Ухвала від 23.04.2026 по справі 826/6757/16

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

23 квітня 2026 року м. ДніпроСправа № 826/6757/16

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Київській області про визнання протиправним дій, визнання відсутності повноважень,

ВСТАНОВИВ:

27.04.2016 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Київській області, в якому позивачка просить суд: визнати дії відповідача по проведенню перевірки дотримання вимог земельного законодавства при розпорядженні Головним Управлінням Держгеокадастру у Київській області земельною ділянкою державної власності на території Богданівської сільської ради Броварського району Київської області та відповідно по встановленню порушень норм земельного законодавства гр. Мірошниченко - протиправними; визнати відсутність повноважень у відповідача на проведення перевірки норм земельного законодавства при розпорядженні Головним Управлінням Держгеокадастру у Київській області земельною ділянкою державної власності на території Богданівської сільської ради Броварського району Київської області, по встановленню порушень норм земельного законодавства щодо відведення земельної ділянки у власність гр. Мірошниченко та направлення відповідного клопотання органам виконавчої влади.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.06.2016 відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.11.2016 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Згідно з протоколом повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями вказана адміністративна справа передана на розгляд судді Костенку Д.А. у зв'язку із припиненням повноважень судді, в провадженні якого перебувала дана адміністративна справа і не була ним розглянута.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.10.2017 в справі призначено судове засідання.

Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399 справу передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 07.02.2025 адміністративну справу № 826/6757/16 прийнято до провадження. Визначено продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Запропоновано сторонам у разі зміни фактичних обставин по даній справі, вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, повідомити суду про таке протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня отримання цієї ухвали шляхом направлення додаткових пояснень в електронній формі через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (особистий кабінет в системі «Електронний суд») з використанням власного (уповноваженої особи) електронного підпису або у паперовій формі.

Суд, ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, вважає за доцільне перейти до розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження, з таких підстав.

Судом установлено, що Кабінетом Міністрів України винесено постанову від 30.06.2015 № 447 «Про ліквідацію територіальних органів Державної інспекції сільського господарства», відповідно до пункту 1 постанови вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції сільського господарства за переліком згідно з Додатком.

У Додатку до Постанови значиться, зокрема, Державна інспекція сільського господарства в Київській області.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Державну інспекцію сільського господарства в Київській області припинено, про що до Реєстру внесено запис від 09.11.2023, номер запису: 1000741110008041546.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною другою статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідно до частини четвертої цієї статті докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини третьої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Згідно з частинами шостою-сьомою статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Відповідно до частини восьмої статті 80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з частиною шостою статті 260 КАС України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

З метою з'ясування обставин справи та встановлення особи, яка має відповідати у справі після припинення відповідача, суд вважає за необхідне перейти із розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та витребувати від Кабінету Міністрів України інформацію про правонаступника або особу, до якої перейшли функції Державної інспекції сільського господарства в Київській області після її припинення.

Керуючись ст. ст. 248, 256, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Подальший розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження.

Призначити у справі підготовче засідання на 12 травня 2026 року на 13 год. 00 хв. у приміщенні суду за адресою: вулиця Академіка Янгеля, 4, місто Дніпро.

Визнати явку позивачки в підготовче засідання обов'язковою.

Витребувати від Кабінету Міністрів України інформацію про правонаступника або особу, до якої перейшли функції Державної інспекції сільського господарства в Київській області після її припинення.

Справа розглядатиметься суддею Свергун І.О. одноособово.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяІ.О. Свергун