Постанова від 29.01.2008 по справі 18/659-НА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"29" січня 2008 р. Справа №18/659-НА

за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницькйи

до Шарівської сільської ради с. Шарівка Ярмолинецького району

про визнання нечинним та скасування рішення, вчинити певні дії

Суддя Саврій В.А. Секретар судового засідання Сліпчук Н.В.

Представники сторін:

від позивача - не з»явився

від відповідача - не з»явився

З оголошенням перерви.

Суть спору: позивач просить суд визнати нечинними та скасувати рішення 14-ї сесії Шарівської сільської ради 5-го скликання №2 від 26.07.2007 року «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення» в частині визначення ціни продажу земельної ділянки у розмірі 18000,00 грн.

Зобов'язати Шарівську сільську раду укласти з позивачем договір купівлі-продажу земельної ділянки, площею 1259,00 кв.м., що знаходиться АДРЕСА_1 на умовах продажу ділянки за ціною визначеною експертною грошовою оцінкою - 9984,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про уточнення позовних вимог і просить суд визнати протиправним та скасувати рішення 14-ї сесії Шарівської сільської ради 5-го скликання №2 від 26.07.2007 року «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення» в частині визначення ціни продажу земельної ділянки у розмірі 18000,00 грн.

Зобов'язати Шарівську сільську раду укласти з позивачем договір купівлі-продажу земельної ділянки, площею 1259,00 кв.м., що знаходиться АДРЕСА_1 на умовах продажу ділянки за ціною визначеною експертною грошовою оцінкою - 9984,00 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте в попередніх судових засіданнях позовні вимоги підтримав наполягав на їх задоволенні в повному обсязі.

Відповідач у відзиві на позов, щодо позовних вимог заперечував, мотивуючи тим, що в своїй позовній заяві позивач підтверджує той факт, що ч. 8 ст.128 Земельного кодексу України вартість земельної ділянки визначається на підставі її грошової та експертної оцінки, а не по експертній оцінці і не за експертну оцінку.

2. Згідно рішення №2 Шарівської сільської ради від 26 липня 2007 року погоджений технічний звіт по експертній оцінці земельної ділянки, тому що сільська рада не є землевпорядною організацією, яка б мала б перевірити правильність розрахунків по технічному звіту даної земельної ділянки, тому його погодили, хоча Земельний кодекс України не вимагав цього робити.

Так ч.2 ст.128 цього ж Кодексу зазначено, що громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність подають заяву (клопотання) до відповідного органу сільської ради. У заяві зазначається бажане місце розташування земельної ділянки, цільове призначення та її розмір.

3. Сесія Шарівської сільської ради вирішила продати земельну ділянку комерційного використання на підставі експертної оцінки, а не по експертній оцінці і не за експертну оцінку.

Так, згідно технічного звіту з грошової оцінки земель села Шарівка від 2002 року, яким Шарівська сільська рада користується при оподаткуванні земель громадян, підприємств, організацій та установ, що розташовані на території села Шарівка з поправками на індекс інфляції, середньогрошова оцінка 1кв.м становить 133,71 грн, а приватний підприємець ОСОБА_1 має бажання купити 1259 кв.м. Виходячи із вищенаведеної грошової оцінки, вартість вищевказаної земельної ділянки становить 168340,89 грн.

4. Сесія сільської ради не завищила ціну за землю, так як вона запропонувала купити земельну ділянку не по ціні, яку її нав'язує ОСОБА_1, а по ціні яку ця земельна ділянка на сьогоднішній день коштує.

5. Позивач посилається на ч.2 ст. 127 ЗК України, де вказано, що конкурентні засади при викупі земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок, не застосовується. Шарівська рада і не застосовувала продаж даної земельної ділянки на конкурентних засадах.

6. Зазначене рішення сесії сільської ради може і порушує особисті приватні інтереси позивача, але державні інтереси і інтереси територіальної громади с.Шарівка воно захищає, як того вимагає закон.

7. В с. Шарівка земельні ділянки не для комерційного використання ( ціна на них набагато менша від ціни земельної ділянки для комерційного використання) продаються і оцінюються по набагато вищій, про що свідчить запропонована копія свідоцтва про право на спадщину за законом.

8. Позивач у своїй позовній заяві посилається на протест районного прокурора на рішення сесії сільської ради, але цей протест був негайно відкликаний прокуратурою Хмельницької області.

Розглядом наданих матеріалів справи встановлено :

01 серпня 2001 року між ПП ОСОБА_1 та Ярмолинецьким районним споживчим товариством був укладений договір купівлі -продажу магазину «Госптовари», що знаходиться АДРЕСА_1. Сторони за умовами договору свої зобов»язання виконали повністю.

26.12.2005 року рішенням Ярмолинецького суду, Хмельницької області у справі № 2-1208 за позивачем було визнано право власності на вказане вище приміщення магазину «Госптовари» площею 187,5 кв.м.

27.06.2007 року між позивачем та відповідачем згідно рішення 12 сесії 5 скликання відповідача №22 від 03.04.2007 року укладено договір оренди землі, згідно якого позивачеві передано в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,1259 га. Для обслуговування магазину, що знаходиться АДРЕСА_1.

З метою викупу вищевказаної орендованої земельної ділянки, позивачем подана відповідачеві належним чином оформлена заява.

Так, позивачем замовлено, а виконавцем -Хмельницькою регіональною філією ДП «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України» проведено експертну грошову оцінку земельної ділянки, що знаходиться АДРЕСА_1.

Згідно висновку оцінювача встановлено оціночну вартість земельної ділянки призначеної для комерційного використання, площею 1259 кв.м., станом на 02.07.2007 року становить 9984,00 грн.

26.07.2007 року 14 сесією Шарівської сільської ради 5 скликання прийнято рішення №2 «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення».

Згідно даного рішення відповідач погодив звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, що знаходиться АДРЕСА_1. Проте, пунктом 2 оскаржуваного рішення визначено вартість земельної ділянки для продажу не 9984,00 гн., згідно експертної оцінки, а 18000,00 грн.

Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Згідно ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до ч.1 ст. 127 вказаного вище кодексу органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності громадянам та юридичним особам, які мають право на набуття земельних ділянок у власність, а також іноземним державам відповідно до цього кодексу.

Частиною 8 ст. 128 Земельного кодексу України передбачено, що вартість земельної ділянки визначається на підставі її грошової та експертної оцінки, яка проводиться за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Крім цього при розгляді питання щодо продажу земельної ділянки на 14 сесії 5 скликання, сесія сільської ради погодились із даними звіту про експертну грошову оцінку цієї земельної ділянки, проте безпідставно встановила її продажну ціну в розмірі 18000,00 грн. без ПДВ.

Згідно ч.2 ст. 127 Земельного кодексу України конкурентні засади при викупі земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок, не застосовуються.

Відповідно до ст. 69 кодексу Адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані,на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

За таких обставин, позовні вимоги позивача про визнання протиправним та скасування рішення 14-ї сесії Шарівської сільської ради 5-го скликання №2 від 26.07.2007 року «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення» в частині визначення ціни продажу земельної ділянки у розмірі 18000,00 грн. підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Разом з тим суд приходить до висновку про закриття провадження у справі в частині зобов'язання Шарівської сільської ради укласти з позивачем договір купівлі-продажу земельної ділянки, площею 1259,00 кв.м., що знаходиться АДРЕСА_1 на умовах продажу ділянки за ціною визначеною експертною грошовою оцінкою -9984,00 грн., оскільки дана вимога носить цивільно-правовий характер і регулюється цивільним законодавством.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький до Шарівської сільської ради с. Шарівка, Ярмолинецького району про визнання протиправним та скасування рішення та вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення 14-ї сесії Шарівської сільської ради 5-го скликання №2 від 26.07.2007 року «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення» в частині визначення ціни продажу земельної ділянки у розмірі 18000,00 грн.

Стягнути з державного бюджету на користь приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький, вул. Коцюбинського, 1,70 грн. (одну грн. 70 коп.) державного мита.

В решті позовних вимог провадження у справі закрити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.А. Саврій

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.