16 квітня 2026 року
м. Київ
справа № 520/16858/25
адміністративне провадження № К/990/6582/26
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Желтобрюх І.Л., суддів - Блажівської Н.Є., Яковенка М.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2025 року (суддя Заічко О.В.) та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2026 року (судді: Русанова В.Б., П'янова Я.В., Бегунц А.О.) у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Овіс Трейд» до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Овіс Трейд» (далі - ТОВ «Овіс Трейд», позивач) звернулось до суду з позовом до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі - Північного МУ ДПС по роботі з ВПП, відповідач), в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Північного МУ ДПС по роботі з ВПП від 10.06.2025 № 279/35-00-04-03-36.
Позовна заява аргументована тим, що ТОВ «Овіс Трейд» реалізувало право на формування податкового кредиту у строк, визначений статтею 198 Податкового кодексу України (далі - ПК України) з моменту виникнення можливості у свого контрагента - ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» виконати обов'язок з реєстрації податкових накладних. Позивач вказував, що формування податкового кредиту у березні 2025 року за податковими накладними, складеними у березні 2022 року та поданими на реєстрацію лише у грудні 2024 року не є порушенням податкового законодавства, оскільки відносно нього і контрагента, який подавав на реєстрацію податкові накладні, контролюючим органом прийняті рішення про неможливість своєчасного виконання платниками податків податкового обов'язку у зв'язку з обставинами, спричиненими воєнним станом на території України.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 29.10.2025, залишеним в силі постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 28.01.2026, позов задоволено.
Постановляючи такі рішення суди виходили з того, що право на формування податкового кредиту виникає у покупця лише на підставі зареєстрованих податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а, враховуючи, що податкові накладні від 31.03.2022 зареєстровані постачальником у грудні 2024 року, то саме з цього моменту позивач, як покупець товару, отримав можливість сформувати податковий кредит.
Не погоджуючись із такими рішеннями судів Північне МУ ДПС по роботі з ВПП звернулось до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм процесуального та матеріального права, просить скасувати рішення судів та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.
На обґрунтування вимог касаційної скарги посилається на відсутність висновку Верховного Суду щодо питання застосування норм права у подібних правовідносинах, а саме: застосування вимог пункту 198.6 статті 198, підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України та пункту 1 розділу І Наказу Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 у правовідносинах, які характеризуються наявністю прийнятого відносно платника податків рішення контролюючого органу щодо неможливості своєчасного виконання свого податкового обов'язку, яке не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення правил ведення податкового обліку в частині неправомірного формування складу податкового кредиту на підставі податкових накладних, що складені контрагентом поза межами 365 днів. Вказує, що суди попередніх інстанцій прийшли до протиправного висновку про звільнення позивача від відповідальності за неправомірне формування складу податкового кредиту у зв'язку з прийнятим відповідачем рішенням від 08.12.2023 № 2965/6/35-00-04-03-22 щодо неможливості своєчасності виконання платником податку свого податкового обов'язку. Наголошує, що судами протиправно не враховано того, що вимоги пункту 198.6 статті 198 ПК України не ставлять в залежність зупинення строків, що надають право платнику податків на формування податкового кредиту від наявності у платника податків прийнятого відносно нього або його контрагентів рішення щодо неможливості виконання податкових обов'язків.
Відзиву на касаційну скаргу до суду не надходило.
Судами попередніх інстанцій було встановлено, що 19.02.2025 ТОВ «Овіс Трейд» подано звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2025 року, в якій, серед іншого, відображено включення до складу податкового кредиту суми ПДВ 1 447 075,00 грн. Вказана сума податку на додану вартість віднесена позивачем до складу податкового кредиту за наслідками складання його контрагентом - постачальником ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» - податкових накладних: від 31.03.2022 № 6068 на суму 686 120,31 грн, в тому числі ПДВ 48 028,42 грн; від 31.03.2022 № 240 на суму 2 058 341,78 грн, в тому числі ПДВ 987 378,83 грн, які зареєстровані у грудні 2024 року.
У травні 2025 року Північним МУ ДПС по роботі з ВПП проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість щодо виявлених помилок (порушень) ТОВ «Овіс Трейд» за березень 2025 року, за результатами якої складено акт від 19.05.2025 № 218/35-00-04-03-14/34392042.
За висновками вказаного акту платником занижено податкове зобов'язання з податку на додану вартість по декларації з ПДВ за березень 2025 року з урахуванням уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий) період, що уточнюється на суму податку - 1 447 075,00 грн.
Перевіркою встановлено порушення ТОВ «Овіс Трейд» пунктів 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 статті 198, пункту 200.1 статті 200 ПК України, яке призвело до заниження позитивного значення, що виникло між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за березень 2025 року у розмірі 1 447 075,00 грн.
Північним МУ ДПС по роботі з ВПП 10.06.2025 прийнято податкове повідомлення-рішення № 279/35-00-04-03-36, яким ТОВ «Овіс Трейд» збільшено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 1 591 782,50 грн (з них за податковими зобов'язаннями - 1 447 075,00 грн; за штрафними санкціями - 144 707,50 грн).
Вважаючи таке рішення відповідача протиправним позивач звернувся до суду з цим позовом.
Переглянувши судові рішення в межах доводів касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судовими інстанціями фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, Верховний Суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги, з огляду на таке.
Положеннями частини другої статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює ПК України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Згідно з пунктом 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.
Положеннями пункту 198.2 статті 198 ПК України визначено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з рахунку платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг на оплату товарів/послуг, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата списання електронних грошей платника податків як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець постачальника; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 198.3. статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи; ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Згідно з пунктом 198.6. статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Положеннями пункту 201.10 статті 201 ПК України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введений воєнний стан, який на час розгляду справи триває.
Законом України від 15.03.2022 № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», який набрав чинності 17.03.2022, підрозділ 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України був доповнений пунктом 32-2, згідно з яким тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, платники податку за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в ЄРПН постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, включають до складу податкового кредиту звітного періоду суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Протягом шести місяців після припинення або скасування дії воєнного стану платники зобов'язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН накладних всіх податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких відстрочена на період дії воєнного стану, а податковий кредит, задекларований платниками під час дії воєнного стану на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягає обов'язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних податкових накладних та розрахунків коригування, зареєстрованих у ЄРПН.
Законом України від 12.05.2022 № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі - Закон № 2260-ІХ), який набрав чинності 27.05.2022, внесені зміни до розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, зокрема, пункт 32-2 підрозділу 2 викладено в редакції, згідно із якою тимчасово, за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року, за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в ЄРПН постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, платники податку: включають до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»; отримувачі послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, у разі нарахування таким отримувачем послуг податку на додану вартість у складі податкових зобов'язань, визначених у податковій декларації за відповідний звітний (податковий) період, такі платники податку мають право на віднесення таких сум податку до податкового кредиту відповідного звітного (податкового) періоду, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання послуг, відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Законом України від 03.03.2022 № 2118-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану», який набрав чинності 07.03.2022 (далі - Закон № 2118-IX) підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнено пунктом 69, яким установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України визначено, що у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
У разі відсутності можливості у платника податків щодо своєї філії або акцизного складу, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, такий платник податків звільняється від відповідальності, визначеної цим Кодексом, у межах діяльності, що провадиться через такі філії або акцизні склади, представництва, відокремлені чи інші структурні підрозділи, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків щодо, зокрема: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року; реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року.
У разі самостійного виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених статтею 50 цього Кодексу, помилок, що призвели до заниження податкового зобов'язання у звітних (податкових) періодах, які припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 статті 50 цього Кодексу, та пені.
Платники податку на додану вартість тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану, не мають права на подання уточнюючих розрахунків до податкових декларацій, передбаченого пунктом 50.1 статті 50 цього Кодексу, за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року з показниками на зменшення податкових зобов'язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до підпункту 69.1-1. пкункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України платники податку на додану вартість зобов'язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 затверджений Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, пунктом 3 якого встановлено, що у разі неможливості виконання платником податків податкового обов'язку, платник податків подає не пізніше 30.09.2022 заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов'язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо) разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, що підтверджують неможливість платника податків своєчасно виконати свій податковий обов'язок.
Отже, праву платника на формування податкового кредиту фактично кореспондує обов'язок його контрагента щодо здійснення реєстрації відповідних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, для реалізації якого податковим законодавством, зокрема пунктом 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України, також визначено спеціальний правовий режим на період дії воєнного стану.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 06.03.2024 у справі № 520/3355/23.
Судами у справі встановлено, що рішенням Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 28.10.2022 № 788/Ж10/31-00-04-01-01 підтверджено неможливість ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» своєчасне виконання платником податків (ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта») податкового обов'язку.
Також сертифікатом Полтавської торгово-промислової палати від 24.10.22 № 5301-22-1224 засвідчено обставини непереборної сили, що призвели до неможливості контрагента позивача - ПАТ «Укртатнафта» виконувати податкові обов'язки, зокрема, щодо обов'язку складання в електронній формі та реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування кількісних і вартісних показників в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 01.02.22.
Крім того, 08.12.2023 Північним МУ ДПС по роботі з ВПП прийнято рішення № 2965/6/35-00-04-03-22 щодо неможливості своєчасного виконання платником податків - ТОВ «Овіс Трейд» свого податкового обов'язку, яким встановлено, що позивач не мав можливості виконувати свої податкові обов'язки, граничний термін виконання яких припадає на період, починаючи з 24.02.2022.
Наведене свідчить про підтвердження неможливості ПАТ «Укртатнафта» своєчасного виконання свого обов'язку по реєстрації податкових накладних від 31.03.2022, які стали підставою для формування позивачем податкового кредиту.
Враховуючи, що податкові накладні від 31.03.2022 зареєстровані постачальником - ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» 02.12.2024, і, відповідно, з цього моменту ТОВ «Овіс Трейд», як покупець товару, отримав можливість сформувати податковий кредит, позивачем податковий обов'язок щодо реєстрації податкових накладних вчинено в межах строків, встановлених пунктом 198.6 статті 198 ПК України.
Висновки судів першої та апеляційної інстанцій є результатом оцінки наявних у їх розпорядженні доказів. Суд касаційної інстанції не може не погодитись із такими, оскільки така оцінка судами здійснена з дотриманням вимог процесуального закону щодо повного та всебічного з'ясування всіх обстави справи на підставі належних та допустимих доказів.
Касаційна скарга не містить доводів та доказів, які б спростовували помилковість встановлених судами попередніх інстанцій обставин справи або їх неправильної оцінки. Обґрунтування касаційної скарги аналогічні доводам, наведеним відповідачем під час розгляду справи у судах попередніх інстанцій, і зводяться виключно до незгоди з оцінкою судами обставин справи, при цьому порушень норм процесуального права, які б вплинули або змінили цю оцінку, скаржником не зазначено.
Отже, колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду погоджується з висновком судів про протиправність податкового повідомлення - рішення Північного МУ ДПС по роботі з ВПП від 10.06.2025 № 279/35-00-04-03-36.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що оскаржувані рішення судів є обґрунтованими, відповідають нормам матеріального та процесуального права, внаслідок чого касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанцій - без змін.
Керуючись статтями 345, 349, 350, 355, 356, 359 КАС України, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2025 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2026 року залишити без змін, а касаційну скаргу Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, - без задоволення.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І.Л. Желтобрюх
Судді: Н.Є. Блажівська
М.М. Яковенко