Рішення від 23.04.2026 по справі 348/619/26

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №348/619/26

Провадження № 2-а/348/16/26

23 квітня 2026 року м.Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Бурдун Т.А.,

за участі секретаря судового засідання Лейб'юк Є.В.,

представника позивача - адвоката Соболик О.В.,

представника відповідача - Федоришина А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Соболик О.В., звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

В обґрунтування вимог представник позивача посилалася на те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 . З 05.12.2025 року ОСОБА_1 є особою з інвалідністю 3 групи. У Резерв+ відображено також те, що він особою з інвалідністю 3 групи та йому надана відстрочка по п.2 ст. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Постановою № 14682 по справі про адміністративне правопорушення встановлено, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 210-1 КУпАП, цією ж постановою на нього накладено штраф у сумі 17000 грн. Відповідно до квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки від 21.07.2025 року ОСОБА_1 сплатив у добровільному порядку суму 8500,00 грн, тобто постанова була виконаною. Однак, 24 лютого 2026 року ОСОБА_1 стало відомо, що його банківські рахунки накладено арешт ВДВС Надвірнянського району Івано-Франківської області. Вважає постанову протиправною та винесеною з порушенням процесуальних норм, без правових підстав, що призвело до порушення прав позивача, в діях позивача немає складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 210-1 КУпАП.

Просить постанову по справі про адміністративне правопорушення за частиною 3 ст. 210-1 КУпАП від 10.07.2025 скасувати, а справу про адміністративне правопорушення - закрити, сплачений судовий збір стягнути з відповідача.

Ухвалою судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 18.03.2025 року було поновлено позивачу строк звернення до суду з позовом, відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

23.03.2026 року від представника відповідача поступив відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача позовні вимоги ОСОБА_1 не визнає та вважає позов таким, що не підлягає задоволенню. Оскільки позовні вимоги є необґрунтованими, будь-які підстави для задоволення вимог відсутні. При цьому зазначає, що 10.07.2025 постановою № 14682 ІНФОРМАЦІЯ_2 позивач був притягнутий до адміністративної відповідальності за не уточнення своїх військово-облікових даних. 21.07.2026 позивач надав відповідачу квитанцію про оплату штрафу за вищевказаною постановою, яку було взято до уваги (оплата здійснена на 11 день) та внесено в систему ОБЕРІГ, відповідно порушення з нього було знято. Таким чином, законних підстав для направлення оскаржуваної постанови № 14682 від 10.07.2025 у Надвірнянський ВДВС для подальшого примусового стягнення не було, і вона не була направлена на примусове виконання так як оплачена. 26.10.2025 позивачу було створене порушення правил військового обліку за не проходження (відмова від проходження ВЛК). Інвалідність 3 групи позивач отримав 05.12.2025. 03.01.2026 ОСОБА_1 був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_3 як порушник військового обліку, на нього були складені адміністративні матеріали та притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу. В автоматизованій системі виконавчих проваджень за прізвищем, ім'ям та по-батькові позивача можна побачити, що виконавче провадження відкрите 23.02.2026 за зверненням ІНФОРМАЦІЯ_3 . На час розгляду справи про адміністративне правопорушення позивач знаходився на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 , а тому ІНФОРМАЦІЯ_4 не є суб'єктом, що виніс постанову, що знаходиться на примусовому стягненні у Надвірнянському ВДВС, та є неналежним відповідачем. Просить у задоволенні позову відмовити.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, з підстав, зазначених у позові. Просила при прийнятті рішення врахувати, що позивач з приводу стану свого психічного здоров'я перебуває під наглядом лікарів останні декілька років. Однак, рішенням суду позивач недієздатним не визнавався.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечив проти задоволення позову, надав пояснення аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву. Зазначив, що постанова не направлялася на примусове виконання, оскільки позивач сплатив штраф. Доказів протиправності дій працівників ІНФОРМАЦІЯ_5 стороною позивача не наведено.

Вислухавши представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в сукупності, оглянувши матеріали справи № 699/14682 про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.20-25).

Згідно витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи від 05.12.2025 року ОСОБА_1 встановлена 3 група інвалідності до 01.01.2027 року (а.с.26-29).

З довідки Головного управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області № 777 від 24.02.2026 вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУПФ в Івано-Франківській області та отримує державну соціальну допомогу (а.с.31)

Відповідно до витягу із застосунку «Резерв+», який дійсний до 06.02.2027, ОСОБА_1 знаходиться на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_7 , дата уточнення даних 26.10.2025, дата встановлена третя група інвалідності до 01.01.2027, відстрочка до завершення мобілізації, тип відстрочки: п.2 ч.1 ст. 23 (а.с.30).

Згідно консультативного висновку лікаря психіатра/психотерапевта, виписок із медичної карти стаціонарного хворого № 3549/25 від 16.05.2025, №7964/25 від 14.10.2025, консультаційного висновку спеціаліста від 28.10.2025 вбачається, що позивач звертався за медичною допомогою та перебував на стаціонарному лікуванні з приводу стану свого психічного здоров'я (а.с.15-18, 41-42).

З відомостей особи бази даних «Оберіг» «Інформація про порушення ВО» ОСОБА_1 зазначено, зокрема: статус неактивний порушення ВО від 01.12.2022 до 01.02.2023, дата звернення -07.08.2023; 26.10.2025 у зв'язку з відмовою від проходження військово-лікарської комісії особу доставлено, складено постанову за ст. 210 КУпАП (а.с.68).

Постановою № 14682 від 10.07.2025 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000,00 грн. Постанова мотивована тим, що під час перевірки громадянина та звірки облікових даних АІТС «Обергі» було виявлено розбіжності та неточні дані, а саме даний громадянин не з'явився до ТЦК та СП та відповідно не уточнив протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані черезз центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, чим порушив абз. 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», та пп.10 п.1 Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст. 210-1 КУпАП. Правопорушення вчинене в особливий період (воєнний стан) (а.с.14).

21.07.2025 позивач сплатив кошти у розмірі 8500,00 грн, призначення платежу: Адмін.правопоруш.зг. постанови № 14682 від 10.07.2025, що підтверджується квитанцією до платіжної інструкції на переказ готівки № ПН3405264 від 21.07.2025 (а.с. 32).

З відомостей з особової справи також вбачається, що стосовно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_8 03.01.2026 складено постанову № R282247 за ч.3 ст. 210 КУпАП (відмовився від проходження ВЛК), яка направлена на примусове виконання до Надвірнянського ВДВС Надвірнянського району Івано-Франківської області (АСВП № 80323887) (а.с.69-70).

Представником відповідача було надано для огляду в судовому засіданні матеріали адміністративної справи, в рамках якої було винесено постанову № 14682 від 10.07.2025, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП .

Матеріали справи про адміністративне правопорушення також містять :

заяву позивача ОСОБА_1 від 10.07.2025 на ім'я начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 про те, що він був ознайомлений зі своїми правами та обов'язками, розуміючи суть скоєного правопорушення, не оспорює порушення, згоден на притягнення до адміністративної відповідальності у його відсутність. Зобов'язується на наступний день після сплати штрафу, копію надати до ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

облікову картку до військового квитка № НОМЕР_1 , з якої встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_9 , тип картотеки: картотека вільних залишків, тип під категорії: підлягає призову на військову службу під час мобілізації, категорія обліку ІІ, група обліку: Всі види Збройних Сил України, родів військ і служб, для яких не визначені особливі вимоги щодо проходження військової служби, взято на військовий облік 30.07.2020 у ІНФОРМАЦІЯ_10 , відомості станом на 10.07.2025.

Спірні правовідносини носять публічно-правовий характер та виникли між сторонами у зв'язку з незгодою позивача з рішенням суб'єкта владних повноважень щодо порушення позивачем правил військового обліку в особливий період та накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Так, правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначення загальних засад проходження в Україні військової служби здійснює Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25 березня 1992 року № 2232-XII (далі - Закон № 2232-XII).

Так, згідно з частинами 1, 2 та 3 статті 1 Закону № 2232-XII захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

На виконання вимог частини 10 статті 1 Закону № 2232-XII громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки; прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України, розвідувальному органі Міністерства оборони України чи розвідувальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України чи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, відповідно; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону України» від 06 грудня 1991 року № 1932-ХІІ, особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 в Україні було введено воєнний стан строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався Указами Президента України та діє станом по сьогоднішній день.

Так, статтею 210-1 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 09 травня 2024 №3696-IX (далі Закон № 3696-ІХ), який набув чинності 19 травня 2024, стаття 210-1 КУпАП викладені в такій редакції:

«Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».

Водночас, 11 квітня 2024 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі - Закону № 3633-ІХ), який набрав чинності 18 травня 2024 року.

Підпунктом 1 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3633-ІХ встановлено, що під час дії Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 03 березня 2022 року № 2105-IX: громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Так, механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) визначено Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі Порядок № 1487), додатком 2 до якого затверджені Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі також - Правила військового обліку).

Відповідно до положень пункту 1 Правил військового обліку призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні, зокрема, уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки

Відповідно до пункту 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ.

Абзацом 7 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції Закону № 3633-ІХ) визначено, що інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Отже, зазначені норми законодавства передбачають три шляхи, якими громадяни України, які перебувають на території України, та які перебувають на військовому обліку, повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), а саме:

шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання; шляхом прибуття самостійно до центру надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Таким чином, саме з 18.05.2024 у позивача виник обов'язок уточнити протягом 60 днів свої облікові та персональні дані. Кінцевий термін для уточнення вказаних даних сплинув 16 липня 2024 року. Водночас, уточнення свої облікових та персональних даних в будь-який інший день після 16.07.2024 утворює склад адміністративного правопорушення.

Відповідно до частини 4 статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи.

Джерела, які можуть бути доказами в справі про адміністративне правопорушення, наведені у статті 251 КУпАП.

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд також бере до уваги, що відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ №1487 від 30.12.2022, обов'язок з оновлення облікових даних є персональною відповідальністю військовозобов'язаного. Жодних підтверджень, що позивач звертався до ЦНАП, ТЦК чи оновив дані до 16.07.2024 року, матеріали справи не містять.

А тому, оскільки позивач протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом України № 3633-ІХ від 11 квітня 2024 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»(тобто в період 18 травня 2024 року по 16 липня 2024 року включно) не уточнив свої військово-облікові дані шляхом самостійного прибуття до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАП, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності), він порушив вимоги підпункту 1 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 3633-ІХ, частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», абзацу 7 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», пункту 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560, пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Документів, які підтверджують те, що ОСОБА_1 уточнив (оновив) свої облікові та персональні дані в інший строк та спосіб, який зазначений в Законі №3633-ІХ, позивач та його представник суду не надали.

Посилання представника позивача на ту обставину, що з приводу стану свого психічного здоров'я перебуває на обліках у лікарів, суд оцінює критично, оскільки позивач рішенням суду недієздатним не визнаний, є особою з інвалідністю 3 групи лише з 05.12.2025 року.

Разом з тим суд зазначає, що відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 279-9 КУпАП у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста.

Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України протягом трьох днів після отримання такої заяви зобов'язані перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності і з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України визначають розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.

Виходячи із заяви ОСОБА_1 до начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 10.07.2025, позивач скористався своїм правом визначеним ст. 279-9 КУПАП, не оспорив допущене порушення, яке полягало в не оновленні даних та надав згодну на притягнення його до адміністративної відповідальності, у зв'язку з чим відповідно до частини 2 вказаної статті, постанову по справі було винесено числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

З огляду на вказану обставину, суд вважає неспроможним твердження представника позивача щодо порушення процедури розгляду справи про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність в діях позивача складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною третьою статті 210-1 КУпАП, а тому відсутні правові підстави для скасування оскаржуваної постанови.

Відповідно вимог ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право:

1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;

2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);

3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення;

4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність в діях позивача складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, а тому відсутні правові підстави для скасування оскаржуваної постанови.

Статтями 245-246 КУпАП встановлено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її з точною відповідністю з законом.

Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що постанова №14682 від 10.07.2025 року про накладення адміністративне стягнення на ОСОБА_1 за ч.3 ст.210 КУпАП є обґрунтованою та такою, що відповідає нормам КУпАП. При розгляді справи були з'ясовані і доведені обставини, які б свідчили, що в діях позивача є ознаки правопорушення, за який законом встановлено адміністративну відповідальність.

Таким чином, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити повністю.

Оскільки в задоволенні позову відмовлено, тому, зважаючи на вимоги ст. 139 КАС України, понесені позивачем витрати відповідачем не відшкодовуються.

На підставі наведеного, керуючись статтями 2, 11,77-78, 241-246, 287 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня його постановлення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_10 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 .

Повний текст рішення складено та проголошено 23.04.2026 о 16:30 год.

Суддя Т.А.Бурдун