Справа № 355/850/26
Провадження № 3/355/296/26
17 квітня 2026 року селище Баришівка
Суддя Баришівського районного суду Київської області Чехов С.І. розглянувши протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №635907 від 09 квітня 2026 року, який надійшов від батальйону патрульної поліції в м. Бориспіль Управління патрульної поліції у Київської області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення слід, що 23 лютого 2026 року о 06 годині 30 на 62 км автодороги Київ-Харків Броварського району, Київської області ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом BMW M5 номерний знак НОМЕР_1 не був уважним, не дотримався безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку та відповідно не відреагував на її зміну та допустив виїзд за межі проїзної частини з подальшим перекиданням. Внаслідок ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження, чим порушив вимоги п.п.2.3.б, 12.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ст.124 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні вказав, що дійсно 23 лютого 2026 року він керував транспортним засобом BMW M5. Того ранку була незначна ожеледиця. Він обрав безпечну швидкість руху, одна через ями на дорозі його транспортний засіб занесло, внаслідок чого транспортний засіб виїхав за межі проїзної частини.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 635907 від 09 квітня 2026 року, протокол огляду та затримання транспортного засобу від 23 лютого 2026 року, схему протоколу про адміністративне правопорушення, письмові пояснення ОСОБА_1 від 03 березня 2026 року, слід прийти до наступного висновку.
Відповідно до ст. 124 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи учасники дорожнього руху, які порушили правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
У відповідності до положень ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно положень ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 635907 від 09 квітня 2026 року слід, що ОСОБА_1 порушив п.п.2.3.б, 12.1 Правил дорожнього руху України.
Згідно положень п. 2.3 б ПДР України, водій повинен бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
У відповідності до п. 12.1 ПДР України під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Надані докази, не підтверджують порушення ОСОБА_1 , в момент ДТП вимог п.п.2.3.б ,12 .1 ПДР України, докази того, що він не був уважним та не обрав безпечну швидкість, а відповідно і його вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, не встановлено. ДТП внаслідок якого отримало пошкодження авто, сталося під час ожеледиці на наявності ям на дорожньому покритті.
Інших доказів, які б підтвердили винну ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення відсутні. Крім цього, шкода була завдана лише транспортному засобу ОСОБА_1 ..
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За вищевказаних обставин, вбачається, що у діях водія ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
На підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП слід, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:
1)відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.7,247,283,284,287 КУпАП, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Київського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Баришівського районного суду Сергій ЧЕХОВ