Постанова від 22.04.2026 по справі 157/672/26

Справа № 157/672/26

Провадження № 3/157/319/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2026 рокумісто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Ходачинський Р.О., за участю: секретаря судового засідання Кисляка Я.С., прокурора Глущик І.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справи, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , з вищою освітою, не працюючого,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 , будучи лікарем-невропатологом Камінь-Каширської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, тобто суб'єктом декларування, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги п. 2-17 розділу ХІІІ Прикінцевих положень та вимоги ч. 1 ст. 45 цього Закону, а саме несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна), чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи лікарем-невропатологом Камінь-Каширської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, тобто суб'єктом декларування, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги п. 2-17 розділу ХІІІ Прикінцевих положень та вимоги ч. 2 ст. 45 цього Закону, а саме несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні цих адміністративних правопорушень визнав та пояснив, що не у повній мірі був обізнаний з вимогами антикорупційного законодавства, оскільки звільнення членів МСЕК відбувалось у пришвидшеному порядку.

Прокурор Глущик І.О. підтримала інкриміновані ОСОБА_1 обвинувачення, просила визнати особу винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити штраф у розмірі, передбаченому санкцією статті. Просила долучити до матеріалів справи відповідний письмовий висновок щодо адміністративних матеріалів.

Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи, що справи № 157/672/26 (провадження № 3/157/319/26) та № 157/673/26 (провадження № 3/157/320/26) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП розглядаються суддею одночасно, тому є підстави для їх об'єднання в одне провадження. Об'єднаній справі присвоїти № 157/672/26 (провадження № 3/157/319/25).

У судовому засіданні встановлено, що відповідно до наказу Обласного бюро медико-соціальної експертизи від 03.05.1993 № 31/ос лікаря-невропатолога ОСОБА_1 призначено на посаду голови Камінь-Каширської МСЕК з 03.05.1993.

Згідно з наказом Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи від 18.02.2025 № 69/ос «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 , лікаря-невропатолога Камінь-Каширської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії звільнено 19.02.2025 у зв'язку з ліквідацією Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи за п. 1 ст. 40 КЗпП України.

Відповідно до абз. 1 пункту 2-17 розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що голови та члени медико-соціальних експертних комісій, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням повноважень голови або члена медико-соціальної експертної комісії, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже член Камінь-Каширської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік до 00:00 год 01 квітня 2025 року та «при звільненні» до 00:00 год 22 березня 2025 року.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 47 Закону подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію за 2024 рік та «при звільнені» подані несвоєчасно, а саме 24 березня 2026 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларацій.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік та «при звільненні», чим порушив вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Суд, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Враховуючи характер вчинених адмінправопорушень, дані про особу, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, відсутність обтяжуючих і пом'якшуючих обставин, а також завданої шкоди, суддя вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, що передбачений санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст. 36, 172-6, 283, 284 КУпАП, суддя

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

У разі несплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанову надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови з ОСОБА_1 стягнути подвійний розмір штрафу 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження та може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Камінь-Каширського районного суду Волинської області.

Повний текст постанови складений 27.04.2026.

СуддяРоман ХОДАЧИНСЬКИЙ