Постанова від 28.04.2026 по справі 520/5963/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2026 р. Справа № 520/5963/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Русанової В.Б.,

Суддів: П'янової Я.В. , Бегунца А.О. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30.09.2025 (головуючий суддя І інстанції: Садова М.І.) по справі № 520/5963/25

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області , Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулась до суду з позовом, в якому просила:

- визнати протиправним дії та скасувати рішення головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області ( далі - відповідач-1) від 03.02.2024 № 203950007420 про відмову у переведенні з пенсії за віком на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу".

- зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - відповідач-2) здійснити розрахунок, нарахування (перерахунок), призначення та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст. 37 Закону України № 3723-ХІІ "Про державну службу", у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідках, виданих Харківською митницею: довідка від 12.02.2025 № 7.14.22.53/68 про складові заробітної плати службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); довідка від 12.02.2025 № 7.14.22.53/69 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд); довідка від 12.02.2025 № 7.14.22.53/70 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби, які необхідні для нарахування пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" урахуванням стажу державного службовця 26 років з 01.07.2024.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 30.09.2025 позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 03.02.2025 № 203950007420 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії.

Зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії на підставі довідок від 01.07.2024 № 7.14.22.02/69 (від 12.02.2025 № 7.14.22.02/69), від 01.07.2024 №7.14.22.02/68 (від 12.02.2025 № 7.14.22.02/68), виданих Харківською митницею Державної податкової служби.

В решті позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1211,20 грн.

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, не погодившись із рішенням суду, подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що позивачка перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Харківській області та отримує пенсію за віком за законом України № 1058.

На виконання судового рішення від 24.10.2024 по справі № 520/20676/24 пенсійним органом повторно розглянута заява позивачки від 01.07.2024 про переведення з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", за наслідками якої прийнято рішення від 03.02.2025 про недоцільність такого перерахунку.

До стажу державної служби зараховано періоди роботи позивача в державній митній службі з 19.01.1998 по 28.06.2024, а тому стаж роботи на посадах державної служби складає 26 років 05 місяці.

Надані позивачем довідки про заробітну плату № 7.14.22.02/68 та № 7.14.22.02/69 від 01.07.2024, видані Державною митною службою України, Харківською митницею не відповідають Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб від 14.09.2016 № 622, а тому підстави для їх врахування відсутні. Крім того, постанова правління Пенсійного фонду України "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" від 17.01.2017 № 1-3 втратила чинність.

Вказує, що при переведені на пенсію за віком відповідно до Закону № 3723 оклад державного службовця позивачки визначено “0», а розмір пенсії із розрахунку 60% від заробітку складає 0. Встановлена доплата до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність в розмірі 2361,00 грн. Загальний розмір пенсії складає 2361,00 грн. Станом на 06.06.2024 розмір пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 складає 11 317, 67 грн.

Отже, рішення пенсійного органу від 03.02.2025 про недоцільність перерахунку пенсії є правомірним.

Позивач подала відзив на апеляційну скаргу в якому, наполягаючи на законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без змін.

Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області правом подання відзиву на апеляційну скаргу не скористалось.

На підставі положень п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Отже, оскільки відповідач оскаржує судове рішення в частині задоволення позовних вимог, колегія суддів саме в цій частині перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за віком, призначену, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

01.07.2024 ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про переведення з пенсії за віком на пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу».

За принципом екстериторіальності структурним підрозділом для прийняття рішення за результатами поданої заяви визначено ГУ Пенсійного фонду в Донецькій області.

Рішенням від 08.07.2024 № 203950007420 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області відмовлено ОСОБА_1 в переведенні на пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу».

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 24.10.2024 по справі № 520/20676/24, яка набрало чинності за наслідками апеляційного оскарження 27.01.2025, зокрема скасовано Рішення від 08.07.2024 № 203950007420, зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 01.07.2024 про переведення позивача з пенсії за віком на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням висновків суду в цій справі.

На виконання рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянуто заяву позивача від 01.07.2024 та прийнято нове рішення від 03.02.2024 № 203950007420 з урахуванням викладених в судовому рішенні висновків, до стажу державної служи позивача зараховано періоди роботи в державній митній службі з 19.01.1998 по 28.06.2024. Стаж роботи позивача на посадах державної служби складає 26 років 05 місяців 09 днів.

Під час розгляду заяви позивачки пенсійним органом не враховано довідки про заробітну плату, видані Державною митною службою України Харківською митницею від 01.07.24 з підстав не відповідності їх Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб" від 14.09.2016 № 622.

Також пенсійний орган зазначив, що постанова правління Пенсійного фонду України "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" від 17.01.2017 № 1-3 втратила чинність.

Отже, при переведені на пенсію за віком відповідно до Закону № 3723 оклад державного службовця визначено "0", а розмір пенсії із розрахунку 60% від заробітку складає 0. Встановлена доплата до прожиткового мінімуму для осіб, які втрати працездатність в розмірі 2361,00 грн. Загальний розмір пенсії складає 2361,00 грн. Станом на 06.06.2024 року розмір пенсії за віком відповідно до Закону № 10 складає 11317,67 грн.

На підставі вищевикладеного прийнято рішення відмовити ОСОБА_1 у перерахунку пенсії у зв'язку з недоцільністю.

Вважаючи протиправним рішення відповідача щодо нездійснення перерахунку призначеної пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку, що подані позивачем довідки про складові заробітної плати від 01.07.2024 № 7.14.22.02/69 (від 12.02.2025 № 7.14.22.02/69), від 01.07.2024 № 7.14.22.02/68 (від 12.02.2025 № 7.14.22.02/68) підлягають врахуванню пенсійним органом при перерахунку пенсії позивача.

Надаючи правову оцінку обставинам справи та доводам апеляційної скарги, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом № 889-VIII, який набрав чинності 01.05.2016.

Згідно з п. 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п.п. 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до п.п. 10 - 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-ХІІ передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 8 ст. 37 Закон № 3723-ХІІ визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 4 Порядку № 622 (у редакції, чинній на час звернення позивача із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону № 889-VIII) установлено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до п. 7 Порядку № 622 встановлено, що у всіх випадках заробітна плата для призначення пенсії державного службовця враховується в межах установленої законом на день призначення пенсії максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з п. 5 Порядку № 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Судом встановлено, що Державною митною службою України видано позивачці довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 01.07.2024 № 7.14.22.02/69 та № 7.14.22.02/68, на підставі положень Порядку № 622 та постанови правління ПФУ від 17.01.2017 № 1-3.

Проте, рішенням ГУ ПФ України в Донецькій області від 03.02.2025 № 203950007420 не враховані довідки про заробітну плату від 01.07.2024 № 7.14.22.02/69 та № 7.14.22.02/68, з підстав не відповідності формі "Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб" від 14.09.2016 № 622, в зв'язку з чим у перерахунку пенсії позивача відмовлено у зв'язку з недоцільністю.

На виконання рішення від 03.02.2025 ОСОБА_1 надала до пенсійного органу оновлені довідки від 12.02.2025 № 7.14.22.02/69 та № 7.14.22.02/68, які складені у відповідності до форми, встановленої Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб від 14.09.2016 № 622 та містять ті ж самі складові заробітної плати як і в довідках від 01.07.2024 № 7.14.22.02/69 та № 7.14.22.02/68.

Так, 20.07.2024 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 № 823, якою затверджені зміни до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернулась із заявою 01.07.2024 про переведення на пенсію за віком за Законом № 889, однак через протиправну бездіяльність пенсійного органу, яка підтверджена рішенням Харківського окружного адміністративного суд від 24.10.2024 по справі № 520/20676/24, прийнято протиправне рішення, яке скасовано.

Отже, на момент виникнення спірних правовідносин - 01.07.2024 (дата подання заяви до пенсійного органу та довідок), діяла постанова правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», а тому довідки від 01.07.2024 відповідали формі визначеній в цій постанові.

З підстав не врахування пенсійним органом довідок про складові заробітної плати зроблено висновок , що оклад державного службовця становить 0 грн., а тому недоцільно переведення на пенсію за віком на умовах ст. 37 Закону № 3723, оскільки розмір пенсійної виплати залишається без змін.

Колегія суддів зауважує, що порядок призначення пенсій державних службовців врегульований Постановою № 622, отже ця постанова підлягала застосуванню відповідачем при обчисленні пенсії позивача як державного службовця в редакцій, чинній на час виникнення спірних правовідносин.

Посилання апелянта про неможливість врахування при обчисленні пенсії складових заробітної плати, відображених у довідках, з посиланнями на пункт 4-2 Порядку № 622, колегія суддів вважає необґрунтованим, з огляду на наступне.

Пункт 4-2 Порядку № 622 передбачає, що для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 року № 57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 року № 661), або які звільнилися до 1 січня 2024 року з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 року, а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.

Позивач звернулась зі заявою про переведення на пенсію за віком на умовах статті 37 Закону № 3723-ХІІ - 01.07.2024.

У той час, як зміни до Порядку № 622, якими Порядок доповнено пунктом 4-2, внесені згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 823 лише 12.07.2024.

Тобто на момент звернення позивача до пенсійного органу зі заявою та довідками про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та прийняття відповідачем рішення про відмову у переході на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» - пункту 4-2 Постанови № 622 не існувало.

Отже, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції щодо протиправності рішення відповідача від 03.02.2025 та зобов'язання здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії на підставі довідок від 01.07.2024 № 7.14.22.02/69 (від 12.02.2025 № 7.14.22.02/69), від 01.07.2024 № 7.14.22.02/68 (від 12.02.2025 № 7.14.22.02/68), виданих Харківською митницею Державної податкової служби.

Колегія суддів наголошує, що оскільки постанова правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» є нечинною з 13.11.2024, тобто на момент виникнення спірних правовідносин - 01.07.2024 (дата подання заяви до пенсійного органу) органи державної влади, які уповноважені на видачу довідок про заробітну плату мали керуватись саме Постановою № 1-3, а тому судом першої інстанції вірно застосовано вказану постанову до спірних правовідносин.

Враховуючи наведене вище, доводи апеляційної скарги, що Постанова правління Пенсійного фонду України "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" від 17.01.2017 № 1-3 втратила чинність, не свідчать про протиправність судового рішення.

Відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що довідки від 01.07.2024 № 7.14.22.02/69 та № 7.14.22.02/68 складені за формами, що відповідають формам затвердженим Постановою № 1-3 та містять відображення складових заробітної плати на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Відповідно до ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовані наведеними вище обставинами та нормативно - правовим обґрунтуванням, у зв'язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції, в частині, що оскаржується не вбачається.

Керуючись ст. ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30.09.2025 по справі № 520/5963/25 в частині задоволення позову - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя В.Б. Русанова

Судді Я.В. П'янова А.О. Бегунц