про розгляд вимог кредитора
09 квітня 2026 року Справа № 915/2132/25
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі судового засідання Матвєєвій А.В.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні
заяву: Головне управління ДПС у Миколаївській області (54001, м.Миколаїв, вул. Героїв Рятувальників, 6, код ЄДРПОУ 44104027) з грошовими вимогами до боржника у справі
про банкрутство: Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (55207, Миколаївська обл., м.Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, буд. 42а, ідентифікаційний код 31728060)
розпорядник майна: арбітражний керуючий Балєв В.П. (55213, Миколаївська обл., м.Первомайськ, вул. Івана Гонти, 5/3, адреса ел. пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
Представники учасників провадження у справі в судове засідання не з'явилися
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа №915/2132/25 про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (ідентифікаційний код 31728060).
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 19.01.2026, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс"; введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Балєва В.П.
На офіційному вебпорталі судової влади України 20.01.2026 за №78229 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс".
Головне управління ДПС у Миколаївській області звернулося до суду з заявою, яка сформована в системі "Електронний суд" №111/5/14-29-13-04-06 від 18.02.2026 (вх. №2231/26 від 18.02.2026), про визнання грошових вимог до боржника в сумі 33934223,38 грн, з яких: 13609058,51 грн - (друга черга), 12748158,89 грн - (третя черга), 7571681,18 грн - (шоста черга), 5324,80 грн - витрати по сплаті судового збору (перша черга).
Ухвалою суду від 23.02.2026 залишено без руху заяву Головного управління ДПС у Миколаївській області №111/5/14-29-13-04-06 від 18.02.2026 (вх. №2231/26 від 18.02.2026); постановлено заявнику усунути встановлені при поданні заяви недоліки у 5-денний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху шляхом подання до господарського суду письмової заяви про усунення недоліків з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
Від розпорядника майна до суду надійшли, сформовані в системі "Електронний суд" наступні документи:
- клопотання №б/н від 25.02.2026 (вх. №2549/26 від 25.02.2026), в якому арбітражний керуючий Балєв В.П. просить долучити до матеріалів справи звіт про надіслання кредиторам боржника повідомлень про результати розгляду грошових вимог №02-01/20 від 24.02.2026 з додатками;
- клопотання №б/н від 27.02.2026 (вх. №2685/26 від 27.02.2026), в якому арбітражний керуючий Балєв В.П. просить долучити до матеріалів справи повідомлення №02-01/21 від 25.02.2026 з додатками.
03.03.2026 від Головного управління ДПС у Миколаївській області, на виконання вимог ухвали суду від 23.02.2026, надійшла заява, сформована в системі "Електронний суд" №б/н від 02.03.2026 (вх. №2813/26), про усунення недоліків.
05.03.2026 від Головного управління ДПС у Миколаївській області надійшло клопотання, сформоване в системі "Електронний суд" №б/н від 05.03.2026 (вх. №2942/26), в якому просить долучити до матеріалів справи належним чином оформлений якісний витяг з інтегрованої картки платника по податкам та зборам.
Ухвалою суду від 19.03.2026 прийнято заяву Головного управління ДПС у Миколаївській області про визнання вимог до боржника та призначено її розгляд в попередньому засіданні на 30.03.2026 о 10:00.
Ухвалою суду від 02.03.2026, занесеною до протоколу судового засідання, відкладено попереднє засідання на 30.03.2026 о 10:00, про що повідомлено учасників справи, Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області та Головне управління ДПС у Миколаївській області ухвалою суду від 19.03.2026.
27.03.2026 від розпорядника майна до суду надійшла заява про проведення засідання за відсутності учасника справи, сформована в системі "Електронний суд" №б/н від 27.03.2026, в якій арбітражний керуючий просить провести попереднє засідання без його участі за наявними в матеріалах справи документами.
27.03.2026 від Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" до суду надійшла заява про проведення засідання за відсутності учасника справи, сформована в системі "Електронний суд" №б/н від 27.03.2026, в якій боржник просить розгляд справи здійснювати без його участі.
30.03.2026 від Головного управління ДПС у Миколаївській області надійшла заява, сформована в системі "Електронний суд" №б/н від 30.03.2026, про проведення засідання за відсутності учасника справи, в якій заявник підтримує подану заяву про визнання грошових вимог до боржника та просить провести судове засідання, призначене на 30.03.2026 за відсутності його представника.
Від Головного управління ДПС у Миколаївській області до суду надійшли додаткові пояснення у справі, сформовані в системі "Електронний суд" №б/н від 08.04.2026, в яких заявник просить визнати кредиторські вимоги у розмірі 33934223,38 грн, у такій черговості: 5324,80 грн - перша черга (судовий збір), 13609058,51 грн - друга черга (ЄСВ), 12821544,89 грн - третя черга (податки та збори), 7498295,18 грн - шоста черга (штрафи, пені).
08.04.2026 від розпорядника майна до суду надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи, сформоване в системі "Електронний суд" №б/н від 08.04.2026, в якому арбітражний керуючий просить долучити до матеріалів справи повідомлення (уточнене) про результати розгляду грошових вимог Головного управління ДПС у Миколаївській області від 08.04.2026 з доказом направлення кредитору.
Учасники справи належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання, правом участі у судовому засіданні не скористались.
Приймаючи до уваги те, що явка учасників справи в судове засідання обов'язковою судом не визнавалась, враховуючи подані учасниками справи заяви про проведення засідання за їх відсутності, положення ст. 42 ГПК України, суд визнав за можливе провести судове засідання щодо розгляду заяви кредитора про визнання грошових вимог до боржника за відсутності учасників справи за наявними матеріалами.
Відповідно до змісту статті 233 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), 09.04.2026 за результатами розгляду заяви про визнання грошових вимог, судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали суду без її проголошення.
Розглянувши заяву кредитора з грошовими вимогами до боржника, дослідивши додані до неї докази, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.
Відповідно до ст. 1 КУзПБ кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Грошове зобов'язання (борг) згідно ст. 1 КУзПБ - це зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Частиною 1 статті 45 КУзПБ передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Адміністратор за випуском облігацій, який діє як конкурсний кредитор, подає заяву з вимогами до боржника з урахуванням вимог статті 93-1 цього Кодексу. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 6 ст. 45 КУзПБ заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.
Частиною 1 статті 64 КУзПБ встановлена черговість задоволення вимог кредиторів, зокрема, у першу чергу задовольняються витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді, у другу чергу задовольняються вимоги із зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), у шосту чергу задовольняються інші вимоги, зокрема, штрафні санкції.
Статтею 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Частинами 1, 3 статті 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Статтею 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Частинами 1, 2 статті 91 ГПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Суд враховує усталені правові висновки Верховного Суду стосовно порядку розгляду кредиторських вимог у справі про банкрутство, ролі та обов'язків суду на цій стадії провадження за якими: - заявник сам визначає докази, які на його думку підтверджують заявлені вимоги (постанови Верховного Суду від 24.10.2019 у справі №910/10542/18, від 07.11.2019 у справі №904/9024/16); - обов'язок здійснення правового аналізу заявлених у справі кредиторських вимог, підстав виникнення грошових вимог кредиторів до боржника, їх характеру, встановлення розміру та моменту виникнення цих грошових вимог покладений на господарський суд, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство (постанови Верховного Суду від 24.10.2019 у справі №910/10542/18, від 07.11.2019 у справі №904/9024/16); - під час розгляду заявлених грошових вимог суд користується правами та повноваженнями, наданими йому процесуальним законом; суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора (постанови Верховного Суду від 24.10.2019 у справі №910/10542/18, від 07.11.2019 у справі №904/9024/16); - у попередньому засіданні господарський суд зобов'язаний перевірити та надати правову оцінку усім вимогам кредиторів до боржника незалежно від факту їх визнання чи відхилення боржником (постанови Верховного Суду від 15.10.2019 у справі №908/2189/17, від 24.10.2019 у справі №910/10542/18); - завданням господарського суду у попередньому засіданні є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів на підставі поданих заявниками доказів існування та обґрунтованості цих вимог (подібний висновок викладено у постановах Верховного Суду від 15.10.2019 у справі №908/2189/17, від 24.10.2019 у справі №910/10542/18, від 07.11.2019 у справі №904/9024/16). Сутність підвищеного стандарту доказування у справах про банкрутство полягає, зокрема, в такому: - перевірка обґрунтованості та розміру вимог кредиторів здійснюється судом незалежно від наявності розбіжностей щодо цих вимог між боржником та особами, які мають право заявляти відповідні заперечення, з одного боку, та кредитором, що заявив грошові вимоги до боржника, з іншого боку; - при визнанні вимог кредиторів у справі про банкрутство слід виходити з того, що визнаними можуть бути лише вимоги, щодо яких подано достатні докази наявності та розміру заборгованості; - під час розгляду заяви кредитора з грошовими вимогами до боржника у справі про банкрутство визнання боржником або арбітражним керуючим обставин, якими кредитор обґрунтовує свої вимоги (ч. 1 ст. 75 ГПК України), саме по собі не звільняє іншу сторону від необхідності доведення таких обставин в загальному порядку.
Заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору (висновки наведені у постановах Верховного Суду від 20.06.2019 у справі №915/535/17, від 25.06.2019 у справі №922/116/18, від 15.10.2019 у справі №908/2189/17, від 10.02.2020 у справі №909/146/19, від 27.02.2020 у справі №918/99/19).
Розглядаючи кредиторські вимоги суд в силу приписів статей 45-47 КУзПБ має належним чином дослідити сукупність поданих заявником доказів (договори, накладні, акти, судові рішення, якими вирішено відповідний спір тощо), перевірити їх, надати оцінку наявним у них невідповідностям (за їх наявності), та аргументам, запереченням щодо цих вимог з урахуванням чого з'ясувати чи є відповідні докази підставою для виникнення у боржника грошового зобов'язання (див. висновок, викладений у постановах Верховного Суду від 10.02.2020 у справі №909/146/19, від 27.02.2020 у справі №918/99/19, від 29.03.2021 у справі №913/479/18).
Системний аналіз цих приписів засвідчує, що законодавцем у справах про банкрутство обов'язок доказування обґрунтованості вимог кредитора певними доказами покладено на заявника грошових вимог, а предметом розгляду в цьому випадку є вирішення питання про належне документальне підтвердження цих вимог кредитором-заявником. Запроваджений законодавцем підвищений стандарт доказування у справах про банкрутство для кредиторів приводить у випадку ненадання заявником-кредитором сукупності необхідних документів на обґрунтування своїх вимог до прийняття рішення судом про відмову у визнанні таких вимог та включенні їх до реєстру вимог кредиторів. Надані кредитором докази мають відповідати засадам належності (ст. 76 ГПК України), допустимості (ст. 77 ГПК України), достовірності (ст.78 ГПК України) та вірогідності (ст. 79 ГПК України).
Розгляд та визнання грошових вимог податкових органів у процедурах банкрутства здійснюється з врахуванням особливостей виникнення (припинення) податкових зобов'язань боржника згідно з вимогами Податкового кодексу України (далі - ПК України), які є спеціальними нормами права, що регулюють ці питання.
Так, ПК України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з пунктом 41.1 статті 41 ПК України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.4 статті 41 ПК України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи виконують функції погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Контролюючі органи, згідно із пп. 19-1.1.2. п. 19-1.1 ст. 19-1 ПК України, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Боржник є платником податків і зборів та перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Миколаївській області.
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 36.1 статті 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
У підпункті 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податкове зобов'язання це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Податкове повідомлення-рішення це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності (пп. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПК України строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України).
Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Згідно з пунктом 46.1 статті 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов'язання, у тому числі податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1. статті 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом (пункт 54.1 статті 54 ПК України).
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків не підлягає оскарженню (пункт 56.11 статті 56 ПК України).
Пунктом 57.1 статті 57 ПК України унормовано, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Таким чином, у разі несплати платником податків протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення або ж закінчення процедури його оскарження, визначених контролюючим органом грошових зобов'язань такі податкові зобов'язання вважаються узгодженими. Факт узгодження податкового зобов'язання має наслідком обов'язок платника податку сплатити таке зобов'язання у встановлений законом строк.
За положеннями пункту 58.1 статті 58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Відповідно до пункту 58.2 статті 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктом 58.3 статті 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Пункт 42.1 статті 42 ПК України визначає, що податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.
Пунктом 58.3 статті 58 ПК України встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У разі якщо вручити податкове повідомлення-рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення-рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.
Відповідно до підпункту 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 ПК України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) це плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з осіб, що вчинили податкове правопорушення або порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до підпункту 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
У відповідності до пункту 111.2 статті 111 ПК України, фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
Згідно з пунктом 129.1. статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається:
- при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
- при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
- при виявленні контролюючим органом за результатами перевірки заниження податковим агентом податкового зобов'язання при нарахуванні (виплаті) оподатковуваного доходу на користь нерезидентів або інших платників податків та/або несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) податковим агентом утриманих (нарахованих) податків до або під час виплати оподатковуваного доходу на користь нерезидента або іншого платника податків - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податковим агентом суми податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
- у випадку несвоєчасного повернення надміру/помилково сплачених платежів, а також несвоєчасного відшкодування сум податку на додану вартість - починаючи з першого дня, наступного за останнім днем граничного строку повернення таких коштів.
У свою чергу, відповідно пункту 129.3 статті 129 ПК України нарахування пені закінчується:
- у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на відповідний рахунок платника податків та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
- у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
- у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України);
- при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (пункт 129.4 статті 129 ПК України).
На суми заниження податкового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.2 та 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, нараховується пеня за кожний календарний день заниження податкового зобов'язання, включаючи день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення його сплати, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми несвоєчасно сплачених та/або несплачених (неперерахованих) податковим агентом визначених податкових зобов'язань відповідно до підпункту 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті контролюючим органом нараховується пеня за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов'язання, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Пунктом 129.5. ст. 129 ПК України встановлено, що зазначені в п.п. 129.4 розмір пені застосовується щодо всіх платників та всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.
З матеріалів заяви кредитора, з урахуванням заяви про усунення недоліків та додаткових пояснень у справі, вбачається, що в результаті неналежного виконання покладених законом на платника податків обов'язків, у КП ПМР "Комунсервіс" наявна непогашена податкова заборгованість/недоїмка у сумі 33928898,58 грн, яка складається з: 18701660,56 грн (12821544,89 грн - основний платіж; 960077,58 грн - штрафні санкції; 4920038,09 грн - пеня) - податкова заборгованість, 15227238,02 грн (13609058,51 грн - основний платіж; 59088,33 грн - штрафні санкції; 1559091,18 грн - пеня) - заборгованість з ЄСВ, з яких:
1. Податок на додану вартість у сумі 14431588,08 грн (основний платіж - 9590885,21 грн, штрафні санкції - 881243,52 грн, пеня - 3959459,35 грн). Заборгованість складається із зобов'язань, самостійно визначених боржником в податкових деклараціях (звітах/розрахунках), зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях) прийнятих за результатами перевірок та пені, нарахованої відповідно до закону. На підтвердження вказаної заборгованості заявник надав наступні документи: рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 11.09.2020 у справі №400/2458/20; рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 30.08.2021 у справі №400/4918/21; рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.10.2023 у справі №400/1949/23; податкове повiдомлення-рiшення №0031745405 вiд 11.12.2019; податкова декларація з податку на додану вартiсть вiд 20.01.2020; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 19.03.2020; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 17.04.2020; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 19.05.2020; податкове повідомлення-рішення №0010785404 вiд 03.06.2020; податкове повідомлення-рішення №0010765404 вiд 02.06.2020; податкове повідомлення-рішення № 0010735404 вiд 02.06.2020; податкове повідомлення-рішення №028750409 вiд 05.04.2021; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 19.05.2021; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 17.11.2023; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.12.2023; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 19.01.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 23.04.2024; податкове повiдомлення-рiшення №7103/14-29-04-11-08/31728060 вiд 15.04.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.05.2024; податкове повiдомлення-рiшення №0/11975/041108 вiд 22.05.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.06.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 22.07.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.08.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.09.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 21.10.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.11.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.12.2024; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартiсть №9004874418 за 01.11.2024; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.01.2025; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартiсть №9031235718 за 01.12.2024; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартiсть №9038397567 за 01.12.2024; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартiсть №9039816059 за 01.01.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 19.03.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 21.04.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 19.05.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.06.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 18.07.2025; уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартiсть №9255387237 за 01.07.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 20.08.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 19.09.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 17.12.2025; податкова декларацiя з податку на додану вартiсть вiд 19.01.2026.
Нарахування пені, її розмір, період нарахування підтверджується розрахунком пені та витягом з інтегрованої картки платника.
2. Екологічний податок - надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у сумі 3389098,22 грн (основний платіж - 2708138,69 грн, штрафні санкції - 69977,11 грн, пеня - 610982,42 грн). Заборгованість складається із зобов'язань, самостійно визначених боржником в податкових деклараціях (звітах/розрахунках), зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях) прийнятих за результатами перевірок та пені, нарахованої відповідно до закону. На підтвердження вказаної заборгованості заявник надав наступні документи: рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 11.09.2020 у справі №400/2458/20; рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 30.08.2021 у справі №400/4918/21; рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.10.2023 у справі №400/1949/23; податкова декларація екологічного податку від 03.02.2020; податкова декларація екологічного податку від 22.04.2020; податкова декларація екологічного податку від 02.02.2023; податкова декларація екологічного податку від 26.04.2023; податкова декларація екологічного податку від 25.07.2023; податкова декларація екологічного податку від 13.10.2023; податкова декларація екологічного податку від 31.01.2024; податкове повiдомлення-рiшення №0/2894/041108 вiд 22.02.2024; податкова декларація екологічного податку від 24.04.2024; податкова декларація екологічного податку від 22.07.2024; податкова декларація екологічного податку від 23.10.2024; податкова декларація екологічного податку від 31.01.2025; податкова декларація екологічного податку від 21.04.2025; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9205006676; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9429443086; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9429443090; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9429443107; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9429443111; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9388030859; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9388030862; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9388030864; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9315234634; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9315234635; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9315234640; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9315234641; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9388030867; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9212633910; уточнююча податкова декларація екологічного податку від 14.07.2025 №9318753690.
Нарахування пені, її розмір, період нарахування підтверджується розрахунком пені та витягом з інтегрованої картки платника.
3. Земельний податок у сумі 266219,76 грн (основний платіж - 191027,13 грн, штрафні санкції - 6836,08 грн, пеня - 68356,55 грн). Заборгованість складається із зобов'язань, самостійно визначених боржником в податкових деклараціях (звітах/розрахунках), зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях) прийнятих за результатами перевірок та пені, нарахованої відповідно до закону. На підтвердження вказаної заборгованості заявник надав наступні документи: рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 11.09.2020 у справі №400/2458/20; рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 30.08.2021 у справі №400/4918/21; рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.10.2023 у справі №400/1949/23; податкова декларація з плати за землю від 06.02.2019; податкова декларація з плати за землю від 05.02.2020; податкова декларація з плати за землю від 17.02.2023; податкова декларація з плати за землю від 05.02.2024; податкова декларація з плати за землю від 04.02.2025. Нарахування пені, її розмір, період нарахування підтверджується розрахунком пені та витягом з інтегрованої картки платника.
4. Податок на доходи фізичних осіб у сумі 154715,71 грн (основний платіж - 0,00 грн, штрафні санкції - 0,00 грн, пеня - 154715,71 грн). Заборгованість складається із пені, нарахованої відповідно до закону. Борг підтверджується рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 30.08.2021 у справі №400/4918/21. Нарахування пені, її розмір, період нарахування підтверджується розрахунком пені та витягом з інтегрованої картки платника.
5. Єдиний податок у сумі 460038,79 грн (основний платіж - 331493,86 грн, штрафні санкції - 2020,87 грн, пеня - 126524,06 грн). Заборгованість складається із зобов'язань, самостійно визначених боржником в податкових деклараціях (звітах/розрахунках), зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях) прийнятих за результатами перевірок та пені, нарахованої відповідно до закону. На підтвердження вказаної заборгованості заявник надав наступні документи: податкова декларація платника єдиного податку від 14.02.2023; податкова декларація платника єдиного податку від 16.03.2023; податкова декларація платника єдиного податку від 19.04.2023; податкова декларація платника єдиного податку від 16.05.2023; податкова декларація платника єдиного податку від 16.06.2023; податкова декларація платника єдиного податку від 13.07.2023; податкова декларація платника єдиного податку від 11.08.2023; податкове повідомлення-рішення №0/9397/041108 вiд 01.05.2024. Нарахування пені, її розмір, період нарахування підтверджується розрахунком пені та витягом з інтегрованої картки платника.
6. Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у сумі 15227238,02 грн (основний платіж - 13609058,51 грн, штрафні санкції - 59088,33 грн, пеня - 1559091,18 грн). Заборгованість складається із зобов'язань, самостійно визначених боржником в податкових деклараціях (звітах/розрахунках), зобов'язань/штрафів, визначених контролюючим органом в податкових повідомленнях-рішеннях (рішеннях) прийнятих за результатами перевірок та пені, нарахованої відповідно до закону. На підтвердження вказаної заборгованості заявник надав наступні документи: звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів вiд 14.07.2015; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 17.08.2015; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 15.09.2015; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 16.10.2015; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 16.11.2015; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 16.12.2015; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 19.01.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 16.02.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 17.03.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 15.04.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 18.05.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 16.06.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 13.07.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 15.08.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 16.09.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 18.10.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 15.11.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 15.12.2016; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 19.01.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 16.02.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 16.03.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.04.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.05.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до від 16.06.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.07.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.08.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.09.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.10.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.11.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.12.2017; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.01.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.02.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 20.03.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.04.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.05.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.06.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.07.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.08.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 20.09.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.10.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.11.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.12.2018; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.01.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.02.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 20.03.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.04.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.05.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.06.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.07.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.08.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 20.09.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.10.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.11.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.12.2019; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 16.01.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.02.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.03.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.04.2020; рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску №0008425405 вiд 19.03.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.05.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.06.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 17.07.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.08.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.09.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 16.10.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.11.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 18.12.2020; звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 19.01.2021; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 06.05.2021; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 30.07.2021; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 04.11.2021; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 07.02.2022; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 07.05.2022; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 08.08.2022; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 08.11.2022; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 08.02.2023; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 08.05.2023; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 07.08.2023; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 08.11.2023; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 08.02.2024; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 10.05.2024; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 08.08.2024; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 08.11.2024; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 04.02.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 20.02.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 19.03.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 18.04.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 20.05.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 19.06.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 18.07.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 19.08.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 19.09.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 17.10.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 19.11.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 19.12.2025; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, і сум, утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 16.01.2026.
Розпорядником майна вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області визнані у повному обсязі на загальну суму 33934223,38 грн в наступній черговості: 5324,80 грн - витрати по сплаті судового збору у 1 чергу, 13609058,51 грн - заборгованість з єдиного соціального внеску у 2 чергу, 12821544,89 грн - заборгованість по податках і зборах у 3 чергу, 7498295,18 грн - заборгованість по фінансовим санкціям та пені у 6 чергу.
Оцінюючи надані Головним управлінням ДПС у Миколаївській області докази в сукупності, суд вважає, що вимоги кредитора є обґрунтованими, відповідають фактичним обставинам справи та вимогам чинного законодавства, тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд визнає грошові вимоги Головного управлінням ДПС у Миколаївській області до Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" у сумі 33928898,58 грн, у тому числі: 13609058,51 грн - заборгованість з єдиного соціального внеску із задоволенням у 2 (другу) чергу вимог кредиторів, 12821544,89 грн - заборгованість по податках і зборах, із задоволенням у 3 (третю) чергу вимог кредиторів, 7498295,18 грн - штрафні санкції та пеня, із задоволенням у 6 (шосту) чергу вимог кредиторів.
Суд звертає увагу, що разом з визнаними судом грошовими вимогами кредитора до реєстру вимог кредиторів також підлягає включенню судовий збір, сплачений за подання до суду заяви з грошовими вимогами до боржника у розмірі 5324,80 грн із задоволенням у 1 (першу) чергу вимог кредиторів.
Керуючись ст. 2, 41, 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Визнати грошові вимоги Головного управлінням ДПС у Миколаївській області до Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" у сумі 33928898,58 грн, у тому числі: 13609058,51 грн - заборгованість з єдиного соціального внеску із задоволенням у 2 (другу) чергу вимог кредиторів, 12821544,89 грн - заборгованість по податках і зборах, із задоволенням у 3 (третю) чергу вимог кредиторів, 7498295,18 грн - штрафні санкції та пеня, із задоволенням у 6 (шосту) чергу вимог кредиторів, а також 5324,80 грн судового збору за подання заяви про визнання кредитором із задоволенням у 1 (першу) чергу вимог кредиторів.
2. Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги.
Повний текст ухвали суду складено 21.04.2026, з урахуванням умов воєнного стану.
Суддя В.С. Адаховська