлення у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_29 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_29 групи інвалідності на 17.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 17.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_29 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

17.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_29 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 17.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_29 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953981 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_29 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 17.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_29 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 87 засідання медико-соціальної експертної комісії від 17.07.2024 про встановлення у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_29 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_29 групи інвалідності на 17.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 17.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_29 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

17.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_29 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 17.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_29 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953981 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_29 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 953981 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_29 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 17.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1962 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_29 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 87 засідання медико-соціальної експертної комісії від 17.07.2024 про встановлення у ОСОБА_29 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_29 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 01.01.2025 о 04:36 виїхав з території України через пункт пропуску «Ягодин», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 07.05.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_31 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_31 групи інвалідності на 17.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_31 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 07.05.2024 по 17.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_31 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

17.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_31 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_32 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_31 другої групи інвалідності, про що склали акт №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_31 та підписали та посвідчили відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

17.07.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_31 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953983 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_31 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_31 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 17.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_31 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №87 засідання медико-соціальної експертної комісії від 17.07.2024 про встановлення у ОСОБА_31 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_31 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 07.05.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_31 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_31 групи інвалідності на 17.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_31 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 07.05.2024 по 17.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_31 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

17.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_31 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 17.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_31 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953983 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_31 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 17.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_31 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 87 засідання медико-соціальної експертної комісії від 17.07.2024 про встановлення у ОСОБА_31 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_31 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

У травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 07.05.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_31 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_31 групи інвалідності на 17.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_31 , стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 07.05.2024 по 17.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_31 , передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

17.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_31 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 17.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_31 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953983 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_31 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 953983 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для використання ОСОБА_31 щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 17.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1964 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_31 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 87 засідання медико-соціальної експертної комісії від 17.07.2024 про встановлення у ОСОБА_31 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_31 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 11.12.2024 виїхав з території України через пункт пропуску «Шегині», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 02.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_34 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_35 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 24.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_34 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 917 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 15.03.2021 по 25.03.2021 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 4338 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 06.08.2023 по 17.08.2023 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000069122023 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-12 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, передала Особі-7, Особа-5 та Особа-6 підроблену медичну документацію ОСОБА_34 для складання направлення ОСОБА_36 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 02.06.2024 по 24.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 із урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, достовірно знаючи, що ОСОБА_36 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_34 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особі-7 та Особа-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 02.06.2024 по 24.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, підписали складене Особою-6 направлення ОСОБА_34 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та передали Особа-6 для направлення Особа-2.

24.06.2024 Особа-6 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7, Особа-5 та Особа-6 медичні документи про наявність у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_36 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Особа-1 продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел, у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_36 групи інвалідності на 18.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 18.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_34 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

18.07.2024 у період часу з 09:09 по 09:12 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_34 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_36 другої групи інвалідності, про що склали акт №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_36 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

18.07.2024 протягом дня Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_34 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №953993 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_36 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_36 з метою безпідставного отримання останнім, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 18.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_34 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 88 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.07.2024 про встановлення у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_37 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особа-5 та Особа-6 у період з 02.06.2024 по 28.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 28.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_36 групи інвалідності, які 30.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_36 групи інвалідності на 18.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 18.07.2024 разом з медичними документами ОСОБА_34 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

18.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_34 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 18.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_34 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953993 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_36 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 18.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_34 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 88 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.07.2024 про встановлення у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_37 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням день, не пізніше 02.06.2024 Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та з метою незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особа-5 та Особа-6 у період з 02.06.2024 по 28.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 28.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_36 групи інвалідності, які 30.06.2024 отримані Особою-1

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_36 групи інвалідності на 18.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_34 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_34 у період з 02.07.2024 по 18.07.2024, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

18.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_34 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

18.07.2024 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_34 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 953993 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_36 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 18.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1975 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_34 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 88 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.07.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_34 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-10, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_37 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 01.10.2024 о 09:37 виїхав з території України через пункт пропуску «Ягодин», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_39 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_40 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_39 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_39 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 в період часу з 09:20 по 09:24 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_39 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_39 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1993 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

19.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 1993 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_39 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954010 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_39 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_39 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1993 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_39 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_39 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_39 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_39 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_40 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_41 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_39 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №1993 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_39 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №1993 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1993 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_39 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954010 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_39 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №1993 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_39 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_39 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_39 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 25.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_43 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_44 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_43 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 25.06.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_43 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 в період часу з 10:43 по 10:46 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_44 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_43 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2000 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

19.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2000 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_43 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954017 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_44 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_44 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2000 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_43 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_43 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_43 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 25.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_43 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_44 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_43 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 25.06.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_43 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2000 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_43 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2000 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2000 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_43 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954017 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_43 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2000 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_43 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_43 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_45 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 25.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_47 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_47 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_48 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 25.06.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_48 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 в період часу з 11:01 по 11:05 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_48 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_47 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2007 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

19.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2007 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_48 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954024 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_49 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_47 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2007 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_48 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_48 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_50 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 25.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_47 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_47 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_48 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 25.06.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_48 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2007 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_48 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2007 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2007 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_48 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954024 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_47 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2007 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_48 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_48 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_50 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_52 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_53 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_52 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_52 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 в період часу з 11:17 по 11:19 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_53 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_52 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

19.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_52 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954027 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_52 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_52 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_52 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_52 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_54 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_52 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_53 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_52 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_52 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_52 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_52 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954027 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_52 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_52 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_52 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_52 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_52 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_53 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_52 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_52 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_52 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_52 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954027 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_53 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954027 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_53 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2010 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_52 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_53 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_54 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 13.10.2024 виїхав з території України через пункт пропуску «Ужгород», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 25.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_56 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_56 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_56 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 25.06.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_56 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 в період часу з 11:25 по 11:27 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_56 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_56 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

19.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_56 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954029 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_57 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_57 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_56 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_57 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_58 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 25.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_56 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_56 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_56 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 25.06.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_56 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_56 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_56 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954029 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_56 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_56 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_57 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_58 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 25.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_56 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_56 групи інвалідності на 19.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_56 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 25.06.2024 по 19.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_56 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_56 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_56 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954029 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_56 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954029 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_56 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2012 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_56 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 89 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.07.2024 про встановлення у ОСОБА_57 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_58 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 20.10.2024 виїхав з території України через пункт пропуску «Краківець», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 07.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_60 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_61 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 07.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_60 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 1175 за формою № 027/о від імені АТ «Українська залізниця» Філія «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 18.03.2024 по 29.03.2024 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 2063 за формою № 027/о від імені АТ «Українська залізниця» Філія «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 04.04.2023 по 14.04.2023 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 7011 за формою № 027/о від імені АТ «Українська залізниця» Філія «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 22.11.2021 по 06.12.2021 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000028052024 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаного лікувального закладу та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-12 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у не встановлений час але не пізніше 07.06.2024 та у не встановлений спосіб, підроблену медичну документацію ОСОБА_60 передала Особі-7 Особа-5 та Особа-6 для складання направлення ОСОБА_62 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 07.06.2024 по 21.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 із урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, достовірно знаючи, що ОСОБА_60 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_60 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особі-7 та Особі-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 07.06.2024 по 21.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, підписали складене Особою-6 направлення ОСОБА_62 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та передали Особа-6 для направлення Особа-2.

21.06.2024 Особа-6 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12, Особа-7, Особа-6 та Особа-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_60 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

23.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7, Особа-6 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_60 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_60 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Крім того, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_62 групи інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_60 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_60 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 в період часу з 07:52 по 07:54 Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_60 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без присутності членів медико-соціальної експертної комісії ОСОБА_4 , Особи-3, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_60 другої групи інвалідності, про що склали акт №2069 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який в подальшому Особа-1, ОСОБА_4 , Особа-3 та Особа-10 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

26.07.2024 у період часу з 07:54 по 08:45 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2069 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_60 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954083 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_62 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_62 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2069 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_60 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_62 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_60 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особи-6 та Особи-5 у період з 07.06.2024 по 21.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_60 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 23.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_60 групи інвалідності, які 24.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_62 групи інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_63 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_63 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2069 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_63 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2069 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 26.07.2024 у період часу з 07:54 по 08:45 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2069 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_60 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954083 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_62 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2069 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_60 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_62 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_60 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням день, але не пізніше 13.03.2024 Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9 діючи узгоджено з Особою-11, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж березня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_65 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

09.07.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_65 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_65 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_66 групу інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_65 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_65 у період з 09.07.2024 по 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», в період часу з 07:57 по 07:59 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_66 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», не у повному складі, без присутності Особи-3 та ОСОБА_4 при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_66 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

26.07.2024 у період часу з 07:59 по 08:20 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_65 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954084 про встановлення ОСОБА_66 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_66 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_65 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_66 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особі-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_67 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9 діючи узгоджено з Особою-11, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж березня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_65 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 09.07.2024, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав їх Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_65 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_66 групу інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_65 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_65 у період з 09.07.2024 по 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_65 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 26.07.2024 в період часу з 07:59 по 08:20 Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_65 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954084 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_65 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954084 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_66 , для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_65 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_66 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особі-3, ОСОБА_4 , Особа-10Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_67 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у березні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9 діючи узгоджено з Особою-11, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж березня - липня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_69 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

09.07.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_69 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_70 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_70 групу інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_69 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_69 у період з 09.07.2024 по 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, в період часу з 08:42 по 08:44 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_70 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_70 другої групи інвалідності, про що склали акт №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

26.07.2024 у період часу з 08:44 до 09:27 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_71 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954088 про встановлення ОСОБА_70 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_70 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_72 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_73 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-1, Особа-3, ОСОБА_4 , Особі-10, Особа-4 та Особа-8, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_72 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9 діючи узгоджено з Особою-11, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж березня - липня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_69 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 09.07.2024, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав їх Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_70 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_70 групу інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_69 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_71 у період з 09.07.2024 по 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_69 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 26.07.2024 у період часу з 08:44 до 09:27 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_71 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954088 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_70 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_72 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_74 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-10, Особа-8, та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954088 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_73 , для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_72 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_76 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_77 стаціонарного лікування.

Особа-12, діючи спільно з Особою-13 відповідно до злочинного плану, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, за вказівкою Особа-2, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.06.2024, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 , на персональному комп'ютері склали підроблену медичну документацію про перебування ОСОБА_78 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 3036 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня № 7» Харківської міської ради про перебування у період з 29.04.2024 по 13.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 40362 за формою № 027/о від імені Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 1 філії «Центр охорони здоров'я» про перебування у період з 11.03.2022 по 25.03.2022 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000019562022 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12 та Особа-13 надрукували, засвідчили штампами і печатками вказаних лікувальних закладів, проставили підписи від імені лікарів.

У не встановлений час але не пізніше 10.06.2024 Особа-12 та Особа-13, реалізовуючи спільний злочинний умисел, підроблену медичну документацію ОСОБА_76 передали Особі-7, Особа-5 та Особа-6 для складання направлення ОСОБА_76 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 10.06.2024 по 19.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 із урахуванням підроблених Особою-12 та Особою-13 медичних документів, достовірно знаючи, що ОСОБА_79 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_76 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особі-7 та Особа-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 10.06.2024 по 19.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, підписали складене Особою-6 направлення ОСОБА_76 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та передали Особа-6 для направлення Особа-2

19.06.2024 Особа-6, реалізуючи загальний злочинний умисел, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» відправив, складені Особою-12, Особою-13, Особа-7, Особа-6 та Особа-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_76 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності Особа-2, яка 23.06.2024, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» вказані документи направила Особі-1 для організації проведення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» ОСОБА_80 медико-соціальної експертизи для встановлення останньому групи інвалідності та грошові кошти для фінансування злочинної організації.

24.06.2024 Особа-1 отримав відправлені Особа-2 медичні документи про наявність у ОСОБА_76 стійкого порушення функцій організму та, продовжуючи реалізацію злочинного плану організованої групи, у період з 24.06.2024 по 25.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію отриманих від Особа-2 документів у міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_80 групи інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підконтрольних йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_76 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_76 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 у період часу з 09:51 по 09:53 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, на виконання вказівки Особи-1, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_76 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутності Особи-1, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення ОСОБА_80 другої групи інвалідності, про що склали акт №2080 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у подальшому Особа-1, ОСОБА_4 , Особа-3 та Особа-10 підписали та засвідчили відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

26.07.2024 у період часу з 09:53 по 10:21 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2080 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_76 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954093 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_80 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_80 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2080 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_76 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення ОСОБА_80 другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_79 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особою-13, Особи-7, Особа-6 та Особа-5 у період з 10.06.2024 по 19.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_76 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 23.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_80 групи інвалідності, які 24.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_80 групи інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_76 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_76 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2080 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_76 , підписали та відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2080 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 26.07.2024 у період часу з 09:53 по 10:21 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2080 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_78 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954093 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_80 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2080 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_78 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_78 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_78 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_81 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період передала Особі-13 персональні данні ОСОБА_82 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_83 стаціонарного лікування.

Особа-13, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.06.2024, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_84 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 6493 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня № 7» Харківської міської ради про перебування у період з 14.09.2020 по 28.09.2020 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 3059 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня № 7» Харківської міської ради про перебування у період з 07.06.2022 по 21.06.2022 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 716 за формою № 027/о від імені Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2 Філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» про перебування у період з 04.03.2024 по 18.04.2024 на стаціонарному лікуванні;

Складену підроблену медичну документацію Особа-13, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-13 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у не встановлений час але не пізніше 10.06.2024 та у не встановлений спосіб, підроблену медичну документацію ОСОБА_82 передала Особі-7, Особа-5 та Особа-6 для складання направлення ОСОБА_85 , на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 10.06.2024 по 19.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 із урахуванням підроблених Особою-13 медичних документів, достовірно знаючи, що ОСОБА_84 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_84 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особі-7 та Особі-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 10.06.2024 по 19.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, підписали складене Особою-6 направлення ОСОБА_85 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та передали Особа-6 для направлення Особа-2.

19.06.2024 Особа-6 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-13, Особа-7, Особа-6 та Особа-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_84 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

23.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-13, Особа-7, Особа-6 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_82 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_85 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Особа-1, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел, у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_85 групи інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_82 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.07.2024 разом з медичними документами ОСОБА_82 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 в період часу з 10:13 по 10:15 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_82 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_85 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2090 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

26.07.2024 у період часу з 10:15 по 11:27 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2090 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_82 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954103 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_85 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_85 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2090 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_82 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_85 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_84 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-13, Особи-7, Особи-6 та Особи-5 у період з 10.06.2024 по 19.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_82 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 23.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_85 групи інвалідності, які 24.06.2024 отримані Особою-1

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_85 групи інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_82 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_82 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2090 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_82 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2090 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 26.07.2024 у період часу з 10:15 по 11:27 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2090 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_82 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954103 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_85 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2090 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_82 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_85 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_84 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_86 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_87 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_88 стаціонарного лікування.

Особа-12, діючи спільно з Особою-13 відповідно до злочинного плану, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, за вказівкою Особа-2, в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.06.2024, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_89 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 3265 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня № 7» Харківської міської ради про перебування у період з 06.05.2024 по 20.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 4718 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня № 7» Харківської міської ради про перебування у період з 10.07.2023 по 24.07.2023 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 0000000000367123 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

- висновок № 0000000000368123 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12 та Особа-13, за допомогою принтера надрукували, завірили їх штампами і печатками, вказаного лікувального закладу та проставили підписи від імені лікарів.

Особа-12 та Особа-13 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у не встановлений час але не пізніше 10.06.2024 та у не встановлений спосіб, підроблену медичну документацію ОСОБА_89 передала Особі-7 Особа-5 та Особа-6 для складання направлення ОСОБА_90 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 10.06.2024 по 21.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 із урахуванням підроблених Особою-12 та Особою-13 медичних документів, достовірно знаючи, що ОСОБА_87 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_89 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особі-7 та Особа-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 10.06.2024 по 21.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, підписали складене Особою-6 направлення ОСОБА_89 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та передали Особа-6 для направлення Особа-2.

21.06.2024 Особа-6 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12, Особою-13, Особа-7, Особа-6 та Особа-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_89 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

23.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1, виготовлені Особою-12, Особою-13, Особа-7, Особа-6 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_89 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_90 групи інвалідності.

Особа-1, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел, у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_89 групи інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_89 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_89 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 в період часу з 12:09 по 12:10 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_89 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_89 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2093 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

26.07.2024 у період часу з 12:10 по 12:25 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2093 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_89 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954106 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_90 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_90 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2093 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_89 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_89 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_87 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-13, Особи-7, Особи-6 та Особи-5 у період з 10.06.2024 по 21.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_89 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 23.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_90 групи інвалідності, які 24.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 24.06.2024 по 25.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого ОСОБА_89 групи інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_89 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_89 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2093 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_89 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2093 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 26.07.2024 у період часу з 12:10 по 12:25 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2093 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_89 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954106 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_90 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2093 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_89 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_89 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_87 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_91 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_92 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_93 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_94 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_94 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 в період часу з 09:04 по 09:08 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_93 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_92 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2096 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

29.07.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2096 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_92 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954109 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_92 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_93 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 20.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2096 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_92 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_92 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_92 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_91 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_92 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_93 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_92 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_92 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2096 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_92 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2096 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 29.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2096 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_92 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954109 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_92 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2096 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_92 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_92 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_92 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 11.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_95 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_96 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_97 стаціонарного лікування.

Особа-12, діючи спільно з Особою-13 відповідно до злочинного плану, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, за вказівкою Особа-2, у невстановлений досудовим розслідуванням день, після 11.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_96 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 175832 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» про перебування у період з 02.05.2024 по 13.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000029862024 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12 та Особа-13 за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампом і печаткою, вказаного лікувального закладу та проставили підписи від імені лікарів.

Особа-12 та Особа-13 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у не встановлений час але не пізніше 10.06.2024 та у не встановлений спосіб, підроблену медичну документацію ОСОБА_96 передала Особі-7 для складання направлення ОСОБА_98 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_26 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 у період з 12.06.2024 по 25.06.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 та Особою-13 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_96 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 12.06.2024 по 25.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_99 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_26 направлення ОСОБА_99 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

25.06.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2, виготовлені Особою-12 Особою-13, Особа-7 та Особа-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_96 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

28.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_96 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_98 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Особа-1, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел, у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_98 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_96 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 29.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_96 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 в період часу з 11:00 по 11:05 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 на виконання вказівки та Особа-1, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_96 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без присутності члена медико-соціальної експертної комісії Особи-1, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_96 другої групи інвалідності, про що склали акт №2117 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який в подальшому Особа-1, ОСОБА_4 , Особа-3 та Особа-10підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2117 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_96 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954130 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_96 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та 30.07.2024 о 08:15 видала ОСОБА_98 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2117 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_96 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_98 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_96 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-13, Особи-7 та Особа-5 у період з 10.06.2024 по 25.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_96 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 28.06.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_98 групи інвалідності, які 30.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 30.06.2024 по 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_98 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_96 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 29.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_96 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2117 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_96 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2117 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2117 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_96 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954130 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_98 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2117 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_96 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_96 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_100 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день Особа-2 виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_101 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-2 реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж травня-червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечила складання та видачу медичної документації про перебування на лікуванні та встановлення наявності ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму у ОСОБА_102 та направлення ОСОБА_102 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

Особа-2 на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, у невстановлений в ході досудового розслідування спосіб та час, але не пізніше 04.06.2024, забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів про наявність у ОСОБА_102 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_103 групи інвалідності.

Реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у невстановлений досудовим розслідуванням час, до 04.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, отриманих від Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_103 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_102 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_102 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 у період часу з 11:26 по 11:28, Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-10, на виконання вказівки Особи-1, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_102 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю члена комісії Особи-1, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_103 другої групи інвалідності, про що склали акт №2122 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_102 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

29.07.2024 протягом дня Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2122 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_102 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954135 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_103 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та цього ж дня видала її ОСОБА_103 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2122 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_102 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_102 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_104 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_102 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, до 04.06.2024 забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_103 групи інвалідності.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, не пізніше 04.06.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, наданих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_103 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_102 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_102 передала Особі-1, Особі-3 та ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2122 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_102 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2122 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 29.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2122 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_102 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954135 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_103 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2122 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_102 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_102 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_104 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_106 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_107 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_106 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_106 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_106 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_106 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_106 другої групи інвалідності, про що склали акт №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_106 та підписали та посвідчили відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

29.07.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_106 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954137 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_106 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_108 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №21234 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_106 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_107 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_109 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, у липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_106 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_107 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_106 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_106 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_106 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 29.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_106 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954137 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_107 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_106 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_107 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_109 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Так, невстановлена досудовим розслідуванням особа, діючи за попередньою змовою з Особою-1, у невстановлений досудовим розслідуванням час, до 02.07.2024, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_106 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Так, у липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_106 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_107 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-1 будучі організатором злочинної організації, реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, 02.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих невстановленою досудовим розслідуванням особою документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_107 , групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_106 , стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_106 , передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_106 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 29.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_106 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954137 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_107 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954137 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для використання ОСОБА_110 щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2124 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_106 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_107 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_109 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 15.03.2024 виїхав з території України через пункт пропуску «Чоп (Тиса)», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_112 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_113 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_112 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_112 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_112 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_112 без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_112 другої групи інвалідності, про що склали акт №2126 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_112 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

29.07.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2126 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_112 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954139 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_112 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_114 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2126 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_112 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_112 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_112 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_115 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_112 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_113 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_112 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 29.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_112 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2126 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_112 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2126 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 29.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2126 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_112 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954139 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_112 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2126 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_112 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_112 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_112 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 24.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_116 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_117 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_118 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 24.06.2024, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_117 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписний епікриз із медичної карти стаціонарного хворого № 2259 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 27.05.2024 по 07.06.2024 на стаціонарному лікуванні;

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила її штампом і печаткою, вказаного лікувального закладу та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-12 реалізуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 24.06.2024 та у не встановлений спосіб підроблену медичну документацію ОСОБА_117 передала Особі-7 та Особа-5 для складання направлення ОСОБА_117 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_26 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 у період з 24.06.2024 по 05.07.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_117 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, спільно з Особа-5 у період з 24.06.2024 по 05.07.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_117 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_26 направлення ОСОБА_117 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-7 діючи узгоджено з Особа-5 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у невстановлений час та спосіб забезпечили надходження до Особа-2 виготовлених Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичних документів про наявність у ОСОБА_117 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

06.07.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-5 та Особа-7 медичні документи про наявність у ОСОБА_117 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_117 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 23.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, отриманих від Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_119 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_117 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 29.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_117 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024, протягом дня, у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_117 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_117 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_117 другої групи інвалідності, про що склали акт №2125 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_117 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

29.07.2024 протягом дня Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2125 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_117 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954138 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_119 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та у невстановлений в ході досудового розслідування час, видала невстановленій досудовим розслідуванням особі для передачі її ОСОБА_119 з метою безпідставного отримання останнім, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2125 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_117 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_117 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_117 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7 та Особа-5 у період з 24.06.2024 по 05.07.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_117 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений в ході досудового розслідування спосіб забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_117 групи інвалідності.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 23.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_117 групи інвалідності на 29.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_117 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 29.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_117 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2125 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_117 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2125 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 29.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2125 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_117 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954138 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_119 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 29.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2125 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_117 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 93 засідання медико-соціальної експертної комісії від 29.07.2024 про встановлення у ОСОБА_117 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_117 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

В травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_120 ІНФОРМАЦІЯ_38 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_121 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_122 групи інвалідності на 31.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_121 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 31.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_121 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

31.07.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_122 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_121 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_122 другої групи інвалідності, про що склали акт №2178 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_121 та підписали та посвідчили відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

31.07.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2178 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_121 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954187 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_123 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_124 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 31.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2178 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_121 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №94 засідання медико-соціальної експертної комісії від 31.07.2024 про встановлення у ОСОБА_122 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_125 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

В травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_120 ІНФОРМАЦІЯ_38 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_121 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_122 групи інвалідності на 31.07.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_121 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 31.07.2024, разом з медичними документами ОСОБА_121 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

14.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2178 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_121 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2178 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 31.07.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2178 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_121 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954187 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_122 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 31.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2178 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_121 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 94 засідання медико-соціальної експертної комісії від 31.07.2024 про встановлення у ОСОБА_121 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_125 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 04.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_126 , ІНФОРМАЦІЯ_39 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_127 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_128 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 26.06.2024, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_128 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписний епікриз із медичної картки стаціонарного хворого № 3268 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 06.05.2024 по 20.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 708 терапевтичне відділення за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 04.03.2024 по 15.03.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 42309 магнітно-резонансної томографії від імені ООО НПП «МРТ-центр» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила її штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-12 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у не встановлений час, але не пізніше 26.06.2024 та у не встановлений спосіб, підроблену медичну документацію ОСОБА_127 передала Особа-2 для організації оформлення направлення ОСОБА_129 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, в період з 26.06.2024 по 02.07.2024 у невстановлений спосіб передала Особі-7 та Особа-5 виготовлену Особою-12 підроблену медичну документацію ОСОБА_127 для подальшого складення документації з недостовірними даними про перебування ОСОБА_127 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму та подальшого оформлення направлення ОСОБА_127 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_18 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 протягом 02.07.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_127 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 протягом 02.07.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_127 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_18 направлення ОСОБА_127 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

02.07.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2 підроблені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_127 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

07.07.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 підроблені Особою-12, Особа-5 та Особа-7 медичні документи про наявність у ОСОБА_127 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_129 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Крім того, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у період часу з 16.07.2024 по 05.09.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_129 групи інвалідності на 05.09.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_127 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період 16.07.2024 по 05.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_127 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

05.09.2024, у період часу з 12:13 по 12:14 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_127 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_129 другої групи інвалідності, про що склали акт №2221 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_127 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

05.09.2024 у період часу з 12:14 по 12:54 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2221 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_127 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954221 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_129 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_129 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 05.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2221 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_127 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 96 засідання медико-соціальної експертної комісії від 05.09.2024 про встановлення у ОСОБА_127 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_130 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особа-5 та Особи-7 у період з 04.06.2024 по 02.07.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_127 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 07.07.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_129 групи інвалідності та грошові кошти для фінансування злочинної організації, які 09.07.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 16.07.2024 по 05.09.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_129 групи інвалідності на 05.09.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_127 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період 16.07.2024 по 05.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_127 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

05.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2221 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_127 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2221 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

05.09.2024 у період часу з 12:14 по 12:54, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2221 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_127 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954221 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_129 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 05.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2221 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_127 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 96 засідання медико-соціальної експертної комісії від 05.09.2024 про встановлення у ОСОБА_127 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_130 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

В травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_131 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_132 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_133 групи інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_132 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 06.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_132 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_132 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_132 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_132 другої групи інвалідності, про що склали акт №2226 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_132 та підписали та посвідчили відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

06.09.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2226 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_132 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954226 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_133 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій особі для безпідставного отримання ОСОБА_134 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2226 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_132 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_132 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_135 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

В травні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_131 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 14.05.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_132 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_133 групи інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_132 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 14.05.2024 по 06.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_132 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2226 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_132 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2226 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 06.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2226 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_132 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954226 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_122 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2226 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_132 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_133 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_135 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням день, не пізніше 08.01.2024 Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_136 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж січня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_137 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

09.07.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_137 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_138 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_138 групу інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_137 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_137 у період з 09.07.2024 по 06.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 в період часу з 09:17 по 09:22 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_138 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_138 другої групи інвалідності, про що склали акт №2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

06.09.2024 у період часу з 09:22 по 09:39 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_137 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954227 про встановлення ОСОБА_138 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_138 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_137 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_139 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_140 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж січня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_137 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 09.07.2024, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав їх Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_138 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_138 групи інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_137 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_137 у період з 09.07.2024 по 06.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_137 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 06.09.2024 в період часу з 09:22 по 09:40 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті №2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_137 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954227 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_138 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954227 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_138 , для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_137 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_137 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_137 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей , вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням день, не пізніше 08.01.2024 Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_136 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та з метою незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж січня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_137 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 09.07.2024, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав їх разом із невстановленою сумою грошових коштів Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_138 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_138 групу інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_137 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_137 у період з 09.07.2024 по 06.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_137 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт передали Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

06.09.2024 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_137 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954227 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_137 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_137 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_137 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-1, Особа-10, Особа-8, та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_140 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 22.01.2025 о 11:09 виїхав з території України через пункт пропуску «Шегині», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_141 , ІНФОРМАЦІЯ_42 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_142 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_143 групи інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_142 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 06.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_142 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 в період часу з 09:24 по 09:29 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_142 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_143 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

06.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_142 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954228 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_143 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_143 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_142 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_142 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_144 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_141 , ІНФОРМАЦІЯ_42 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_142 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_143 групи інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_142 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 06.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_142 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_142 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 06.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_142 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954228 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_143 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_142 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_143 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_144 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_141 , ІНФОРМАЦІЯ_42 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 23.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_142 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_143 групи інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_142 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 23.07.2024 по 06.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_142 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

29.07.2024 в період часу з 09:24 по 09:29 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_142 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_143 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

06.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_142 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954228 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_143 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_143 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2228 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_142 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_142 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_144 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 17.01.2025 виїхав з території України через пункт пропуску «Яготин», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_145 , ІНФОРМАЦІЯ_43 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 18.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_146 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_146 групи інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_147 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 18.06.2024 по 06.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_147 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 в період часу з 09:30 по 09:34 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_148 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_148 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2229 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

06.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2229 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_147 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954229 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_148 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_148 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2229 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_148 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_148 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_146 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_145 , ІНФОРМАЦІЯ_43 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 18.06.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_146 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_146 групи інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_148 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 18.06.2024 по 06.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_147 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2229 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_147 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2229 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 06.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2229 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_147 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954229 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_148 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2229 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_147 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_147 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_146 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_149 , ІНФОРМАЦІЯ_44 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_150 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_150 групи інвалідності на 11.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_150 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 11.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_150 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

11.09.2024 в період часу з 11:05 по 11:06 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 на виконання вказівки Особа-1, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_150 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без присутності члена медико-соціальної експертної комісії Особи-1 при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_150 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2272 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

11.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2272 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_150 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954270 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_150 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_150 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 11.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2272 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_150 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 98 засідання медико-соціальної експертної комісії від 11.09.2024 про встановлення у ОСОБА_150 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_150 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_149 , ІНФОРМАЦІЯ_44 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_150 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_150 групи інвалідності на 11.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_150 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 11.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_150 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

11.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2272 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_150 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2272 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 11.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2272 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_150 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954270 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_150 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 11.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2272 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_150 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 98 засідання медико-соціальної експертної комісії від 11.09.2024 про встановлення у ОСОБА_150 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_150 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в лютому 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день Особа-11, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_151 , ІНФОРМАЦІЯ_45 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 25.04.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_152 стійкого порушення функцій організму для та встановлення групи інвалідності.

21.05.2024 Особа-11, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_152 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_152 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_152 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_152 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_152 до 12.09.2024 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024, в період часу з 10:02 по 10:03 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_152 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_152 другої групи інвалідності, про що склали акт №2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.09.2024 у період часу з 10:03 по 10:51 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_152 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954286 про встановлення ОСОБА_152 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_152 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_152 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_153 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_152 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 25.04.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_152 стійкого порушення функцій організму для та встановлення групи інвалідності.

21.05.2024 Особа-11, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_152 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_152 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_152 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_152 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_152 у період з 21.05.2024 по 12.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, в період часу з 10:02 по 10:03 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_152 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 12.09.2024 у період часу з 10:03 по 10:51 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті №2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_152 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954286 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_152 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку№ 954286 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_152 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_152 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_152 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_152 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей , вчинене злочинною організацією.

У вересні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_154 , ІНФОРМАЦІЯ_46 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 10.09.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_155 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_155 групи інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_155 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 10.09.2024 по 12.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_155 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 у період з 12:02 по 12:08 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_155 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без належного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_156 другої групи інвалідності, про що склали акт №2307 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_155 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.09.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2307 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_155 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954302 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_155 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та 12.09.2024 об 12:56 видала ОСОБА_156 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2307 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_155 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_155 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Відповідно до висновку розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №142 від 24.12.2024 рішення щодо встановлення ОСОБА_156 другої групи інвалідності строком на 1 рік, загальне захворювання не підтверджено та не відповідає нормативним документам, які регламентують проведення медико-соціальної експертизи України.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_157 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У вересні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_154 , ІНФОРМАЦІЯ_46 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 10.09.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_155 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_155 групи інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_155 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 10.09.2024 по 12.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_155 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2307 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_155 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2307 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2307 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_155 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954302 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_156 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2307 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_155 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_155 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_157 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_158 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_159 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_159 групи інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_159 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 12.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_159 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 в період часу з 12:34 по 12:39 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_159 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_159 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2309 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2309 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_159 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954304 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_160 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_160 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2309 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_159 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_160 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_161 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У червні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_158 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_159 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_159 групи інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_159 , стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 12.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_159 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2309 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_159 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2309 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2312 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_159 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954304 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_160 , другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2309 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_159 , містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_159 , стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_161 , набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в липні 2024 року Особа-11, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_162 , ІНФОРМАЦІЯ_47 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 03.09.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_163 стійкого порушення функцій організму для та встановлення групи інвалідності.

Особа-11, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановлений досудовим розслідуванням день, але не пізніше 03.09.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_163 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_163 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_163 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_163 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_163 у період з 03.09.2024 по 12.09.2024 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 в період часу з 13:21 по 13:22 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_163 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», не у повному складі, без присутності Особи-10 при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_163 другої групи інвалідності, про що склали акт №2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_163 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.09.2024 у період часу з 13:22 до 13:58 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_163 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954308, про встановлення ОСОБА_163 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_163 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_163 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_164 , стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_163 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль, у невстановлений в ході досудового розслідування час, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_163 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності 03.09.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_163 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_163 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_163 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_163 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_163 у період з 03.09.2024 по 12.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 в період часу з 13:21 по 13:22 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_163 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 12.09.2024 у період часу з 10:03 по 10:51 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_163 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954308 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_163 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954308 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_163 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_163 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_163 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_163 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 03.09.2024, Особа-11, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_165 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою ролі, у невстановлений в ході досудового розслідування час, до 03.09.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_166 стійкого порушення функцій для та встановлення групи інвалідності.

03.09.2024 Особа-11, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановлений досудовим розслідуванням місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_166 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_167 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_167 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_166 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_166 у період часу з 03.09.2024 по 12.09.2024 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 в період часу з 13:28 по 13:30 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_167 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_167 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.09.2024 у період часу з 13:30 по 14:05 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_166 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954309 про встановлення ОСОБА_167 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_167 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_166 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_166 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_168 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 03.09.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_166 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений досудовим розслідуванням день, але не пізніше 03.09.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_166 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_166 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_167 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_166 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_169 у період з 03.09.2024 по 12.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, в період часу з 13:28 по 13:29 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_166 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 12.09.2024 у період часу з 13:29 по 14:06 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_169 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954309 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_166 другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_166 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_166 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954309 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_167 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_170 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особа-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Так, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 03.09.2024, Особа-11, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_165 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 03.09.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_166 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений досудовим розслідуванням день, але не пізніше 03.09.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці, передав їх разом із невстановленою сумою грошових коштів Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_167 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_167 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_166 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_166 у період з 03.09.2024 по 12.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», в період часу з 13:28 по 13:30 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30, акту № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_167 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт передали Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

12.09.2024 у період часу з 13:30 по 14:05 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_166 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954309 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_167 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_166 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_166 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_168 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 28.10.2024 о 14:17 виїхав з території України через пункт пропуску «Краківець», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 09.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_171 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-13 персональні данні ОСОБА_172 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_173 стаціонарного лікування.

Особа-12, діючи спільно з Особою-13 відповідно до злочинного плану, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, за вказівкою Особа-2, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 09.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_174 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 100833 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» про перебування у період з 15.04.2021 по 28.04.2021 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого №6295 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 16.01.2023 по 26.10.2023 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого №145327 за формою № 027/о від імені 2 Неврологічного відділення Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця» про перебування у період з 03.06.2024 по 14.06.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 000066732024 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-13 та Особа-12, за допомогою принтера надрукували, завірили їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставили підписи від імені лікарів.

09.06.2024 Особа-13, реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, складену підроблену медичну документацію ОСОБА_172 , з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особа-2.

Реалізовуючи злочинний план злочинної організації Особа-2 виконуючи свою роль у злочинній змові, після 10.06.2024, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб передала Особі-7 підроблену Особою-13 та Особою-12 медичну документацію ОСОБА_172 для складання направлення ОСОБА_175 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_26 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 у період з 09.06.2024 по 02.07.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 та Особою-13 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_172 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 09.06.2024 по 02.07.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_176 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_26 направлення ОСОБА_172 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

02.07.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передав Особа-2 виготовлені Особою-13, Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_176 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

07.07.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-13, Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_176 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_175 групи інвалідності.

Особа-1 продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел, у період часу з 09.07.2024 по 16.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_175 групи інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_172 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 12.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_172 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 протягом дня, у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_172 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_172 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_175 другої групи інвалідності, про що склали акт №2316 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_175 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.09.2024 протягом дня Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2316 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_176 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954311 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_175 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій досудовим розслідуванням особі для передачі її ОСОБА_175 з метою безпідставного отримання останнім, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2316 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_176 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_176 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_176 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-13, Особи-12, Особи-7 та Особа-5 у період з 09.06.2024 по 02.07.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_172 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 07.07.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_175 групи інвалідності, які 09.07.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 09.07.2024 по 16.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_175 групи інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_172 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 12.09.2024 разом з медичними документами ОСОБА_172 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2316 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_175 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2316 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 12.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2316 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_172 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954311 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_175 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2316 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_172 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_172 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_176 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в лютому 2024 року, більш точний час, досудовим розслідуванням час не встановлено, Особа-11, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_177 , ІНФОРМАЦІЯ_50 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж лютого - квітня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_178 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

21.05.2024 Особа-11, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановлений досудовим розслідуванням місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_178 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_178 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_178 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_179 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_179 у невстановлений досудовим розслідуванням час, 12.09.2024, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 в період часу з 13:48 по 13:49 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_180 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_181 другої групи інвалідності, про що склали акт №2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

12.09.2024 у період часу з 13:49 по 15:00 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті №2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_178 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954317, про встановлення ОСОБА_181 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_181 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_178 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_181 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_182 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-11 діючи узгоджено з Особою-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі, упродовж лютого - квітня 2024 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_178 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та у невстановлений досудовим розслідуванням день, але не пізніше 25.04.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці, Особа-11 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_178 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_181 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-11 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_181 групи інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-11 медичних документів про наявність у ОСОБА_181 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_181 у період з 03.09.2024 по 12.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, в період часу з 13:48 по 13:49 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_178 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 12.09.2024 у період часу з 13:49 по 15:00 Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_178 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954317 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_181 , другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954317 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_181 , для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_178 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_178 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_183 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 26.05.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_184 , ІНФОРМАЦІЯ_51 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_185 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_185 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 26.05.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_185 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 3716 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 08.05.2024 по 22.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000049172024 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампом і печаткою, вказаного лікувального закладу та проставили підписи від імені лікарів.

Особа-12, реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, складену підроблену медичну документацію ОСОБА_186 , після 26.05.2024, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб передала Особа-2.

19.06.2024 Особа-2, реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особі-7, виготовлені підроблені Особою-12, медичні документи про наявність у ОСОБА_185 стійкого порушення функцій організму для складання направлення ОСОБА_187 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_26 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 у період з 24.06.2024 по 02.07.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_186 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи узгоджено з Особа-5 у період з 24.06.2024 по 02.07.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_186 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_26 направлення ОСОБА_186 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

У період з 02.07.2024 по 07.07.2024 Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб передав виготовлені Особою-12, Особа-7, Особа-5 медичні документів про наявність у ОСОБА_185 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

07.07.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7, Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_185 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_187 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Крім того, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у період часу з 09.07.2024 по 16.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_187 групи інвалідності на 13.09.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_186 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 13.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_185 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

13.09.2024 в період часу з 10:16 по 10:17 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_187 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_187 другої групи інвалідності, про що склали акт №2343 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_186 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

13.09.2024 в період часу з 10:17 по 12:06 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2343 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_186 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954335 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_187 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала невстановленій досудовим розслідуванням особі для передачі її ОСОБА_187 з метою безпідставного отримання останнім, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 13.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2343 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_186 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 100 засідання медико-соціальної експертної комісії від 13.09.2024 про встановлення у ОСОБА_187 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_186 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особа-5 та Особа-6 у період з 26.05.2024 по 07.07.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_185 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 07.07.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_187 групи інвалідності, які 09.07.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 09.07.2024 по 16.07.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_187 групи інвалідності на 13.09.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_186 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 13.09.2024 разом з медичними документами ОСОБА_186 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

13.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2343 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_186 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2343 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 13.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2343 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_186 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954335 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_186 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 13.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2343 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_186 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 100 засідання медико-соціальної експертної комісії від 13.09.2024 про встановлення у ОСОБА_186 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_186 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у березні 2024 року, більш точний день досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_188 , ІНФОРМАЦІЯ_52 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж березня - серпня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

10.09.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_190 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_190 групу інвалідності на 13.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_189 у період з 10.09.2024 по 13.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

13.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», в період часу з 09:32 по 09:33 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_190 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_190 другої групи інвалідності, про що склали акт №2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

13.09.2024 у період часу з 09:033 до 10:20 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_189 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954336 про встановлення ОСОБА_190 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_190 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 13.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_189 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 100 засідання медико-соціальної експертної комісії від 13.09.2024 про встановлення у ОСОБА_190 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_191 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж березня - серпня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 10.09.2024 перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_190 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_190 групу інвалідності на 13.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_189 у період з 10.09.2024 по 13.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

13.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», в період часу з 09:32 по 09:33 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_189 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 13.09.2024 у період часу з 09:33 по 10:20 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_189 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954336 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_190 другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 13.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_189 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 100 засідання медико-соціальної експертної комісії від 13.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_190 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_191 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей , вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

Так, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у березні 2024 року, більш точний день досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_188 , ІНФОРМАЦІЯ_52 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль, упродовж березня - серпня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 10.09.2024, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_190 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_190 групу інвалідності на 13.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_189 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_189 у період з 10.09.2024 по 13.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

13.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, в період часу з 09:32 по 09:33 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_189 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт передали Особі-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

13.09.2024 у період часу з 09:033 до 10:20 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_189 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954336 про встановлення ОСОБА_190 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_190 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 13.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_189 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 100 засідання медико-соціальної експертної комісії від 13.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_190 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_191 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 07.11.2024 о 00:23 виїхав з території України через пункт пропуску «Поромний комплекс Орлівка», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_192 , ІНФОРМАЦІЯ_53 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж січня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_193 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

09.07.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_193 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_194 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_194 групи інвалідності на 18.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_193 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_193 у період з 09.07.2024 по 18.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

18.09.2024, в першій половині дня, точний час досудовим розслідуванням не встановлений, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», в першій половині дня, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_194 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_194 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

18.09.2024 не пізніше 11:46 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_193 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту №954351 про встановлення ОСОБА_194 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_194 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 18.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_193 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 101 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.09.2024 про встановлення у ОСОБА_194 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_195 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж січня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_193 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, які 09.07.2024 передав Особі-1 для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_194 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_194 групи інвалідності на 18.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_193 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_193 у період з 09.07.2024 по 18.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

18.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_193 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 18.09.2024 точний час досудовим розслідуванням не встановлений, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_193 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954351 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_194 другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 18.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_193 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 101 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.09.2024 відомості про встановлення у ОСОБА_193 , стійкого обмеження життєдіяльності організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_195 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей , вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_192 , ІНФОРМАЦІЯ_53 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль у невстановлений день, упродовж січня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_193 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності 09.07.2024, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, передав їх разом із невстановленою сумою грошових коштів Особі-1 для реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_194 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_194 групи інвалідності на 18.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_193 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_193 у період з 09.07.2024 по 18.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

24.05.2024 Особа-3, ОСОБА_4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30, акту № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_193 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , та Особою-1 до акту № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

18.09.2024 не пізніше 11:46, Особа-4 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_193 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954351 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_194 другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954351 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_194 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 18.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_193 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 101 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.09.2024 про встановлення у ОСОБА_193 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_195 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 12.01.2025 о 13:24 виїхав з території України через пункт пропуску «Грушів», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_196 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_197 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_197 групи інвалідності на 18.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_197 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 18.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_197 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

18.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_197 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_197 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2375 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

25.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2375 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_197 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954361 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_197 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_197 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 18.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2375 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_197 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №101 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.09.2024 про встановлення у ОСОБА_197 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_197 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_196 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_197 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_197 групи інвалідності на 18.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_197 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 18.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_197 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

18.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2375 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_197 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2375 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 18.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2375 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_197 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 9544361 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_197 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 18.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2375 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_198 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 101 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.09.2024 про встановлення у ОСОБА_197 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_197 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, Особа-9, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_199 , ІНФОРМАЦІЯ_54 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-9 діючи узгоджено з Особою-11 реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж січня - серпня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_200 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

10.09.2024 Особа-9, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_200 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_201 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_201 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_200 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_200 у період з 10.09.2024 по 19.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», в період робочого часу, але не пізніше 10:10 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_201 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_201 другої групи інвалідності, про що склали акт №2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

19.09.2024 в період робочого часу, але не пізніше 10:10 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті №2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_200 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту №954371 про встановлення ОСОБА_201 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_201 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_200 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 102 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_201 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_202 н отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Особа-9 діючи узгоджено з Особа-11, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж березня - серпня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_200 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 10.09.2024 перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_200 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого ОСОБА_203 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих Особою-9 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_201 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-9 медичних документів про наявність у ОСОБА_204 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_204 у період з 10.09.2024 по 19.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», в період робочого часу, але не пізніше 10:10 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості в щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_205 без проведення такого обстеження, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, 19.09.2024 Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_200 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954371 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_200 другої групи інвалідності, після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954371 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_201 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_200 , містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності внесла в протокол № 101 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_201 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_202 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей , вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_206 , ІНФОРМАЦІЯ_55 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_207 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_207 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_207 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 19.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_207 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_207 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_207 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2400 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

19.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2400 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_207 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954383 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_207 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_207 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2400 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_207 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 102 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_207 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_207 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_206 , ІНФОРМАЦІЯ_55 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_207 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_207 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_207 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 19.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_208 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2400 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_207 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2400 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2400 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_207 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954383 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_207 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2400 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_207 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 102 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_207 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_207 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У вересні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_209 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 03.09.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_210 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_211 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_212 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 03.09.2024 по 19.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_212 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_212 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_212 , без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_212 другої групи інвалідності, про що склали акт №2404 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_212 та підписали.

19.09.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2404 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_212 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954387 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_212 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та 19.09.2024 об 14:09 видала ОСОБА_213 для безпідставного отримання ОСОБА_214 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2404 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_212 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 102 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_212 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_212 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У вересні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_209 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 03.09.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_210 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_211 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_215 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 03.09.2024 по 19.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_216 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2404 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_212 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2404 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №23404 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_215 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954387 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_212 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2404 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_212 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 102 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_212 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_212 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У вересні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_217 , ІНФОРМАЦІЯ_56 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 03.09.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_218 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_219 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_218 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 03.09.2024 по 19.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_218 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, упродовж робочого дня, більш точного часу не встановлено, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_219 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 16, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», за відсутністю ОСОБА_218 без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_219 другої групи інвалідності, про що склали акт №2405 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_218 та підписали.

19.09.2024, протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2405 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_218 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954388 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_219 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та 19.09.2024 об 14:09 видала ОСОБА_213 для безпідставного отримання ОСОБА_220 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2405 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_218 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 102 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_218 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_221 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У вересні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_217 , ІНФОРМАЦІЯ_56 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 03.09.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_218 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_219 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_218 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 03.09.2024 по 19.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_218 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2405 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_221 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2405 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 19.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №23405 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_221 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954388 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_221 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2405 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_221 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 102 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_221 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_221 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У серпні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_222 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 18.09.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_223 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_224 групи інвалідності на 20.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_225 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 18.09.2024 по 20.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_225 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

20.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_225 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_224 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2425 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

20.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2425 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_223 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954407 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_224 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_224 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 20.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2425 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_223 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 103 засідання медико-соціальної експертної комісії від 20.09.2024 про встановлення у ОСОБА_223 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_223 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У серпні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_222 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 18.09.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_223 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_224 групи інвалідності на 20.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_225 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 18.09.2024 по 20.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_225 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

20.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2425 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_225 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2425 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 20.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2425 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_223 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954407 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_224 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 20.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2425 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_223 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 103 засідання медико-соціальної експертної комісії від 20.09.2024 про встановлення у ОСОБА_223 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_223 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_226 , ІНФОРМАЦІЯ_57 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_227 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_228 групи інвалідності на 20.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_227 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 20.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_227 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

20.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_228 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_228 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2432 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

20.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2432 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_227 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954414 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_228 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_228 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 20.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2432 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_227 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 103 засідання медико-соціальної експертної комісії від 20.09.2024 про встановлення у ОСОБА_227 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_229 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особа-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_226 , ІНФОРМАЦІЯ_57 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 02.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_227 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_228 групи інвалідності на 20.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_227 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 02.07.2024 по 20.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_227 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

20.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2432 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_227 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2432 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 20.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2432 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_227 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954414 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_228 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 20.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2432 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_227 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 103 засідання медико-соціальної експертної комісії від 20.09.2024 про встановлення у ОСОБА_228 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_229 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_230 , ІНФОРМАЦІЯ_58 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_231 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_232 групи інвалідності на 25.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_233 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 25.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_233 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

25.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_232 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_232 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2464 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

25.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2464 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_233 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954440 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_232 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_232 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 25.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2464 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_233 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №104 засідання медико-соціальної експертної комісії від 25.09.2024 про встановлення у ОСОБА_232 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_231 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_230 , ІНФОРМАЦІЯ_58 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_231 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_232 групи інвалідності на 25.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_233 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 25.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_233 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

25.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2464 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_233 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2464 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 25.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2464 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_233 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954440 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_232 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 25.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2464 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_233 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 104 засідання медико-соціальної експертної комісії від 25.09.2024 про встановлення у ОСОБА_232 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_231 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_234 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_235 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_236 групи інвалідності на 26.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_235 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 26.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_235 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_236 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_236 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

26.09.2024 протягом дня, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_235 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 954452 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_236 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_236 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_235 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол №105 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.09.2024 про встановлення у ОСОБА_236 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-4 та Особа-8 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_237 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_234 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_235 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_236 групи інвалідності на 26.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_236 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 26.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_236 передала Особі-1, Особі-3, Особі-10 та ОСОБА_4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_235 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 26.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_235 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954452 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_236 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 26.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_235 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 105 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.09.2024 про встановлення у ОСОБА_236 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_237 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3, діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4, Особою-8 шляхом надання засобів та усуненням перешкод, повторно, вчинила незаконне переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів.

У липні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, невстановлена досудовим розслідуванням особа, звернулась до Особи-1, як виконуюча обов'язків завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», з проханням безпідставно встановити групу інвалідності військовозобов'язаному ОСОБА_234 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , з метою протиправного отримання останнім відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Особа-1, усвідомлюючи наявність створеної ним та Особа-2 злочинної організації, погодився на пропозицію невстановленої особи, не повідомляючи останню про існування такої злочинної організації та 16.07.2024 надав Особа-8 вказівку про реєстрацію наданих йому невстановленою особою медичних документів про наявність у ОСОБА_235 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності, а також визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_236 групи інвалідності на 26.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_235 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 26.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_235 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведення медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_238 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 26.09.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_235 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954452 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_236 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В подальшому Особа-4 зареєструвала довідку № 954452 за формою № 157-1/о в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_236 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2476 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_235 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 105 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.09.2024 про встановлення у ОСОБА_236 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_237 протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю, та 03.03.2025 виїхав з території України через пункт пропуску «Львів-залізничний», тобто учасниками злочинної організації усуненні перешкоди у вигляді заборони виїзду осіб призивного віку в пунктах пропуску через державний кордону України за межі держави під час дії воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння незаконному переправленні осіб через державний кордон України наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене повторно, з корисливих мотивів, злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у травні 2024 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_239 , ІНФОРМАЦІЯ_59 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період наприкінці травня 2024 року більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_240 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 3906 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 17.08.2023 по 30.08.2023 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 8093 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 09.12.2021 по 23.12.2021 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 7963 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 05.11.2018 по 19.11.2018 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 1521 за формою № 027/о від імені Філії «Центр охорони здоров'я» Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №2 про перебування у період з 05.10.2020 по 16.10.2020 на стаціонарному лікуванні;

- виписний епікриз із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 613 від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 16.04.2024 по 30.04.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 00000098152021 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження;

- висновок № 42172 магнітно-резонансної томографії від імені ООО НПП «МРТ-центр» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів.

Особа-12 реалізовуючи спільний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у не встановлений спосіб та час, підроблену медичну документацію ОСОБА_240 передала Особа-6 та Особа-5 для складання направлення ОСОБА_240 на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

На виконання плану злочинної організації Особа-6 у період з 29.05.2024 по 03.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 із урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, достовірно знаючи, що ОСОБА_240 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив, склав направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_240 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передав Особа-5 для підписання та засвідчення печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-5 у період з 29.05.2024 по 03.06.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи свою роль у злочинній змові, підписала складене Особою-6 направлення ОСОБА_240 на медико-соціально експертну комісію, засвідчила печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради та передали Особа-6 для направлення Особа-2.

Особа-6 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у невстановлений в ході досудового розслідування час та спосіб, забезпечив надходження до Особа-2 виготовлені Особою-12 Особа-5 та Особа-6 медичні документи про наявність у ОСОБА_240 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

07.06.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-5 та Особа-6 медичні документи про наявність у ОСОБА_240 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_241 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Крім того, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел Особа-1 у період часу з 11.06.2024 по 26.09.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_241 групи інвалідності на 26.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_240 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у невстановлений досудовим розслідуванням час, до 26.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлена, разом з медичними документами ОСОБА_240 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.09.2024, у невстановлений досудовим розслідуванням час, до 13:04, точна дата в ході розслідування не встановлена, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_240 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_241 другої групи інвалідності, про що склали акт №2480 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_240 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

26.09.2024, у невстановлений досудовим розслідуванням час, до 13:04, точна дата в ході розслідування не встановлена, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2480 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_240 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №954456 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_241 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та цього ж дня об 13:04 видала ОСОБА_241 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 26.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2480 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_240 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 105 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.09.2024 про встановлення у ОСОБА_240 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10, Особа-1, Особа-8 та Особа-4 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Відповідно до висновку розширеної експертної комісії КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» №31 від 15.11.2024 рішення щодо встановлення ОСОБА_241 другої групи інвалідності строком на 1 рік, загальне захворювання не підтверджено та не відповідає нормативним документам, які регламентують проведення медико-соціальної експертизи України.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_242 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12 та Особа-5 до 07.06.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_240 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_241 групи інвалідності, які 09.06.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 11.06.2024 по 26.09.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_241 групи інвалідності на 26.09.2024, про що повідомив підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_240 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який до 26.09.2024, разом з медичними документами ОСОБА_240 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.09.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту № 2480 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_240 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту № 2480 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

26.09.2024, протягом робочого дня Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2480 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_240 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 954456 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_241 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 26.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2480 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_240 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 105 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.09.2024 про встановлення у ОСОБА_240 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, після чого всі члени медико-соціальної експертної комісії підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_242 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення , передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 09.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукала військовозобов'язаного ОСОБА_243 , ІНФОРМАЦІЯ_60 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, передала Особі-12 персональні данні ОСОБА_244 та надала їй вказівку про складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про проходження ОСОБА_245 стаціонарного лікування.

Особа-12, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особа-2, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 09.06.2024 перебуваючи за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_3 діючи умисно, на персональному комп'ютері склала підроблену медичну документацію з недостовірними даними про перебування ОСОБА_246 на лікуванні та встановлення у нього ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму, а саме:

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 5004 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 10.09.2018 по 24.09.2018 на стаціонарному лікуванні;

- виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 8093 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 09.11.2021 по 23.11.2021 на стаціонарному лікуванні;

- виписний епікриз із медичної картки стаціонарного хворого № 3116 за формою № 027/о від імені КНП «Міська клінічна лікарня №7» Харківської міської ради про перебування у період з 02.05.2024 по 15.05.2024 на стаціонарному лікуванні;

- висновок № 000072512023 магнітно-резонансної томографії від імені «Центру променевої діагностики» про обстеження.

Складену підроблену медичну документацію Особа-12, за допомогою принтера надрукувала, завірила їх штампами і печатками, вказаних лікувальних закладів та проставила підписи від імені лікарів та передала Особі-13

09.06.2024 о 14:29 Особа-13, реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, складену підроблену медичну документацію ОСОБА_244 , з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особа-2.

19.06.2024, Особа-2, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта» передала Особі-7 та Особа-5 підроблену Особою-12 медичну документацію ОСОБА_247 для оформлення направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для встановлення групи інвалідності.

ОСОБА_18 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної організації, на виконання вказівки Особа-5 у період 22.06.2024 по 07.07.2024 перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Мала Данилівка, вул. Академічна, 13 з урахуванням підроблених Особою-12 медичних документів, склала направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о щодо ОСОБА_246 про наявність стійкого порушення функцій організму, яке передала Особі-7 та Особа-5.

Особа-7, діючи спільно з Особа-5 у період з 22.06.2024 по 07.07.2024, перебуваючи у приміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради, виконуючи кожен свою роль у злочинній змові, достовірно знаючи, що ОСОБА_246 у лікувально-профілактичних закладах обстеження та лікування не проходив підписали складене ОСОБА_18 направлення ОСОБА_244 на медико-соціально експертну комісію, засвідчили печаткою амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «ЦПМСД» Малоданилівської селищної ради.

Особа-7 реалізуючи заздалегідь обумовлений злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виконуючи свою роль у злочинній змові, у невстановлений в ході досудового розслідування час та спосіб забезпечив надходження до Особа-2 виготовлених Особою-12, Особа-5 та Особа-7 медичні документи про наявність у ОСОБА_244 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

07.07.2024 Особа-2, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації, виконуючи свою роль у злочинній змові, з використанням послуг поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», передала Особі-1 виготовлені Особою-12, Особа-7 та Особа-5 медичні документи про наявність у ОСОБА_246 стійкого порушення функцій організму з документами про особу для їх реєстрації, організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи та необґрунтованого встановлення ОСОБА_248 групи інвалідності з грошовими коштами для фінансування злочинної організації.

Особа-1, продовжуючи реалізувати заздалегідь обумовлений злочинний умисел, у період часу з 16.07.2024 по 02.10.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_248 групи інвалідності на 02.10.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію медичних документів про наявність у ОСОБА_244 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 02.10.2024, разом з медичними документами ОСОБА_244 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

02.10.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 15:11, Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», при проведені медико-соціальної експертизи ОСОБА_244 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_248 другої групи інвалідності, про що склали акт №2545 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_248 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

02.10.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 15:11, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2545 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_244 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку №963017 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_248 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_248 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-8, 02.10.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2545 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_244 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 107 засідання медико-соціальної експертної комісії від 02.10.2024 про встановлення у ОСОБА_244 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_246 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Також, Особа-3 діючи у складі злочинної організації спільно з Особою-1, ОСОБА_4 , Особою-10, Особою-4 та Особою-8, вчинила службове підроблення за наступних обставин.

Так, Особа-2, реалізуючи злочинний умисел із залученням Особи-12, Особи-7, Особа-5 та Особа-6 у період з 09.06.2024 по 07.07.2024, забезпечила складання та видачу медичних документів про наявність у ОСОБА_244 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності та 07.07.2024 користуючись послугами ТОВ «Нова Пошта» забезпечила надходження до Особи-1 медичних документів та документів на особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи, щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_248 групи інвалідності, які 09.07.2024 отримані Особою-1.

Особа-1 на виконання вищевказаного спільного злочинного умислу, у період часу з 16.07.2024 по 02.10.2024, надав Особа-8 вказівку про реєстрацію документів, надісланих Особа-2 та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_248 групи інвалідності на 02.10.2024, про що повідомив Особа-2 та підпорядкованих йому членів злочинної організації.

Особа-8, за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію надісланих Особа-2 медичних документів про наявність у ОСОБА_244 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який у період з 16.07.2024 по 02.10.2024 разом з медичними документами ОСОБА_244 передала Особі-1, Особі-3, ОСОБА_4 та Особі-10 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

02.10.2024 Особа-3, ОСОБА_4 , Особа-10 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, внесли в пункти 28-30 акту №2545 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_244 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

Після внесення Особою-3, ОСОБА_4 , Особою-10 та Особою-1 до акту №2545 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей, вказаний акт отримала Особа-4 для реєстрації в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії».

Надалі, 02.10.2024 у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 15:11, Особа-4, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2545 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_244 містяться завідомо неправдиві відомості, щодо об'єктивного обстеження, оцінки стану всіх систем організму та встановлення стійкого обмеження життєдіяльності склала довідку № 963017 за формою № 157-1/о до вказаного акту, про встановлення ОСОБА_248 другої групи інвалідності після чого Особа-1 підписав її та посвідчив відбитком печатки міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ».

В свою чергу Особа-8, 02.10.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ», реалізовуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2545 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_244 містяться завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 107 засідання медико-соціальної експертної комісії від 02.10.2024 про встановлення у ОСОБА_244 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності.

Акт огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, довідка до акта огляду медико-соціальної експертною комісією за формою № 157-1/о, протокол засідання медико-соціальної експертної комісії відповідно до примітки до ст. 358 КК України, є офіційними документами, що містять інформацію, яка підтверджує певні події, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_246 набув право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією.

2. Відомості про укладену угоду, її реквізити, зміст та визначена міра покарання.

02.04.2026 між прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченою ОСОБА_4 , за участю захисника ОСОБА_5 , укладено угоду про визнання винуватості.

В угоді наведено формулювання обвинувачення та правова кваліфікація дій ОСОБА_4 із зазначенням статей закону України про кримінальну відповідальність, які є тотожними змісту обвинувального акта.

За змістом угоди ОСОБА_4 зобов'язалася:

а) беззастережно визнати обвинувачення в повному обсязі у судовому провадженні;

б) співпрацювати з правоохоронними органами у викритті під час судового розгляду кримінального провадження злочинних дій інших учасників злочинної організації: ОСОБА_249 , ОСОБА_250 , ОСОБА_251 , ОСОБА_252 , ОСОБА_253 , ОСОБА_254 щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку;

в) передати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України 200 000,00 грн.

При укладенні угоди прокурором враховано:

1) ОСОБА_4 , діючи у складі злочинної організації, при вчинені особливо тяжкого злочину, виконувала роль виконавця та викриває організаторів та інших членів злочинної організації щодо вчинення злочинів, що повністю підтверджується матеріалами кримінального провадження;

2) ступінь та характер сприяння обвинуваченою у проведенні кримінального провадження щодо неї та інших осіб;

3) характер і тяжкість обвинувачення;

4) наявність суспільного інтересу в забезпеченні швидшого судового провадження, викритті учасників злочинної організації у скоєнні тяжких та особливо тяжких злочинів. Так, викривальні показання ОСОБА_4 як учасника кримінальних правопорушень сприятимуть узгодженню всіх доказів між собою, викристалізації фактичних обставин вчинення злочинів, розмежуванню ролей співучасників та притягненню до кримінальної відповідальності всіх причетних, що також становить суспільний інтерес, який полягає у тому, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності у міру своєї вини.

Також, при визначенні покарання прокурором враховано, що ОСОБА_4 свою вину у вчиненні тяжких та особливо тяжкого злочинів, які їй інкримінуються, визнала в повному обсязі, її роль у вчиненні злочинів, які їй інкримінуються - виконавець, до кримінальної відповідальності притягується вперше, збитки внаслідок вчинення кримінальних правопорушень не заподіяні.

Крім того, є підстави для застосування при визначенні покарання вимог ст. 69 КК України.

Так, відповідно ст. 66 КК України наявне щире каяття, сприяння у розслідуванні провадження шляхом надання викривальних показань стосовно організаторів та членів злочинної організації.

Вказані обставини обґрунтовані наступним: згідно з судовою практикою, під щирим каяттям розуміється те, що особа визнає свою вину за усіма пунктами висунутого проти неї обвинувачення, дає правдиві свідчення, щиро жалкує про вчинене, негативно оцінює кримінальне правопорушення, бажає виправити ситуацію, яка склалася, демонструє готовність понести покарання.

Так, поведінка та ставлення ОСОБА_4 до вчинених нею кримінальних правопорушень вказують на наявність щирого каяття. Про це свідчить: беззастережне визнання обвинуваченою своєї вини; зобов'язання надати показання щодо обставин вчинення інкримінованих їй кримінальних правопорушень; викриття злочинних дій інших учасників злочинної організації; негативне ставлення та жаль обвинуваченої щодо вчинення таких кримінальних правопорушень; готовність понести покарання.

Окрім того, сприяння ОСОБА_4 у наданні викривальних показань стосовно організаторів та членів злочинної організації кримінальних правопорушень свідчить про те, що ОСОБА_4 критично переоцінені свої дії, внаслідок чого відбулись суттєві позитивні зміни соціальних орієнтирів останньої, що знижує рівень її соціальної небезпечності.

Крім того, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 66 КК України обставиною, яка пом'якшує покарання є вчинення кримінальних правопорушень внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних чи інших обставин.

Так, встановлено, що ОСОБА_4 має на утриманні двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_255 2014 р.н. та ОСОБА_256 2019 р.н. Вказані сімейні обставини потребували додаткових матеріальних ресурсів що спонукало до вчинення ОСОБА_4 кримінальних правопорушень з корисливих мотивів. Таким чином між вказаною обставиною і вчиненим злочином наявний об'єктивний зв'язок.

З урахуванням вищевикладених обставин сторони дійшли згоди щодо призначення ОСОБА_4 покарання:

за ч. 3 ст. 255 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців без конфіскації майна,

за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік,

за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України у вигляді 1 року обмеження волі з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки,

за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік без конфіскації майна з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України призначити остаточне покарання у виді 1 (один) рік 6 (шість) місяців позбавлення волі без конфіскації майна з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки.

3. Позиції учасників судового провадження.

Прокурор ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні підтримав угоду про визнання винуватості, просив її затвердити. Зазначив, що умови угоди відповідають як вимогам КПК України, так і вимогам КК України. Існують фактичні підстави для визнання обвинуваченою своєї винуватості у вчиненні інкримінованих їй злочинів. Укладення угоди є добровільним актом усіх сторін. Прокурор переконаний, що умови угоди у повному обсязі відповідають інтересам суспільства, у першу чергу, в частині забезпечення швидкого судового провадження щодо обвинуваченої ОСОБА_4 . Також прокурор зазначив, що умови угоди не порушують жодних прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб. З огляду на наведені в угоді обставини просив затвердити угоду та призначити узгоджене сторонами покарання.

Обвинувачена ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні беззастережно визнала свою винуватість у вчиненні інкримінованих їй злочинів. Не оспорювала обставини, викладені в обвинувальному акті та угоді про визнання винуватості. Обвинувачена підтвердила, що обізнана про вид та розмір покарання, яке їй буде призначено у випадку затвердження угоди, погоджується на призначення такого покарання та усвідомлює його наслідки. Також обвинувачена підтвердила, що укладення угоди про визнання винуватості носить добровільний характер, а визначені в угоді зобов'язання не є невиконуваними. Також обвинувачена зазначила, що розуміє наявність у неї прав на повний судовий розгляд, на мовчання, на допит під час судового розгляду свідків обвинувачення, на подання клопотання про виклик свідків і доказів, що свідчать на її користь. Запевнила, що їй цілком зрозумілі наслідки укладення та затвердження угоди, визначені у ст. 473 КПК України, а також наслідки її невиконання, передбачені ст. 476 КПК України.

Захисник ОСОБА_5 підтримала угоду про визнання винуватості та просила суд затвердити її. Зазначила, що угоду укладено за її участю. Угоду укладено добровільно, жодних скарг на дії слідчих та прокурорів вони не мають.

Аналогічну думку висловив захисник ОСОБА_257 .

4. Мотиви, з яких суд виходив при вирішенні питання про відповідність угоди вимогам цього Кодексу та закону і ухваленні вироку, та положення закону, якими він керувався.

При вирішенні питання щодо можливості затвердження угоди суд має встановити її відповідність вимогам законодавства та відсутність підстав для відмови у її затвердженні.

Дослідивши зміст угоди про визнання винуватості, заслухавши думки прокурора, обвинуваченої, її захисників, суд дійшов таких висновків.

4.1. Щодо відповідності умов угоди вимогам КПК України та КК України.

Суд встановив, що угода про визнання винуватості відповідає формальним вимогам ст. 472 КПК України, оскільки містить усі необхідні складові елементи, передбачені означеною нормою.

Угода про визнання винуватості, укладена між прокурором та обвинуваченою серед іншого містить формулювання обвинувачення, правову кваліфікацію кримінальних правопорушень із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність.

Сформульоване в угоді обвинувачення відображає істотні фактичні обставини, які є тотожними викладу обставин в обвинувальному акті.

Суд також встановив, що правова кваліфікація діянь, інкримінованих обвинуваченій є правильною. Це з'ясовано та підтверджено у підготовчому судовому засіданні. Кримінально-правова оцінка суспільно-небезпечних діянь, вчинених обвинуваченою, викладена в угоді, в цілому відповідає ознакам, встановленим у нормах кримінального закону.

Суд не встановив допущення неправильної правової кваліфікації кримінальних правопорушень, яке було б більш тяжким, ніж те щодо яких передбачена можливість укладання угоди.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачена підтвердила кожну із обставин інкримінованих їй кримінальних правопорушень, що викладені в угоді про визнання винуватості та обвинувальному акті. У присутності захисників беззаперечно визнала свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України.

Фактичні обставини, описані в обвинувальному акті, формулювання обвинувачення, зазначене в угоді про визнання винуватості, підтвердження цих обставин обвинуваченою у присутності захисника дають суду підстави для висновку про існування фактичних підстав для визнання обвинуваченою своєї винуватості у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України.

Згідно з ч. 2 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого. У разі укладення угоди про визнання винуватості участь захисника є обов'язковою та забезпечується з моменту ініціювання укладення угоди (п. 9 ч. 2 ст. 52 КПК України).

Угода між прокурором та обвинуваченою складена та підписана 02.04.2026 у присутності захисника ОСОБА_5 , про що свідчить підпис останньої у тексті угоди. Цю обставину сторони підтвердили і в підготовчому судовому засіданні.

Відповідно до ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо:

- кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів (крім кримінальних проваджень щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією);

- особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним чи обвинуваченим, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.

Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам (абз. 2 ч. 4 ст. 469 КПК України).

У підготовчому судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 255 КК України, яке згідно ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином, кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, які відповідно до ст. 12 КК України є тяжкими злочинами та кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, які є нетяжкими злочинами.

Обвинувачена не є організатором злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою, злочинів. Шкода не матеріального характеру від даного правопорушення, завдана лише державним та суспільним інтересам, потерпілих у даному кримінальному проваджені немає. Матеріальна шкода злочином не заподіяна.

Отже, угода про визнання винуватості відповідає умовам, передбаченим ст. 469 КПК України.

Абзацом 5 ч. 4 ст. 469 КПК України передбачено, що угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв'язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.

Згідно з обвинувальним актом потерпілі у цьому кримінальному провадженні відсутні, кримінальними правопорушеннями шкоди не заподіяно.

Означене кримінальне провадження не здійснюється щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв'язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи.

Отже, вимоги абзацу 5 ч. 4 ст. 469 КПК України при укладенні угоди сторонами також дотримано.

Відтак невідповідності умов угоди вимогам КПК України та КК України суд не встановив.

4.2. Щодо відповідності умов угоди інтересам суспільства.

Згідно з п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 470 КПК України при укладенні угоди про визнання винуватості прокурор серед іншого враховує наявність суспільного інтересу в забезпеченні швидшого досудового розслідування і судового провадження, викритті більшої кількості кримінальних правопорушень, а також наявність суспільного інтересу в запобіганні, виявленні чи припиненні більшої кількості кримінальних правопорушень або інших більш тяжких кримінальних правопорушень.

Невідповідність умов угоди про визнання винуватості інтересам суспільства є підставою для відмови у її затвердженні (п. 2 ч. 7 ст. 474 КПК України).

КПК України не містить визначення суспільного інтересу. В узагальненому вигляді суспільний інтерес являє собою інтерес суспільства або усередненого представника цієї спільноти, пов'язаний із забезпеченням його благополуччя, стабільності, безпеки та сталого розвитку.

Дослідивши зміст угоди про визнання винуватості, наявні матеріали кримінального провадження, заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, суд дійшов висновку, що умови угоди, укладеної між прокурором та обвинуваченою, відповідають інтересам суспільства з огляду на таке.

У першу чергу, затвердження угоди про визнання винуватості забезпечить скорочення часу розгляду цього кримінального провадження, мінімізує витрати державних ресурсів, особистих ресурсів учасників кримінального провадження, а також зменшить навантаження на прокуратуру та суд.

У випадку ухвалення судом рішення на підставі угоди про визнання винуватості відсутня необхідність у дослідженні значного обсягу доказів, адже обвинувачена не заперечує фактичні обставини кримінальних правопорушень та їх юридичну оцінку.

Затвердження угоди свідчитиме про ефективне здійснення судового провадження, яке забезпечить притягнення обвинуваченої до відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень з метою виправлення останньої. Зазначене сприятиме формуванню у суспільства правосвідомості та усвідомлення невідворотності покарання за вчинені правопорушення.

Крім того, викривальні показання ОСОБА_4 як учасника кримінальних правопорушень сприятимуть узгодженню всіх доказів між собою, викристалізації фактичних обставин вчинення злочинів, розмежуванню ролей співучасників та притягненню до кримінальної відповідальності всіх причетних, що також становить суспільний інтерес, який полягає у тому, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності у міру своєї вини.

Суд також враховує, що у разі затвердження угоди про визнання винуватості обвинувачена зобов'язалася забезпечити перерахування значної суми на підтримку Збройних Сил України, а саме 200 000,00 грн.

Вказане в умовах повномасштабної військової агресії з боку російської федерації проти України свідчить про додатковий суспільний інтерес - забезпечення фінансовим ресурсом Збройних Сил України для посилення їх спроможності протистояти ворогу та забезпечувати незалежність України.

Отже, з огляду на:

- беззаперечне визнання обвинуваченою своєї винуватості;

- відсутність потерпілих та шкоди від вчинених обвинуваченою кримінальних правопорушень;

- наявність суспільного інтересу,

суд дійшов висновку про недоцільність застосування по відношенню до обвинуваченої загального порядку кримінального провадження.

4.3. Щодо порушення умовами угоди прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб.

Згідно з п. 3 ч. 7 ст. 474 КПК України під час перевірки угоди на відповідність вимогам законодавства суд також перевіряє, чи не порушують умови угоди права, свободи чи інтереси сторін або інших сторін.

Дослідивши зміст угоди про визнання винуватості, заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, суд встановив, що умови угоди не порушують прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб. Цей висновок суду обґрунтовується таким.

При укладенні угоди про визнання винуватості забезпечено участь захисника відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 52 КПК України. Умови угоди не є невиправдано обтяжливими для жодної із сторін кримінального провадження.

Потерпілий у кримінальному провадженні відсутній, шкода та збитки не заподіяно.

Обставини пред'явленого ОСОБА_4 обвинувачення відповідно до ст. 17 КПК України не можуть бути використані на підтвердження винуватості будь-яких інших осіб окрім обвинуваченого у цьому провадженні. Угодою також не вирішується питання щодо майна третіх осіб.

Усі істотні умови, в тому числі узгоджене покарання, відповідають вимогам кримінального процесуального закону.

При розгляді цього кримінального провадження не встановлено жодних преюдиційних фактів щодо інших осіб. Цей вирок не може бути належним та допустимим доказом причетності до вчинення будь якого злочину осіб, що не є учасниками цього кримінального провадження.

За таких обставин умови угоди не порушують прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб.

4.4. Щодо добровільності укладення угоди.

Обвинувачена та її захисники у судовому засіданні підтвердили добровільність укладення угоди та спільну узгодженість усіх викладених у ній умов. Зазначили про відсутність будь-яких скарг на дії сторони обвинувачення.

Прокурор також вказав на спільну узгодженість усіх викладених в угодах умов, підтвердивши добровільність їх укладення як з боку прокурора, так і з боку обвинуваченої.

На підставі цього суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, обіцянок чи будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені угодою.

4.5. Щодо можливості виконання обвинуваченою взятих на себе за угодою зобов'язань.

За змістом угод обвинувачена зобов'язалася:

а) беззастережно визнати обвинувачення в повному обсязі у судовому провадженні;

б) співпрацювати з правоохоронними органами у викритті під час судового розгляду кримінального провадження злочинних дій інших учасників злочинної організації: ОСОБА_249 , ОСОБА_250 , ОСОБА_251 , ОСОБА_252 , ОСОБА_253 , ОСОБА_254 щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку;

в) передати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України 200 000,00 грн.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачена підтвердила обставини, викладені в обвинувальному акті та угоді про визнання винуватості. Наведене свідчить про виконання обвинуваченою зобов'язання щодо беззастережного визнання своєї винуватості в обсязі висунутого обвинувачення.

Обвинувачена у підготовчому судовому засіданні також підтвердила можливість виконання зобов'язання щодо перерахування грошових коштів у сумі 200 000,00 гривень.

На підтвердження виконання обвинуваченою взятого на себе зобов'язання прокурором у підготовчому судовому засіданні надано квитанції про перерахування обвинуваченою на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України 200 000,00 грн.

Наведене у сукупності вказує на можливість виконання обвинуваченою взятих на себе зобов'язань за умовами угоди.

4.6. Щодо призначення покарання.

Відповідно до ч. 5 ст. ст. 65 КК України у випадку затвердження вироком угоди про примирення або про визнання винуватості суд призначає покарання, узгоджене сторонами угоди.

За умовами угоди про визнання винуватості сторони дійшли згоди щодо призначення ОСОБА_4 покарання:

за ч. 3 ст. 255 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців без конфіскації майна,

за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік,

за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України у вигляді 1 року обмеження волі з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки,

за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік без конфіскації майна з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України призначити остаточне покарання у виді 1 (один) рік 6 (шість) місяців позбавлення волі без конфіскації майна з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки.

Статтею 50 КК України передбачено, що покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобіганню вчиненню нових злочинів як засудженим, так і іншими особами.

При цьому каральна функція не є домінуючою, а обраний захід примусу має найбільш сприяти досягненню справедливого балансу між правами і свободами особи та захистом інтересів держави й суспільства. У будь-якому разі покарання має бути співмірним злочину, що передбачає врахування способу й об'єкту посягання, тяжкості його наслідків і потенційної суспільної небезпеки. Така домірність є необхідним проявом справедливості кримінальної відповідальності.

Згідно зі ст. 65 КК України суд призначає покарання, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання. Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових злочинів.

Виправлення, як мета покарання, це той наслідок, який прагне досягнути держава передбаченими законом заходами примусу. Виправлення засудженого - це ті певні зміни в його особистості, які утримують його в подальшому від вчинення нових злочинів. З моральної точки зору виправлення засудженого і є кінцевою метою покарання.

Виходячи з указаної мети й принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації, покарання повинно бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного, які підлягають обов'язковому врахуванню.

Тобто, призначаючи покарання у кримінальному провадженні, залежно від конкретних обставин справи, особи засудженого, дій, за які його засуджено, наслідків протиправної діяльності суд вправі призначити такий вид та розмір покарання, який у конкретному випадку буде необхідним, достатнім, справедливим, слугуватиме виправленню засудженої особи та відповідатиме кінцевій меті покарання в цілому.

Підстави для призначення більш м'якого покарання, ніж це передбачено відповідною статтею Особливої частини КК України за вчинене кримінальне правопорушення, визначаються ст. 69 цього Кодексу, відповідно до якої за наявності кількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням особи винного суд, умотивувавши своє рішення, може, крім випадків засудження за корупційне кримінальне правопорушення, кримінальне правопорушення, пов'язане з корупцією, кримінальне правопорушення, передбачене статтями 403, 405, 407, 408, 429, 437-439, 442, 442-1 цього Кодексу, вчинене в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, за катування, вчинене представником держави, у тому числі іноземної, призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, або перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу за це кримінальне правопорушення. У цьому випадку суд не має права призначити покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої для такого виду покарання в Загальній частині цього Кодексу. За вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, суд з підстав, передбачених цією частиною, може призначити основне покарання у виді штрафу, розмір якого не більше ніж на чверть нижчий від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу. На підставах, передбачених у частині першій цієї статті, суд може не призначати додаткового покарання, що передбачене в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу як обов'язкове, за винятком випадків призначення покарання за вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, у виключних випадках кримінальний закон передбачає можливість застосування положень ст. 69 КК України, але лише за наявності кількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину. Тобто, призначення покарання, нижчого від найнижчої межі, встановленої в санкції відповідної норми, можливе, якщо певні обставини або сукупність обставин одночасно відповідають двом умовам, визначеним в законі: вони можуть бути визнані такими, що пом'якшують покарання відповідно до ч. 1 та/або ч. 2 ст. 66 КК України, та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину.

При визначенні поняття обставин, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, суд виходить з системного тлумачення статей 66 та 69 КК України, згідно з якими підстави, що дають суду повноваження вийти за межі мінімального покарання, встановленого законом, мають знаходитися у зв'язку з метою злочину, роллю, яку виконувала особа, визнана винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, її поведінкою під час та після його вчинення, іншими факторами, які безпосередньо впливають на суспільну небезпеку злочину та особу винного.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 КК України при призначенні покарання обставинами, які його пом'якшують, визнаються, зокрема, з'явлення із зізнанням, щире каяття або активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення; вчинення кримінального правопорушення внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних чи інших обставин.

При цьому, згідно з ч. 2 ст. 66 КК України при призначенні покарання суд може визнати такими, що його пом'якшують, і інші обставини, не зазначені в частині першій цієї статті.

У даному випадку обвинувачена ОСОБА_4 має вищу освіту, раніше не судима, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, має постійне місце мешкання.

Також ОСОБА_4 свою вину у вчиненні нетяжких, тяжких та особливо тяжкого злочинів, які їй інкримінуються, визнала в повному обсязі та щиро розкаялася у вчиненому, сприяє у розслідуванні кримінального провадження шляхом надання викривальних показань стосовно організаторів та членів злочинної організації.

Щире каяття передбачає, крім визнання особою факту вчинення кримінального правопорушення, ще й дійсне, відверте, а не уявне визнання своєї провини у вчиненому правопорушенні, щирий жаль з приводу цього та осуд своєї поведінки, що насамперед повинно виражатися в намаганні особи відшкодувати завдані кримінальним правопорушенням збитки, бажанні виправити наслідки вчиненого та готовність нести покарання.

Щире каяття - це не формальна вказівка на визнання свої вини, а відповідне ставлення до скоєного, яке передбачає належну критичну оцінку винним своєї протиправної поведінки, її осуд та бажання залагодити провину, що має підтверджуватися конкретними діями, спрямованими на виправлення зумовленої кримінальним правопорушенням ситуації.

Факт щирого каяття особи у вчиненні кримінального правопорушення повинен знайти своє відображення в матеріалах кримінального провадження.

Тож можна зробити висновок, що щире каяття - це певний психічний стан особи винного, коли він засуджує свою поведінку, прагне усунути заподіяну шкоду та приймає рішення більше не вчиняти кримінальних правопорушень, що об'єктивно підтверджується визнанням особою своєї вини, розкриттям усіх обставин справи, вчиненням дій, спрямованих на сприяння розкриттю кримінального правопорушення або відшкодуванню заданих збитків чи усуненню заподіяної шкоди.

Повертаючись до обставин цієї справи суд враховує, що ОСОБА_4 щиро жалкує про вчинене, негативно оцінює свою протиправну поведінку та засуджує її, демонструє готовність понести покарання, внаслідок чого відбулись суттєві позитивні зміни соціальних орієнтирів останньої, що знижує рівень її соціальної небезпечності, а також сприяє у розслідуванні кримінального провадження шляхом надання викривальних показань стосовно організаторів та членів злочинної організації.

Також судом враховано, що ОСОБА_4 співпрацює з органом досудового розслідування, її роль у вчиненні злочинів, які їй інкримінуються - виконавець, збитки внаслідок вчинення кримінальних правопорушень не заподіяні.

ОСОБА_4 має на утриманні двох неповнолітніх доньок - ОСОБА_255 2014 р.н. та ОСОБА_256 2019 р.н. Вказані сімейні обставини потребували додаткових матеріальних ресурсів що спонукало до вчинення ОСОБА_4 кримінальних правопорушень з корисливих мотивів. Таким чином між вказаною обставиною і вчиненим злочином наявний об'єктивний зв'язок.

Ураховуючи викладене, суд уважає за можливе призначити узгоджене в угоді про визнання винуватості покарання ОСОБА_4 за ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України у виді позбавлення волі із застосуванням ст. 69 КК України нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті, з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, і не призначати додаткове покарання у виді конфіскації майна.

Отже, суд дійшов висновку, що узгоджене сторонами покарання за вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України за своїм видом та розміром відповідає характеру тяжкості вчинених діянь та особі обвинуваченої, а також загальним засадам його призначення, встановленим законом України про кримінальну відповідальність, і здатне забезпечити досягнення мети призначення покарання.

4.7. Висновок суду.

З урахуванням встановлених обставин угода про визнання винуватості, укладена між прокурором ОСОБА_3 та обвинуваченою ОСОБА_4 відповідає як вимогам кримінального процесуального законодавства, так і вимогам закону України про кримінальну відповідальність.

Суд не встановив підстав для відмови в затвердженні угоди, передбачених ч. 7 ст. 474 КПК України.

З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку про необхідність затвердження вищевказаної угоди про визнання винуватості шляхом ухвалення вироку та призначення обвинуваченій узгодженого покарання.

5. Інші питання, які вирішуються судом при ухваленні вироку на підставі угоди.

5.1. Цивільний позов.

Шкода (збитки) кримінальним правопорушенням не заподіяні, цивільний позов не заявлявся.

5.2. Процесуальні витрати.

При ухваленні вироку суд повинен вирішити питання про розподіл процесуальних витрат (п. 13 ч. 1 ст. 368, ч. 4 ст. 374 КПК України).

У підготовчому судовому засіданні прокурор зазначив, що вважає недоцільним наразі вирішувати питання про стягнення з обвинуваченої процесуальних витрат, оскільки вважає, що вказане питання має вирішуватися під час ухвалення остаточного судового рішення у кримінальному провадженні щодо інших обвинувачених.

Обвинувачена ОСОБА_4 та її захисники підтримали вищевказану думку прокурора.

За таких обставин, враховуючи визначений ст. 26 КПК України принцип диспозитивності, питання щодо процесуальних витрат під час затвердження укладеної угоди про визнання винуватості судом не вирішується.

5.3. Винагорода викривачу.

Згідно з обвинувальним актом викривач у кримінальному провадженні відсутній.

5.4. Спеціальна конфіскація.

Підстави для застосування спеціальної конфіскації відсутні.

5.5. Заходи забезпечення кримінального провадження.

5.5.1. Запобіжний захід.

Відповідно до ст. 374 КПК України суд у вироку в тому числі зазначає рішення про запобіжний захід до набрання вироком законної сили.

Обвинувачену було затримано в порядку ст. 208 КПК України 03.10.2024 року, що підтверджується протоколом затримання від 03.10.2024 року.

Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 04.10.2024 обвинуваченій було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

Ухвалою Харківського апеляційного суду від 06.11.2024 було скасовано ухвалу Київського районного суду м. Харкова від 04.10.2024 та застосовано до ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави.

07.11.2024 ОСОБА_4 була звільнена з ДУ «Харківській слідчий ізолятор» у зв'язку з внесенням застави.

Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 19.02.2025 було змінено раніше застосований до ОСОБА_4 запобіжний захід на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави, який у подальшому було продовжено у визначеному КПК України порядку.

Враховуючи, що обвинувачена згідно з даним вироком визнається винуватою у вчиненні низки кримінальних правопорушень, в тому числі особливо тяжкого злочину, та їй призначене покарання у вигляді позбавлення волі, яке належить відбувати реально, суд вважає за необхідне до набрання вироком законної сили залишити їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

5.5.2. Арешти майна.

Ухвалами слідчих суддів Київського районного суду м. Харкова від 20.11.2024 у справі № 953/9227/24 (н/п 1-кс/953/8477/24), від 15.10.2024 у справі № 953/9227/24 (н/п № 1-кс/953/7598/25), від 18.02.2025 у справі № 953/9227/24 (н/п 1-кс/953/1393/25) накладено арешт на майно ОСОБА_4 .

Згідно з ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.

За таких обставин, оскільки в угоді про визнання винуватості від 02.04.2026 сторони угодили остаточне покарання у вигляді позбавлення волі без конфіскації майна, накладений вищевказаними ухвалами слідчих суддів арешт на майно підлягає скасуванню.

5.6. Про речові докази і документи.

Згідно з ч. 9 ст. 100 КПК України питання про долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження.

У підготовчому судовому засіданні прокурор просив суд вирішити питання про долю речових доказів, вилучених у ОСОБА_4 , в порядку ст. 100 КПК України. Зазначив, що вважає недоцільним наразі вирішувати питання про долю інших речових доказів, оскільки вказане питання має вирішуватися під час ухвалення остаточного судового рішення у кримінальному провадженні щодо інших обвинувачених.

Обвинувачена та її захисник підтримали вищевказану думку прокурора.

За таких обставин, долю речових доказів, вилучених у ОСОБА_4 суд вирішує в порядку ст. 100 КПК України, а питання щодо долі речових доказів під час затвердження укладеної угоди про визнання винуватості судом не вирішується.

Згідно з ч. 15 ст. 615 КПК України в умовах дії воєнного стану після складання та підписання повного тексту вироку суд має право обмежитися проголошенням його резолютивної частини з обов'язковим врученням учасникам судового провадження повного тексту вироку в день його проголошення.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 314, ч. 2 ст. 373, ст. 100, 124, 174, 374, 474, 475 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 02 квітня 2026 року між прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченою ОСОБА_4 .

2. ОСОБА_4 визнати винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України, та призначити їй покарання:

за ч. 3 ст. 255 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців без конфіскації майна,

за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік,

за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України у вигляді 1 року обмеження волі з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки,

за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік без конфіскації майна з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді 1 (одного) року 6 (шести) місяців позбавлення волі без конфіскації майна з позбавленням права займати в медичних закладах посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки.

3. Строк відбуття покарання у виді 1 року 6 місяців позбавлення волі ОСОБА_4 рахувати з 19 лютого 2025 року.

4. На підставі ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати у строк покарання строк тримання ОСОБА_4 під вартою (строк попереднього ув'язнення) з 03 жовтня 2024 року по 07 листопада 2024 року, а також з 19 лютого 2025 року по день набрання даним вироком законної сили виходячи із співвідношення, згідно якого одному дню тримання під вартою (попереднього ув'язнення) відповідає один день позбавлення волі.

5. Запобіжний захід стосовно ОСОБА_4 у вигляді тримання під вартою у ДУ «Харківський слідчий ізолятор» до набрання вироком законної сили - залишити без змін.

6. Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 20.11.2024 (Справа № 953/9227/24 н/п 1-кс/953/8477/24) на майно ОСОБА_4 :

а) предмети, зовні схожі на грошові кошти в іноземній валюті - долар США , у вигляді банкнот номіналом «100 доларів» всього 40 шт., загальною сумою 4000 дол. США, з наступними серійними номерами:

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - ML номер 00380627Е, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 43798528A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LF номер 34876883I, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LF номер 78177744F, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 44435215H, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 42747933V, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LF номер 72464456K, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 85433104S, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 75772831K, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 19599569J, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 40166301H, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MG номер 08712171A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MG номер 08712196A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LG номер 86637045C, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 47555658M, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LE номер 52204007D, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - ME номер 61453662A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 70848195F, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LF номер 57757064J, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 62906044B, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 28918888K, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LH номер 01626167C, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LG номер 05050713B, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LH номер 75605625B, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LG номер 88488696B, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 44435214H, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LD номер 49015627A, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 40559536G, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - PA номер 50241609A, рік випуску 2017A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 41171630E, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 47555657M, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 48428375F, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - PA номер 50241613A, рік випуску 2017A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LK номер 37122954A, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 47555692M, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - PL номер 26135856H, рік випуску 2017A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MF номер 60469416A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LD номер 53255177C, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MF 08647880G, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB 82229899T, рік випуску 2009A;

b) предмети, зовні схожі на грошові кошти в іноземній валюті - долар США, у вигляді банкнот номіналом «50 доларів» всього 2 шт., загальною сумою 100 дол. США, з наступними серійними номерами:

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 50, серія - B номер 11248451C, рік випуску 1993;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 50, серія - B номер 11248452C, рік випуску 1993.

c) предмети, зовні схожі на грошові кошти в іноземній валюті - долар США, у вигляді банкнот номіналом «10 доларів» всього 2 шт., загальною сумою 20 дол. США, з наступними серійними номерами:

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 10, серія - BG номер 18573647A, рік випуску 1999;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 10, серія - MG номер 09107505C, рік випуску 2013.

d) предмети, зовні схожі на грошові кошти в іноземній валюті - долар США, у вигляді банкнот номіналом «20 доларів» всього 2 шт., загальною сумою 40 дол. США, з наступними серійними номерами:

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 20, серія - BB номер 87142150E, рік випуску 1999;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 20, серія - BG номер 91287458D, рік випуску 1999.

e) ноутбук марки Dell, модель inspiron, сірого кольору, s/n 8B0XJT2 разом із зарядним пристроєм, без паролю.

f) мобільний телефон «Aplle Іphone», imei 1: НОМЕР_1 , imei 2: НОМЕР_2 , EID: НОМЕР_3 , з сім картою НОМЕР_4 , в корпусі білого кольору в чохлі жовтого кольору;

g) мобільний телефон «Samsung» рожевого кольору з номером телефону НОМЕР_5 , imei: НОМЕР_6 ;

h) предмети схожі на грошові кошти у сумі 500 доларів США, номіналом 100 доларів - 5 купюр (номери купюр KB58442703J, HA04469460B, LF54989555J, PB48828726F, LF81296677I);

j) Два блокноти: (перший - розміром А5 коричневого кольору з написом «Щоденник», другий - розміром А-6 синього кольору із зображенням води, з написом «CAPE VERDE», із зображенням на титульній обкладинці фірми «Brisk Gold»).

7. Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 18.02.2025 (Справа № 953/9277/24 н/п 1-кс/953/1393/25) на належну ОСОБА_4 частку в розмірі 1/2 земельної ділянки загальною площею 0.053 га., з кадастровим номером 6325455900:08:009:0054, розташовану за адресою: АДРЕСА_4 ; частку в розмірі 1/2 земельної ділянки загальною площею 0.0531 га., з кадастровим номером 6325455900:08:009:0053, розташована за адресою: Харківська область, Чугуївський район, сщ/рада Малинівська, «Раздолье» садівниче товариство, земельна ділянка 41; автомобіль марки NISSAN QASHQAI, білого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_7 , номер кузова НОМЕР_8 .

8. Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 15.10.2024 (Справа № 953/9277/24 н/п 1-кс/953/7598/25) на грошові кошти, за виключенням заробітної плати, пенсії та соціальних виплат, які зберігаються на рахунках, відкритих у АТ КБ «Приватбанк», що належать ОСОБА_4 , а саме: банківська картка НОМЕР_9 , IBAN: НОМЕР_10 ; банківська картка НОМЕР_11 ; IBAN: НОМЕР_12 .

9. Речові докази:

а) предмети, зовні схожі на грошові кошти в іноземній валюті - долар США , у вигляді банкнот номіналом «100 доларів» всього 40 шт., загальною сумою 4000 дол. США, з наступними серійними номерами:

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - ML номер 00380627Е, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 43798528A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LF номер 34876883I, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LF номер 78177744F, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 44435215H, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 42747933V, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LF номер 72464456K, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 85433104S, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 75772831K, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 19599569J, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 40166301H, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MG номер 08712171A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MG номер 08712196A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LG номер 86637045C, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 47555658M, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LE номер 52204007D, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - ME номер 61453662A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 70848195F, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LF номер 57757064J, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 62906044B, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 28918888K, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LH номер 01626167C, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LG номер 05050713B, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LH номер 75605625B, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LG номер 88488696B, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 44435214H, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LD номер 49015627A, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 40559536G, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - PA номер 50241609A, рік випуску 2017A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 41171630E, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 47555657M, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB номер 48428375F, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - PA номер 50241613A, рік випуску 2017A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LK номер 37122954A, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MB номер 47555692M, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - PL номер 26135856H, рік випуску 2017A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MF номер 60469416A, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LD номер 53255177C, рік випуску 2009A;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - MF 08647880G, рік випуску 2013;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 100, серія - LB 82229899T, рік випуску 2009A;

b) предмети, зовні схожі на грошові кошти в іноземній валюті - долар США, у вигляді банкнот номіналом «50 доларів» всього 2 шт., загальною сумою 100 дол. США, з наступними серійними номерами:

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 50, серія - B номер 11248451C, рік випуску 1993;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 50, серія - B номер 11248452C, рік випуску 1993.

c) предмети, зовні схожі на грошові кошти в іноземній валюті - долар США , у вигляді банкнот номіналом «10 доларів» всього 2 шт., загальною сумою 20 дол. США, з наступними серійними номерами:

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 10, серія - BG номер 18573647A, рік випуску 1999;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 10, серія - MG номер 09107505C, рік випуску 2013.

d) предмети, зовні схожі на грошові кошти в іноземній валюті - долар США , у вигляді банкнот номіналом «20 доларів» всього 2 шт., загальною сумою 40 дол. США, з наступними серійними номерами:

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 20, серія - BB номер 87142150E, рік випуску 1999;

- предмет за загальними ознаками схожий на грошові кошти у іноземній валюті долар США номіналом 20, серія - BG номер 91287458D, рік випуску 1999.

e) ноутбук марки Dell, модель inspiron, сірого кольору, s/n 8B0XJT2 разом із зарядним пристроєм, без паролю.

f) мобільний телефон «Aplle Іphone», imei 1: НОМЕР_1 , imei 2: НОМЕР_2 , EID: НОМЕР_3 , з сім картою НОМЕР_4 , в корпусі білого кольору в чохлі жовтого кольору;

g) мобільний телефон «Samsung» рожевого кольору з номером телефону НОМЕР_5 , imei: НОМЕР_6 ;

h) предмети схожі на грошові кошти у сумі 500 доларів США, номіналом 100 доларів - 5 купюр (номери купюр KB58442703J, HA04469460B, LF54989555J, PB48828726F, LF81296677I);

j) Два блокноти: (перший - розміром А5 коричневого кольору з написом «Щоденник», другий - розміром А-6 синього кольору із зображенням води, з написом «CAPE VERDE», із зображенням на титульній обкладинці фірми «Brisk Gold»).

- після набрання вироком законної сили повернути законному володільцю.

10. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з урахуванням особливостей, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України, та обмежень, визначених у ч. 2 ст. 473 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Салтівський районний суд міста Харкова до Харківського апеляційного суду.

11. Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

12. Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченій та прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

13. Роз'яснити учасникам провадження, що згідно зі ст. 476 КПК України у разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Клопотання про скасування вироку, яким затверджена угода, може бути подано протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення цього кримінального правопорушення.

14. Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності за ст. 389-1 КК України.

Суддя ОСОБА_1