Ухвала від 23.04.2026 по справі 308/18991/24

Справа № 308/18991/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2026 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи : Орган опіки та піклування виконавчого комітету Ужгородської міської ради, ОСОБА_2 , особа відносно якої подано заяву - ОСОБА_3 про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки,-

ВСТАНОВИВ:

27.11.2024 року до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшла цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи : Орган опіки та піклування виконавчого комітету Ужгородської міської ради, ОСОБА_2 , особа відносно якої подано заяву - ОСОБА_3 про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки.

Протоколом автоматизованого розподілу для продовження розгляду справи від 28.11.2024 року головуючою суддею визначено Бенца К.К.

Ухвалою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 04.06.2025 року у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи : Орган опіки та піклування виконавчого комітету Ужгородської міської ради, ОСОБА_2 , особа відносно якої подано заяву - ОСОБА_3 про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки призначено судово-психіатричну експертизу, провадження було зупинено.

16.01.2026 року до суду надійшов висновок експерта.

Згідно наказу голови Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 23.02.2026 №16/03-06 "Про виконання обов'язків присяжними" продовжено виконання обов'язків присяжними згідно зі списком та допущено до виконання обов'язків присяжними з 23.02.2026 згідно зі списком.

Частиною 4 статті 293 ЦПК України визначено, що порядок розгляду справ, зокрема, про визнання фізичної особи недієздатною здійснюється у складі одного судді та двох присяжних.

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя. Присяжний користується правами та обов'язками, передбаченими для суддів, зокрема зобов'язаний справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства, дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів; виявляти повагу до учасників процесу.

Враховуючи, що у даній справі необхідно визначити присяжних, враховуючи попередню відсутність потрібної кількості присяжних для розподілу справи та затвердження списку присяжних, суд вважає за необхідне здійснити повторний автоматичний розподіл для визначення присяжних.

Керуючись ст. ст.187, 293, 294, 299, 300 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Передати цивільну справу №308/18991/24 для визначення присяжних автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до вимог статті 14 ЦПК України та частини 2 статті 67 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», до канцелярії суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду Бенца К.К.

Попередній документ
135982359
Наступний документ
135982361
Інформація про рішення:
№ рішення: 135982360
№ справи: 308/18991/24
Дата рішення: 23.04.2026
Дата публікації: 27.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (30.01.2026)
Дата надходження: 27.11.2024
Предмет позову: про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки
Розклад засідань:
09.01.2025 10:15 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
09.04.2025 15:30 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
08.05.2025 10:50 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
04.06.2025 09:45 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
10.02.2026 09:55 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БЕНЦА К К
Бенца Констанція Костянтинівна
суддя-доповідач:
БЕНЦА К К
Бенца Констанція Костянтинівна
заінтересована особа:
Орган опіки та піклування виконавчого комітету Ужгородської міської ради
Цьока Василь Васильович
заявник:
Гаворська Василина Михайлівна
інша особа:
Сухан В.В,
Теплова Л.І,
особа, стосовно якої вирішується питання про визнання її недієзд:
Гандяк Валерій Михайлович
представник заінтересованої особи:
Стасьо К.
представник заявника:
Кухта О.В.