Справа №523/7821/26
Провадження №1-кс/523/3883/26
22 квітня 2026 року м. Одеса
Слідчий суддя Пересипського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, ОСОБА_3 , погоджене прокурором Одеської обласної прокуратури , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
Згідно клопотання слідчого встановлено, що 01.10.2025 року. приблизно о 06:50 год., на ділянці дороги М-05 зі сполученням «Одеса-Київ» (344 км) біля с. Новогригорівка Берзівського району Одеської області, відбулась дорожньо-транспортна пригода за участю працівників поліції, а саме водій ОСОБА_4 , старший дізнавач СД ВП №2 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, керуючи автомобілем марки CHEVROLET MALIBU, д/з НОМЕР_1 , не впорався з керуванням та допустив зіткнення з відбійником та вантажним автомобілем.
В результаті ДТП пасажир вищевказаного автомобіля ОСОБА_5 , старший інспектор СРПП ВП№2 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, отримав тілесні ушкодження у вигляді садна тім'яної ділянки справа, забійна рвана рана нижньої губи, закритий уламковий перелом задньої правої вертлюгової западини, які за своїм характером відносяться до категорії середньої тяжкості ( ЄО №1823).
За даним фактом, 17.02.2026р. інформацію внесено до ЄРДР за №12026162260000111 та розпочато розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Таким чином, у ході досудового розслідування у органу досудового розслідування виникла необхідність у призначенні судово-медичної експертизи для встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень їх характеру, механізму, кількісті, та локалізації заподіяних потерпілим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. При цьому, для проведення вказаної експертизи необхідно надати оригінали медичної документації щодо лікування потерпілих, у тому числі, стаціонарні/амбулаторні картки хворих, історії хвороби та знімки.
У зв'язку з чим, виникла необхідність у звернення з вказаним клопотанням про тимчасовий доступ до вказаної медичної документації.
Іншими заходами встановити або довести відомості про зазначені вище обставини не можливо, оскільки така інформація перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської міської ради (код ЄДРПОУ № НОМЕР_2 ), яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий суддя, розглянувши клопотання слідчого та додані до нього матеріали, заслухавши думку слідчого на підтримання клопотання з підстав, викладених у ньому, прийшов до висновку, що воно підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.ч.5, 6 ст.159 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої вони знаходиться, та з метою досягнення дієвості кримінального провадження.
Керуючись ст.ст.159, 163-165, 309, 369-372 КПК України,-
Клопотання старшого слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ речей та документів,які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ групі слідчих Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 тимчасовий доступ до оригіналів документів, з метою вилучення оригіналів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської міської ради, а саме медичної карти (амбулаторного/стаціонарного) хворого, іншої наявної медичної документації (протоколів операцій, журналів, протоколів, виписок, епікризів, результатів аналізів, результатів досліджень УЗД, МРТ, КТ, рентген знімків тощо) та будь-яких інших документів медичного характеру на ім'я ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з можливістю вилучення оригіналів цих документів;
Зобов'язати посадових осіб Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Одеської міської ради (код ЄДРПОУ № НОМЕР_2 ), яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , надати можливість тимчасового доступу та вилучення документів слідчими Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Строк дії ухвали складає 2 місяці з дня її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1